سوال-موقعیت شغلی ساخت و تولید در خارج

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان يه سوالي برام پيش اومده:
كسي كه تو رشته مكانيك ساخت و توليد تحصيل كرده و قصد خارج شدن از كشور رو داشته باشه آيا موقعيت شغلي تو خارج از كشور داره يا نه؟؟؟؟
چون من شنيدم اونايي كه رشته جامدات خوندن اگه بخوان برن خارج موقعيت بهتري دارن!!!

ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

raminbabak

اخراجی موقت
ببين دوست عزيز خارجه منظورت كجاست؟ تركيه . ارمنستان ... يا كانادا آمريكا
ساخت و توليد در اروپا و امريكا بحث گسترده اي داره كه ساخت توليد امير كبير هم يك سوم اونها هم نمي شه بدون براي كار پيدا كردن تو خارجه اگر تو يك رشته اي متخصص باشي يعني كاملا فني (سابقه كار حرفه اي) داشته باشي هميشه اولي تو كانادا فني و حرفه اي ها و علمي كاربردي ها براي كار زود جذب ميشن چون مهندسي تكنولوژي خوندن سراسري ها و بقيه بايد يا يه مقاله محكم داشته باشن يا يه پارت قوي يا يه سواد نظري قوي كه به پست هاي نظارتي گماشته ميشن . چون ساخت و توليد در ايران ضعيفه و دانشجو هاش هم اكثرا ضعيفن به همون خاطر جامدات كه نسبتا فعالن و از نظري فولن!!!!زود جذب ميشن . همين باز اگه خواستي بيشتر مي گم.

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساخت و توليد در اروپا و امريكا بحث گسترده اي داره كه ساخت توليد امير كبير هم يك سوم اونها هم نمي شه بدون براي كار پيدا كردن تو خارجه اگر تو يك رشته اي متخصص باشي يعني كاملا فني (سابقه كار حرفه اي) داشته باشي هميشه اولي تو كانادا فني و حرفه اي ها و علمي كاربردي ها براي كار زود جذب ميشن چون مهندسي تكنولوژي خوندن سراسري ها و بقيه بايد يا يه مقاله محكم داشته باشن يا يه پارت قوي يا يه سواد نظري قوي كه به پست هاي نظارتي گماشته ميشن . چون ساخت و توليد در ايران ضعيفه و دانشجو هاش هم اكثرا ضعيفن به همون خاطر جامدات كه نسبتا فعالن و از نظري فولن!!!!زود جذب ميشن . همين باز اگه خواستي بيشتر مي گم.

مطمئني جامداتيا قوي تر هستن!! از چه جهت؟؟
خوب براي كسي كه بخواد خارج از كشور ادامه تحصيل بده ( ارشد يا دكترا) چطور؟؟؟

raminbabak

اخراجی موقت
ارشد فقط تركيه والسلام
جامدات فقط نظري مي خونن ولي ساخت و توليد كارگاهي هست كه تو ايران اصلا بهش محل نمي زارن تو تا حالا التراسونيك از نزديك باهاش كار كردي؟؟ نه؟؟؟؟ ساخت و توليد تنها ماشين كاري نيست قسمت عظيمش به طراحي برمي گرده كه وزارت علوم كم لطفي كرده ساخت و توليديها رو كمي از صحنه بيرون كرده

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزيز
منتظر نظرات بقيه دوستان هم هستم :)

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
ايول! چه مهندساي فعالي داريم!! ديگه كسي نظري نداره؟؟ يعني اين سوال براي هيچكدومتون پيش نيومده ؟ يا جوابشو ميدونين و به ما نميگين! :surprised:

raminbabak

اخراجی موقت
والله فكر كنم واسه اين بحث هم تقاضاي جزوه مي كنند خدااااااااااااااااااااااااااا

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی با لیسانس جامدات و فوق ساخت چی؟ حکمش چیه؟:)

P aYa M

عضو جدید
من با صحبت های دوستمون کاملا موافقم.
در کل قبلا تو ایران به ساخت زیاد بها داده نمیشد اما جدیدا شده گل سر سبد (اچار فرانسه) استخدامی شرکت ها برای بخش های مختلف.
چون از هر بحثی تا حدودی میدونن تو شرکت هم شناور هستن از بخشهای مدریتی تا طراحی و تولیدی و بازرسی و بازار یابیو...

در مورد ادامه تحصیل هم جزئ رشته هایی به حساب میاد که لیسانسش برای چندین رشته دیگه مورد قبوله مثل نفت (پترولیم) و روباتیک و مکاترونیک و ...

در حال حاضر چه در ایران و چه در خارج ایران اینده درخشانی داره.
پاینده باشید...

kurush irani

عضو جدید

سلام
من اینو واقعا میدونم که داشتن صرفا یک مدرک کافی نیست دوستان زیادی هستن که در عین داشتن مدارک بالا متاسفانه درک فنی کافی ندارن کسایی که دارای فکر بازی در زمینه فنی هستن حتی اگه مدرک دانشگاهی نداشته باشن در کشور کانادا بیشتر خواهان دارن تا یک مهندس فاقد سواد فنی .نمونش در فامیل ما چند تایی هستن که حتی سوئد به راحتی جذبشون کردو تونستن همونجابه تحصیلات عالیه هم دست پیدا کنن باور کنین من واسه همین الآن 2 سال که در یک کارگاه کار میکنم تا به جز مدرکی که دارم واقعا هم این کار رو تجربه کنم باور کنین تا کار عملی نکنین خیلی از موضوعات درسی رو درک نمیکنین حتی دروس کارگاهی در دانشگاهها در مقابل کار در این کارگاهها واقعا صفر هستش!چیزی رو دارم میبینم واستون گفتم دیگه با خودتونه:smile:

ببينيد بچه ها من الان چند سالي هست كه تو صنعتم و تو يه شركت بزرگ كه اگه اسمشو بيارم اكثرا ميشناسيد.
اين شركت تا دلتون بخواد كارشناس مكانيك(جامدات و سيالات) داره هم تو كارگاه هم تو دفتر فنياش
ولي حدود 3 تا ساختي هست كه واقعا شركت مديون اين چند نفره .
نميخوام چون خودم ساختيم تعريف كنم .
ولي ميدونيد چرا اينو ميگم؟ چون كارايي رو كه اين اقايون انجام دادن مهندسين ديگه نتونستن تا الان انجام بدن چون بچه هاي جامداتي بيشتر رو تئوريات بحث ميكنن و وقتي تو محاسبات نتيجه نميگيرن ديگه بي خيال عمل ميشن .
ولي بچه هاي ساخت در كنار تئوريات داراي قدرت تجزيه تحليل عملي و فنيشم هستن
و چون با جو محيط كارگاهي آشنايي دارن خيلي راحتتر از بقيه تو كارگاه با ماشين آلات كار ميكنن . ولي چون جامداتيا و سيالاتيا تو كار گاه نبودن و بعضي وقتا هم دچار ترور شخصيتي توسط كارگرا ميشن اصلا اين ريسكو نميكنن كه خودشونو در گير كاراي فني كنن.

بالا