سوال - مقاومترین آلیاژ حرارتی چیست؟

علی عقیلی

عضو جدید
درود بر مهندسان عزیز
مقاومترین آلیاژ حرارتی چیست؟
که بتونم برای ساخت محفظه احتراق ازش استفاده کنم و صد البته از اکسید شدن در امان باشه و بتونه دماهای بالای 2000 درجه سیلیسیوس رو تحمل کنه؟؟؟
یک کلام از سوپر آلیاژهای نیکل و تیتانیوم بالاتر باشه.

souphi

عضو جدید
درود بر مهندسان عزیز
مقاومترین آلیاژ حرارتی چیست؟
که بتونم برای ساخت محفظه احتراق ازش استفاده کنم و صد البته از اکسید شدن در امان باشه و بتونه دماهای بالای 2000 درجه سیلیسیوس رو تحمل کنه؟؟؟
یک کلام از سوپر آلیاژهای نیکل و تیتانیوم بالاتر باشه.

سلام،
محفظه احتراق كجا؟ اگه منظورت توربين هاي گازيه كه هممه دنيا دارن از پايه نيكلي هايي مثل rene 82, Inconel 718 و در جاهايي كه جوش پذيري عالي ميخوان از inconel 625 استفاده ميكنند، چون 718 رسوب سختي شده است و جوشكاريش با ملاحظات شديدي بايد همراه باشه من تا حالا هرچي نمونه آلياژ محفظه احتراق هاي مختلف واسه مهندسي معكوس آناليز كردم پايه نيكلي بوده بجز يه مورد كه پايه تنگستن بود و به هيچ نتيجه اي هم نرسيديم و پروژه رو بستيم.

علی عقیلی

عضو جدید
سلام،
محفظه احتراق كجا؟ اگه منظورت توربين هاي گازيه كه هممه دنيا دارن از پايه نيكلي هايي مثل rene 82, Inconel 718 و در جاهايي كه جوش پذيري عالي ميخوان از inconel 625 استفاده ميكنند، چون 718 رسوب سختي شده است و جوشكاريش با ملاحظات شديدي بايد همراه باشه من تا حالا هرچي نمونه آلياژ محفظه احتراق هاي مختلف واسه مهندسي معكوس آناليز كردم پايه نيكلي بوده بجز يه مورد كه پايه تنگستن بود و به هيچ نتيجه اي هم نرسيديم و پروژه رو بستيم.
سلام،

در مورد محفظه احتراق توربین گازی حرف شما درست هست ولی وقتی اکسیژن و هیدروژن با هم واکنش میدن دمای حاصله خیلی بالاتره درسته مقداری از خنک کاری توسط خود گازها صورت میگیره ولی باز هم ذوب خواهد شد راستی شما دمای ذمب آلومینیوم اکسید رو دارید شاید بشه از اون استفاده کرد؟

souphi

عضو جدید
با سلام،
Al2O3 رو نميتونيد به شكل يك آلياژ استفاده كنيد كه مقاومت به شوك هاي حرارتي زياد داشته باشه اينم خواص فيزيكي آلومينا:

Typical physical properties of Alumina​
Property
Melting point (°C)
2015±15​

Refractive index
1.765​
Molecular wt (g.mol-1)
101.96​
DGf° Free Energy of Formation (kJ.mol-1)
-1582.4​

ghardashali

عضو جدید
سلام
متاستفانه نتونستم پست ها رو بخ.ونم ولی اگه سرامیک به درد کارتون می خوره h f اکسید هافینیوم دیر گدازترینه
یه شرکت جدیدا تو ایران در حال تولید یه سری محفظه احتراق جدیده که کامپوزیت هستن و....

علی عقیلی

عضو جدید
سلام
متاستفانه نتونستم پست ها رو بخ.ونم ولی اگه سرامیک به درد کارتون می خوره h f اکسید هافینیوم دیر گدازترینه
یه شرکت جدیدا تو ایران در حال تولید یه سری محفظه احتراق جدیده که کامپوزیت هستن و....

سلام اگه بتونین سایت یا شماره ای از این شرکت رو بدین ممنون میشم.