### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

ئدز

عضو جدید
من ترتیب خوندن خودمو نوشتم.که بترتیب دی وی دی ها بود.
دی وی دی دوم رو 3-2 ماه بع از شروع دیدم و بهتر بود اول فایل های آواها رو کار می کردم.که هنوز هم کار نکردم ولی به ترتیبی که داشتم خیلی راضیم البته من الان قسمت Power English هستم.
و روزی 3تا لغت هم از 3500 یا کتاب زیر ذره بین می خونم و 504 رو هم دارم دوره می کنم.
مرسی از لطفت فقط حالا که بحث اینجوری پیش رفت و این طور که مشخصه دوستان خودشون مطالعه دارن میشه در مورد اینکه کلا باید چه طور پیش بریم صحبت کنید... مثلا اینکه من این دوره رو تهیه کنم و روزانه لغت هم یاد بگیرم خوبه... و اینکه در یادگیری از ابزار های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنم خب الان خیلی دیکشنری و نرم افزار خوب موبایل هست که هم رایگان هم سرچ توش سریع... اگه در این زمینه هم پیشنهاد ی دارید ممنون میشم

my2253776

عضو جدید
مرسی از لطفت فقط حالا که بحث اینجوری پیش رفت و این طور که مشخصه دوستان خودشون مطالعه دارن میشه در مورد اینکه کلا باید چه طور پیش بریم صحبت کنید... مثلا اینکه من این دوره رو تهیه کنم و روزانه لغت هم یاد بگیرم خوبه... و اینکه در یادگیری از ابزار های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنم خب الان خیلی دیکشنری و نرم افزار خوب موبایل هست که هم رایگان هم سرچ توش سریع... اگه در این زمینه هم پیشنهاد ی دارید ممنون میشم

دوست عزیز اگه این مجموعه رو شروع به خوندن کنید خودش بهت میگه که اصلا نباید لغت بخونی بلکه خودش یاد میده که باید چیکار کنی.
اگر هم بدون مجموعه خودت بخوای بخونی من بهت میگم چیکار کن.

مه دوست

عضو جدید
خدمت شما عرض کنم که اگه برای دل خودتون دارید یاد میگیرید پس هدفتون اینه که انگلیسی رو واقعا به عنوان زبان دوم خودتون یاد بگیرید.
چند توصیه ی برادرانه به شما می کنم :
1- اگر واقعا دوست دارین انگلیسی رو به عنوان یک زبان یاد بگیرید کتاب 504 رو همین الان بزارید کنار. این رو از روی تجربه و واقعیت و براساس جدیدترین تحقیقات انجام شده میگم. اگه واقعا به انگلیسی علاقه دارین همین حالا این کتابو از خودتون دور کنید.
2- اگر واقعا به انگلیسی به عنوان یک زبان نگاه می کنید باید فکر گرامرو از ذهنتون بیرون کنید. گرامر برای شما مثل شخصی میمونه که داره یه بشکه رو پر از آب میکنه ولی از اونطرف داره با چاقو میزنه بشکه رو سوراخ میکنه.
وااااااااااای خدای من یعنی شما واقعا قصد دارید کتاب 504 و گرامر و این چیزهای به درد نخور بخونید ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینو با اطمینان بهتون میگم : اگه همین الان این جور کتابها رو دور نریزید تا 10 سال دیگه هم به آرزوتون نمیرسید. شک نکنید !!!!!
اگه کلا از این چیزهایی که گفتم سردر نیاوردید باید توضیح بیشتری بدم.
اگر خواستید با آیدی یاهو من در تماس باشید. (miladsh1367) تا به صورت تعاملی علتشو بهتون بگم.
ممنون:gol:
من تازه 2هفته هست که 405 رو میخونم،و یه دلیل دیگش هم اینکه اگه ارشد شرکت کنم یچیزی بلد باشم
والا 2سال پیش یه بسته ی آموزشی هم گرفتم ولی حتی یه دونه سی دی روهم از جعبه اش درنیاوردم
یجورایی هنوز تصمیم ندارم که با تلاش و پشتکار بشینمو یاد بگیرم،فعلا میخوام از با دیدن فیلمو گوش دادن آهنگ و کتابهای صوتی لذت ببرم و آروم آروم جلو برم،تا کم کم علاقم به زبان بیشتر بشه ، یجورایی تو این 6ماه می خوام به خودم فرصت بدم،فرصت علاقمندشدن بدم بدون هیچ قانون وحکمی از بیرون و فقط برای دل خودم

واقعا !؟پس چکار کنم:w05:
برای منم
Effortless English پیشنهاد میکنین؟
منم یه پیشنهاد همراه با خواهش بهتون بدم؟ شمالطف کنین و تجربیات و پیشنهاداتون تو یه پست جداگانه بذارین تا چند ماه دیگه کهسرم به سنگ خوردو به نظر شما رسیدم بیام و استفاده کنم
:redface::gol:

my2253776

عضو جدید
ممنون:gol:
من تازه 2هفته هست که 405 رو میخونم،و یه دلیل دیگش هم اینکه اگه ارشد شرکت کنم یچیزی بلد باشم
والا 2سال پیش یه بسته ی آموزشی هم گرفتم ولی حتی یه دونه سی دی روهم از جعبه اش درنیاوردم
یجورایی هنوز تصمیم ندارم که با تلاش و پشتکار بشینمو یاد بگیرم،فعلا میخوام از با دیدن فیلمو گوش دادن آهنگ و کتابهای صوتی لذت ببرم و آروم آروم جلو برم،تا کم کم علاقم به زبان بیشتر بشه ، یجورایی تو این 6ماه می خوام به خودم فرصت بدم،فرصت علاقمندشدن بدم بدون هیچ قانون وحکمی از بیرون و فقط برای دل خودم

واقعا !؟پس چکار کنم:w05:
برای منم
Effortless English پیشنهاد میکنین؟
منم یه پیشنهاد همراه با خواهش بهتون بدم؟ شمالطف کنین و تجربیات و پیشنهاداتون تو یه پست جداگانه بذارین تا چند ماه دیگه کهسرم به سنگ خوردو به نظر شما رسیدم بیام و استفاده کنم
:redface::gol:

خدمت شما عرض کنم که البته اگه در آزمون ارشد شرکت خواهید کرد حتما باید اینگونه کتابها رو بخونید چون متاسفانه سیستم آموزشی ما براساس حفظیات و ...
شما گفتید نیاز دارید که علاقمند شید به زبان من هم گفتم اگه واقعا هدفتون اینه که انگلیسی رو به عنوان یک زبان یاد بگیرید باید اینگونه کتابها رو کنار بزارید.
کلا یه جمله میگم که کل تجربمو یک جا برسونه. من دوست دارم این جمله رو برای همه ی دوستداران زبان بگم و این جمله رو حتی باید روی سردر آموزشگاههای زبان هم نصب کرد و حتی برای متولیان آموزش پرورش
و وزارت علوم فریاد زد. اون جمله اینه :
هیچ انسانی نمی تواند و نباید قبل از اینکه به طور کامل و روان یک زبان را صحبت کند بر گرامر و نکات ساختاری تسلط یابد.
به زبان ساده تر اول از همه باید یک زبان را هنری یاد گرفت و پس از آن به سراغ جنبه های علمی آن رفت.
همانطور که یک کودک ایرانی قبل از آنکه در مدرسه نکات دستوری زبان فارسی را یاد بگیرد سالها به شکل روان زبان فارسی را صحبت می کرده است.
همانطور که یک نوازنده ی پیانو نخست باید بتواند قطعاتی را به شکل خودکار و درون زا بنوازد و بعد به سراغ تئوری موسیقی برود.
اینکه من از مجموعه ی Effortless English تعریف کردم چون یکی از منابع آموزشی است که از سیستم مدرن آموزش استفاده می کند و دقیقا این جمله ی کلیدی در آن رعایت می شود.
آرزوی موفقیت برای شما

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا یه جمله میگم که کل تجربمو یک جا برسونه. من دوست دارم این جمله رو برای همه ی دوستداران زبان بگم و این جمله رو حتی باید روی سردر آموزشگاههای زبان هم نصب کرد و حتی برای متولیان آموزش پرورش
هیچ انسانی نمی تواند و نباید قبل از اینکه به طور کامل و روان یک زبان را صحبت کند بر گرامر و نکات ساختاری تسلط یابد.
به زبان ساده تر اول از همه باید یک زبان را هنری یاد گرفت و پس از آن به سراغ جنبه های علمی آن رفت.

100 درصد موافقم
تجربش رو توی زبان ترکی استانبولی دارم

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز

اگه هدفتون فقط یادگیریه؟همین تاپیک کافیه.فقط اول صفحه 6 اونو بخونین و بعد برین از صفحه اول و هر چی گفته عمل کنید.واگه زبانتون هم بهتر بود بازم همین کاری که گفته شده رو انجام بدین.این مطلب رو خود آقای نویسنده بهم گفتند.من اوایل تو سایتشون عضو شدم و بعد از طریق امریکا اقدام کردم نشد ویکسال بعد تو ایران وارد شد.
ولی اگه قصد ارشد یا دکترا هست حتما حتما لغت های آکادمیک لازمه.

مه دوست

عضو جدید
خدمت شما عرض کنم که البته اگه در آزمون ارشد شرکت خواهید کرد حتما باید اینگونه کتابها رو بخونید چون متاسفانه سیستم آموزشی ما براساس حفظیات و ...
شما گفتید نیاز دارید که علاقمند شید به زبان من هم گفتم اگه واقعا هدفتون اینه که انگلیسی رو به عنوان یک زبان یاد بگیرید باید اینگونه کتابها رو کنار بزارید.
همانطور که یک کودک ایرانی قبل از آنکه در مدرسه نکات دستوری زبان فارسی را یاد بگیرد سالها به شکل روان زبان فارسی را صحبت می کرده است.
همانطور که یک نوازنده ی پیانو نخست باید بتواند قطعاتی را به شکل خودکار و درون زا بنوازد و بعد به سراغ تئوری موسیقی برود.
اینکه من از مجموعه ی Effortless English تعریف کردم چون یکی از منابع آموزشی است که از سیستم مدرن آموزش استفاده می کند و دقیقا این جمله ی کلیدی در آن رعایت می شود.
آرزوی موفقیت برای شما

بله، کاملا با شما موافقم، یجورایی فکر میکردم فقط خودم به این نتیجه رسیدم،آخه آشنایان من اینگونه فکر نمیکنن!!!

من با علاقه رفتم کلاس، ولی باهام چکار کرد که کلا از خوندن زبان متنفر شدم ،البته معلم دوره ی راهنماییم هم بی تقصیر نبوده،بنظرمن هم درکل سیستم آموزشیمون غلط هست، طی 10ساله گذشته برادرم چقدر بهم گفت که دختر دوباره برو کلاس و زبان بخون ،خریدن بسته ی آموزشی و ...ولی من با وجوده اینکه احساس نیاز میکردم اصلا به سمتش نمی رفتم.ولی درموردش زیاد فکر کردم و در آخر دقیقا به همین نتیجه رسیدم

بخاطر همین میخوام در ابتدا با فیلم و آهنگ و کتاب های صوتی روی حرف زدن، روی چگونگی تلفظ کلمات ،روی نحوه ی ادای اصوات، دقت کنم(دقیقا مثل یه نوزاد) و درکنارش لذت هم ببرم، تا علاقمند هم بشم ...و چندباری که امتحان کردم بنظرم نتیجه بخش بوده،بنظرم اینجوری خوندن زبان از یه کار زمخت و بی روح تبدیل میشه به یه حس کنجکاوی و یه کار هیجان انگیز...
حتی اسم این مجموعه رو هم نشنیده بودم، حتما یکی از گزینه های مرحله ی بعدیم هست:w27:

خیلی ممنونم از شما:gol::gol::gol:

my2253776

عضو جدید
بله، کاملا با شما موافقم، یجورایی فکر میکردم فقط خودم به این نتیجه رسیدم،آخه آشنایان من اینگونه فکر نمیکنن!!!

من با علاقه رفتم کلاس، ولی باهام چکار کرد که کلا از خوندن زبان متنفر شدم ،البته معلم دوره ی راهنماییم هم بی تقصیر نبوده،بنظرمن هم درکل سیستم آموزشیمون غلط هست، طی 10ساله گذشته برادرم چقدر بهم گفت که دختر دوباره برو کلاس و زبان بخون ،خریدن بسته ی آموزشی و ...ولی من با وجوده اینکه احساس نیاز میکردم اصلا به سمتش نمی رفتم.ولی درموردش زیاد فکر کردم و در آخر دقیقا به همین نتیجه رسیدم

بخاطر همین میخوام در ابتدا با فیلم و آهنگ و کتاب های صوتی روی حرف زدن، روی چگونگی تلفظ کلمات ،روی نحوه ی ادای اصوات، دقت کنم(دقیقا مثل یه نوزاد) و درکنارش لذت هم ببرم، تا علاقمند هم بشم ...و چندباری که امتحان کردم بنظرم نتیجه بخش بوده،بنظرم اینجوری خوندن زبان از یه کار زمخت و بی روح تبدیل میشه به یه حس کنجکاوی و یه کار هیجان انگیز...
حتی اسم این مجموعه رو هم نشنیده بودم، حتما یکی از گزینه های مرحله ی بعدیم هست:w27:

خواهش می کنم

nona_rad

عضو جدید
باسلام میشه یه کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی ازپایه تاپیشرفته,جامع وترجیحا آموزش به زبان فارسی باشه معرفی کنید

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دو فعل sugest , recomend مترادفند آیا کاربردشون هم یکیه؟ من فکر میکنم متفاوت باید باشه ولی نمیدونم کی باید از کدوم استفاده کرد.
و اینکه من همیشه در قرار دادن کلمات کنار هم مشکل دارم.
ضریب یکنواختی آماری [FONT=&quot] درسته بگیم؟Statistical [/FONT][FONT=&quot]Coefficien Uniformity[/FONT]

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زبان انگليسي از دبيرستان تا دانشگاه (گرامر - لغت - درك مطلب) / عباس فرزام[/QUOTE

سلام
یادش به خیر استاد فرزام ... واقعا نکاتی که از ایشون یاد گرفتم عالی بود ولی به نظر من یک زمینه ی اولیه داشته باشید و در کنارش گرامر تمرین کنید واقعا خوندن گرامر به تنهایی راه گشا نیست

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
من برای زبان ایتالیایی شبیه شما فکر می کردم و حدود 2 ماه وقت گذاشتم و روی سایتهای مختلف تمرین کردم و حب کلی هم چیزی یاد گرفتم و چون تجربه ی زبان انگلیسی رو هم داشتم سریعتر پیشرفت کردم ولی وقتی کلاسهای ایتالیایی رو شروع کردم کل مطالب اون 2 ماه رو توی 2 جلسه درس گرفتم و بقیه کاملا برام جدید بود ...حرفم اینه که کلاس خوب بازدهی بیشتری داره ... موفق باشید

ئدز

عضو جدید
آخه کو کلاس خوب؟؟ ؟ ؟ من دو ترم رفتم سفیر خیلی بد بود حالا تو فکر خصوصی هم هستم اما آدمش رو سراغ ندارم.... کسی میدونه چه طور میشه معلم خوب پیدا کرد؟

HOSHII33

عضو جدید
سلام

چطوری میتونم مفعول رو تو جملات انگلیسی تشخیص بدم ؟

خیلی درموردش خوندم ولی هر دفه یه جمله‌ای میخونم جوابُ که نگاه میکنم میبینم اشتباه حدس زدم !!!!

و همونطور که میدونید ترجمش و دادن "را" ـی مفعولی به ترجمه‌ی فارسی اصلا جواب گو نیست !!!!:(

ممنون میشم کمک کنید

مه دوست

عضو جدید
سلام
من برای زبان ایتالیایی شبیه شما فکر می کردم و حدود 2 ماه وقت گذاشتم و روی سایتهای مختلف تمرین کردم و حب کلی هم چیزی یاد گرفتم و چون تجربه ی زبان انگلیسی رو هم داشتم سریعتر پیشرفت کردم ولی وقتی کلاسهای ایتالیایی رو شروع کردم کل مطالب اون 2 ماه رو توی 2 جلسه درس گرفتم و بقیه کاملا برام جدید بود ...حرفم اینه که کلاس خوب بازدهی بیشتری داره ... موفق باشید
سلام،بله حرف شما متین
استاد خوب ، کلاس خوب واقعا تاثیر گذاره، ولی برای من که پیش نیومد...
البته ماندگاری مطالب هم برام مهمه دوست ندارم مطالب بعد از گذشت یکی دو ترم از یادم بره
فعلا با همین روش پیش برم تا بعد ببینم چی پیش می یاد

از توجهتون متشکرم:gol::gol::gol:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام

خیلی درموردش خوندم ولی هر دفه یه جمله‌ای میخونم جوابُ که نگاه میکنم میبینم اشتباه حدس زدم !!!!

و همونطور که میدونید ترجمش و دادن "را" ـی مفعولی به ترجمه‌ی فارسی اصلا جواب گو نیست !!!!:(

ممنون میشم کمک کنید

سلام

لینکای زیر کمکتون میکنه مخصوصا اولی

http://www.grammar-monster.com/glossary/object.htm

http://fa.wikipedia.org/wiki/مفعول

http://grammar.about.com/od/basicsentencegrammar/a/sentenceunit.htm

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-تا-پیشرفته)?p=3562897&viewfull=1#post3562897

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-تا-پیشرفته)?p=3564521&viewfull=1#post3564521

آخرین ویرایش:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
دو فعل sugest , recomend مترادفند آیا کاربردشون هم یکیه؟ من فکر میکنم متفاوت باید باشه ولی نمیدونم کی باید از کدوم استفاده کرد.
و اینکه من همیشه در قرار دادن کلمات کنار هم مشکل دارم.
ضریب یکنواختی آماری درسته بگیم؟Statistical Coefficien Uniformity

سلام

http://www.englishpractice.com/words/recommend-suggest-advise

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090217161001AAjSD7o

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام،بله حرف شما متین
استاد خوب ، کلاس خوب واقعا تاثیر گذاره، ولی برای من که پیش نیومد...
البته ماندگاری مطالب هم برام مهمه دوست ندارم مطالب بعد از گذشت یکی دو ترم از یادم بره
فعلا با همین روش پیش برم تا بعد ببینم چی پیش می یاد

از توجهتون متشکرم:gol::gol::gol:

سلام

کلا زبان انگلیسی فراره، ولی اگه ممتد به کارش ببرید همیشگی میشه

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
آخه کو کلاس خوب؟؟ ؟ ؟ من دو ترم رفتم سفیر خیلی بد بود حالا تو فکر خصوصی هم هستم اما آدمش رو سراغ ندارم.... کسی میدونه چه طور میشه معلم خوب پیدا کرد؟

سلام

کلاس خوب و موسسه خوب در ایران وجود نداره، همش دکون و بقالیه

علاقه + پشتکار + نرم افزار + اینترنت = بهترین روش یادگیری زبان

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
میشه اینو برای من ترجمه کنید؟
someday,everything will make perfect sense.
so, for now, smile through the tears and keep reminding yourself that everything
happens for a reason

ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام

کلاس خوب و موسسه خوب در ایران وجود نداره، همش دکون و بقالیه

علاقه + پشتکار + نرم افزار + اینترنت = بهترین روش یادگیری زبان

دوستمون راست میگن
این روش های قدیمی اموزش زبان دیگه به درد نمیخوره
شما توجه کنید در تمام کشور های خارجی دانش اموزان غیر زا زبان خودشون کمه کمه کم به زبان انگلیسی مسلط هستند
چرا دانش اموزان ما همیشه از زبان تجدیدی میارن و اون عده که با نمره خوب پاس یم کنن بازم چیزه خاصی بیشتر زا و نمونه گرامر بلد نیستن؟
کدومشونن که بتونن با اموزش مدرسه مکالمه یاد بگیرند؟

برای هر فن و صنعتی و نه فقط زبان اول تلاش خوده ادم سپس خدا رو شکر اینترنت که رایگان ترین منبع اموزشی محسوب میشه حرف اولو میزنه
باید براش وقت گذاشت

my2253776

عضو جدید
میشه اینو برای من ترجمه کنید؟
someday,everything will make perfect sense.
so, for now, smile through the tears and keep reminding yourself that everything
happens for a reason

ممنون

سلام
ترجمه ی روان با دخل وتصرف و ایرانیزه کردن :
بالاخره روزی میاد که همه چیز بر وفق مراد بشه. پس به مشکلات و غمهای خودتون لبخند بزنید و همواره یادتون باشه که هر اتفاقی حکمتی داره !!!

هرطور دیگه ای می خواستی ترجمه کنی از حالت روان و دلنشین خارج می شد. یکی از مهمترین اصول ترجمه ترجمه ی روانه. لبخند زدن در هنگام اشک ریختن صحنه ی جالبیه ولی اگه از این ترجمه استفاده می کردیم روانی و محتوای بحث زیر سوال می رفت. در مورد بقیه ی جملات هم همینطور.

my2253776

عضو جدید
نگاه نو

نگاه نو

سلام
امروز جلسه ی سوم آموزش زبانو در وبلاگ نگاه نو درج می کنم. دوستانی که سوال دارن در بخش نظرخواهی بپرسن تا سوالاتشون روی هم انبار نشه !!!
ممنون

s_talone

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
hi everyone i have a request its about history the subject of my writing is

history is an important part of a country reputation of all how do you think history can play an important role in everyday of that nation?
if any body in this here that can introduce me some website or article like this subject please notice to me
thank you so much​

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
close test (also cloze deletion test

close test (also cloze deletion test

سلام به همه دوستان زحمت کش این جا.

دوستان واسه 5 سوال گرامر ارشد که توی همه ی رشته ها یکسانه ولی ترجیحا رشته ی برق... دوستانی که به گرامر واین متون کنکور مسلط هستند ممنون میشم بهم بگند به ترتیتب چه مواردی از گرامر مهم تر هستش که بیش تر بخونم اول بخونم و بیش تر روی اونا زوم کنم تا کم کم همه ی مباحث ملکه ی ذهنم بشه..

من مباحث انواع زمان ها شامل گذشته اینده حال که خودش ساده و استمراری و کامل و کامل استمراری داره خوندم

همچنین صفت و قید... دیروز چند تا متن دیدم انگار هیچی بلد نیستم..خلاصه بدچوری ترمز خالی کردم..

به نظرتون کجای کار اشتباهه؟؟

حسین72

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
من دنبال یه دیکشنری خوب وتقریبا کاملا میگردم.
به نظرتون آکسفورد مناسب تره یا لانگ من؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

ممنون میشم کمک کنید
به طور خلاصه شما باید با فعلای transitive آشنا باشید. این افعال به یک یا چند مفعول احتیاج دارن. نشونش هم اینه که افعال transitive یه کاری انجام میدن (action verb هستن) مثل خوردن، تمیز کردن، نوشتن و ... و بنابراین معمولاً مفعول بعد یا در ادامه این فعلا میاد. متاسفانه برای بعضی از گرامرا روش دقیقی وجود نداره.
hi everyone i have a request its about history the subject of my writing is

history is an important part of a country reputation of all how do you think history can play an important role in everyday of that nation?
if any body in this here that can introduce me some website or article like this subject please notice to me
thank you so much​
Hard question to answer generally!
In my opinion the history of each country has its own impact and even it can be in a larger scale in some events like world war.
You may find useful information in Wikipedia. Some articles like this:
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_world
And you can find more trivial info in the sub-articles.
سلام به همه دوستان زحمت کش این جا.

دوستان واسه 5 سوال گرامر ارشد که توی همه ی رشته ها یکسانه ولی ترجیحا رشته ی برق... دوستانی که به گرامر واین متون کنکور مسلط هستند ممنون میشم بهم بگند به ترتیتب چه مواردی از گرامر مهم تر هستش که بیش تر بخونم اول بخونم و بیش تر روی اونا زوم کنم تا کم کم همه ی مباحث ملکه ی ذهنم بشه..

من مباحث انواع زمان ها شامل گذشته اینده حال که خودش ساده و استمراری و کامل و کامل استمراری داره خوندم

همچنین صفت و قید... دیروز چند تا متن دیدم انگار هیچی بلد نیستم..خلاصه بدچوری ترمز خالی کردم..

به نظرتون کجای کار اشتباهه؟؟
بحث گرامر کنکور با گرامری که برای دانش خودتون میخواید بخونید کمی متفاوت هست.
خوشبختانه سوالای گرامر کنکور ارشد نسبتاً ساده هست و با اطلاعات پایه هم میشه حداقل به 2 3 تاش پاسخ داد.
اگه میخواید هر 5 تا سوال رو درست جواب بدید که احتیاج به وقت زیادی داره و باید یه کتاب گرامر رو خوب بخونید. (مثل grammar in use)
اما برای کنکور اون هم در این برهه زمانی این کار شاید خیلی مناسب نباشه.
پیشنهاد من اینه که یه کتاب زبان عمومی ارشد رو بخرید و از روی اون بخونید. من پارسه خوندم و بد نبود، اما شما میتونید یه کتاب دیگه بخونید و اونقدر فرقی نداره.
کتابای کنکور (مثلاً پارسه که من خوندم) گرامرشون کامل نیست و ممکنه نتونید به هر 5 سوال جواب بدید، اما خوبیشون اینه که خیلی ساده و خلاصه همه نکاتی که در تستای سالای قبل اومده توضیح دادن.
هرساله سوالا خیلیاشون مشترک از یه سری مباحث هستن.

برای کنکور برق همینطور هست و سوالای هر سال اکثراً مشابه هستن، متاسفانه الان دقیقاً یادم نیست چه مباحثی بیشتر روشون مانور داده میشد، اما فکر کنم پارسال داخل یکی از تاپیکای انجمن برق نوشتم.
ضمناً تست زبان احتیاج به تمرین داره و انتظار نداشته باشید با بار اول بتونید به همه سوالا درست جواب بدید!
یکی از دوستان من که نمره تقریباً خوبی از تافل داشت، سال گذشته فقط به 2 یا 3 سوال گرامر جواب داد!
سلام به همه دوستان عزیز
من دنبال یه دیکشنری خوب وتقریبا کاملا میگردم.
به نظرتون آکسفورد مناسب تره یا لانگ من؟

دوست من هر دو دیکشنری که اسم بردید خوب و کامل هستن. همین طور دیکشنریهایی مثل وبستر، کمریج و ...
اما پیشنهاد من اینه که از نسخه آخر Oxford Advanced Learner's استفاده کنید که هم خیلی ساده و کامل همه چیز رو توضیح داده و هم اینکه برای هر دوی امریکن و بریتیش مناسب هست.

آخرین ویرایش: