سوال از دانشجویان مهندسی نرم افزار پیام نور

reza08

کاربر فعال
سلام و تشکر از بازدید شما ;)
:warn:اگه ممکنه اطلاعاتی در مورد تحصیل در دانشگاه پیام نور در رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتراز جمله:
:que:کتاب ها:book:
:que:تعداد کلاس ها در هفته:evil:
:que:میزان سختی تحصیل در این رشت:Ph34r:ه
:que:و هر اطلاعاتی که می تونید برای راهنمایی برای شروع تحصیل در دانشگاه پیام نور در زشته نرم افزار بدین:)
:warn:مخصوصا در واحد رودهن:hate:
:cap:با تشکر از شما دوست عزیز:gol:

HEKTOR.HP

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من دانشجوی ترم 7 نرم افزار هستم
ولی بدون که پیام نور ادم رو پیر میکنه
درضمن کتاباش بیمنطق و به دردنخورن
من پیشنهاد میکنم که از منابع معتبر استفاده کنید
همین
براتون ارزوی موفقیت میکنم

سید ایوب

عضو جدید
با سلام به شما دوست عزیز ،

من دانشجوی ترم 6 پیام نور شهرستان قوچان هستم

راحت راحت به شما بگم پیام نور اومدی باید از خیلی چیزا بگذری ،
مثلا دیگه شما نمی تونی بیشتر از دو ساعت ( اونم با پر رویی ) در شبانه روز با کامپیوتر کار کنید
تنها در صورتی این رشته را به شما پیشنهاد می کنم که به کامپیوتر علاقه زیادی داشته باشید
( مثل خودم) چون برخلاف تصور قبلی من این رشته درسهای ریاضی و فیزیک زیادی دارد مثل :

ریاضی مهندسی
مدار الکتریکی
فیزیک 1
فیزیک 2
ریاضی عمومی 1
ریاضی عمومی 2
معادلات دیفرانسیل
ریاضیات گسسته
آمار
و ...

البته بعضی از درسهایی هم که تخصصی هستند مثل « نظریه زبان ها و ماشینها » بسیار گنگ
هستند

شما نگران کلاسهای این رشته نیز نباش چون پیام نور غیر حضوریه ( البته تا الان) و کتاب هاش
نیز ظاهرا خود خوان هستند ( که نیستند! ) و اگه کلاس هم برید چیز خاصی متوجه نمی شوید
چون استاد گرامی نیز از پس یه کتاب 500 صفحه ای بر نمی آید و در نهایت این دانشجو است
که باید زحمت مطالعه کتاب را به خود بدهد

در هر صورت به شما چند توصیه می کنم :

فقط اگر علاقه دارید به این رشته اون هم در دانشگاه پیام نور بیایید ! ( خیلی مهم)

کتاب های ریاضی و فیزیک این رشته اکثرا دشوار هستند
کتاب های تخصصی اکثرا وقت گیر و حجیم هستند ولی خیلی سخت نیستند
کلاسها غیر حضوری هستند به جز درسهایی که پروژه دارند
فقط دروس آزمایشگاهی اجباری هستند و طی یک یا دو جلسه غیبت دانشجو حذف می شود
امتحانات بعضی اوقات خیلی ساده و بعضی اوقات خیلی دشوار هستند ( مخصوصا اخیرا ! )
فقط برای رفع اشکال به کلاس ها مراجعه کنید و سعی کنید کتاب ها را خودتان مطالعه نمایید

اگر بخواهید که سطح علمی شما پایین نیاید باید حتما مطالعه آزاد داشته باشید که واقعا با این
وضعیت کار سختی است

با این همه این رشته یه رشته فوق العاده زیبا و زنده است و به خاطر سختی ، اون رو کنار نگذارید!

در مهربانی همچون باران باش که در ترنمش ، گل سرخ و علف هرز یکی است

موفق باشید ./

nargil

عضو جدید
اينقدر اين بيچاره رو نترسونين به نظر من پيام نور عاليه
شما ها فكر كردين تو بقيه دانشگا ها چه خبر ؟
درس شما امكاناتتون كم اونم به خاطر تنبلي خودتون اين درست نيست بشينيد وهي گله كنيد. البته اينم قبول دارم كه مسيولينش يه مشت بي سوادن
ولي اينم بدونيد شما به معناي واقعي دانشجوييد :)
موفق باشيد وپيروز

0517

عضو جدید
سلام عزیز
راحت بگم اگه درس خون هستی بیای به نفع توست ولی اگه واسه وقت تلف کنی بیای کلات پس معرکه است یکیش خودم:redface:

eslahi.ali

عضو جدید
به نظر من رشته کامپیوتر یا آی تی با اینکه درساشون نسبت به رشته های دیگه پیام نور سخت تره ولی شیرین تره اگه علاقه داشته باشی مطمینا از پسش بر میای درساتم واسه شب امتحان نزار دنبال استاد و کلاسم نباش خودت شروع کن فصل به فصل کتاباتو بخونو نمونه سوالای ترمای قبلی رو بگیرو حل کن با این روش 100%موفق میشی دوست عزیز

بالا