سوال و مشاوره درباره پرورش بن سای (بونسای)

amir.a.s

عضو جدید
از سایتی که در باره بنسای فرستادین ممنون ولی این سایتها همشون کلی میگن.:razz:

zhenik

عضو جدید
دوستان سلام
من یک درخت انار توی گلدون دارم اما یک ساقه نداره بلکه تنه درخت از شاخه های مجزا تشکیل شده، خیلی وقته که تو فکر بنسای کردنش هستم به نظرتون با چی شروع کنم از ساقه ها یا ریشه؟
تقریبا 4 سال هست که توی گلدونه

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان سلام
من یک درخت انار توی گلدون دارم اما یک ساقه نداره بلکه تنه درخت از شاخه های مجزا تشکیل شده، خیلی وقته که تو فکر بنسای کردنش هستم به نظرتون با چی شروع کنم از ساقه ها یا ریشه؟
تقریبا 4 سال هست که توی گلدونه

سلام عزيز
ميشه زحمت بكشي عكسشو بگيري و برامون بذاريش...
به نظرم اگه از شاخه ها شروع كني بهتر باشه ...اول ساقه هاش رو تقويت كن وقتي حسابي جون گرفت بعد برو سراغ ريشه هاش...تا آماده گلدون كوچكتر بشه...
البته نظر اساتيد ارجح هست
موفق باشيد

alireza_eng2000

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز

دیروز از نمایشگاه گل و گیاه تهران یک درختچه بن سای خریدم ولی راستش یادم رفت بپرسم که چه نوع گیاهی هستش. کسی میتونه کمکم کنه؟72526_1662274718288_1279826230_1794469_7247071_n.jpg67689_1662274358279_1279826230_1794468_3489261_n.jpg

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز

دیروز از نمایشگاه گل و گیاه تهران یک درختچه بن سای خریدم ولی راستش یادم رفت بپرسم که چه نوع گیاهی هستش. کسی میتونه کمکم کنه؟مشاهده پیوست 34976مشاهده پیوست 34977
شفلرا توضیحات نگهداریش چند صفحه قبل وجود داره گیاه کم توقعیه موفق باشید

سلاااااااااااااااااااااام.من تا الان فكر ميكردم فقط گياهاي چوبي و درخت و درختچه اي رو ميشه بن ساي كرد .چه جالبه پس گياهاي آپارتمانيم ميشه؟؟؟؟؟؟؟همه ي گياهاي آپارتماني ؟؟مثلا اين شفلرا رو چه جوري اينجوري كرده؟چند سال طول ميكشه؟؟؟ممنونم.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااااام.من تا الان فكر ميكردم فقط گياهاي چوبي و درخت و درختچه اي رو ميشه بن ساي كرد .چه جالبه پس گياهاي آپارتمانيم ميشه؟؟؟؟؟؟؟همه ي گياهاي آپارتماني ؟؟مثلا اين شفلرا رو چه جوري اينجوري كرده؟چند سال طول ميكشه؟؟؟ممنونم.
فکر کنم هرگیاهی رو که بتوان کوچکتر از حد طبیعی اون با هرس و مراقبت ایجاد کرده بشه بونسای

parichehr20

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.
من یه تازه واردم.تازه با این سایت وشما دوستان آشنا شدم.راستش اگه خدا بخواد میخوام یه بنسای خودم درست کنم.چندتا از صفحه هارو خوندم .میشه اگر دوستی بنسایرو خودشون عملی درست کردن ودست پرورده خودشونه از ابتدا به کمکم بیان وبگن چیکار کردن؟
bonsai21.jpg

bonsai-k11.jpg

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز.
من یه تازه واردم.تازه با این سایت وشما دوستان آشنا شدم.راستش اگه خدا بخواد میخوام یه بنسای خودم درست کنم.چندتا از صفحه هارو خوندم .میشه اگر دوستی بنسایرو خودشون عملی درست کردن ودست پرورده خودشونه از ابتدا به کمکم بیان وبگن چیکار کردن؟
مشاهده پیوست 36461

مشاهده پیوست 36460
من گیاه درمان عقرب رو میخام اماده کنم
فعلا بذرشو کاشتم در مرحله دوبرگیه البته کارهای دیگه هم میشه کرد ولی من این روش رو انتخاب کردم

parichehr20

عضو جدید
يعني ميشه منم يروز بنساي درست كرده باشم؟؟؟؟؟؟

يعني ميشه منم يروز بنساي درست كرده باشم؟؟؟؟؟؟

زهرا جون به نظر شما اگر با كاشت بذر شروع كنم بهتره؟به نظرتون اگر قلمه اي از گياه يا درختي مثل چنار بزنم و بذارم ريشه دار بشه بعد شروع به هرسش بكنم،اون گياه يه بنساي خوب ميشه؟يا با بذر بهترتره؟:w10:
اگر از هر روشي برم بهترين زمان براي هر كدوم چه موقع هست؟
bb.jpg

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
زهرا جون به نظر شما اگر با كاشت بذر شروع كنم بهتره؟به نظرتون اگر قلمه اي از گياه يا درختي مثل چنار بزنم و بذارم ريشه دار بشه بعد شروع به هرسش بكنم،اون گياه يه بنساي خوب ميشه؟يا با بذر بهترتره؟:w10:
اگر از هر روشي برم بهترين زمان براي هر كدوم چه موقع هست؟
مشاهده پیوست 36565
با بذر خیلییییییییییییییییی طول میشکه سریعترین روش همین گرفته قلمه و تربیتش هست.

hamid7152050

عضو جدید
من یک گیاه بنسای از نوع نارون چینی دارم به دلیل نداشتن نور کافی در محیط میخواستم بدونم میتوانم با جا سازی منبع نوری مناسب آنرا در تراریوم نگهداری کنم؟ در صورت امکان نگهداری در تراریم از چه نوری استفاده کنم فلورسنت یا هالوژن ؟ زرد یا سفید؟

parichehr20

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز

دیروز از نمایشگاه گل و گیاه تهران یک درختچه بن سای خریدم ولی راستش یادم رفت بپرسم که چه نوع گیاهی هستش. کسی میتونه کمکم کنه؟مشاهده پیوست 34976مشاهده پیوست 34977

چند خريديد؟؟؟ اصلا رنج قيمتشون چقدر هست؟بعد از اينكه ميخريم نياز به هرس ريشه باز دارن ؟چه جوري؟از خاك بايد درشون بياريم بعد هرس كنيم؟اينطوري كه ريشه هوا ميخوره؟؟

abtin3

عضو جدید
این عکس چه گیاهی هست

این عکس چه گیاهی هست

این عکس چه گیاهی هست
DSC00237.jpg

DSC00237.jpg

پیوست ها

• DSC00238.jpg
    DSC00238.jpg
    44.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
نمیشه دقیق نظر داد من رو ازالیا مورد و خرزهره نظر دارم البته خرزهره نمتونه باشه چون ساقه جوونش سه گوش نیست

vahid639

عضو جدید
سلام

بعد از مدتها امدم گفتم شاید دوستان حرکات جدیدی رو انجام دادن.بعد یادشون رفته عکسهاش رو بگذارن یک یادآوری بکنیم تا عکسها رو ببینیم.

ارادتمندیم

sahigalile

عضو جدید
سوال

سوال

با سلام
دوستان و اساتید محترم من چند مدتی هست که یک درخت بونسای خریدم اما نمیدونم چرا از روزی که اوردمش همین طور داره برگ هاش میریزه و الان کمی زرد شده اگه میشه منو راهنمایی کنید در ضمن سال نو مبارک همگی باشه:D

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان و اساتید محترم من چند مدتی هست که یک درخت بونسای خریدم اما نمیدونم چرا از روزی که اوردمش همین طور داره برگ هاش میریزه و الان کمی زرد شده اگه میشه منو راهنمایی کنید در ضمن سال نو مبارک همگی باشه:D
اسم گیاهی بونسایی شما چیه؟؟
تو هر جابجایی این اتفاق میافته ولی هم خوب شما هم اونو جای مناسبی نذاشتید.اما قطعا گیاه شما مشکلی نداره جز اینکه دچار استرس شده.
دقیق بگید جایی که گذاشتید کجاست؟

sahigalile

عضو جدید
بسیار ممنون از توجه شما
اسم گیاهم فکر میکنم همون شفلرا باشه و در ضمن اون رو وسط اتاقم روی یک میز چوبی نیم متری قرار داده بودم که یک وجه از دیوار های اتاق من را پنجره و سه وجه دیگر را دیوار ها تشکیل میدهند و چون پرده های اتاقم چوبی هست نور به شدت وارد اتاق نمیشه. اما در حال حاضر روی میز تحریرم گذاشتمش که کناره دیوار هست .
اما برگ ها به شدت دارند میریزند و روی شاخه زرد میشوند و بعد میریزند و بعد هم چند شاخه جوان روی درخت هم کم کم تیره شده اند .
لطفا هر چه زود تر به من کمک کنید چون دوست ندارم که درختم بمیره .
با تشکر از الطاف شما . :gol:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار ممنون از توجه شما
اسم گیاهم فکر میکنم همون شفلرا باشه و در ضمن اون رو وسط اتاقم روی یک میز چوبی نیم متری قرار داده بودم که یک وجه از دیوار های اتاق من را پنجره و سه وجه دیگر را دیوار ها تشکیل میدهند و چون پرده های اتاقم چوبی هست نور به شدت وارد اتاق نمیشه. اما در حال حاضر روی میز تحریرم گذاشتمش که کناره دیوار هست .
اما برگ ها به شدت دارند میریزند و روی شاخه زرد میشوند و بعد میریزند و بعد هم چند شاخه جوان روی درخت هم کم کم تیره شده اند .
لطفا هر چه زود تر به من کمک کنید چون دوست ندارم که درختم بمیره .
با تشکر از الطاف شما . :gol:
حدس میزدم شفلرا باشه
همه این علائم هم برای شفلرا بعد از اینکه بردینش تو خونه طبیعی هست و البته در صورت ادامه گیاه مییره.
محیطش سرد و کم نوره حتما یه جایی بزارید که از نور غیر مستقیم روز لذت ببره ف تهویه هوا با محیط بیرون خوب صورت بگیره ، ابپاشی و ابیاریشو کم کنید ،و دیگه هم اصلا جابجاش حتی یک متر هم نکنید...جایی بزارید گلدون دست نخوره.
جایی هم نباشه که اجاق گاز یا شومینه دور و برش باشه

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اسم هر کدوم از این گیاهای بن سای چیه؟منظورم اینه که اسم هر کدوم از این گیاها چیه؟

این 2 تا آخری همه ی فصلا برگشون این رنگیه؟یا فقط پاییز؟

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
حدس میزدم شفلرا باشه
همه این علائم هم برای شفلرا بعد از اینکه بردینش تو خونه طبیعی هست و البته در صورت ادامه گیاه مییره.
محیطش سرد و کم نوره حتما یه جایی بزارید که از نور غیر مستقیم روز لذت ببره ف تهویه هوا با محیط بیرون خوب صورت بگیره ، ابپاشی و ابیاریشو کم کنید ،و دیگه هم اصلا جابجاش حتی یک متر هم نکنید...جایی بزارید گلدون دست نخوره.
جایی هم نباشه که اجاق گاز یا شومینه دور و برش باشه
زهرا جون چرا توصیه کردی گلدون رو تکون ندن؟

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اسم هر کدوم از این گیاهای بن سای چیه؟منظورم اینه که اسم هر کدوم از این گیاها چیه؟

این 2 تا آخری همه ی فصلا برگشون این رنگیه؟یا فقط پاییز؟
اونا که گل دارن ازالیا
سوال اخرتم : پاییز

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
Bonsai is one of few plants which are used by millions of people to decorate their house and gardens. Even some people have this as a hobby. Of late we are seeing a growing interest in the bonsai growing nature. Bonsai designs, if it followed very religiously and implemented can win you a fantastic look for your sweet home with some added envy from your neighbors. One such tree which will really fructify your bonsai is Dwarf Pomegranate bonsai .Dwarf Pomegranate can be used both as a fruiting or flowering variety bonsai.

Dwarf Pomegranate bonsai is awesomely famous among bonsai lovers .Dwarf Pomegranate has got really beautiful yellow-orange colored flowers accompanied by small good looking fruits, spherical in shape. These colored trumpet shaped flowers, red fruit and dark green marbled leaves having patches of bronze tinge in Dwarf Pomegranate provide an altogether offbeat shade to the lay onlooker. All in all Dwarf Pomegranate is a lively bonsai to lay a hand upon, especially prescribed for miniature and small style bonsai.
Dwarf Pomegranate is usually found in hot and sunny Mediterranean conditions with a tad bit exposure to damp soil. The reason I say damp soil is during a shady and dry ambience Dwarf Pomegranate is induced to flowering. Dwarf Pomegranate requires sunlight in ample proportions .Frost and fairly dry winds will adversely affect plant’s health. A warm climate has to be created through green houses if you do not live in one .Utmost care is to be taken while handling its branches which is fairly brittle. Dwarf Pomegranate has fairly densely grown root system which requires a slightly shallower pot as compared to other bonsai. Dwarf Pomegranate requires a dedicated and careful approach you cannot be oblivious about this bonsai.

Dwarf Pomegranate has a twisting style trunk which gives it a very elegant antique look much sought after by many .Dwarf Pomegranate’s ancient looks resembles a look straight out of a children fantasy book. Added to these features this plant can be configured to a dwarf pomegranate, forest, windswept, informal upright, root over rock, miniature look .These all designs look elegant upon the Dwarf Pomegranate bonsai.
Once the temperature comes down Dwarf Pomegranate bonsai should be immediately brought indoors. A low nitrogen , high phosphorus, high potassium fertilizer when added to Dwarf Pomegranate bonsai soil twice a week especially between spring to fall will have fructifying results upon its look. Pruning of Dwarf Pomegranate bonsai is to be done in such a manner that it is just cut to one or two sets of leaves. Moreover branches in which flowering are about to start is to be left so. Since these are brittle and may crack under its own weight it is better to wire these twigs. Extreme care should be taken while Dwarf Pomegranate bonsai is repotted which is advisable every two years when buds begins to indicate.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوست دارم انار یا نارون کار کنم
انار را گیاهچه ازش ندارم
ولی نارون اطراف درخت توی باغمون زیاد سبز شده.
الان میتونم ان را بیرون بیارم؟
بعد گلدون ها را از کجا میشه تهیه کرد؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
انار رو ازش قلمه میشه گرفت برا بنسای ازش قلمه هوایی بگیر البته اگه درختشو پیدا کردی

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
باغ انار داریم
پیدا میکنم
ممنونم از راهنمایتون
الان میتونم بگیرم دیگه؟
نارون را چطور؟ الان میتون از خاک خارج کنم؟