سوالات و مشکلات در نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics

rasepideh

عضو جدید
با سلام

اساتید ایرانی که با کامسول کار کرده اند در زمینه آب های زیرزمینی؟ را کسی می شناسه؟
با تشکر

slg

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی میدونه شرط مرزی insulation boundrary در کامسول 4.3 چه طور میشه وارد کرد البته واسه غلظت می خوام dc/dy =0

rasepideh

عضو جدید
با سلام

شاید این تمرین کمکی باشه برای رفع مشکل شما. البته با ورژن های پایین تر کامسول کار شده نه ۴.۳.
https://www.google.com/url?sa=t&rct...lpMWaXPT43rxv6A_3uhJsEg&bvm=bv.79189006,d.bGQ

با سلام
دوستان کسی میدونه شرط مرزی insulation boundrary در کامسول 4.3 چه طور میشه وارد کرد البته واسه غلظت می خوام dc/dy =0

arash.t

عضو جدید
سلام من تو زمینه غشایی کار کردم بجز قسمت پلاریزاسیون، شما برای شروع نیاز به مقاله ای دارین تا کارتون رو با اون ببرین جلو،الان کار با غشا با کامسول خیلی گسترش پیدا کرده شما سوالتون رو جزئی بپرسین تا راحت تر پاسختون رو بگیرین

سلام مجدد
مهندس جان این عبارت معنی خاصی تو کامسول داره؟؟
log(c_expr)
آخه هیج جایی تو شبیه سازی یکی از مدل ها تعریفی ازش نکرده که چه تابعی است!!!
ممنون

baharz66

عضو جدید
سلام من تو زمینه غشایی کار کردم بجز قسمت پلاریزاسیون، شما برای شروع نیاز به مقاله ای دارین تا کارتون رو با اون ببرین جلو،الان کار با غشا با کامسول خیلی گسترش پیدا کرده شما سوالتون رو جزئی بپرسین تا راحت تر پاسختون رو بگیرین

سلام به دوستان
من یک فرایند غشایی رو توی کامسول می خوام شبیه سازی کنم
شرط مرزی رو در مرز فصل مشترک بین خوراک و غشا چه طوری باید تعریف کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
من یک فرایند غشایی رو توی کامسول می خوام شبیه سازی کنم
شرط مرزی رو در مرز فصل مشترک بین خوراک و غشا چه طوری باید تعریف کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام بهار جان
شما ورژن کامسولت چنده تا من ی فایل براتون بزارم
شما از چه قانونی برای نفوذ استفاده میکنین؟

baharz66

عضو جدید
سلام بهار جان
شما ورژن کامسولت چنده تا من ی فایل براتون بزارم
شما از چه قانونی برای نفوذ استفاده میکنین؟

سلام فرشته جان
من هم 3.5 دارم و هم 4.4
برای نفوذ که قانون نفوذ فیک رو استفاده می کنم اماتوی مرز خوراک و غشا فرض تعادل برقراره و غلظت در سمت غشا به صورت ضریبی از غلظت در مرز خوراک باید تعریف بشه.
چیزی که می خوام شبیه سازی کنم مشابه مقاله ای هست که لینکش رو اوردم

http://s5.picofile.com/file/8157319942/2_Civilica.pdf.html

ممکنه من ایمیل شما رو داشته باشم و از طریق ایمیل باهاتون در ارتباط باشم؟
خیلی به کمکتون نیاز دارم

rasepideh

عضو جدید
با سلام

من کامسول ۴.۴ را دارم ولی نسخه ک ر ک را که همراه با لایسنس باشه کسی می تونه اینجا بذاره؟
با تشکر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با سلام

من کامسول ۴.۴ را دارم ولی نسخه ک ر ک را که همراه با لایسنس باشه کسی می تونه اینجا بذاره؟
با تشکر
سلام
من فایل لایسنس این ورژن رو براتون قرار میدم شاید به کارتان بیاد.

پیوست ها

• License.rar
    1.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m-20

عضو جدید
با سلام
می خواستم ببینم ضرایب تخلخل و نفوذ پذیری در کدام قسمت فلوئنت باید وارد کنم؟Untitled.jpg
با تشکر

Mehrdad.sadeghi

عضو جدید
سلام.
خانم مهندس شفیعی
شما تو کتابتون نوشتین که وارد کردن اطلاعات در برگه های Parameter و Variable در کامسول Optional هست و فقط جهت کمک به شخصیه که داره فایل رو نگاه میکنه.
یعنی واقعا پر کردن و دادن اطلاعات تو این برگه ها ضروری نیست؟؟

Mehrdad.sadeghi

عضو جدید
یک سئوال دیگه من نمیدونم روش محاسبات تخلخل و تراوش پذیری غشاء چجوری هستش. در ضمن سئوال دیگه اینه که چجوری میشه یک بستر کاتالیستی رو که شامل اسید روی پایه کربن فعال هست رو تو کامسول مثل غشاء تعریف کرد؟

alitj

عضو
سلام به همه دوستان
از دوستان کسی تا حالا روی شبیه سازی برج پرشده استخراج مایع مایع کار کرده، منظورم شبیه سازی توسط فلوئنت هستش، بخش هیدرودینامیک، حرارت و انتقال جرمش، مثل اینکه نیاز به UDF نویسی داره، اگه کسی توی این زمینه کار کرده ممنون میشم راهنمایی کنه.
با تشکر

امیر 1224

عضو جدید
با سلام
می خواستم ببینم ضرایب تخلخل و نفوذ پذیری در کدام قسمت فلوئنت باید وارد کنم؟مشاهده پیوست 229041
با تشکر

سلام
دوروش وجود داره که شما عکس صفحه های تنظیماتشو گرفتی اولی (سمت راستی) برای وقتی است که شما می خواهید جریان داخل ناحیه متخلخل رو حل کنید و دومی (سمت چپی) برای وقتی است که شما می خواهید اثرات تقریبی یک ناحیه متخلخل را در یک جریان دیگر ببینید.

arash.t

عضو جدید
سلام به همه دوستان
کسی میدونه این خطا برای چیه و چجوری میشه برطرفش کرد؟؟؟؟
7v 40c.PNG

rasepideh

عضو جدید
با سلام
برای رفع این خطا معمولا مش را تغییر می دهند. و دیگر می تونید ببینید در این زمان کدوم پارامتر بیشتر تاثیر گذاره تغییرش بدید.

سلام به همه دوستان
کسی میدونه این خطا برای چیه و چجوری میشه برطرفش کرد؟؟؟؟
مشاهده پیوست 229622

*F.M*

عضو جدید
شبیه سازی باکتری در کامسول

شبیه سازی باکتری در کامسول

سلام
یه باکتری دارم میخوام عملکردش شبیه سازی کنم با نرم افزار کامسول، باکتری و تو محیط شبیه سازی از نظر جنس چی باید بگیرم یعنی چه جنسی باید به باکتری بدم؟ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

rasepideh

عضو جدید
با سلام
کسی تا به حال در قسمت optimization module- Monte Carlo را برای مدلش کار کرده یا مقاله ای یا کاری باهاش انجام شده باشه را دیده باشه؟

با تشکر

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام یک خط لوله گازی رو توی فلوئنت شبیه سازی کنم، طوری که بتونم پروفایل دما و فشار رو در خط لوله به دست بیارم. با توجه به اینکه خط لوله چند کیلومتر هست میشه راهنماییم کنید که چطور میتونم هندسه اون رو تو گمبیت بکشم؟ میشه راهنماییم کنید یا منبعی بهم معرفی کنید که بفهمم از کجا شروع کنم و چه کار کنم؟ ممنون میشم

intelejentboy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یک پروژه شبیه سازی با کامسول برای جریان آب داخل یک لوله عمودی دارم که یکی از شرایط مسئله وجود نیروی وزن (volume force)است .بدون نیروی وزن تونستم مسئله رو حل کنم ولی با اعمال این نیرو و هرچه شرایط اولیه یا مش را تغییر می دهم جواب همگرا (converge)نمی شود ممنون می شم اگه به من کنید .
همچنین ممنون می شوم اگر ایمیلتون رو داشته باشم تا فایل شبیه سازی شده خودمو براتون بفرستم؟

H.Badiei

عضو جدید
سلام من رشته ام مکانیکه ترم آخر هستم و دارم رو پروژه تخصصی ام کار میکنم و موضوعم هم پیل سوختی هست و میخوام با استفاده از نرم افزار کامسول به شبیه سازی اون بپردازم ویه مشکلی دارم اینه چجوری میتونم پارامترهای موقع ترسیم یه شکل یا قطعه رو تغییر بدم؟آموزششهاش هم از سایت کامسول دانلود کردم ولی باز هم به نتیجه ای نرسیدم.لطفا کمکم کنید.با تشکر از دوستان

rasepideh

عضو جدید
سلام من رشته ام مکانیکه ترم آخر هستم و دارم رو پروژه تخصصی ام کار میکنم و موضوعم هم پیل سوختی هست و میخوام با استفاده از نرم افزار کامسول به شبیه سازی اون بپردازم ویه مشکلی دارم اینه چجوری میتونم پارامترهای موقع ترسیم یه شکل یا قطعه رو تغییر بدم؟آموزششهاش هم از سایت کامسول دانلود کردم ولی باز هم به نتیجه ای نرسیدم.لطفا کمکم کنید.با تشکر از دوستان

برای اینکه پارامترهای ترسیم را تغییر بدهید مثل واحد ها :
Inside your component<- Definitions<- View را باید تغییرات اعمال را انجام بدید.
موفق باشید

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام یک خط لوله گازی رو توی فلوئنت شبیه سازی کنم، طوری که بتونم پروفایل دما و فشار رو در خط لوله به دست بیارم. با توجه به اینکه خط لوله چند کیلومتر هست میشه راهنماییم کنید که چطور میتونم هندسه اون رو تو گمبیت بکشم؟ میشه راهنماییم کنید یا منبعی بهم معرفی کنید که بفهمم از کجا شروع کنم و چه کار کنم؟ ممنون میشم

(عبدالله)

عضو جدید
سلام
دوتا سوال داشتم
داخل نرم افزار کامسول چه طور میشه خودمون تعداد مش رو مشخص کنیم؟
نست منظری چیه!؟
ممنون

rasepideh

عضو جدید
سلام
دوتا سوال داشتم
داخل نرم افزار کامسول چه طور میشه خودمون تعداد مش رو مشخص کنیم؟
نست منظری چیه!؟
ممنون

سلام
برای تغییر دادن باید choose Mesh settings
Sequence type: User-Controlled mesh
Size: change the Element Size parameters that you want to impose
نست منظری= Aspect ratio ?
نمی دونم بیشتر توضیح بدید.
موفق باشید

chem engineer

عضو جدید
سلام دوستان
من یه خط لوله گازی در گمبیت و فلوئنت طراحی کردم.طول خط لوله زیاده باید نمودار سرعتش رو زوم کنم هر قسمتی که خواستم ببینم.میشه راهنماییم کنید بگید چطور می تونم محل دقیق جایی که جریان توسعه یافته شده رو پیدا کنم.

winsim

عضو جدید
سلام دوستان
ورژن کامسول من 5
تا حالا برای ارتباطش با متلب مشکلی نداشتم.
اما جدیدا خطا زیر رو می ده
مشکلش کجاست؟
f4betktw5c3fdr02atf7.jpg

بالا