**شاهکار بینش پژوه**

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر شاهکار بینش پژوه ترانه سرا، خواننده و آهنگساز و مدرس دانشگاه متولد 22 آذر 1351 در تهران می باشد. وی دارای مدرک لیسانس جغرافیای اقتصادی، فوق لیسانس جغرافیای اقتصادی و دکترای برنامه ریزی شهریست، که همه از دانشگاه های تهران هستند.

از آثار وی در زمینه شعر و ترانه می توان به مجموعه ترانه های کافه نادری و دستهایت را دوست می دارم و در زمینه خوانندگی و آهنگسازی به آلبومهای بانوی شرقی، اسکناس و ادبیاتی دیگر اشاره کرد.

آلبوم اسکناس با آهنگسازی و تنظیم بهروز صفاریان در سبک خود ر-پ؛ آلبوم منحصربه فرد و موفقی شمرده می شود.

وی در آلبوم هایی چون عشق الهی، ای عاشقان، حال من بی تو و نهان مکن ... علیرضا عصار را به عنوان ترانه سرا همراهی کرده، ولی بیشتر شهرت خود را مدیون آلبوم اسکناس است.

ساز تخصصی اش درام است و تا حدی هم پرکاشن و گیتار می زند.

کتاب هایی که تاکنون منتشر کرده است:

- کافه نادری (مجموعه ای از ترانه)
- من سیاسی نیستم (مجموعه شعر)
- بی شعورستان (مجموعه ترانه)
- دست هایت را دوست می دارم (مجموعه ی اشعار سفید)
- آقای نخست وزیر (ترجمه ی اشعار برتولت برشت)
- ابدیت یک بوسه (مجموعه اشعار پابلو نرودا)
- تبار انسان (ترجمه گزیده اشعار آمریکای لاتین) ( اجازه انتشار نیافت)
- مجموعه ی ترانه های او که متاسفانه دو کتاب آخر اجازه انتشار نیافته اند
- کتاب Conversation With Kafka France را تا نیمه ادامه داده است

آلبومهای دکتر شاهکار بینش پژوه :

آلبوم ادبیاتی دیگر - 1385

آلبوم اسکناس - 1383

آلبوم بانوی شرقی - 1379

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
1373- اخذ درجه لیسانس در رشته جغرافیای اقتصادی
سرپرستی و اجرای اولین كنسرت گیتار بعد از انقلاب در ایران.

1374- پایه‌گذاری اولین اركسترِ موسیقیِ تركیبی (تلفیق سازهای ایرانی و غربی).

1375- اخذ درجه فوق‌لیسانس در رشته جغرافیای سیاسی

1376- آغاز دوره دكتری تخصصی در رشته برنامه‌ریزی شهری
جوان‌ترین دانشجوی دوره دكتری (ph.D) در ایران (با اعلام رسمی وزارت علوم). تولید و ضبط آلبوم بانوی شرقی.

1377- حضور در اولین جشنواره موسیقی پاپ.

1378- انتشار كتابِ «دست‌هایت را دوست می‌دارم». (مجموعه اشعار سپید)

1379- تولید و ضبط آلبوم «اسكناس».

1380- انتشار مقالات و رسالاتی در ارتباط با «شبكه شهری منطقه تهران».

1381- اخذ درجه دكتری (ph.D) در رشته برنامه‌ریزی شهری.

1382- انتشار كتابِ «كافه نادری». (مجموعه ترانه‌ها)

1383- انتشار آلبوم «اسكناس».
انتشار كتابِ «ابدیت یك بوسه» ترجمه‌ی گزیده اشعار پابلو نرودا - انتشارات معین.
مصاحبه با خبرگزاری بی‌بی‌سی،‌ روزنامه دیلی تلگراف، مجله تایمز، خبرگزاری رویتر، تلویزیون آر-تی-ال آلمان، شبكه اوّل تلویزیون انگلستان و ...
اقدام به انتشار كتابِ «بی‌شعورستان».

1384- تولید و ضبط آلبوم موسیقیِ «اعلی‌حضرت».
اقدام به انتشار كتابِ «من سیاسی نیستم».
انتشار كتاب آقای نخست‌وزیر، ترجمه گزیده اشعار برتولت برشت. انتشارات معین.

1385- اقدام به انتشار كتابِ «تبار انسان».
انتشار آلبوم موسیقی «ادبیاتی دیگر» كه از مجموع 23 ترانه، به 6 ترانه مجوز پخش داده شد.

1386- آغاز ضبط آلبوم جدید در تهران و پاریس

1387- همکاری با ارکستر سمفونیک ایروان و ارکستر فیلارمونیک وین و ضبط موزیک ویدئو در اپراهاوس

1388- آغاز مجدد تدریس در دانشگاه

1389- اجرای کنسرت ژنو-سوئیس
اجرا با ارکسترهای فیلارمونیک ارمنستان، بارسلون و ...
هم‌خوانی با بانویی از کشور اسپانیا ( آنا )

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
نام شعر : توانا بود هر که دارا بود
نام شاعر : دکتر شاهکار بینش پژوه
توانا بود هر که دارا بود ز ثروت دل پیر برنا بود
پر قو بود پول را رختخواب هنر رختخوابش مقوا بود
به ثروت هر آن ابله بی سواد به نزد کسان وه ! چه آقا بود
همه سهم استاد دانشکده پشیزی حقوق و مزایا بود
فقان سهم مردم ز نان و لباس از آن سوی ویترین تماشا بود
به لیفتینگ و ماساژ و میزامپیلی ننه کبلعلی هم گلارا بود
به زور رژ و سایه و خط لب اگر پیر و عفریته زیبا بود
بنوشند بازاریان خون خلق کشان خون مردم گوارا بود
کدامین کس از شاعری برج ساخت چه حافظ چه سعدی چه لورکا بود
ره کسب پول و درم دزدی است که از درس و تحصیل دارا بود
از این پس پدر زیر خرج گران بزاید برش کار ماما بود
از این پس پسر می نویسد دگر هر آن کس که نان داد بابا بود

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
mrc babat in tapiki k gozashti manam kheyli azash khosham miad fazesh jodas shakhsiat jalebi dare!!!!;)

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
آثار مکتوب بینش پژوه:

نام کتاب : کافه نادری

محتوا : مجموعه ترانه های دکتر شاهکار بینش پژوه

چاپ سوم : 1384

شمارگان : 3200 نسخه

نام کتاب : ابدیت یک بوسه (مجموعه اشعار پابلو نرودا شاعر شیلیایی)

مترجم : دکتر شاهکار بینش پژوه

چاپ دوم : 1384

شمارگان : 2200 نسخه

نام کتاب : آقای نخست وزیر (مجموعه اشعار برتولت برشت شاعر آلمانی)

مترجم : دکتر شاهکار بینش پژوه

چاپ اول : 1384

شمارگان : 2200 نسخه

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
آلبوم های صوتی

نام آلبوم : بانوی شرقی

نام خواننده : دکتر شاهکار بینش پژوه

نام آهنگساز : دکتر شاهکار بینش پژوه

نام ناشر : طنین صوت

نام آلبوم : اسکناس

نام آهنگساز : بهروز صفاریان

نام ناشر : نغمه داوودی

نام آلبوم : ادبیاتی دیگر

نام آهنگساز : دکتر شاهکار بینش پژوه

نام ناشر : آوای ماندگار

• Like
واکنش ها: n30e

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
نام شعر : <<< نفرین >>>
نام شاعر : <<< دکتر شاهکار بینش پژوه >>>

الهی زنده باشم تا که مرگت را ببینم با دو چشمانم
بیبنم سخت گریانی پریشانی و افتادی به دامانم

ببینم بر زمین خوردی و تنها و گرفتاری
سیه پوش و سیه بختی پریشان و عذاداری

هزاران بار هر روز از خدایت مرگ می خواهی
به دست خویش هر لحظه ز عمر خویش می کاهی

الهی که بپردازی تقاص هر چی را کردی
الهی احتیاج افتد تو را بر رحم نامردی

پشیمان گر شوی حتی تو را دیگر نمی خواهم
اگر همچون گدا حتی نشینی بر سر راهم

تو را هرگز نمی بخشم فراموشت ولی شاید
که پستان را فراموش و بدان را خاک می باید

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
کافه نادری از بینش پژوه

کافه نادری از بینش پژوه

کافه نادری کجا بود ؟ آدماش حالا کجان ؟ لای شعرا خوابیدن ، خفته میون قصه هان
نقد شعر تازه ای از فدریکو گارسیا لورکا گاهی بیگانه ی آلبر کامو ، گاهی مسخ کافکا
صحبت از خیمه نس و اکتاویو پاز و نرودا گفتن یه شعر جوندار واسه میز گرد فردا
از جلال آل احمد تا براهنی ، سپانلو از گلسرخی و بهرنگی و حتی خود شاملو
صادق هدایت و زنده بگور و بوف کورش دولت آبادی ، کلیدر ، کدکنی ، شعر و شعورش
شاملو و دشنه در دیس ، اخوان و باغ بی برگ بانوی شعر معاصر و تولدی پس از مرگ
طعم قهوه ی فرانسه ، بوی سیگار فرنگی همه جنتلمن و شیک پوش ، نه مفنگی و کلنگی
کرواتای شل و پالتو و ته ریش و یه عینک یه سیگار کنج لبا ، تو دستا خودنویس و فندک
کافه نادری کجا بود ؟ آدماش حالا کجان ؟ لای شعرا خوابیدن ، خفته میون قصه هان

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون..............واقعا هنرمنده...............................خیلی دوستش دارم

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
از وقتی نوار کاست اسکناس شاهکار رو خریدم تا زمانی که او خواند
خدا دوست دارد لبی که ببوسد، نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد
” چند سال فاصله بود ولی همچنان کارهاشو دوس دارمو دونه دونه شو تهیه میکنم و از گوش دادنش لذت میبرم
.
.
.
این کنسرت که من نتوانسته ام اطلاعات زیادی درباره اش کسب کنم به همراه یک خانم خواننده روسی با نوازندگی ارکستر فیلارمونیک وین و ارکستر سمفونیک ایروان اجرا شده و به جرات میشه گفت صدای زیبای خانم خواننده یک جورهایی صدای شاهکار را پوشانده، خانم مذکور که نامش مشخص نشده ترانه کوتاهی را به زبان فارسی می خواند و شاهکار نیز با زبان اسپانیایی همراهی اش می کند. من اطلاعات فنی موسیقیایی ندارم اما تا بحال یک ترانه فارسی را با همچین صدا و سبکی نشنیده بودم و واقعاً ذوق زده شدم! این خانم لهجه خیلی شیرینی داره و به نظر میاد بعضی جاها “ق” رو “گ” تلفظ می کنه:
بعد من کی جامو تو قلب تو می گیره؟ کی گد من عاشقته برات می میره؟

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دفتر دوم شاهکار : کافه نادری

دفتر دوم شاهکار : کافه نادری

کافه نادري نام يک کافي شاپ در خيابان جمهوري بين پل حافظ و چهاراه استانبول است. اين مکان محل تجمع شاعران و نويسنده هاي معاصر از جمله صادق هدايت . جلال آل احمد . صمد بهرنگي . شاملو . محمود دولت آبادي . اخوان ثالث و ....... بوده است . در اين مکان بر خلاف ديگر کافه هاي آن زمان تنها مردمان تحصيل کرده مي رفتند و اين چنين مي گويند که کساني که در آنجا بودندهمگي يک دست خود نويس ودر دست ديگر سيگار به دست داشتند. نکته جالب اين است که اين مکان با همان نام و در همان مکان و با همان لوازم و خدمه هم اکنون نيز برقرار است.

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیف تشکر ندارم......................................فقط شاهکار:heart:

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مصاحبه از دكتر پيدا كردم.قديميه ولي ارزش خوندن داره من كه از خوندنش لذت بردم.

- اسم کوچک من "شاهکار" هست و فامیلیم "بینش پژوه" ... متولد 22 آذر 1351 هستم از تهران، دیپلم فرهنگ و ادب دارم بعد جغرافیای اقتصادی خوندم و در مقطع فوق لیسانس جغرافیای سیاسی، برای اینکه به این رشته ها خیلی علاقمند بودم.

من به ادبیات هم گرایش پیدا کردم و در زمانی که رشته های دیگه رو می خوندم موسیقی رو هم شروع کردم. ساز تخصصی من Drum است و ساز دومم گیتار است.

اسم "شاهکار" رو روی جلد بعضی از آلبومها خوندین مخصوصا آلبومهای علیرضا عصار و شادمهر عقیلی.شاهکار براشون یا آهنگ ساخته یا شعر گفته.

بعد از سالها (اولین کاستش خیلی سال قبل بیرون آمده بوده ) یک آلبوم چهارآهنگه وارد بازار ایران کرده. آلبومی به اسم "اسکناس" که چهار تا آهنگ بیشتر نداره ولی همین آهنگها هم جای تعجبه که جواز پخش پیدا کرده .

استاد دانشگاه آزاد هم هستم. چند تا کتاب از من منتشر شده تحت عناوین " دستهایت را دوست می دارم " ، " کافه نادری " ، " ابدیت یک بوسه " ، " بی شعورستان " و چیزهایی که در آتیه خواهد آمد.

شاهکار:از لحظه ای که ما این آلبوم رو ضبط کردیم تا وقتی که به شکل مجاز آمد بیرون حدود چهار سال طول کشید و خیلی سالهای سختی بود.

بزرگترین مشکل این بود که تو این همه سال در واقع به طور طبیعی خلاقیت می مرد و وضعیت برای شروع کارهای دیگه دشوار بود ... ولی خوب چاره ای نبود جز صبر ...

به هر حال این مقدار صبر کردیم و آمد بیرون و حدود شاید یک سال و نیم پیش کارها از استودیو به سرقت رفت که طبیعی بود برای اینکه کاری که سالها در استودیو بمونه به هر حال درز می کنه.

این کار حدود یک سال و نیم پیش توی بازار زیر زمینی در واقع حضور داشت و احتمالاً از همین طریق در موردش شنیدین و به همین دلیل چون عنوانی نداشت نمی دونستید این کار رو چه کسی گفته و کی خونده. در هر حال این روزها گذشت و حالا این آلبوم در بازار موجود هست.
چرا اسم آلبوم رو " اسکناس " گذاشتی ؟
- یکی از قطعه ها اسمش هست " اسکناس " و فکر کردیم که این اسم احتمالاً نام متفاوتی خواهد بود. بنابراین انتخابش کردیم.
خوب برای من جالبه که تو خودت از اون قشر به اصطلاح "چاله میدونی" نیستی ولی به زبون اونها شعر می گی !؟
- ببینید هنوز هم وقتی تحصیل کرده ترین و روشن فکر ترین ایرانی ها ، یک فیلمی از حال و هوای چهل پنجاه سال پیش می بینند که فرض بفرمایید مثلاً آقای " بهروز وثوقی " بازی کردن ، باز یک خون جدیدی در رگهای آدم ها جریان پیدا می کنه و فکر می کنم این در واقع برگشتن به اصالت ما هست ، یعنی هر کدوم از ما حتی اگر پنجاه سال هم در قلب اروپا زندگی کرده باشیم ، باز هم وقتی اون کلمات رو می شنویم فکر می کنم که خوشمون می آید و این در واقع داستانی یا چیزی است که در خون ماست.
شاهکار، تعجب نمی کنی که فقط 20 تا بیت از شعرهای تو حذف شده و کل آلبوم اجازه گرفته که پخش بشه ؟
- این رو در کمال فروتنی عرض می کنم ... علت این بود که این کار رو من کرده بودم یعنی کسی که 24 سال درس خونده بود و الان استاد دانشگاه است این کار رو کرده نه یک کسی که از یک جایی رد می شده و اومده و Rap خونده ... فکر می کنم بزرگترین و مهمترین علتش این بود که دوستان ما در وزارت ارشاد به این نتیجه رسیدن که پشتش تفکر وجود داره و در واقع جرقه های مطربی در پس داستان نیست !
شاهکار حالا داستان آلبوم " اسکناس بماند . دوست دارم از یک شعری برامون بگی که دو سالیه با ما بوده منظورم شعر " خیالی نیست " هست که " شادمهر عقیلی " خونده ...
- خوب شادمهر وقتی ایران بود ما خیلی با هم دوست بودیم و اون اساساً تکه کلامش این بود که " خیالی نیست ... " هر اتفاقی که می افتاد یا هر بلایی سرش می آوردن در واقع می گفت " خیالی نیست " ... بعد این " خیالی نیست " مونده بود توی ذهن من و اون رو به صورت شعر در آوردم.
حالا این شعر " خیالی نیست " اصلاً برات خاطره ای داشته و تجربه ای واقعی هم توی زندگیت بوده ؟
- موضوع شعر یک چیزیه که احتمالا تمام جوانهای امروزی باهاش برخورد کردند. حالا ممکنه مثلاً اسم دوست دختر تو با اسم دوست دختر من فرق داشته باشه یا مثلاً موهای دوست من بلند باشه و مال تو کوتاه !

ولی به هر حال این بلایی هست که خیلی از دختر ها سر پسرها و خیلی از پسرها سر دخترها آوردن! ولی اساساً من این رو به صورت تجربه جدی نگاه نمی کنم و فکر می کنم تو زندگی هر جوونی اگه این موضوعات وجود نداشته باشه اصلاً جوونی نکرده.

من " خیالی نیست " رو به هوای شادمهر نوشتم که شادمهر بخونه ... اما دو تا دیگه از کارها رو در همون آلبوم " خیالی نیست " شادمهر بدون اجازه من استفاده کرد ... یکیش " باور " بود و یکی دیگه آهنگی بود به اسم "زمستان" که من ساخته بودم و در پس اعتراض من از آلبوم حذفش کرد.و در آلبوم " آدم فروش " هم دو ترانه را بدون اجازه من استفاده کرده. یکی " دل دیوونه " و دومی " تهدید " ...
ولی رو ی جلد اسم تو رو ندیدم !
- اسم من رو نزده ، به جای اسم من اسم های دیگه ای زده ولی الان تو سایتش که برین این طوری که شنیدم ، اسم من رو زده. منتهی اصلاً مهم نیست که اسم من زده بشه یا نه ، ولی هنرمند ها لزوماً و دقیقاً اونی نیستند که دیده می شوند.
خوب شاهکار جان برگردیم به آلبوم " اسکناس " ... اخیراً یک مقاله از تو در روزنامه
Daily Telegraph چاپ لندن بود بهمراه عکسی از تو با کت شلوار و پاپیون و سیگار برگ!!
واقعاً برای خیلی از انگلیسی ها که این روزنامه را نگاه می کردند و البته خود بنده عجیب بود. شوک شده بودیم که Rap ایرانی اون هم با اون کلام " خیابونی " رو یک مدرس دانشگاه اتو کشیده، خونده !

- من یک استاد دانشگاه خیلی جوون هستم. من 31 سال بیشتر ندارم و در واقع تو برزخی بین استاد دانشگاه بودن و جوون بودن و شیطوونی کردن و اینجور چیزها موندم .

شاهکار برام از مجموعه شعر " کافه نادری " بگو ؟
- این دومین مجموعه ای هست که از من بیرون آمده ... اولین کتاب من " دستهایت را دوست می دارم " و این مجموعه اشعار نو و یا سپید من هست. دومی کتابی است تحت عنوان " کافه نادری " که تو بهش اشاره کردی ، این مجموعه ترانه هایی است که من گفتم ، کامل نیست ولی حدود 108 ترانه توی این کتاب وجود داره از من ...

ترانه هایی است که " علیرضا عصار " ، " شادمهر عقیلی " و دیگران از من خوندند. به اضافه چند تا از آهنگ ها و شعرهایی که خودم خوندم. یک کتاب دیگری این روزها در واقع زیر چاپ است با عنوان " ابدیت یک بوسه " که ترجمه یک صد شعر عاشقانه است که ترجمه و بازسرایی کردم.

کتاب بعدی که در مراحل گرفتن مجوز رو در وزارت ارشاد طی می کنه عنوانش است. " بی شعورستان " که در صورتی که مجوز بگیره اون هم چاپ خواهد شد.

میشه یک قطعه از این کتاب شعر " بی شعورستان " رو برای ما بخونی ؟
- بله. من یک شعری برایتان می خوانم با عنوان " دختر دستفروش " که در واقع یک شعر اجتماعی است ...

در زمستان نیاز دختر دستفروش به تن پنجره ها می کوبد.
آه اما مردم شیشه هاشان بالاست. ...
دختر از پشت چراغ از غم نان به کنار اتوبان آمده است ، او گرسنه است هنوز ، شیشه ها پایین و بوقها در هیجان. دختر دستفروش تن فروش است امروز ...
سالها می گذرد ، دختری فرسوده روی یک نیمکت چوبی سرد کنج تاریک پلی می میرد ... مردمان می گذرند و به هم می گویند که زنی فاحشه بود ...

این کتاب " کافه نادری " دو بخش داره ، یک بخشش در باب اجتماع و سیاست گفته و سروده شده ، و یک بخشش در باب عشق و تنفر ... اون قسمتی که در ارتباط با اجتماع و سیاست است عنوانش هست " کافه نادری " یعنی دفتر دومش و دفتر اول که در ارتباط با عشق و تنفر دارد عنوانش هست " روسبیان باکره " ....

حالا در مورد آلبوم " اسکناس " دوست دارم باز هم صحبت کنیم. آلبومی که من حتی اسم شعر هاش رو نمیدونم چون نسخه کپی اش دست منه. همون طور که خودت گفتی یک سال و نیم پیش از استودیو دزدیده شد و من در حدود یک سال پیش تقریباً شنیدمش. بعضی از آهنگ ها رو که دکلمه هم داشت ... خودت دکلمه کردی نه ؟
- بله درسته. صدای خودمه.

و 20 بیت از ترانه ها حذف شده ، میشه یکی دو تا از این بیت ها رو بگی که ما بدونیم چه جور بیت هایی بوده ؟
- من اساساً فکر می کنم به این بخش موضوع میشه نپرداخت برای اینکه حتماً صلاح دونستند که حذفش کردند.

ولی اون اشعاری که حذف شده از نوع عاطفی بوده یا بخاطر لحن خاصش ؟
- نه هیچکدوم . ببینید نام انبیاء و اولیا در اشعار استفاده شده بوده . به طور مثال من از اسم اصغر استفاده کردم و مثلاً این اسم حضرت علی اصغر بوده و وقتی به ما گفتند که این اسم ها رو بهتره عوض بکنیم ما هم باهاش موافق بودیم برای اینکه مذهب برایمان تقدس داره و ترجیح میدیم که نام های مذهبی رو وارد محاوره نکنیم.

حالا یکی دیگه از آهنگ های تو هست که راجع به دخترها است ، درسته ؟
- آره. دخترها برای اینکه از خونه هاشون بیرون بیان به خصوص تو شهر ما و به خصوص توی این قسمتی که ما زندگی می کنیم در بالای شهر ، دو ساعت آرایش می کنند برای اینکه بیایند بیرون یک کیلو بادمجون بخرند و مثلاً این خرید خودش یک ربع طول میکشه ولی آرایش 2 ساعت !!!

در واقع ما انتقاد کردیم به این قسمت موضوع، به مصرف گرایی ، به غرب زدگی انتقاد کردیم و اینکه ایرانی که بهتره ایرانی باقی بمونه و آنقدر مسخ فرهنگ فرنگی نشه. برای اینکه ما خودمان هم یک چیزهایی داریم.

البته خودت پاپیون زدی و موقع مصاحبه دو سه بار هم خودت کلمات انگلیسی انداختی ها ! ...
-
آره اصلا تردید نکن. من اول از همه همیشه به خودم خرده می گیرم. همیشه تو شعرهام ، توی کارهام برای اینکه من اگر بتونم اول از خودم انتقاد بکنم ، بعد حق دارم که از دیگران بکنم. و اصلاً زبان نقد وقتی نافذ هست که تو اول به خودت بند کنی.

یک سوالی هم که برای من مطرحه اینه که چطور اسم کوچیکت " شاهکاره " ، من اولین باره که این اسم رو می شنوم!
- این رو شما بهتره برید از پدر مادرم سوال بکنید برای اینکه فکر کردن شاهکار کردن!

آخر مصاحبه برام از یکی از ترانه هائی بگو که برای علیرضا عصار نوشتی ؟
- من فکر می کنم چیزی که برای مردم میتونه جالب باشه ، " خیال نکن " با صدای " علیرضا عصار " از آلبوم " عشق الهی " هستش.

دو کلمه هم درباره " خیال نکن " میگی برای ما ؟
- بیشتر شب ها من و علیرضا عصار با هم هستیم. دوست خیلی صمیمی من هست. یک شب که خونه " فواد حجازی " بودیم تا صبح ... اون همون شب یک ملودی برام زد گفت این قشنگه ، من هم گفتم آره ... ملودی خوبیه ... بعد رفتیم و طبق معمول ما ها هم که تا ظهر خواب هستیم ! وقتی بیدار شدم بعد از ناهار این ترانه " خیال نکن " رو نوشتم که تبدیل شد شاید به محبوب ترین آهنگی که علیرضا خوند در طول زندگیش!

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز

باز با ان دیگری دیدم تو را
جای قهر و اخم خندیدم تو راباز گفتی اشتباهت دیده امگفتمت باشد خندیدم تو راباز هم این قصه ات تکرار شدبا رقیبان رفتنت انکار شدانقدر رفتی که دیگر قلب مناز تو و از عشق تو بیزار شدان رقیبان یک شبت میخواستنذره ذره پاکیت میکاستنشب به مهمان خانه ات مهمان شدنصبح اما از برت برخواستنامدی گفتی پشیمانی دگرزین پس اما پاک میمانی دگرگفتمت توبه ی گرگان چاره نیسگفتی ام چون کوه ایمانی دگرگفتمت باشد بخشیدم تو رااخم وا کردم و خندیدم تو رازین حکایت ساعتی نگذشته بودباز با ان دیگری دیدم تو را...

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلیپ جدید همکاری دکتر بینش پژوه و ارکستر فیلارمونیک اکراین رو کسی دیده؟