سوال فوری راجع به Fluent

AMIR-Z

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان - می خواهم انتقال حرارت از یک دیوار جامد که بین دو سیال سرد و گرم قرار گرفته ( مبدل حرارتی ) را به صورت دو بعدی مدل کنم چه شرایط مرزی باید برایش تعریف کنم و چگونه ؟ متشکرم

mojsfr1984

عضو جدید
تعریف شرایط مرزی

تعریف شرایط مرزی

با سلام خدمت دوستان - می خواهم انتقال حرارت از یک دیوار جامد که بین دو سیال سرد و گرم قرار گرفته ( مبدل حرارتی ) را به صورت دو بعدی مدل کنم چه شرایط مرزی باید برایش تعریف کنم و چگونه ؟ متشکرم

با سلام

توی گمبیت مطلبق عکسی که تو ضمیمه قرار دادم شرایط تون رو تعریف کنید. برای محلهای تماس سیال با جامد هیچ مرزی تعریف نکنید. فقط تو گمبیت برای مدل دو بعدی connect edge و برای مدل سه بعدی onnect faceرو برای محلهای تماس انجام بدین.

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    15.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

AMIR-Z

عضو جدید
سلام دوست من - نمی دونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم ، فقط می تونم بگم خیلی گلی :gol:

AMIR-Z

عضو جدید
با سلام

توی گمبیت مطلبق عکسی که تو ضمیمه قرار دادم شرایط تون رو تعریف کنید. برای محلهای تماس سیال با جامد هیچ مرزی تعریف نکنید. فقط تو گمبیت برای مدل دو بعدی connect edge و برای مدل سه بعدی onnect faceرو برای محلهای تماس انجام بدین.

با سلام مجدد mojsfr1984 عزیز - connect edge و connect face را به صورت real تعریف کنم یا virtual ؟

AMIR-Z

عضو جدید
با سلام مجدد - در مدل سه بعدی چطور می توانم انتقال حرارت به یک ظرف فلزی در بسته حاوی هوا را مدل کنم ؟ حتی از connect face هم استفاده می کنم ، اما انتقال حرارت را به ظرف و سپس سیال منتقل نمی کند و فقط انتقال حرارت به هوای زیر ظرف را مدل می کند ؟ نمی دانم چه علتی دارد که انتقال حرارت به ظرف منتقل نمی شود ! به هر روشی متوسل شدم اما نتیجه ای نگرفتم ، خواهشمندم مرا راهنمایی فرمائید :(

mojsfr1984

عضو جدید
انتقال حرارت به ظرف سربسته حاوی هوا

انتقال حرارت به ظرف سربسته حاوی هوا

با سلام مجدد - در مدل سه بعدی چطور می توانم انتقال حرارت به یک ظرف فلزی در بسته حاوی هوا را مدل کنم ؟ حتی از connect face هم استفاده می کنم ، اما انتقال حرارت را به ظرف و سپس سیال منتقل نمی کند و فقط انتقال حرارت به هوای زیر ظرف را مدل می کند ؟ نمی دانم چه علتی دارد که انتقال حرارت به ظرف منتقل نمی شود ! به هر روشی متوسل شدم اما نتیجه ای نگرفتم ، خواهشمندم مرا راهنمایی فرمائید :(

نوع solver رو چی انتخاب کردید؟
در ضمن به واحدها تون هم دقت کنین. چون اگه مثلاً هدفتون مدلسازی یه مکعب به ابعاد 10cm*10cm*10cm باشه و تو گمبیت یه مکعب به ابعاد 10*10*10 بکشین و بیارینش تو فلوئنت ابعاد مکعب 10متر *10متر *10متر خواهد بود. مگه اینکه تو قسمت unit واحداتون رو درست تعریف کنین یا اینکه از همون اول تو گمبیت اندازه ها رو 0.1*0.1*0.1 بکشین. بیشتر اوقات این موضوع پیش میاد.(اوایل که فلوئنت رو شروع کرده بودم تو چند تا مدلسازی دچار این مشکل شده بودم)

بازم نتیجه رو به من بگین. منم همین مدلسازی شما رو یه بار انجام میدم تا بهتر بفهمم مشکل از کجاست. تو 2 یا 3 روز آینده نتیجه رو می گم.:gol:

mojsfr1984

عضو جدید
در ضمن یادم رفت بگم. شما موقع نمایش کانتورهای دما بایستی total temprature رو انتخاب کنین، نه static temprature.

AMIR-Z

عضو جدید
سلام دوست عزیز - نوع solver را segregated و اندازه ها رو به cm انتخاب کردم ، و از connect face هم برای اتصال سطح زیر ظرف به هوای آزاد بین ته ظرف و هیتر استفاده کردم و در یک آزمایش دیگر این دو سطح مشترک را interface تعریف کردم که نتایج بهتری گرفتم ، اما نه نتایج خوب و واقعی ، خلاصه هر کاری می کنم مشکل حل نمی شود ! از راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم :gol: چنانچه نتیجه ای گرفتید اینجانب را هم مطلع سازید .

mojsfr1984

عضو جدید
جابجایی آزاد در فلوئنت

جابجایی آزاد در فلوئنت

سلام

و با عرض معذرت به خاطر اینکه دیر کردم. یه فایل pdf رو رو رپیدشیر آپلود کردم در مورد تحلیل جابجایی آزاد و انتقال حرارت تشعشعی. امیدوارم که به دردتون بخوره.

http://rapidshare.com/files/134031993/tut05.pdf.html

:gol:

mohammadizadeh

عضو جدید

basafa

عضو جدید
سلام جناب مهندس، وقت به خير...آقا، من بدجور گير حل سيال نانو تو فلوئنت هستم، مي توني كمكم كني؟.....

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مشکلت دقیقا چیه؟تو کجاش مشکل داری؟
انتقال حرارت هم داری؟