سیستم های اطفاء حریق

b.n.f

عضو جدید
باسلام دوست عزیز اگه امکان داره در مورد استانداردهای سیلندرهای آتش نشانی به بنده کمک کنید ممنون.

سلام
به صورت مشخص چه سیلندر هایی دستی یا ثابت؟ نیاز به چه استاندارد هایی دارید طراحی یا نگهداری؟

به عنوان مثال می تونید به استاندارد NFPA10 در زمینه کپسول های دستی و استاندارد NFPA2001 در زمینه اطفاء گازی و سیلند رهای تحت فشار مراجعه کنید.

موفق باشید.

b.n.f

عضو جدید
سلام من برای طراحی سیستم اطفائ حریق اتوماتیک تو قسمت سکوهای بارگیری انبار نفت احتیاج به منبع و فرمول برای محاسبات دارم اگه بتونی کمک کنی از خجالتت در میام . ضروریه لطفن زود جواب بده
ممنون

سلام
مشخصات سکو رو اعلام کنید
بنده در سریعترین زمان ممکن پاسخ خواهم داد.

موفق باشید

b.n.f

عضو جدید
من در مورد نحوه قراردادن جعبه های اتش نشانی در مخزن کتاب میخام بپرسم
اصلا سیستم اطفا حریق در کتابخانه و مخزن کتاب چی باید باشد
در مورد انتخاب قطر لوله 4" خوبه ؟ برای خط اصلی ؟
ضمنا کتابخانه یک امفی تئاتر هم دارد و مخزنش 5 طبقه است
بسیار ممنونم اگر سریعتر جواب بدید

سلام
بایستی مشخصات منطقه رو عنوان کنید تا در مورد سایزینگ لوله ها بشه اظهار نظر کرد! در مورد اینکه چه سیستم هایی برا ی مخازن کتاب یا کتابخانه ها مناسب هست تمامی شرایط به اهمیت اسناد موجود بستگی داره. استفاده از این سیستم منجر به خساراتی از 30 تا 100 به کتاب ها در صورت بروز حریق خواهد شد. توصیه اول استفاد ه از سیستم های گازی از نوع بی اثر و بعد از اون در صورت کمبود جا استفاده از سیستم های گازی نظیر FM200 است.

موفق باشید.

b.n.f

عضو جدید
در مورد محل استاندارد نصب انواع كپسولهاي اتش نشاني اطلاعاتي مي خواستم و طبق چه استانداردي انجام مي شود.

سلام
مطابقت داده میشه با استاندارد NFPA10 که مربوط به سیلندرهای آتش نشانی دستی هست

موفق باشید.

saide71

عضو جدید
سلام اگه در مورد ايمني اتش در ساختمانها مطلبي دارين ممنون ميشم كمكم كنيد

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید آقایون من می خوام واسه یک پارکینگ طبقاتی سیستم اسپرینکلر خشک کار کنم ، می خوام درباره سیستم خشک بدونم ممنون میشم

Mmiremadi

عضو جدید
[h=1]Free access[/h]

Free widget

Promote free online access to NFPA codes and standards on your web site, blog, e-newsletter, social media sites, and other digital media.

About free access
Does NFPA provide free access to its codes and standards?
Yes. Even though NFPA owns those copyrights, we have offered free access to all of our codes and standards on our web site for more than 10 years. Can the codes and standards be downloaded or printed?
This is a read-only site—documents cannot be downloaded or printed, because we rely on the revenues from people who want to own their own copies to fund the mission of NFPA. But for users who need to familiarize themselves with a code or check a requirement, this kind of access is invaluable.
More about free access.

[h=3]NFPA makes important safety codes and standards available for free online[/h]As part of its commitment to enhancing public safety, NFPA makes its codes and standards available online to the public for free. Online access to NFPA's consensus documents conveniently places important safety information on the desktops of traditional users as well as others who have a keen interest. NFPA is committed to serving the public's increasing interest in technical information, and online access to these key codes is a valuable resource.
[h=5]To review codes and standards online:[/h]
  • View the list of NFPA's codes and standards.
  • Select the document you want to review.
  • Select the edition of the document you want to review.
  • Click the "Free access" link (under the document title)
  • You will be asked to "sign-in" or create a profile to access the document in read-only format.

s@n@m

عضو جدید
لطف میکین بمن در مورد محاسبه حجم مخزن اب اتش نشانی اطلاعات وفرمول بدید؟باتوجه به فرمول کتاب تاسیسات نود که براساس تعداد نفرات هستش حجم مخزن خیلی بزرگ وفضایی میشه...
همچنین درمورد محاسبات هد ودبی پمپ های اتش نشانی برای ساختمان های مسکونی یا اقامتی هم اطلاعات میخامممم..ممنون میشم راهنمایی کنید

mahdip

عضو جدید
لطف میکین بمن در مورد محاسبه حجم مخزن اب اتش نشانی اطلاعات وفرمول بدید؟باتوجه به فرمول کتاب تاسیسات نود که براساس تعداد نفرات هستش حجم مخزن خیلی بزرگ وفضایی میشه...
همچنین درمورد محاسبات هد ودبی پمپ های اتش نشانی برای ساختمان های مسکونی یا اقامتی هم اطلاعات میخامممم..ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
همکاران عزیز محاسبه حجم مخزن آتشنشانی بر اساس کل اسپرینکلرها و کل جعبه ها محاسبه نمیشود که در اینصورت حجم مخزن خیلی خیلی بزرگ میشود.
معمولا تعداد جعبه ها و اسپرینکلرها براساس جدول مشخص میشود که در این جدول فاصله ایستگاه آتشنشانی تا محل پروژه ، کاربری پروژه ، تعداد طبقات و ..... دخیل است که میتوان به سازمان آتشنانی همان منطقه مراجعه کرد

s@n@m

عضو جدید
ممنون از راهنمایی تون.من تاحالا همچین جداولی ندیدم ممکنه برای نمونه یکی ازاین جداول بزارید....
اگر که امکان داره در مورد محاسبات بوستر پمپ اتش نشانی هم اطلاعاتی بمن بدید ممنون میشمم

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعداد نفرات ؟؟؟ مگه بر اساس 15 دقیقه خروجی از اسپرینکلر حساب نمی کنی؟

pgb_azadian

عضو جدید
سلام.بچه ها هر کس در خصوص سیستم های متداول اطفاء حریق ، ارزیابی ریسک حریق ، استانداردهای سیستم های آتش نشانی و... در مناطق مسکونی و صنعتی مطالبی داره یا میخواد چیزی یاد بگیره برام پیغام بذاره من جوابگو هستم.:smile::smile:;)

سلام
من میخواستم بدونم برای محاسبه پمپ آتش نشانی در واحدهای آپارتمانی چطوریه هستش؟