سوالات و درخواست ها مربوط به نرم افزار EndNote + لینک دانلود و آموزش

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام
با کسب اجازه از آقا امیر
من از Endnot استفاده می کنم. چون راحت از گوگل اسکولار میشه citation بهش وارد کرد. عمده ترین مزیتش اینه
در یک صورت دور Endnot نرو که بیچاره ات میکنه
اگه تعداد ارجاعاتت تو متن فارسی بیشتر از 80-90 تا باشه هنگ میکنه
بیچاره ات می کنه.
با من این کارو کرد.
واسه پایان نامه
خیلی اذیتم کرد.

به هر حال در غیر این صورت عالیه
حتما باهاش کار کن.
بد نمیبینی
اینجا رو هم ببین

سلام . این مشکل هم راهکار داره ;)

شما باید Instant Formating رو غیر فعال کنید. در حقیقت Instant Formating به محض اضافه کردن یک رفرنس جدید شروع به آپدیت کردن کل متن و جاگذاری رفرنس شما در بین باقی رفرنس‌ها می‌کنه که این کار سرعت آفیس ورد رو خیلی پایین میاره و بعضا لازم میشه نیم ساعت واسه یک آپدیت زمان بذارین و سیستم هنگ هنگه تو این مدت.

برای حل این مشکل در نرم افزار ورد و تب مربوط به End Note، یک قسمت به نام Bibliography داره که یک مثلث کوچیک کنارش هست، اون مثلث رو کلیک کنید تا پنجره Bibliography باز یشه.

حالا وارد تب Instant Formating بشین و دکمه‌ی Turn Off رو بزنید تا این تجهیز از کار بیافته.

از این به بعد وقتی یک رفرنس رو اضافه می‌کنید، اون رفرنس فقط جاگذاری میشه و متن و رفرنس‌های موجود در اون آپدیت نمیشه، برای آپدیت کردن در تب مربوط به برنامه‌ی End Note یک دکمه تحت عنوان "Update Citations and Bibliography" وجود داره که بعد از اضافه کردن یک تعداد رفرنس این دکمه رو میزنید و یک چند دقیقه‌ای طول میکشه تا متن رو یک بار آپدیت کنه و شماره رفرنس‌ها رو به ترتیب بچینه!!!!

k_siroos

مدیر بازنشسته
دوستی در صفحه من این سوال رو مطرح کردن: (با عرض پوزش که یکم دیر جواب ایشون رو میدم :gol:)

من endnote رو نصب کردم اما به شکل یه ریبون توی نرم افزار وورد
نیومده لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم.
ممنون:gol:

این مشکل خیلی شایع هست و بعضا با چند بار باز و بسته کردن word و End Note ممکنه پیش بیاد. این موضوع به غیر فعال شدن افزونه‌ی End Note مربوط میشه. امیر عزیز یک بار نحوه فعال کردن این قسمت رو توضیح دادند که من پست ایشون رو مجددا کپی می‌کنم.

در قسمت option ورد قسمتي هست به نام add-ins
در پايين اين قسمت منوي كشويي به نام manage وجود داره
از ليست ، گزينه آخري يعني disabled Items رو بزنين و دكمه Go رو انتخاب كنين.اگه اد-اين مورد نظرتون اينجا باشه ميتونين فعالش كنين.

sorush_65

عضو جدید
دوستی در صفحه من این سوال رو مطرح کردن: (با عرض پوزش که یکم دیر جواب ایشون رو میدم :gol:)

این مشکل خیلی شایع هست و بعضا با چند بار باز و بسته کردن word و End Note ممکنه پیش بیاد. این موضوع به غیر فعال شدن افزونه‌ی End Note مربوط میشه. امیر عزیز یک بار نحوه فعال کردن این قسمت رو توضیح دادند که من پست ایشون رو مجددا کپی می‌کنم.

ممنون از پاسختون:gol:

engm

عضو جدید
با سلام

من با نرم افزار EndNote یک مشکلی پیدا کردم :

هر چند لحظه این صفحه با این پیغام برای من ظاهر می شود و نمی دانم باید چه کار کنم ؟

به هیچ طریقی نتوانستم آن را حل کنم ؟!!

من از ورژن EndNote x7 استفاده می کنم .

من خودم فکر می کنم مربوط به Sync باشد ، چون من در خود سایت یوزرنیم و پسور ساختم و فکر کنم درخود برنامه به درستی وارد نکردم !!!

1. اگر مشکل مربوط به این مورد است ، لطفاً بفرمایید که طریقه درست وارد کردن یوزرنیم و پسورد در خود نرم افزاربه چه صورت است ؟
  2. بعد یک خواهش هم دارم ، در مورد Sync هم یک توضیح بدهید ؟
  3. من در یک لحظه باید چند تا کتابخانه مجزا از این نرم افزار کار کنم ، اگر یک زمانی این کتابخانه ها از هارد سیستم من حذف بشوند ؛ من می توانم با قابلیت Sync نرم افزار آنها را مجدداً بازیابی کنم ؟

از لطف و راهنمایی شما بی نهایت سپاسگذارم.
:gol:

پیوست ها

• 80993107810874251849.jpg
    80993107810874251849.jpg
    34.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

atefeht

عضو جدید
با سلام
من با نرم افزار endnote ورژن 8 دارم کار می کنم ولی آفیسم 2010. مشکلی که دارم اینه که چطوری باید منابع به فایل word انتقال بدم. توی word ، اینکه میگن تبی به اسم endnote ایجاد میشه ، اصلاً اینطور نیست و من این تب ندارم.
ورژن های بالاتر endnote هم ورژن های تریال هست که مدتشون 30 روزه س. نمیدونم اگه با این ورژن ها کار کنم بعداً به مشکل برخواهم خورد یا نه؟؟
اون روشی هم که در بالا گفته شده بود رو امتحان کردم، نشد.
اگه کسی در این زمینه میتونه منو راهنمایی کنه ، خوشحال میشم

desert_lady

عضو جدید
سلام واقعا ممنونم از این تاپیک خیلی نکات خوبی توش گفته شده :gol:
من یه مشکل دارم اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنماییم کنه.
تو بعضی از ژورنالا نوشتن اسم ژورنالها به صورت مخفف اجباریه. من همیشه این کارو به صورت دستی انجام دادم.. اما تو تعداد رفرنسای بالا واقعا اینکار مشکل و گیج کننده است .. تازه احتمال اینکه اشتباه بشه هم زیاده.
آیا راهی داره که تو Endnote بشه این کارو انجام داد؟ :redface:

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام واقعا ممنونم از این تاپیک خیلی نکات خوبی توش گفته شده :gol:
من یه مشکل دارم اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنماییم کنه.
تو بعضی از ژورنالا نوشتن اسم ژورنالها به صورت مخفف اجباریه. من همیشه این کارو به صورت دستی انجام دادم.. اما تو تعداد رفرنسای بالا واقعا اینکار مشکل و گیج کننده است .. تازه احتمال اینکه اشتباه بشه هم زیاده.
آیا راهی داره که تو Endnote بشه این کارو انجام داد؟ :redface:
پیشنهاد من اینه که بهتره برید تو سایت اندنوت استایل ژورنال ها رو کامل دانلود کرده و در محل نصب برنامه و در پوشه استایل کپی کنید.حالا از ورد در تب اندنوت برید استایل رو مطابق با ژورنال مورد نظر قرار بدید... (این کار اکثر اوقات جواب میده!)..........اینطوری استایل رفرنس دهی رو می تونید مطابق با هر ژورنال دلخواهی دربیارید!

k_siroos

مدیر بازنشسته
پیشنهاد من اینه که بهتره برید تو سایت اندنوت استایل ژورنال ها رو کامل دانلود کرده و در محل نصب برنامه و در پوشه استایل کپی کنید.حالا از ورد در تب اندنوت برید استایل رو مطابق با ژورنال مورد نظر قرار بدید... (این کار اکثر اوقات جواب میده!)..........اینطوری استایل رفرنس دهی رو می تونید مطابق با هر ژورنال دلخواهی دربیارید!

منظور ایشون abbreviation هست. یعنی به جای اینکه اسم کامل ژورنال رو بنویسید به صورت اختصاری نوشته بشه. مثلا ژورنال Applied Surface Science به صورت APPL SURF SCI. نوشته میشه.

حقیقت اینه که من هم به صورت دستی این کار رو انجام میدم ;)

desert_lady

عضو جدید

این کار بهترین کاریه که موقع فرستادن یه مقاله به ژورنالهای خاص میشه انجام داد. ولی همه چی رو درست و منظم تحویل میده الا همون مخفف ژورنالا که گفتم!
در واقع اگه بانک Abbreviation معتبری توی نرم افزار تعریف نشده باشه Endnote باهوش ما اصلا و ابدا نمیفهمه که باید تو این موقعیت چیکار کنه!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستش من خیلی تحقیق و تفحص کردم آخر به این نتیجه رسیدم که این کار رو انجام بدم:
شما باید یه چیزی مثل اون بانکی که میگم تعریف کنید. از این مسیر:
Tools>Open Term Lists>Journal Term List
یه پنجره باز میشه با دو تا Tab، که داخل تَبِ Term یه سری اسم ژورنال با مخفف هاشون دیده میشه. اینجا برای اینکه کلاهتون با اسامی به درد نخور قبلی توی هم نره پیشنهاد من اینه که همه رو از تَبِ Lists>Export list یه جایی save کنید! بعد دوباره برگردید همه اسامی رو انتخاب و پاک کنید.
الان دو کار میشه انحام داد:
1. اسم هر ژورنال دلخواهی رو که باهاش سروکار دارید از گزینه New Term اضافه میکنید. سه تا باکس هم برای سه نوع مخفف وجود داره که معمولا همون اولی کافیه. در انتها OK. بازم پیشنهاد میکنم مجددا لیست خودتون رو هر بار که رفرنس جدیدی با یه اسم ژورنال جدید اضافه میکنید یه جایی توی کامپیوتر Export کنید. ضرر که نداره!
2. از گزینه Import یه لیست حاضر و آماده رو که قبلا روی کامپیوتر سیو کردید به نرم افزار میدید. البته من این موردو که همه ژورنالای موردنظرمو داشته باشه پیدا نکردم (شایدم خوب نگشتم نمیدونم!)

در انتها برای اینکه مطمئن بشید Style انتخابی شما داره اسامی رو به صورت Abbreviation و یا کامل استفاده میکنه از این مسیر :
Edit> Output Style> Edit "Style Name"> Journal Name>Journal Name Format
یکی از گرینه های Use full journal name و یا یکی از Abbreviation ها رو انتخاب میکنید.
دیگه با اینکار با یک کلیک اسم ژورنال ها عوض میشه..

:)

مهرناز*

عضو جدید
با سلام
دوستان من وقتی شماره رفرنس رو میزنم فهرست منابع در آخر متن به این صورت وارد میشه:
1.
اگر بخوام به صورت [1] وارد بشه چیکار باید بکنم؟
لطفا کمک کنید
مرسی​

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان من وقتی شماره رفرنس رو میزنم فهرست منابع در آخر متن به این صورت وارد میشه:
1.
اگر بخوام به صورت [1] وارد بشه چیکار باید بکنم؟
لطفا کمک کنید
مرسی​
تو همون تب اندنوت برو - قسمت style - گزینه numbered انتخاب کن بعد همون شکلی میاد !!

drmoein2731

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم چطور میشه رفرنس یه پاراگراف رو به رفرنس های قبلی ارجاع داد. مثلا:
الکترونیک[12]
.
.
.
اینجا هم یه جمله باشه که رفرنسش بشه[12]
ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا