### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
خوب عزیز ببخشید اگه ناراحتتون کردم حق با شماست و درباره اون کتاب bety azer میتونین کمکی کنین ؟ بد جور نیاز دارم میشه لینک دانلودشو پیدا کرد ؟

سلام

اسم کتابش چیه؟!

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اموزش زبان انگلیسی رو از کجا شروع کنم ؟

اموزش زبان انگلیسی رو از کجا شروع کنم ؟

اگر خودم بخوام ربان بخونم از کجا شروع کنم / هر کی خودش شروع کرده تافل گرفته قضیه چیه /؟:cool:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما سریع ترین راه برای به خاطر سپردن معنی کلمات انگلیسی چیه؟

به نظر شما سریع ترین راه برای به خاطر سپردن معنی کلمات انگلیسی چیه؟

سلام,

به نظر شما سریع ترین راه برای به خاطر سپردن معنی کلمات انگلیسی چیه؟ واسه کنکور کارشناسی ارشد حدود 1500 لغت هست که باید حفظشون کنم, بنظرتون بهترین روش چیه؟
روش های زیادی رو استفاده کردم اما عملا جواب نداد. مثلا رو برگه کاغذ 50 تا 50 تا کلمه ها رو می نوشتم تا حفظ کنم, اما بعد از یه هفته تقربیا 80% از اونا رو یادم میرفت. مشکل دیگه هم اینه که این لغات در متن نیستند و پیدا کردن تلفظ اونا هم چه تو دیکشنری کامپیوتر چه موبایل چه کتاب معمولی وقتگیره. چیکار کنم؟!

.:kamran:.

عضو جدید
درود بر شما

بهترین کار برای یادگیری زبان انگلیسی چیست ؟ بدون رفتن به کلاس

ممنون

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
اگر خودم بخوام ربان بخونم از کجا شروع کنم / هر کی خودش شروع کرده تافل گرفته قضیه چیه /؟:cool:

سلام

بستگی داره که در چه سطحی باشید
اگه زبانتون خوب باشه خودتون میتونید بدون کلاس برای تافل بخونید

موفق باشید

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام,

به نظر شما سریع ترین راه برای به خاطر سپردن معنی کلمات انگلیسی چیه؟ واسه کنکور کارشناسی ارشد حدود 1500 لغت هست که باید حفظشون کنم, بنظرتون بهترین روش چیه؟
روش های زیادی رو استفاده کردم اما عملا جواب نداد. مثلا رو برگه کاغذ 50 تا 50 تا کلمه ها رو می نوشتم تا حفظ کنم, اما بعد از یه هفته تقربیا 80% از اونا رو یادم میرفت. مشکل دیگه هم اینه که این لغات در متن نیستند و پیدا کردن تلفظ اونا هم چه تو دیکشنری کامپیوتر چه موبایل چه کتاب معمولی وقتگیره. چیکار کنم؟!

سلام

خوب اینطور که شما میگید همون لغاتی رو که در طی یک هفته یاد گرفتید رو در آخر هر هفته دوباره دوره کنید اینجوری دیگه یادتون نمیره...من اینجوریم آخر هفته دوباره دوره میکنم
برای لغاتی که تو متن هستند و نمیدونید کاریش نمیشه کرد حتما باید تو دیکشنری دنبال معنی و تلفظشون گشت:redface: یا اینکه معنی اونارو تو متن و با توجه به متن حدس زد و نرفت تو دیکشنری دنبالشون گشت

موفق باشید

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
درود بر شما

بهترین کار برای یادگیری زبان انگلیسی چیست ؟ بدون رفتن به کلاس

ممنون

سلام

اگه تا حدودی به زبان آشنا هستید خودتون میتونید با نرم افزار و کتاب های موجود و پادکست ها و اخبار زبان تون رو تقویت کنید تا مکالمات رو راحت متوجه بشید
برای صحبت کردن حتما باید با یه نفر به انگلیسی مکالمه کنید و هر جا که اشکالی داشتید اون تصحیحتون کنه
همچنین به تالار زیر یه سر بزنید شاید کمکتون کرد
[h=2]آموزشگاه زبان باشگاه مهندسان[/h]

موفق باشید

ahmadkntu

کاربر فعال
درخواست فایل کتاب

درخواست فایل کتاب

با سلام
لطفا اگه کسی کتاب های زیر رو داره لطف کنه و لینکی برای دانلودشون بزاره
ممنون

1.Essential Words for The GRE

2.Vocabulary for the College bound students

3.Vocabulary for High School Students

ahmadkntu

کاربر فعال
تو این دو سایت فقط کتاب اولی رو تونستم پیدا کنم
دو تای بقیه نبودن.

بازم ممنون از پیشنهادتون

mkh201189

عضو جدید
سوال: ترجمه

سوال: ترجمه

سلام. كي ميدونه ترجمه ابزار مته كونيك به انگليسي چي ميشه

andy_madadian

عضو جدید
Interchange

Interchange

سلام
مجموعه فایلهای صوتی LAB از کتابهای Interchange 2,3 را دارید؟
ممنون میشم لینکشو بذارید تا من دانلود کنم
Labرا نتونستم از بازار تهیه کنم (میگفتن فروشی نیست)
بازم ممنون

kemeia

عضو جدید
"Target Band 7"

"Target Band 7"

با عرض سلام
من چنبال ی کتابی می گشتم با عنوان "Target Band 7"
هرچی دنبالش گشتم نتونستم پیداش کنم
تصويري از جلد كتاب:
cover_final_ebook_white_background_TargetBand7.jpg
همونطر كه ميبينين عنوانش هست :
IELTS academic module
How to maximize your score
Target band 7
By simone Braverman​

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
با عرض سلام
من چنبال ی کتابی می گشتم با عنوان "Target Band 7"
هرچی دنبالش گشتم نتونستم پیداش کنم
تصويري از جلد كتاب:
مشاهده پیوست 70666
همونطر كه ميبينين عنوانش هست :
IELTS academic module
How to maximize your score
Target band 7
By simone Braverman​

سلام
بعضی وقتا تو سایت فورشیرد سرچ کنید شاید داشته باشه
به لینک زیر نگاهی بندازید
http://search.4shared.com/search.html?searchmode=2&searchName=Target+Band+7

همچنین سایت زیر
[h=2]کتاب خودآموز بی نظیر IELTS Target Band 7[/h]

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
مجموعه فایلهای صوتی LAB از کتابهای Interchange 2,3 را دارید؟
ممنون میشم لینکشو بذارید تا من دانلود کنم
Labرا نتونستم از بازار تهیه کنم (میگفتن فروشی نیست)
بازم ممنون

سلام
اینی که گفتید رو تا حالا نشنیدم
اما اگه مجموعه های اینترچنج رو میخواید به لینک زیر سر بزنید
http://englishtips.org

و سرچ کنید تا تمام نسخه هاشو بتونید ببینید

ماساچوست

اخراجی موقت
سلام مترجم تخصصی فیزیک و شیمی کجا بایست پیدا کرد ؟ ببخشید اگر جای این سوال اینجا نیست .

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام مترجم تخصصی فیزیک و شیمی کجا بایست پیدا کرد ؟ ببخشید اگر جای این سوال اینجا نیست .

سلام

به دارالترجمه ها سر بزنید و متنای تخصصی تونو بدید اونا تا براتون ترجمه کنن

موفق باشید

M@HYA-J00N

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من توي ليسينينگ زبان مشكل دارم
ميشه اگه كتابي/فايل صوتي يا هرچيزي كه به دردم بخوره اگر در دسترستون هستا براي من بذارين.
ممنون ميشم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام دوستان
من توي ليسينينگ زبان مشكل دارم
ميشه اگه كتابي/فايل صوتي يا هرچيزي كه به دردم بخوره اگر در دسترستون هستا براي من بذارين.
ممنون ميشم

سلام

تو دو تا سایتی که تو امضام معرفی کردم میتونید کتابای توی این زمینه رو پیدا کنید
شما هر کتابی که استفاده کنید تو یادگیری تون بی تاثیر نیست
اما به نظر من برای تقویت این مهارت فقط و فقط باید به اخبار و پادکست و ...گوش کنید
اینو از روی تجربه ی شخصیم میگم

موفق باشید

NoLove#1

عضو جدید
میخوام زبان یاد بگیرم ولی نمیدونم باید چی جوری شروع کنم. اگه میشه راهنمایی کنید.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
میخوام زبان یاد بگیرم ولی نمیدونم باید چی جوری شروع کنم. اگه میشه راهنمایی کنید.
سلام

شما اول باید ببینید در چه سطحی هستید و چه چیزایی بلدید بعد شروع به یادگیری کنید
;)

موفق باشید

NoLove#1

عضو جدید
زبان انگلیسیم در حد لیگ برتر ایرانه:D حالا بخوام به لالیگا برسیم باید چی کار کنم؟

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
زبان انگلیسیم در حد لیگ برتر ایرانه:D حالا بخوام به لالیگا برسیم باید چی کار کنم؟

من اینا رو برای یکی که می گفت زبانم در حد صفره نوشتم. حالا دیگه خود دانید.

راستش برای شروع کردن از صفر ، پیشنهاد من کلاس رفتن است. و در حین کلاس رفتن باید کتاب داستان های در سطح خودت بخونی. کتاب داستان ها سطح بندی داره که از استادت بپرسی بهت می گه کدوم به دردت می خوره. الان همه کتاب داستان های آموزشی یه CD حاوی فایل صوتی که یکی از رو متن خونده، است. موقع خوندن سعی کن گوش به اونها هم بدی. این کار باعث بهتر شدن لهجت می شه. در ضمن بعد از خوندن هر بخش سعی کن اون بخش رو برای خودت تعریف کنی. مسلما لازم نیست عینا کتاب بگی ولی سعی کن اصطلاحات جدید رو در گفتار خودت بکار ببری.

هیچ وقت لغت تنها رو در دفتر چه لغاتت ننویس. سعی کن تو یه ترکیب حفظش کنی. چون باید حرف اضافه ها و collocation ها رو یاد بگیری. collocation یعنی چه ترکیبی native است. مثلا هر صفتی با هر اسمی نمیاد. یا هر فعلی در یه معنی خاص با هر مفعولی نمی آید. اگر این جوری یاد بگیری دیگر لازم نیست بعدا یاد گرفته های قبلی تو اصلاح کنی.

راستی اگه می تونی هر لغتی رو که یاد می گیری دیگر مشتقاتش هم یاد بگیر. این نیاز به یه دیکشنری خوب داره.

بهترین دیکشنریی که من برای کامپیوتر دیدم LONGMAN Dictionary of Contemporary English بوده. اگه از این استفاده نمی کنی حتما از English - English استفاده کن.

رادیو برای شما اگر در سطح صفر باشید یکم زوده. چون هیچی نمی فهمید و این باعث می شه از زبان زده بشید. رادیو برای سطح intermediate و lower-intermediate و بالاتر مفید است. البته به اون سطح هم برسید تا نیم ماه هیچی نمی فهمید تا با لهجه واقعی آشنا بشید.

برای کسانی که می خواهند امتحان هایی مثل IELTS یا TOEFL بدن توصیه می شه در سطح lower-intermediate شروع به خواندن مجله های علمی مثل New Scientist - Scientific American - National Geographic کنند.

خلاصه اینکه اگر واقعا در سطح صفر هستید برید کلاس و کتاب داستان بخونید. کلاس هم خیلی فرق نمی کنه. فقط باید یه کتاب معتبر تدریس بشه و جمعیت کلاس دیگه بیشتر از 12 نفر نباشه. 12 هم زیاده. که برای همه وقت حرف زدن باشه.

یه چیزی یادم رفت بگم. از نرم افزار Maximum Learning ساخت شرکت نارسیس هم استفاده کن. این نرم افزار همون جعبه لایتنره. ولی آماده و برنامه ریزی شده و سه جور مختلف داره، لغات کتاب 504 و آمادگی برای تافل و اسم سومی رو یادم رفت(یه Vocabulary تو اسمش داشت). من به تو لغات 504 و اون سومی رو پیشنهاد می کنم. باید بخریش. مجانیش گیرت نمی آید. و حواست باشه که فقط 3 بار می تونی یه CD رو نصب کنی. قیمتش حدود 9000 تومان است. لغاتی رو که خودت جمع می کنی رو هم تو یه نرم افزار لایتنر که تو پست زیر گذاشتم بریز و مرور کن.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/143828-این-جوری-زبان-بخونی-همیشه-تو-ذهنت-می-مونه-English-Radio-Podcast/page9?p=2822925&viewfull=1#post2822925

در ضمن بدون کلاس خیلی سخت است. حداقل باید یه talk show گیر بیاری که هفته ای دوبار تو جو انگلیسی باشی.

راستی مهمترین چیز رو یادم رفت بگم.
همیشه سعی کن از زبان خوندن لذت ببری. مثلا اگه یه کتاب داستان رو شروع به خوندن کردی و خوشت نیومد، بزارش کنار.
یکی از خوبی های کلاس رفتن هم همینه. سعی کن زبان خوندن یه جور تفریح برات باشه ولی مرتب و برنامه ریزی شده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز

اینا رو هم با کمی تغییر برای بکی دیگه از دوستام نوشتم که می خواست فقط بتونه انگلیسی موقع خوندن بفهمه و بتونه کمی حرف بزنه و دنبال مدرک نبود و به خودرو علاقه داره.

بسیار عالی. فک کنم بتونی با روزی 1 ساعت ببندیش.
چند تا کار باید بکنی. برای فهمیدن خوب به دوتا مورد نیاز داری. 1- دایره لغات خوب 2- گرامر خوب، شاید بگی گرامر بدرد نخوره ولی باید بگم اگه ساختار جمله رو نفهمی، حتی اگه همه لغات رو هم معنی شو بدونی، در خیلی مواقع باز جمله رو نمی فهمی.

پس کارای زیر رو انجام بده
1- کتاب های زیر رو شروع به خوندن کن
برای گرامر خوب، من یه کتاب معرفی می کنم. Grammar for IELTS انتشارات Cambridge. درسته اسمش برای IELTS ه ولی خلاصه ترین و در عین حال مفید تری کتاب گرامریه که من تا حالا دیدم.

2- برای لغت، تنها کتاب لغت زبانی رو که باید بخونی، کتاب 504essential Words هستش. بعدش که اینو خوندی برای قوی تر کردن لغت از مجله استفاده می کنی. مجله هم باید 100 درصد مورد علاقت باشه. با توجه به شناخت کمی که ازت دارم، مجله ای که من به تو پیشنهاد می کنم مجله International Automotive Engineering از انتشارات SAE International است. برای دانلود مجله هم می تونی از لینک های زیر استفاده کنی:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/109156-معرفی-سایتهای-آموزش-انگلیسی/page12?p=4268773&viewfull=1#post4268773
مجلات ماشین (بین المللی)

در مورد مجله تو لینک زیر می تونی همون مطالب رو پیدا کنیک
http://www.sae.org/mags/sve/
در ضمن مجله New Scientist رو هم بخونی خیلی خوبه. البته ببین بهش علاقه داری یا نه. تو لینک زیر مطالبش موجوده. من عاشق این مجله ام:
http://www.newscientist.com/

3- از یک نرم افزار برای مرور لغاتت استفاده کن. این بخش رو اصلا شوخی نگیر. مرور مهمترینه.(همون نرم افزاری که تو پست قبل معرفی کردم . از یه دیکشنری خوب برای یادگیری لغات استفاده کن. من LONGMAN Dictionary of Contemporary English رو توصیه می کنم. از نرم افزارش استفاده کن. لغت رو هم که داری تو اون نرم افزار می نویسی مثل نمونه هایی که برات گذاشتم، بنویس و حفظ کن. یعنی با مثال و حروف اضافه و از این حرفا.

اگه همه ی این سه تا کار و انجام بدی فکر می کنم به هدفت برسی. فکر می کنم روزی 1 ساعت هم بشه جمش کرد.
15 دقیقه گرامر.
30 دقیقه لغت و مجله.
15 دقیق مرور لغت.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من میخوام مکالمه یاد بگیرم چی کار کنم ............روان حرف بزنم ........کدوم منبع رو پیشنهاد میکنید؟

براي مكالمه تا حرف نزني و غلط هاتو يكي درست نكنه ياد نميگيري
نصف مكالمه شنيدنه كه با نرم افزار ها و .... كه خيلي تو بازار هست ميشه رفع كرد
ولي نصفه ديگش حرف زدنه! اكثر نرم افزارهاي آموزشي تو اين قسمت ضعيف هستن
من خودم شكوه رفتم براي مكالمه خيلي خوبه
پيشنهاد ميكنم از اين موسسه استفاده كني