[ شرکتها ] ►راهنمایی ثبت شرکت عمرانی> رتبه بندی شرکتها> گرفتن گرید

mehrankarami

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان بزرگوار
می خواستم بدونم کسی از نحوه و شرایط گرفتن رتبه پیمانکار محلی ابنیه و مرمت اطلاعاتی داره که به من بده :

از کجا باید اقدام کنم
مدارک موردنیاز از جمله نوع مدرک ، سابقه بیمه ، سابقه فعالیت و غیر باید چقدر باشه تا رتبه پیمانکار محلی رو اخذ کنیم
یا اگه سایتی می شناسید که این موارد در اون ارائه شده باشه

ممنون و سپاسگزارم:gol:

ali1362

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان بزرگوار
می خواستم بدونم کسی از نحوه و شرایط گرفتن رتبه پیمانکار محلی ابنیه و مرمت اطلاعاتی داره که به من بده :

از کجا باید اقدام کنم
مدارک موردنیاز از جمله نوع مدرک ، سابقه بیمه ، سابقه فعالیت و غیر باید چقدر باشه تا رتبه پیمانکار محلی رو اخذ کنیم
یا اگه سایتی می شناسید که این موارد در اون ارائه شده باشه

ممنون و سپاسگزارم:gol:
1-دو سوم (2/3) اعضای هیئت مدیره باید لیسانس باشن که یک نفر باید رشته غیر مرتبط باشه مثل حسابداری.
2-یک نفر لیسانس عمران با حداقل 3سال سابقه کار.
مدارک رو پیوست فرمی که بهت میدن میخوان.

Tranquility

عضو جدید
نیاز به اطلاعاتی در خصوص رتبه بندی شرکتها

نیاز به اطلاعاتی در خصوص رتبه بندی شرکتها

سلام به دوستان عزیز...اگر هر کدوم از دوستان اطلاعاتی راجع به بحث رتبه بندی و grade گرفتن و مسائلی در این ارتباط دارند، بفرمایند من یه چند تا سوال داشتم..

ممنون...

hamoonr

عضو جدید
[ شرکتها ] ►راهنمایی ثبت شرکت عمرانی> رتبه بندی شرکتها> گرفتن گرید

سلام دوستان
من تازه شرکت ثبت کردم و هنوز کار اجرایی خیلی مهمی انجام ندادم ،اگر از دوستان کسی میتواند در مورد نحوه بستن قرارداد با پیمانکار و یا به عبارتی برای شروع کار شرکت چگونه و از چه راهی وارد شد کمک کند ممنون می شم.
پیشاپیش متشکرم.

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تازه شرکت ثبت کردم و هنوز کار اجرایی خیلی مهمی انجام ندادم ،اگر از دوستان کسی میتواند در مورد نحوه بستن قرارداد با پیمانکار و یا به عبارتی برای شروع کار شرکت چگونه و از چه راهی وارد شد کمک کند ممنون می شم.
پیشاپیش متشکرم.

وای وای وای
مهندس تشریف فرمایی شما را به جمع مهندسین اجرا(پیمانکار)از ته دلم تبریک میگم امید آن دارم در عرض 2 سال سوار پرادو و در عرض 10 سال بعدی هنوز زنده باشید

سوال کلی پرسیدی بعدا یه جواب کلی هم میدم اما فعلا این رو داشته باش : هر کاری هر دستوری ناظر بهت داد کتبیش کن اگر گفت هندونه بخر بگو امضا بده بعدا
باز میام اینجا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
در موردچگونگی ثبت شرکت لطفا توضیحاتی بفرمائید

مهندس جان خیلی کلاسیک پرسیدی انگاری که عمران نخوندی
مگه نشنیدی میگن عمران مرام لوتی کسی جا نمونه

بهت میگم از فوت اول تا تحویل صورت وضعیت:surprised:

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
پیشاپیش متشکرم.

مهندس جان رتبه گرفتی؟؟؟
گرید هم بهش میگن!!!

majid-survey

عضو جدید
سلام
خود شركت مهم نيست
رتبه يا همون گريد + رابطه! مهمه
به تاييپك قوانين و فنون مناقصه سر بزن

majid-survey

عضو جدید
ثبت شرکت:
1-مراجعه به اداره ثبت
.
.
.
.
ادامه اش تو تایپک فنون مناقصه

bahramghazanfar

عضو جدید
نقش بازرس در ثبت شرکت؟

نقش بازرس در ثبت شرکت؟

سلام
دوستان, نقش بازرس در تبت شرکت چیست؟ چه وظایفی برعهده دارد؟ و شرکت در قبال او چه وظیفه ای دارد؟

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان, نقش بازرس در تبت شرکت چیست؟ چه وظایفی برعهده دارد؟ و شرکت در قبال او چه وظیفه ای دارد؟
بازرس که فردی است حقیقی به ردی گفته می شود که مسولیت بررسی امور شرکت در هنگام وجود اختلاف یا دعوای حقوقی بین سهامداران را برعهده دارد
بازرس از اقوام درجه 1 سهامداران نباید باشد.
بازرس از شرکت هیچ پولی دریافت نمی کند (خیلی خیلی مهم)

bahramghazanfar

عضو جدید
سلام

سلام

حالا گه دوستی صرفاً برای اینکه شرکتش بخواد ثبت شه چنین درخواستی داشته باشه, تکلیف چیست(طرف اطلاعاتی در این مورد نداره!!)؟ یعنی از لحاظ قانونی مشکلی نداره؟

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا گه دوستی صرفاً برای اینکه شرکتش بخواد ثبت شه چنین درخواستی داشته باشه, تکلیف چیست(طرف اطلاعاتی در این مورد نداره!!)؟ یعنی از لحاظ قانونی مشکلی نداره؟
احتمالا دوستون ازتون دلگیر بشه که چرا چیزی بهش نگفتی

iman.f

عضو جدید
[ شرکتها ] راهنمایی ثبت شرکت عمرانی> رتبه بندی شرکتها> گرفتن گرید

[ شرکتها ] راهنمایی ثبت شرکت عمرانی> رتبه بندی شرکتها> گرفتن گرید

سلام بچه های گل عمرانی،
دوستانی که موفق به تاسیس شرکت ساختمانی شدند لطفا تجارب خودشون رو بیان کنند
سرمایه اولیه ، مدارک مورد نیاز و هر چیزی که به نظرتون واسه بقیه مفید هست.
ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مراحل ثبت شرکت:4تا اسم برا شرکت انتخاب میکنی و به اداره ثبت تحویل میدی اولین اسم تایید شده به عنوان اسم شرکت پذیرفته میشه ، این مرحله شرایط خودشو داره،
تهیه اساس نامه و اظهارنامه شرکت
درخواست افتتاح حساب برای شرکت در شرف تاسیس ،
اگه میخوای پیمانکار شی اول باید شرایط گرفتن گرید پیمانکاری رو مطالعه کنی که تو انتخاب اعضای شرکت به مشکل بر نخوری که یکی از شرایطش اینه که 3/2 اعضای هییت مدیره لیسانس داشته باشن
کلیه مدارکی رو که اداره ثبت میخواد رو تهیه و تحویل میدی مثل کپی مدارک شناسایی و...
بررسی میشه و شرکت ثبت میشه
اگهی تاسیس و روزنامه رسمی
مراحل ثبت که تمام شد اگه میخواید پیمانکار باشی به انجمن صنفی شرکت های ساختمانی و تاسیساتی مراجعه کنیدو شرایط گرفتن گرید رو بهتون میگن
برای هر فعالیت دیگه ای باید مجوز یا رتبه مربوطه رو بگیرید

omiyan

عضو جدید
R.N.Z خوب توضیح دادند فقط در بعضی استانها اگه میخواین پیمانکار بشین باید از سندیکای پیمانکاران تأیید بگیرین .
توصیه دوستانه : اگه میخواین پیمانکار بشین مدتی رو باید با جون و دل برای یک شرکت خوب کارکنین تا راه و چاه رو یاد بگیرین ، فقط اجرا کردن پروژه ها کافی نیست و مدیریت مالی و ایجاد نظم در سیستم بی نظم مالی دولتی خیلی مهمه

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست لیست شرکت های ساختمانی گرید یک در مشهد

درخواست لیست شرکت های ساختمانی گرید یک در مشهد

سلام دوستان

من دنبال لست شرکت های ساختمانی گرید یک در مشهد میگردم.

اگر کسی یه همچین لیستی داره یا میتونه آدرس سایتی معرفی کنه که بتونم یه همچین لیستی رو توش پیدا کنم ممنون میشم.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان

من دنبال لست شرکت های ساختمانی گرید یک در مشهد میگردم.

اگر کسی یه همچین لیستی داره یا میتونه آدرس سایتی معرفی کنه که بتونم یه همچین لیستی رو توش پیدا کنم ممنون میشم.
سلام
به این لینک برید دیگه همه چیزش واضحه

simiar

عضو جدید
میتونین از انجمن پیمانکاران شهرتون استعلام کنین ولی دنبال پروژه های مسکن مهر نرید!

venus22

عضو جدید
رتبه بندی

رتبه بندی

اینکه شرکتها مهندس جهت رتبه بندی استخدام می کنند قضیه اش چیه؟
طی 1 قراردادی فقط از مدرک اون مهندس استفاده می کنند؟ برای چه مدت مدرک پیششون میمونه؟ این کار مسئولیت یا دردسری برای مهندس نداره؟ اصلا این کار قانونیه؟؟
ممنون میشم یکی به سوالای زیاد من جواب بده
thanks

زيگورات

عضو جدید
اینکه شرکتها مهندس جهت رتبه بندی استخدام می کنند قضیه اش چیه؟
طی 1 قراردادی فقط از مدرک اون مهندس استفاده می کنند؟ برای چه مدت مدرک پیششون میمونه؟ این کار مسئولیت یا دردسری برای مهندس نداره؟ اصلا این کار قانونیه؟؟
ممنون میشم یکی به سوالای زیاد من جواب بده
thanks

دوست عزيز با سلام
همانگونه كه مستحضريد براي اينكه پيمانكار بتواند در مناقصه هاي بزرگ شركت كند مي‌بايست كه حتما رتبه و يا به اصطلاح گريد داشته باشد
درجه پيمانكاران با توجه به رقم ريالي قراردادهاي گذشته ، نيروي انساني متخصص و ماشين آلات بستگي دارد.
عده‌ايي از شركت ها براي بالابردن رتبه شركت خود اقدام به خريد مدرك مي‌كنندالبته مدرك كساني برايشون ارزش بيستري داره كه سابقه بيشتري را هم داشته باشد . برخي از شركت ها مدرك شما را خريده و شما را مدير عامل معرفي مي‌كنند لاكن در دفتر خانه اسناد رسمي مدركي مبادله مي‌شود مبني بر اينكه شما هيچ كاره شركت هستيد و در سهام، سود و زيان شركت سهيم نيستيدو هيچ مسئوليتي هم ندارين
علت گرفتن مدرك نيز به اين دليل است كه شما پس از ثبت نامتان به عنوان نفر شركت ، شما به سازمان برنامه مراجعه و در خواست حذف نام خود را از ليست ندهيد.
اين كار كاملا غير قانوني مي‌باشد و به نظر من اگر هم اتفاقي بيافتد علي رغم تعهد محضري ، بازم پاي شما گير باشد.
پيشنهاد من اين است كه چون اين كار غير قانوني و يك نوع كلاهبرداري بوده و در شأن مهندسي نمي‌باشد ، در اين خصوص اقدام ننمائيد.
اميدوارم اطلاعات ارائه شده صحيح و پاسخگوي سئوال شما باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثبت شرکت و .......

ثبت شرکت و .......

سلام به همه
یه مقدار اطلاعات میخوام درباره ثبت شرکت و گرید گرفتن و سایر مسایلی که به اینا ربط داره
کلی پرسیدم،لطفا جزیی جواب بدین
ممنون

middbox

کاربر بیش فعال
سلام به همه
یه مقدار اطلاعات میخوام درباره ثبت شرکت و گرید گرفتن و سایر مسایلی که به اینا ربط داره
کلی پرسیدم،لطفا جزیی جواب بدین
ممنون

دوست عزیز من قبلا در این مورد تاپیکی ساخته بودم پیشنهاد میکنم یه سری بزنی شاید جواب سوالاتتونو پیدا کردید.

[h=1]آشنايي با نحوه كار شركتهاي عمراني[/h]

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من قبلا در این مورد تاپیکی ساخته بودم پیشنهاد میکنم یه سری بزنی شاید جواب سوالاتتونو پیدا کردید.

آشنايي با نحوه كار شركتهاي عمراني
ممنون دوست عزیز
ولی جامع نبود
اینکه نحوه گرید گرفتن چطوریه و بر چه حسبیه؟
اگه گرید نداشته نباشه شرکت، میتونه تو کارای کوچیک فعال باشه؟
شنیدم کسی که تو یه اداره دولتی شاغله نمیتونه با یه شخص حقیقی ،شرکتی رو ثبت کنه،ایا واقعیت داره؟(قبلا که اینطوری نبود)

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سایر اساتید نظری ندارن جهت راهنمایی؟؟؟

_mahdi_

عضو جدید
ممنون دوست عزیز

شنیدم کسی که تو یه اداره دولتی شاغله نمیتونه با یه شخص حقیقی ،شرکتی رو ثبت کنه،ایا واقعیت داره؟(قبلا که اینطوری نبود)
سلام ولی من شنیدم که یک شاغل در ادارات دولتی فقط نمیتونه مدیر عامل باشه . اگه مدیر عامل باشه تو مناقصات و مزایدات شرکت های دولتی نمی تونه شرکت کنه .

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یادمه قبلا در این مورد تایپیک بودش و جزئیات هم توضیح داده شد ولی
کارمند رسمی دولت نمیتونه مدارکشو استفاده کنه قراردادی یا پیمانی باشه میتونه