شرايط فيزيكي مورد نياز يك عمراني جهت كار اجرايي

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عمراني

تقريبا مسلم كه با كار دفتري و پشت ميز نشيني در عمران ( و خيلي از رشته ها ) ، " به جايي نميرسي "

و همچنين در كار اجرايي هم نبايد يه سري مشكلات فيزيكي داشته باشي ...

به نظر شما كسي كه نسبت به نور مستقيم آفتاب حساس و زود ( كمتر از 15 دقيقه ) دچار سردرد ميشه ،در اين رشته دچار مشكل ميشه ؟

اگر از دوستاني كه كار اجرايي كرده اند هم راهنمايي اي بشنوم بسيار سپاس گزار ميشم ...

civilian65

عضو جدید
کار تونل هم اجرایی هست و تقریبا هیچ آفتابی مشاهده نمیکنی
کلا هر چی روش پیشگیری داره اکثر آدما توی آفتاب مشکل دارن و کار عمرانی هم متاسفانه خیلی با آفتاب درگیره ولی شما میتونی کلاه و عینک استفاده کنی

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عمراني

تقريبا مسلم كه با كار دفتري و پشت ميز نشيني در عمران ( و خيلي از رشته ها ) ، " به جايي نميرسي "

و همچنين در كار اجرايي هم نبايد يه سري مشكلات فيزيكي داشته باشي ...

به نظر شما كسي كه نسبت به نور مستقيم آفتاب حساس و زود ( كمتر از 15 دقيقه ) دچار سردرد ميشه ،در اين رشته دچار مشكل ميشه ؟

اگر از دوستاني كه كار اجرايي كرده اند هم راهنمايي اي بشنوم بسيار سپاس گزار ميشم ...

کار تونل هم اجرایی هست و تقریبا هیچ آفتابی مشاهده نمیکنی
کلا هر چی روش پیشگیری داره اکثر آدما توی آفتاب مشکل دارن و کار عمرانی هم متاسفانه خیلی با آفتاب درگیره ولی شما میتونی کلاه و عینک استفاده کنی
سلام
کاش تمام مشکلات کار اجرایی افتاب باشه....
من حاضرم تمام روز زیر افتاب راه برم اما با نیروی زبان نفهم بحث نکنم...
دوست عزیز کاراجرایی خیلی بیشتر از این موارد که ذکر کردی سختی داره...
اما اگه علاقه داشته باشی واقعا دلچسبه...
موفق باشی

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کار کردن توی گرما هم لذتی داره خرجش هم کلاه حصیری و یک دستمال یا چفیه و یک بطری شربت آبلیمو و صدالبته پیراهن آستین بلند و عینک آفتابی هستش ... :)

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
کارکردن توی آفتاب که لذت نداره مخصوصا اگه بخوای با چندتا کارگر که همش حرفه خودشونو میزنن سرکله بزنی؟ولی به قول دوستان ای کاش مشکلات کار اجرایی توی این چیزا بود!یه عینک آفتابی ویه کلاه این مشکلو حل میکنه .

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون

قطعا مشكلات بيش از ايني هست كه من مد نظرم بود ولي من از نظر فيزيكي برام سوال پيش اومده ...

چون من خيلي نسبت به آفتاب حساسم و شده كه با كلاه و عينك هم بازم سر درد بگيرم ...

دليل اين سوالي كه ميپرسم اين است كه سر يه 2 راهي گير كردم براي انتخاب رشته كه يك راهش به رشته ي عمران ختم ميشه

فعلا به اين نتيجه رسيدم كه بايد يك آزمايش عملي در اين مورد انجام بدم ...

ببخشيد به خاطر پرحرفي ، سپاس از نظراتتون

heli64

عضو جدید
می تونی شرایطی فراهم کنی که زیاد تو آفتاب نباشی و در ضمن اصلا دنبال نقشه برداری نرو که کلا تو آفتابی و در کل وقتی سقف زده شه که مشکلی نداره قبل اونم می تونی زیاد بری تو کانکس و اگر بازم دیدی خیلی حساسی شربت آبلیمو بخور گرمازدگی رو از بین می بره(توصیه پزشکی) آخه قبل اینکه مهندس عمران شم می خواستم پزشک شم!!!! در کل رشته خیییییییییییییییلییییییییی خوبییییییییییییییه و ارزش هر نوع ریسکی رو داره:)

ایوب اهوازی

عضو جدید
وقتی که یه نفر رو صدا میکنن مهندس،اولین چیزی که به ذهن آدم میرسه اینه که طرف عمرانیه،بقیه مهندس ها پیشوند و پسوند دارند ولی در مورد تاپیکت باید این رو خدمتت عرض کنم که دوست من،یه مهندس عمران باید پا به پا کارگر ها دارای توانایی جسمی باشه،مثل یه فرمانده که با همه سربازاش میدون جنگه،در کارگاههایی که رئیس کارگاه یا نظارت مقیم بی عرضه و تنبل هستند کیفیت پایینه و همیشه کارگرهایی پیدا می شوند که از زیر کار در میرن،چون اونها هم آدمند و دوست دارند راحتی یه مهندس رو داشته باشند،بحث من پابه پای کارگرا وایسادن به معنای بیل زدن و بارکشیدن نیست بلکه بالا سر کار بودن،توانایی ایده به موقع داشتن،رفع ایراد به موقع و تصمیم گیری به موقع است،توانایی رسیدگی به چند کار در فواصل زمانی کوتاه و همچنین حافظه خوب و توانای جسمی مناسب هستش ،به هر حال کار کارگاهی مسخصات و ملزومات خودش رو داره

بالا