شانس خود را امتحان کنید

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرد جوانی در آرزوی ازدواج با دختر کشاورزی بود.
کشاورز گفت برو در آن قطعه زمین بایست. من سه گاو نر را آزاد می کنم اگر توانستی دم یکی از این گاو نرها را بگیری من دخترم را به تو خواهم داد. مرد قبول کرد. در طویله اولی که بزرگترین بود باز شد .
باور کردنی نبود بزرگترین و خشمگین ترین گاوی که در تمام عمرش دیده بود. گاو با سم به زمین می کوبید و به طرف مرد جوان حمله برد. جوان خود را کنار کشید تا گاو از مرتع گذشت. دومین در طویله که کوچکتر بود باز شد.

گاوی کوچکتر از قبلی که با سرعت حرکت کرد .

جوان پیش خودش گفت : منطق می گوید این را ولش کنم چون گاو بعدی کوچکتر است و این ارزش جنگیدن ندارد. سومین در طویله هم باز شد و همانطور که فکر میکرد ضعیفترین و کوچکترین گاوی بود که در تمام عمرش دیده بود.

پس لبخندی زد و در موقع مناسب روی گاو پرید و دستش را دراز کرد تا دم گاو را بگیرد.اما.........گاو دم نداشت!!!!

زندگی پر از ارزشهای دست یافتنی است اما اگر به آنها اجازه رد شدن بدهیم ممکن است که دیگر هیچ وقت نصیبمان نشود. برای همین سعی کن که همیشه اولین شانس را دریابی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به شانس اعتقادی ندارم. چیزی بنام شانس وجود خارجی نداره.

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی این منظورش استفاده درست از فرصتهاست.

• Like
واکنش ها: ayja

shayan133

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که کلا با همه چیز مخالفید!
با تشکر از استاتر

Green Head

عضو جدید
من به شانس اعتقادی ندارم. چیزی بنام شانس وجود خارجی نداره.

پس به نظر شما چرا یکی سرنوشتش خوب میشه ولی یکی دیگه تو یک خانواده بدبخت به دنیا میاد یعنی خودشون انتخاب کردن که اینجوری باشه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی این منظورش استفاده درست از فرصتهاست.
کجای این قصه معلوم مجهولش مشخص بوده که انسان بتونه حق انتخاب داشته باشه؟ این جور داستانها برای مردمان قرن 14 مناسب تره. الان قرن 21 هست و دنیا با این خرافات اداره نمیشه.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس به نظر شما چرا یکی سرنوشتش خوب میشه ولی یکی دیگه تو یک خانواده بدبخت به دنیا میاد یعنی خودشون انتخاب کردن که اینجوری باشه؟

اینکه اسمش شانس نیست!!...تقدیره!!...همونی که تو خونواده ی بد بحته میتونه با تلاش خوشبخت شه!!

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کجای این قصه معلوم مجهولش مشخص بوده که انسان بتونه حق انتخاب داشته باشه؟ این جور داستانها برای مردمان قرن 14 مناسب تره. الان قرن 21 هست و دنیا با این خرافات اداره نمیشه.

عزیزم متوجه نشدی مطلبو....این منظورش این بود..گاهی فرصتهایی واسه آدم پیش می یاد که با گذشتن ازشون و دنبال بهتر رفتنش ازدستشون میدیم...درحالی که باید هر فرصتیو سنجید بعد انتخابش کرد!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
<br>تاریخ ثابت کرده که اکثر انسانهای بزرگ دنیا تو خانواده های فقیر و بی چیز بدنیا اومدن. حضرت محمد هم یه یتیم بود ولی خدا بخاطر پاکیش او را انتخاب کرد. اکثر دانشمندان دنیا هم فقیر زاده بودند. انسان میتونه سرنوشت خودش رو خودش رقم بزنه. این امر دیگه ثابت شده هست.

Green Head

عضو جدید
اینکه اسمش شانس نیست!!...تقدیره!!...همونی که تو خونواده ی بد بحته میتونه با تلاش خوشبخت شه!!

چرا اسمش شانس نیست؟شانس و تقدیر چه فرقی بزرگی با هم دارند؟ تو خیلی مواقع افراد مزد واقعی زحمتشون رو نمیگیرند و بر عکس یک عده دست به هر چی میزنند طلا میشه،چرا؟

Green Head

عضو جدید
<br>تاریخ ثابت کرده که اکثر انسانهای بزرگ دنیا تو خانواده های فقیر و بی چیز بدنیا اومدن. حضرت محمد هم یه یتیم بود ولی خدا بخاطر پاکیش او را انتخاب کرد. اکثر دانشمندان دنیا هم فقیر زاده بودند. انسان میتونه سرنوشت خودش رو خودش رقم بزنه. این امر دیگه ثابت شده هست.

در مورد معلولیت مادر زادی چه نظری دارید؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم متوجه نشدی مطلبو....این منظورش این بود..گاهی فرصتهایی واسه آدم پیش می یاد که با گذشتن ازشون و دنبال بهتر رفتنش ازدستشون میدیم...درحالی که باید هر فرصتیو سنجید بعد انتخابش کرد!
تو این داستان محلی برای سنجیدن تعریف نشده بود. بعد اینکه گاو ها رو میدید , تازه متوجه دمشون میشد. یعنی نمودار های سنجش قبلش مخفی بودن و شانس براش تعیین تکلیف میکرد. این داستان از اساس غلطه. اگرم نباشه برای این نوع نتیجه گیری مناسب نیست. فلسفه نخوندی که بدونی چی میگم.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا اسمش شانس نیست؟شانس و تقدیر چه فرقی بزرگی با هم دارند؟ تو خیلی مواقع افراد مزد واقعی زحمتشون رو نمیگیرند و بر عکس یک عده دست به هر چی میزنند طلا میشه،چرا؟

نمیدونم ولی بنظرم نیتم تو انجام کار مهمه!!...
ولی اصل تلاشه...

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جباران روزگار برای همین وجود دارند که حق انسان را ازش بناحق بگیرند. جباران بزرگ و جباران کوچک.

Green Head

عضو جدید
بزرگترین دانشمند فیزیک هسته ای و کوانتوم دنیا یه نفر معلوله. حتما اسمشم میدونی دیگه ؟ نه؟

ولی حتما از بابت این محدودیتش خیلی رنج کشیده. چرا یک عده برای رسیدن به موفقیت باید رنج بیشتری بکشند؟درسته که کسب موفقیت های مختلف ربطی به این محدودیت ها ندارد و حتی می توانند فرد مستعد تر و سخت کوش تری بسازند ولی مساله اینجاست که هیچ تضمینی هم به شخص نمی دهند و خیلی ها توی دنیا بدون هیچ دیلی فقط رنج می کشند و برعکس.

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی حتما از بابت این محدودیتش خیلی رنج کشیده. چرا یک عده برای رسیدن به موفقیت باید رنج بیشتری بکشند؟درسته که کسب موفقیت های مختلف ربطی به این محدودیت ها ندارد و حتی می توانند فرد مستعد تر و سخت کوش تری بسازند ولی مساله اینجاست که هیچ تضمینی هم به شخص نمی دهند و خیلی ها توی دنیا بدون هیچ دیلی فقط رنج می کشند و برعکس.
نظر شما درسته . بالاخره این دنیا بهشت که نیست. محل آزمون هست. کاش زندگی انسان به همینجا ختم نشه و الا خیلی ها متضرر میشن.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
به قول یکی از بزرگان که میگه....

من به شانس اعتقاد دارم چون هر وقت تلاش میکنم شانس هم میارم......
پس تلاش کن همیشه در اولین و بهترین فرصت ها

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقام علمی علامه فقید محمدتقی جعفری كه روزگاری به علت فقر پدر درس را رها كرد و به كفاشی روی آورد به جایی رسید كه در هزاره بین المللی ابن سینا، هزاره بین المللی شیخ طوسی، هزاره بین المللی فارابی، سمینار بین المللی حقوق جهانی بشر، كنفرانس اسلام و مسیحیت و كنگره جهانی بزرگداشت هشتصدمین سال تولد سعدی به عنوان سخنرانی برجسته شركت كرد. از سال 1340 تا پایان زندگی با شخصیت‌های علمی داخلی و خارجی گفت و گوهایی انجام داد كه چیزی حدود 100 مصاحبه شد. پروفسور وزنتال، دكتر بدفور، دكتر كلاوز از آلمان، دكتر كنت آلن لوتر، پرفسور یانگ از آمریكا، پرفسور مونتنی فرانسوی، دكتر وان وایك هلندی، چارلز آدامز كانادایی، ابراهیم سلیمان و شریف سحیمات اردنی و ... از جمله شخصیت هایی بودند كه این سعادت را یافتند تا با علامه هم كلام شوند و از محضر وجودش فیض ببرند.