سطح علمی دوران کاردانی در دانشگاه های ایران

roya18

عضو جدید
به نظر شما دانشگاه های سراسر ایران در دوران کاردانی تا چه اندازه به اطلاعات دوران دبیرستان ما اضافه می کنند؟:)

ensan1

عضو جدید
سلام دوست گرامی
1. (کمی عمیق تر)
مگه ما دانشگاه هم داریم!؟به قول رضا امیر خانی "اینجا دانشگاه ساخته نشده است اینجا دانشگاه ترجمه شده است
دانش گاه های ما تا الان کدوم مسئله رو تونستند به طور ریشه ای و درست حل کنند؟

تا دلتون بخواد به شما اطلاعات میده اما کی باید فکر کنیم و این اطلاعات از هم پراکنده رو یکی کنیم تا بتونیم ازش استفاده کنیم الله اعلم
جالبه در دانش گاهه هایی که معنای دانش گاه و به تبع اون معنای داش جو رو فهمیدن دقیقا بر عکسه دانش جو وظیفه داره تا اطلاعات وسیعی داشته باشه و دانش گاه چگونه اندیشیدن را به دانشجویان می آموزد و آنان را در این راه یاری میکند..
این روش و تفکر غالب در دانش گاهاست اما هر چیزی یه سری استثنا هم داره دیگه که البته تعدادشون خیلی خیلی خیلی کمه شاید در هر دانشگاه 1 نفر .....

2.سوال شما خیلی کلیه!
درسته به ظاهر همه دانشگاه ها یک سیستم!(که در همین سیستم بودنش هم شکه)واحد دارند ،اما این سیستم!! آنطور که شایسته است اجرا نمیشه
اجرا نشدنش هم خودش یک سیستمه،از مدیر گروه گرفته تا اساتید...
مدیر گروه خیلی مهمه به نظرم (خودم شاهد تفاوت مدیریت 2 مدیر گروه بودم تفاوت رو به وضوح احساس کردم)برنامه ریزی که میکنه اساتیدی رو که اننتخاب میکنه خیلی مهمه
استاد خوب هم که دیگه همه میدونن چقدر مهمه،بگذریم از اینکه معنای استاد خوب عوض شده،بعضی ها متاسفانه فکر میکنند دارن برای استاد درس میخونن:smile:

من رشتم ریاضی بوده اطلاع دقیقی ندارم که دوستان هنرستانی ما نظرشون چیه؟اما تا اونجایی که کتب هنرستان رو دیدم میتونه پایه ی خیلی خوب باشه اما بازم تقریبا کار بخصوصی در دوره کاردانی نسبت به هنرستان به دانشجویان آموخته نمیشه....به غیر از دروس ساخت و ارائه ،که من آخر نفهمیدم هدفش چیه؟حتی یک نفر به ما نگفت که آقا !کتابی به اسم زیبایی شناسی مثلا داریم برید یه نگاه بندازید،یا فقط میگفتن این کتاب هم در این زمینه داریم
بیاد توضیح بده که این کتاب چی هست ؟ در ارتباط با کدوم بخش از معماریه ،،دیگه خبری نبود....

آخرین ویرایش:

sunshid

عضو جدید
بابا صد رحمت به کاردانی ناپیوسته ها . بخدا تو کاردانی خیلی بیشتر از بچه هایی که از هنرستان اومدن یاد میگیرن. میتونم با اطمینان بگم تو کاردانی کمی بیشتر از یک اپسیلون به اطلاعاتم اضافه شد!!!!!!!!!!!!!حالا که اومدم کارشناسی و با بچه های ناپیوسته یکی شدیم تازه فهمیدم چه بلایی سرم اومده.اگه زمان به عقب برمیگشت از راهریاضیوارد معماری میشدم.دوره کاردانی پیوسته عملا یک دوره ی بیخوده که وقت آدمو تلف میکنه.یک چیزی مثل سربازی میمونه که باید بری و وقتتو تلف کنی درحالیکه یک مقطع زود گذر و بی فایدست.

Eshagh.M

عضو جدید
بابا صد رحمت به کاردانی ناپیوسته ها . بخدا تو کاردانی خیلی بیشتر از بچه هایی که از هنرستان اومدن یاد میگیرن. میتونم با اطمینان بگم تو کاردانی کمی بیشتر از یک اپسیلون به اطلاعاتم اضافه شد!!!!!!!!!!!!!حالا که اومدم کارشناسی و با بچه های ناپیوسته یکی شدیم تازه فهمیدم چه بلایی سرم اومده.اگه زمان به عقب برمیگشت از راهریاضیوارد معماری میشدم.دوره کاردانی پیوسته عملا یک دوره ی بیخوده که وقت آدمو تلف میکنه.یک چیزی مثل سربازی میمونه که باید بری و وقتتو تلف کنی درحالیکه یک مقطع زود گذر و بی فایدست.

سلام.با عرض معضرت در مورد انتقاد گفته هاي شما-اول از همه بايست بگم كه براي اين دوران دانشگاه داريم تا دانشگاه دوم اينكه بستگي به خود فرد داره كه چقدر از اين دوران بهره ميبره

afn741

عضو جدید
دوره کاردانی مثل کلاسهای پیشنیاز میمونه فقط تکرار دوره دبیرستان و هنرستان است البته با کیفیت پایینتر اونهم با استادهای ناشی . اگر شاغل باشی و با رشته درسی همخوانی داشته باشه در سر کلاسها فقط کلافه میشی . به طور مثال در درس کتیا مثلا" استاد ان درس روز قبل تمرین میکرد و فردای ان روز برای ما تدریس میکرد ان هم با کلی اشتباه . چون این کلاسها را قبلا" در سالهای قبل گذارنده بودم متوجه اشتباه میشدم وقتی هم که یاد اوری میکردم در موقع امتحان مورد لطف استاد قرار میگرفتم . همین قضیه در مورد درسهای کارگاه و نقشه کشی و ... اتفاق افتاد .

shad.d

عضو جدید
هیچی مگر اینکه خودت بری دنبالش.به دوستان هنرستانی پیشنهاد میکنم خوب خوب درسای تخصصی رو یاد بگیرن چون تو دانشگاه کسی واسشون دل نمیسوزونه

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دوران کاردانی خودش خیلی مرحله خوبی است .... همه اطلاعات تئوری افزوده میشه هم اطلاعات عملی ......... واسه شروع یک کارآفرینی میتونه خیلی موثر باشه............

roya18

عضو جدید
سلام.
ممنون.واقعا هم که مدیر گروه نقش کلی رو در دانشگاه های ما بازی می کنه ;)

*باران*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارشدشم به درد نمیخوره حالا چه برسه به کاردانی
بروبچ بیاین جمع کنیم بریم آمریکا
واسه همه مون دعوت نامه اومده!

roya18

عضو جدید
سلام.ممنون
ولی به نظر من اگه از هنرستان وارد بشی یه مزایایی هم داره مثلا این که درسای عملی رو بهتر درک میکنی.البته بازم بستگی به استاد داره

roya18

عضو جدید
سلام.
اره من با این قضیه موافقم.واسه خودم خیلی پیش اومده.حتی واسه این قضیه چند بار با استاد درگیر شدم:cry:

roya18

عضو جدید
نگین دیگه!!!!
این جوری که ناامید میشم اومدماین رشته:D