سجیل-2 کابوس اسرائیل

آزادی57

عضو جدید
اصلا هم این حرفا نیست رفیق!
این کلمات کابوس و نمیدونم دهشت و وحشت بیشتر آدم رو یاد گیم های کامپیوتری میندازه تا یه واقعیت..فکر میکنی اگه این اسباب بازی ها رو بزرگ جلوه ندند میتونند سهمی در فروش سلاحهای متقابله کننده به اعراب و دشمنای دیگه ایران داشته باشند.. یادت باشه اسرائیل در صدر فروشندگان اسلح در جهانه...
اسرائیل یه غده سرطانیه که شیمی درمانی هم نمیتونه روش اثر کنه چون دیر بردنش دکتر

آره رفیق راست میگی

به لطف اصلاح طلبای گرامی تو دورشون بدجور به اسرائیل رحم شد

ولی تو انتخابات یه سیلی محکم تو دهن اسرائیل صفتان زدیم

• Like
واکنش ها: tars

Sky Shield

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همه دوستان خواهش می کنم بحث این تاپیکو سیاسی نکنن و همدیگرو تحریک نکنین،بنده به عنوان یه برادر کوچک از شما خواهش می کنم فقط اگه اطلاعاتی دارید یا نسبت به بنده نقد دارید بگید لطفا همدیگرو ناراحت نکنید
موفق باشید:gol::gol:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش از بچگي از لحن تند متنفر بودم!
هر كس لحن تند و تمسخر اميز جلوم ميگرفت جلوش گارد ميگرفتم..
لحن شما تند و تمسخر اميز بود كه حالا كم كم داره نرم ميشه..
پس ميتونيم ادامه بديم.
دوست گرامی ، خب مسلمه که هیچ کشوری حتی آمریکا و اسراییل و یا سایر کشورها هم توان دفاعی و توان موشکی خودشون رو ، رو نمی کنند و الان سلاحهایی دارند که هیچکس خبر نداره ، حتی موشک شهاب 3 رو شاید شهاب 10 هم ساخته شده باشه ولی طبیعه کسی ندونه اما آیا اسراییل و آمریکا از این امر بدیهی بی اطلاعند ! آیا وقتی سجیل رو می بینند به قول شما با اون همه کارشناس نخبه نمی تونند حدس بزنند کسی که این رو ساخته قویترش هم می تونه بسازه و... ؟ پس دیگه جای بقول شما جای آچمز شدن و ... نمیمونه
اتفاقا بر عكس..!
امريكا و بخصوص اسرائيل تمام توان دفاعي و هجومي خودشون رو لو ميدن!
توي پكيج ديسكاوري بعضا برنامه ي هاي نظامي زياد ميزاره كه من دقيق ميشينم و نگاه ميكنم..
حتي اسلحه هايي كه در اينده ميخوان بسازن و تازه در مراحل تحقيق يا تست قرار داره رو نشون و معرفي ميكنه!!
اين ممكنه يك سري موارد منفي داشته باشه اما يك عامل مثبت بزرگ داره كه مردم دنيا رو ميترسونه!
قدرت رو بزرگ جلوه ميده..
ولي ما چون خيلي زوم روي سيستم هاي موشكيمون زياده اينكارو نميكنيم!
حتي در مورد كاتيوشا هم توجه انجام ميشه!
اين موشك ها سلاح هاي استراتژي كشور هستن كه اصلا نبايد لو برن..
سرعتي كه سجيل داره همه رو بهت زده كرد..
يا شهاب..كودوم سپري ميتونه موشكي رو بزنه كه ميانگين 30 كيلومتر ميره در جو!!!
يا كودوم موشكي ميتونه قدرت بازدارندگي سجيل و شهاب با اون سرعت برخورد رو داشته باشه؟!
به فرض مثال اگر سرعت پاتريوت 6 ماخ باشه سرعت شهاب 10-11 ماخه (به فرض مثال عرض ميكنم و ميتونم دقيقا سرعتهاشونو بيارم)
مشكل بزرگ ما ايرانيها اينه كه باور نداريم..باور نميكنيم!
اگر اين سلاح بدست امريكا ساخته ميشد خودمو تيكه پاره ميكرديم..ولي چون بدست دانشمنداي خودمون ساخته شده بده..ضعيفه..راحت ميزننش و از اين حرفا..
اينهارو بزارين كنار چون متخصصان امريكايي هم گذاشتن كنار..
بعله با شما موافقم ، جنگ تحمیلی به ما چیزهای بسیاری یاد داد اما با هزینه زیاد ، در جنگ عملیاتهایی زیادی انجام شد که شکست خوردیم و کی از جوونهای این مملکت شهید شدن تا برخی از این فرماندهان فعلی محترم سپاه تاکتیک جنگ یاد بگیرند عملیاتهایی که حتی اسم شکست به اونها داده نمیشه و به نام پیروزی محدود(!) از اونها یاد میشه !
كودوم عمليات سپاه بوده كه شكست مفتضح خورديم؟!
اسم ببريد..
در هر عمليات ما حداقل كلي از خاك وطن رو ازاد كرديم.
اینکه در جنگ ما با دنیا می جنگیدیم رو هم با هات موافقم ، دلیلش هم این بود که نظام شیعی مذهب در ایران سر کار اومده بود که می گفت میخواد انقلابش رو به دنیا صادر کنه و طبیعی بود بقیه برادران(!) سنی همسایه ما بترسند و به عراق کمک کنند .
چطور امريكا دموكراسيش رو صادر ميكنه؟!؟!
اون ايراد نداره نه؟!
كشورها اگر مرد بودن و مشكلي نداشتن چرا از انقلاب ما ترسيدن؟!
اینی رو هم که میگی سلاح ما ا.. اکبره اگه منظورت بعد اعتقادی قضیه است با هات 100% مواققم اینو دیگه همه ارتشهای دنیا می دونند که نیروی معتقد و با ایمان بسیار قدرتمند از نیروی بی ایمان میجنگه و در قران هم داریم که هر سر باز مومن بر 10 سرباز کافر برتری داره ، اما اگه نظرت مثل بسیاری از براداران سپاهی اینه که جلوی موشک رو خدا میگره نه قبول ندارم .
سلاح ما اعتقاداتمونه دوست عزيزم..
هموني كه تو 100 درصد قبول داري اما بزار برات يه خاطره از عمليات بدر بگم..
از گردان عاشورا..
گرداني كه فرمانده اش زد به دل دشمن و اسموني شد..اسمشو همتون ميدونيد..
شروع عمليات طوري بود كه نيروهاي خودي بايد در بين نيزارها مخفي ميشدن..اون شب هليكوپتر هاي دشمن متوجه شده بودن..يني خبر رسيده بود كه يك همچين عملياتي ميخواد توسط ايران انجام بشه.
نيروها بين نيزارها بودن..هليكوپترهاي عراق تا چند متري زمين پايين اومدن..اما نتونستن حتي يك نيروي ايراني رو ببينن..حتي يك نفر..
نميدونم چرا..ولي باور كنيد..حق داريد باور نكنيد تا زماني كه در شرايطش قرار نگيريد..
ورد زبان اون رزمندها وجعلنا... بود..!
اما آدم باید یکم تفاوت بین پروپاگاندای خبری رژیم اسلامی ایران و واقعیت های دنیا قایل بشه . ما که هیج جا ندیدم اسراییل کپ کنه از این به اصطلاح توان دفاعی ایران ( خب منم اگه پشتم به ابر قدرتی مثل امریکا و بعدش هم قدرتهای اروپایی گرم بود کپ نمی کردم :d)
دوست عزيزم اين حرفا همه واقعيه..نميدونم چرا شما و دوستان شما حرفهاي امريكا و اسرائيل رو همه درست ميدونيد و حرفهاي اين متخصصان با ايمان ايراني رو سراسر دروغ ميدونيد..
نميدونم..
تنها فیدبک جهانی ابراز نارضایتی جامعه جهانی بود از این آزمایش وقتی ایران داره سر مساله هسته ای مذاکره میکنه ! ببین یه سری قواعد جهانی وجود داره که مثل رفتار اجتماعی می مونه و معین کننده چهره جهانی کشورها در نظر بقیه دنیاست و همه کشورها به اون پایبند هستند جز ایران ، قضیه سجیل و بعد آزمایش های موشکی بعد از اون هم همین بود و بس و کسی هم این وسط کپ نکرد . رژیم نامشروع اسراییل با پایبندی به همین اصول جهانی هر جنایتی رو که میخواد مرتکب میشه و کسی بهش نمیگه بالای چشمت ابرو هست اما ایران با حماقت و نداشتن رفتار بین اللمللی درست حتی اگه بخواد یه کار قانونی هم انجام بده همه بهش مشکوک میشن ، چه برسه به بمب اتم و خمله به اسراییل که به شدت دنباشه .
در زماني كه يك نفر چاقو ميكشه و تهديد به زدن ميكنه بهترين كار اينه كه پالتوت رو بزني عقب و هفت تيرت رو به طرف نشون بدي!!
در اون صورت از لات بازي و چاقو كشي دست بر ميداره و صحبت رو سرلوحه ي كار ميكنه!
یه چیز رو هم مطمئناٌ بهت میگم ، اگه خدای نکرده جنگی پیش بیاد ( که ما حتماٌ توش شکست میخوریم نهایش پس از چند سال مقاومت ) ، خیلی از این بسیجی نماها و سپاهی همون اول از همه میدون رو خالی می کنند ، در ضمن شاید کسایی رو هم تو مشغول دفاع از خاک میهن ببینی که انتظارش رو نداری مثل امثال بنده اهل عشق و حال ...
من نميدونم شما ميجنگي يا نه..
اگر هم قضاوت كردم كه نميجنگي عذرخواهي ميكنم.
اين رو بهت بگم..اگر جنگ شروع بشه..و اونا اين حماقت رو انجام بدن مطمئن باش سر يك هفته ميان و مذاكره ميكنن!!
شك نكن..ايران و قدرت نيروهاي مقاومت رو هرگز دست كم نگير..
مقام رهبري در جواب فرمانده ي امريكايي كه گفته بود 1500 نقطه ي ايران رو در يك لحظه ميزنيم فرمودن::
ما هم 150 نقطه ي دنيا رو در يك لحظه نا امن ميكنيم!!!
پ.ن : راستی خوشحال میشم کمی از اطلاعات محرمانت هم برام بگی تا به اطلاعات نداشته من بیسواد هم اضافه بشه و من هم چند تا سئوال دارن که ازت بپرسم
اطلاعات محرمانه اسمش محرمانه هستش..ولي تا اونجايي كه بلد باشم و مشكلي نداشته باشه جواب ميدم..بلدم نباشم ميگم بلد نيستم.

Mohammad_1370

عضو جدید
با سلام خدمت همه.. خطاب به خیبر عرض می کنم شما که اصلا رشتت ریاضی نیست مهندسی نخوندی اصلا صلاحیت نداری تخصصی بحث کنی...مساله ی بعدی اینکه جو گیر نشو برو از بزرگترت بپرس تو جنگ ایران و عراق کیا جنگیدن.. امسال این بسیجیای حالا (نه بسیجیای دوره جنگ ) اگه جنگی بشه تو یه سوراخ قایم میشن و من واقعا متاسفم که یه ادم با تحصیلات اکادمیک بیاد مثل مادر بزرگه همسایمون حرف بزنه.... فقط جون عزیزت جلو کسی اینارو نگو ...

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه.. خطاب به خیبر عرض می کنم شما که اصلا رشتت ریاضی نیست مهندسی نخوندی اصلا صلاحیت نداری تخصصی بحث کنی...مساله ی بعدی اینکه جو گیر نشو برو از بزرگترت بپرس تو جنگ ایران و عراق کیا جنگیدن.. امسال این بسیجیای حالا (نه بسیجیای دوره جنگ ) اگه جنگی بشه تو یه سوراخ قایم میشن و من واقعا متاسفم که یه ادم با تحصیلات اکادمیک بیاد مثل مادر بزرگه همسایمون حرف بزنه.... فقط جون عزیزت جلو کسی اینارو نگو ...
بار علمي اين پست كم كم چيزي نباشه 100 نمره از 20 نمره رو ميگيره..
دوستان نت برداري كنن كه انشالله فيض ببريم..
خوب حرفتو زدي .. برو عمو جون..

Sky Shield

عضو جدید
کاربر ممتاز
عمو انگار اون پست بالایی رو نخوندی(لطفا به هم توهین نکنید) شمایی که عمو خیبرو نمی شناسی به قول خودت صلاحیت نداری دربارش این طور صحبت کنی ایشون درسته رشتش تخصص این تاپیک نیست اما اطلاعاتشون از منو شما بیشتره از شما هم خواهش می کنم دیگه به اعضای این باشگاه،مخصوصا با سابقه ها توهین نکنی!

ali.mehrkish

عضو جدید
با سلام
البته اینکه نظام های آزاد برای جون مردمشون ارزش قائل هستند رو نمیشه در یه حساب قدرتمند بودن سلاح یه کشور دیگه گذاشت

1- اسراییل با همه تحرکات ایران ( که همه هدفش به نظر من رسیدن به بمب اتمی و محو اسرائیل از نقشه جهان است ) به نحوی اغراق آمیز برخورد میکنه

2- اسراییل برای مقابله با تهدیدات رژیم حاکم بر ایران سلاحهای بسیار قدرتمند تر ی داره از جمله موشک جریکو 2 امریکایی که موشکی باستیک با توانایی حمل کلاهک اتمی که به راحتی میتونه خاک ایران رو هدف قرار بده

3- سامانه ضد موشکی ارو 2 اسراییل یک چالش جدی برای ایران حساب میشه بطوری که گفته میشه قرار دادن سر جنگی چندگانه برای برخی از موشکهای ایرانی برای فرار از این سامانه بوده که البته ارو 2 به گفته سازندگانش توانایی مقابله با مالتیپل وار هد ها رو هم داره

4- زیر دریایی های اتمی اسراییل از نظر سپاه بزرگترین خطر برای رژیم هستند چون میتونند از هر نقطه از دریای عمان تمام خاک ایران رو هدف قرار بدن

5- اسراییل که قویترین نیروی هوایی خاور میانه رو داره بارها اعلام کرده که توان موشکی ایران از جمله موشکهای اس 300 روسی و سامانه تور ام 1 ایران نمی توانند مانعی برای حمله اسراییل به تاسیسات اتمی ایران باشند بلکه تنها تاکتیک حمله اسراییل رو عوض می کنند

6- حمله ایران به اسراییل که تقریبا فاقد قدرت نظامی هست و تنها قدرت موشکی داره موجب محو ایران از صحنه گیتی خواهد شد

7-فرق رژیم اشغال گر قدس با رژیم حاکم بر ایران در تفاوت دیدگاه سرانشونه بطوریکه اسراییلی ها تقریباٌ تحلیلهای علمی و منطقی از قدرت طرف مقابل ارائه میدن اما ایرانی ها دچار توهم قویترین کشور جهان(!) بودنند و در توهم قرار داشتن سران یه کشور بزرگترین خطر برای مردم اون کشوره

شاد باشید
1-مجموع فواصل نیروگاه اتمی و پتروشیمی و تسلیحات نظامیه اسرائیل مساحتی در حدود چند دهم همین مناطق در ایرانه....
کافیه تا بی دقت ترین موشک ها فقط در یک محدوئده ی به نسبت کوچک ریخته بشن تا به اهداف بخورن....
2-سامانه ی موشکی بستری خلیج فارس خطر جنگ دریایی را میتونه تا حدودی جبران کنه
3-در مورد سامانه ضد موشکی همین کافیه از تمام موشک های ریخته شده در جنگ 33 روزه فقط تعداد معدودی قابلیت دفاع پیدا کردند.
بماند که ایران نبرد موشکی نامتقارن جدید خودش رو هم اخیرا ازمایش کرد.
4-ایران بیشترین گروه های چریکی منطقه رو تعلیم داده...
چند هزار نیروی شهادت طلب....
5-ایران مبدا نسل جدید نبر های نامتقارنه
6-جنگ های زیر زمینی ایران رو هم باید اضافه کرد
7-تمامیه گروههای شیعی منطقه قابلیت مسلح شدن رو دارند...
بماند که بعضی الان هم هستند
8-انهدام تاسیسات هسته ای ایران تهدیدی جدی برای منطقه ی خاور میانه است که در بعد سیاسی بی پاسخ نمی ماند.
9-نیروی زمینی ایران قوی ترین نیروی زمینی منطقه است....
10پدافند ضد هوایی ایران در رتبه ی بهترین ها در منطقه است...

متاسفم از قسمت اخر صحبتتون...

Reza.R

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نمیدونم چیزی از برخورد تنها هواپیمای آواکس ایران با یک هواپیمای اف 5خودمون ، شنیدید یا نه !؟ از خودمون یا به عبارت دیگه دشمن فرضی شکست خوردیم !! تو مانوری که با موفقیت 100 درصد همراه شد !! نمیدونم چند تا هواپیمای دیگه باید به هم میخوردکه این ها بگن مثلا ً 90 درصد موفق شدیم :biggrin:

شکی نیست که این موشک های دوربرد که توسط مهندسی معکوس تولید شده کارگر هستش ولی اخه تا چند روز ؟
تنها شانس ما تو جنگ های نامنظم و چریکی هستش

دوستان عزیز سرمون رو زیر برف نکنیم ، هر چی برادران سپاهی و ... میگن رو بر عکس کنید ، اون درسته;)

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
sky shield از تاپیک مفیدتون ممنون ، همچین از آقا آرش و مدیر تالار که این اطلاعات مفید رو در اختیار دوستان قرار دادن سپاسگذارم.

ولی واقعا متاسفم که بعضی ها بدون مطالعه و صرفا با توهین به بقیه و سیاسی کردن جو در بحث ها شرکت می کنن!!

آخرین ویرایش:

Sky Shield

عضو جدید
کاربر ممتاز
sky shield از تاپیک مفیدتون ممنون ، همچین از آقا آرش و مدیر تالار که این اطلاعات مفید رو در اختیار دوستان قرار دادن سپاسگذارم.

ولی واقعا متاسفم که بعضی ها بدون مطالعه و صرفا با توهین به بقیه و سیاسی کردن جو سعی در بحث ها شرکت می کنن!!
خواهش می کنم ان شاالله همیشه در سایه مولا علی سرفراز باشی:gol::gol:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا هم این حرفا نیست رفیق!
این کلمات کابوس و نمیدونم دهشت و وحشت بیشتر آدم رو یاد گیم های کامپیوتری میندازه تا یه واقعیت..فکر میکنی اگه این اسباب بازی ها رو بزرگ جلوه ندند میتونند سهمی در فروش سلاحهای متقابله کننده به اعراب و دشمنای دیگه ایران داشته باشند.. یادت باشه اسرائیل در صدر فروشندگان اسلح در جهانه...
اسرائیل یه غده سرطانیه که شیمی درمانی هم نمیتونه روش اثر کنه چون دیر بردنش دکتر

یه نیگا به امضاء خودت بکن: فکر است که بر جهان حکومت میکند نه سجیل و ابابیل و دسته بیل!

داداش تو فکر میکنی اسرائیل ازروی نقشه حذف بشه مشکل آقا حل میشه؟
زهی خیال باطل! ایشون هرچی داره از همین اسرائیل و این سیاه بازیا داره.....
اگه اسرائیل نباشه چطوری نصف بودجه را هپلی هپو کنن به بهونه فلسطین و لبنان و سجیل؟
دیگه روشنفکرها را به چه جرمی زندانی کنن؟
ساده ای داداش.......
شایدم از خودشونی!!!!

بچه ها احساسی نشید و هر مسئله ای رو سیاسی نکنید!

مسائل فوق از نظر نظامی کاملا" درسته!!

با سلام
البته اینکه نظام های آزاد برای جون مردمشون ارزش قائل هستند رو نمیشه در یه حساب قدرتمند بودن سلاح یه کشور دیگه گذاشت

1- اسراییل با همه تحرکات ایران ( که همه هدفش به نظر من رسیدن به بمب اتمی و محو اسرائیل از نقشه جهان است ) به نحوی اغراق آمیز برخورد میکنه

2- اسراییل برای مقابله با تهدیدات رژیم حاکم بر ایران سلاحهای بسیار قدرتمند تر ی داره از جمله موشک جریکو 2 امریکایی که موشکی باستیک با توانایی حمل کلاهک اتمی که به راحتی میتونه خاک ایران رو هدف قرار بده

3- سامانه ضد موشکی ارو 2 اسراییل یک چالش جدی برای ایران حساب میشه بطوری که گفته میشه قرار دادن سر جنگی چندگانه برای برخی از موشکهای ایرانی برای فرار از این سامانه بوده که البته ارو 2 به گفته سازندگانش توانایی مقابله با مالتیپل وار هد ها رو هم داره

4- زیر دریایی های اتمی اسراییل از نظر سپاه بزرگترین خطر برای رژیم هستند چون میتونند از هر نقطه از دریای عمان تمام خاک ایران رو هدف قرار بدن

5- اسراییل که قویترین نیروی هوایی خاور میانه رو داره بارها اعلام کرده که توان موشکی ایران از جمله موشکهای اس 300 روسی و سامانه تور ام 1 ایران نمی توانند مانعی برای حمله اسراییل به تاسیسات اتمی ایران باشند بلکه تنها تاکتیک حمله اسراییل رو عوض می کنند

6- حمله ایران به اسراییل که تقریبا فاقد قدرت نظامی هست و تنها قدرت موشکی داره موجب محو ایران از صحنه گیتی خواهد شد

7-فرق رژیم اشغال گر قدس با رژیم حاکم بر ایران در تفاوت دیدگاه سرانشونه بطوریکه اسراییلی ها تقریباٌ تحلیلهای علمی و منطقی از قدرت طرف مقابل ارائه میدن اما ایرانی ها دچار توهم قویترین کشور جهان(!) بودنند و در توهم قرار داشتن سران یه کشور بزرگترین خطر برای مردم اون کشوره

شاد باشید

اطلاعات شما احتمالا" از رسانه های بیگانه گرفته شده و کاملا" غلطه و اغراق آمیز!!

نمونه:

شما میدونید موشکهای حزب الله چی بود که شمال اسرائیل رو جهنم کرده بود؟؟؟

کاتیوشا یا توپ 107!!!

کاتیوشاهایی که بردشون بالا بود!!

حالا سامانه ضد موشکی که نتونه کاتیوشا رو بزنه بدرد چی میخوره؟؟؟:D

اینم اغراق است!

یادمه حزب الله با اژدرهایی که تولیدی سپاه پاسداران بود 1 دونه از همین زیر دریایی هایی که نام بردید و 2 تا از ناوچه های اسرائیل رو زد!:D

اینو دیگه واقعا جک گفتی داداش:biggrin::biggrin:

آخرین ویرایش:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرلشگر صالحی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران(این دیگه سپاه نیست-ارتش رو که قبول دارید؟):

اگر اسرائیل به ایران کوچکترین تعرضی به ایران بکند،فقط با تکیه به قوای نظامی ارتش فکر نکنم بیشتر از 48 ساعت برای نابودی کامل اسرائیل زمان بخواهیم!!

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
سایتهای موشکی سپاه در کردستان و خرم آباد لرستان کاملا رو ی اهداف حیاتی اسرائیل قفل هستند!!!

من نمیدونم چطور یه ایرانی بخاطر دشمنی با دولتش میاد و قدرت کشورش رو انکار میکنه و خودشو تحت سلطه دشمن قرار میده!!

من کاری به سیاست و دولت ندارم!!

ولی انسانی پیدا میشه که اسرائیل رو تایید کنه؟؟؟واقعا" که!!!

سیاست رو به همچی ربط ندید!!

مشکل سیاسی داخل کشور به خودمون ربط داره نه به اجنبی ها!!

مطمئن باشید اسرائیلی ها و آمریکایی ها واسه من و شما که جنبش سبزی هستیم دل نمیسوزونن!!!

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزتر از جانم:gol::gol:

حتما تا حالا اسم موشک سجیل-2 به گوشتون خورده.این چند وقت پیش که سجیل-2 رونمایی شد تبدیل شد به کابوس دائمی رژیم اسرائیل.اما چرا؟ دلیلشو این زیر بخونید

[FONT=&quot]اول بزارید این کوچولو رو معرفی کنم:[/FONT]

موشک سجیل-2

دارای شاسی زمین پرتاب و متحرک

دارای پیشرانه دو مرحله ای سوخت جامد

سیستم هدایتINS

برد2300کیلومتر و میتونه حداکثر 400 کیلوگرم با خودش حمل کنه

[FONT=&quot]ماجرا از اونجا شروع شد که چون دقت سجیل-2 از شهاب-3 بیشتره و این موشک چون از سوخت جامد استفاده می کنه ردیابی و هدف قرار دادن اون مشکله و جالبتر اینکه همونطور که در بالا اشاره کردم برد این موشک 2300کیلومتر است اما مسافت میان ایران و اسرائیل1300کیلومتره و این یعنی قیامت یعنی که بر قدرت تخریبیه این سلاح بسیار افزوده می شه . کارشناسان نظامی و یک عضو آکادمی امنیتی فیشر در اسرائیل اذعان کرد که این موشک تهدیدی جدی برای اسرائیل است و با توجه به سرعت بالای این موشک و دقت بالای آن ، سیستم های ماهواره ای و ردیابی را برای هدف قرار دادن سجیل-2با مشکل روبرو خواهد کرد [/FONT]

[FONT=&quot]اگه نظری و سوالی بود بگین تا جواب بدم[/FONT]

خواننده های عزیز توجه کنن که مطالب بالا بیانگر این نیست که سجیل-2 بهترین موشک بالستیک جهان است! خیر،ما هنوز راه زیادی برای پیمودن داریم:gol:

****یه نکته هم اینکه موشکهای سوخت جامد را می توان از قبل به صورت انباشته و آماده پرتاب در زرادخانه ها داشت ولی این موضوع برای موشکهای سوخت مایع متصور نیست و باید کمی قبل از پرتاب سوخت گیری شوند.

styx_ms

عضو جدید
این قسمت رو خوب اومدی;)

به این میگن یه رهبر.

مقام رهبري در جواب فرمانده ي امريكايي كه گفته بود 1500 نقطه ي ايران رو در يك لحظه ميزنيم فرمودن::
ما هم 150 نقطه ي دنيا رو در يك لحظه نا امن ميكنيم!!!

• Like
واکنش ها: tars

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزتر از جانم:gol::gol:

حتما تا حالا اسم موشک سجیل-2 به گوشتون خورده.این چند وقت پیش که سجیل-2 رونمایی شد تبدیل شد به کابوس دائمی رژیم اسرائیل.اما چرا؟ دلیلشو این زیر بخونید
[FONT=&quot]اول بزارید این کوچولو رو معرفی کنم:[/FONT]
موشک سجیل-2
دارای شاسی زمین پرتاب و متحرک
دارای پیشرانه دو مرحله ای سوخت جامد
سیستم هدایتINS
برد2300کیلومتر و میتونه حداکثر 400 کیلوگرم با خودش حمل کنه
[FONT=&quot]ماجرا از اونجا شروع شد که چون دقت سجیل-2 از شهاب-3 بیشتره و این موشک چون از سوخت جامد استفاده می کنه ردیابی و هدف قرار دادن اون مشکله و جالبتر اینکه همونطور که در بالا اشاره کردم برد این موشک 2300کیلومتر است اما مسافت میان ایران و اسرائیل1300کیلومتره و این یعنی قیامت یعنی که بر قدرت تخریبیه این سلاح بسیار افزوده می شه . کارشناسان نظامی و یک عضو آکادمی امنیتی فیشر در اسرائیل اذعان کرد که این موشک تهدیدی جدی برای اسرائیل است و با توجه به سرعت بالای این موشک و دقت بالای آن ، سیستم های ماهواره ای و ردیابی را برای هدف قرار دادن سجیل-2با مشکل روبرو خواهد کرد [/FONT]
[FONT=&quot]اگه نظری و سوالی بود بگین تا جواب بدم[/FONT]

خواننده های عزیز توجه کنن که مطالب بالا بیانگر این نیست که سجیل-2 بهترین موشک بالستیک جهان است! خیر،ما هنوز راه زیادی برای پیمودن داریم:gol:

بسیار عالی..
دست درد نکنه برادر..:gol:
شمام خطرناکیا..:redface:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چیزی از برخورد تنها هواپیمای آواکس ایران با یک هواپیمای اف 5خودمون ، شنیدید یا نه !؟ از خودمون یا به عبارت دیگه دشمن فرضی شکست خوردیم !! تو مانوری که با موفقیت 100 درصد همراه شد !! نمیدونم چند تا هواپیمای دیگه باید به هم میخوردکه این ها بگن مثلا ً 90 درصد موفق شدیم :biggrin:

شکی نیست که این موشک های دوربرد که توسط مهندسی معکوس تولید شده کارگر هستش ولی اخه تا چند روز ؟
تنها شانس ما تو جنگ های نامنظم و چریکی هستش

دوستان عزیز سرمون رو زیر برف نکنیم ، هر چی برادران سپاهی و ... میگن رو بر عکس کنید ، اون درسته;)
من با مابقي حرفات كاري ندارم!!
يك سوال..مهندسي معكوس از روي چه موشكي؟!
يني روسيه و غرب اونقد گوساله تشريف داره كه به ما موشك برد بالا بده تا مهندسي معكوسش كنيم؟!
يني متوجه نيستي كه يك سري تسليحات استراتژيك هستن و از روي هيچ جا ساخته نشدن؟!
يني اينو نفهميدي كه هنوز كه هنوزه جزئيات اين موشكهارو نه غرب داره و نه اسرائيل؟!
مهندسي معكوس؟!
خوبي؟!
اصلا مهندسي معكوس كرديم..از رو چه موشكي و از كجا؟!:D

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عمويي خيبر و اسكاي جان
يك سوال
در مورده سوخت هاي جامد و مايع
اگه مي شه بگيد
چرا موشك ها با سوخت جامد سرعتشون بيشتره؟
و اينكه اصلا سوخت جامد و مايع چه فرق هاي مهمي با هم دارن كه اين قدر قدرت اين موشك ها رو متفاوت مي كنه؟
ممنون از جواب هاي قبلتون
اگه اين ها رو هم جواب بديد ممنون

Sky Shield

عضو جدید
کاربر ممتاز
يك سوال
اگه مي شه بگيد
و اينكه اصلا سوخت جامد و مايع چه فرق هاي مهمي با هم دارن كه اين قدر قدرت اين موشك ها رو متفاوت مي كنه؟
ممنون از جواب هاي قبلتون

موشک‌ها از نظر سوخت به دو دسته موشک با سوخت مایع و موشک با سوخت جامد تقسیم می‌شوند.

موشکهایی با سوخت پیشران جامد

سوختهای پیشران از یک نوع سوخت و یک اکسنده تشکیل شده‌اند. برای روشن شدن موشک ، کافی است یک جرقه کوچک سوخت پیشران آنرا آتش بزند. سوخت آتش گرفته تا آخرین قطره می‌سوزد. گازهای حاصل از سوخت پیشران را از طریق دماغه انتهایی موشک خارج می‌شوند. اولین موشکها را احتمالا در قرن یازدهم میلادی در کشور چین ساخته‌اند. آنها موشکهایی بودند که از سوخت پیشران جامد استفاده می‌کردند. سوخت موشک یک نوع باروت بود که از مخلوطی از نیترات پتاسیم ، زغال چوب و سولفور تشکیل شده بود.
موشکهایی که از سوخت پیشران جامد استفاده می کنند، اغلب به عنوان موشکهای تقویت کننده‌ای استفاده می‌شوند که نیروی اولیه موشکهای بزرگتر را تأمین می‌کنند. موشکهای بزرگتر خود از سوخت پیشران مایع استفاده می‌کنند. بزرگترین موشکهای مصرف کننده سوخت جامد با 45 متر ارتفاع جزء موشکهای تقویت کننده شاتل فضایی ایالات متحده محسوب می‌شوند. آنها حاوی 586500 کیلوگرم (2/1 میلیون پوند) سوخت پیشران هستند که بطور متوسط 13 میلیون تن (5/3 میلیون پوند نیرو) نیروی پیشران را تولید می‌کنند.
این موشکها را طوری طراحی کرده‌اند که بعد از اتمام سوخت و افتادن در دریا ، از دریا بیرون کشیده شده ، دوباره برای مأموریتهای بعدی سوختگیری می‌شوند. ساخت موشکهایی که از سوخت جامد استفاده می‌کنند چندان دشوار نیست. آنها مقدار زیادی نیروی پیشران را در یک مدت زمان کم تولید می‌کنند. تنها ایراد این نوع موشکها این است که بعد از روشن شدن به راحتی خاموش نمی شوند. به عبارت دیگر ، نمی‌توان آن را به آسانی تحت کنترل درآورد.

موشکهای با سوخت مایع

اکثر موشکهایی که از آنها در پروازهای فضایی استفاده می‌شود، از سوخت پیشران مایع بهره می برند. سوخت و اکسنده که در مخزنهای جداگانه‌ای نگهداری می‌شوند، هر دو مایع هستند. پمپهای قدرتمندی آنها را به محفظه احتراق می‌برند؛ در آنجا آنها باهم ترکیب شده ، شروع به تولید گازهای خروجی می‌کنند. گازهای مذکور نیز به نوبه خود از دماغه انتهایی موشک خارج می‌شوند. بعضی از موشکها از یک ماده قابل اشتعال سریع برای شروع احتراق استفاده می‌کنند. سوخت پیشران سایر موشکها هنگام ترکیب سوخت و اکسنده شروع به احتراق می‌کند
اما روش احتراق در این موشكها اکسنده و سوخت باهم ترکیب می‌شوند و در محفظه احتراق شروع به سوختن می‌کنند. سپس گازهای خروجی حاصل از فرآیند احتراق از دماغه خارج و به عنوان نیروی پیشران ، موشک را به طرف جلو حرکت می‌دهند.
توجه كنید كمتر از سوخت مایع در موشكهای بالستیك استفاده می شود مگر در انواع قاره پیما كه نیاز به رانش بیشتری دارند و گرنه بیشترین مورد استفاده در موشكهای فضایی است.
موفق باشی:gol::gol:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله maverick http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif

حرف فوق رو یک ایرانی میزنه!!!!

و این افراد زیر پستش تشکر میزنند!!!

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی واسم مضحکه که تو این سطح فکری میبینمت :biggrin: ، تا حالا از خودت پرسیدی با این همه پیشرفت های تکنولوژیکی :confused:که آوردیم چرا نمیتونیم یه قطعه خیلی کوچیک مثل steam trap رو که به هیچ وجه نیاز به تکنولوژی بالا نداره نمیتونیم بسازیم ؟؟ مرد حسابی موشک کجا بود ؟ رنگ کردن موشک که نیاز به تکنولوژی بالا نداره :biggrin: !!

ایران ic هم تولید نمیکنه جناب....

چون خیلی چیزها رو نیاز نداره تولید کنه!!

وارد کردنش بیشتر از ساختش می صرفه!!وگرنه ساختن ic هیچ کاری نداره..بچه های دانشگاه ماهم میتونن بسازن!!

این قانونه تمام کشورهاست!!

هیچ کشوری تمام نیازهای خودش رو خودش بر آورده نمیکنه!!

سطح فکر شما بیشتر مضحکه تا سطح فکر دوستمون!!

مشکله شما همون مشکل اون و طرفداراشه!!

دوست دارید دشمنتون رو به هر قیمتی شکست بخوره!!

شما برای اینکه رزیم حاکم شکست بخوره ایران رو زیر سوال میبری!!

قابل توجه شما که این موشکها رو آقای ا.ن و ..... نساختن که سعی در انکارش دارید!

جوانان و هم دانشگاهی های من و شما ساختن!!

سعی کنید تفکیک کنید و از روی لج و لجبازی با رژیم حاکم نظر ندید!

اگرم واقعا اینطور فکر میکنید که واقعا براتون متاسفم!!

چون در عین بی اطلاعی نظر میدید و ادعای عالمیت دارید و دیگران رو جاهل میدونید!

دقیقا عین ا.ن

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما آقایون فقط یه تاپیک گیر بیارید بحث کنین..
بسه دیگه..

افرادی که اطلاعات کافی ندارن چرا میان نظر میدن؟؟:mad:
برین یه جای مطمئن راجب قدرت نظامیه ایران تحقیق کنین بعد اراجیف به هم ببافین..
برادر اسکای این تاپیک و زدن اطلاعات امسالهم زیاد بشه..
نه اینکه بازم همون طرز فکر اشتباه و داشته باشین..:razz:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی واسم مضحکه که تو این سطح فکری میبینمت :biggrin: ، تا حالا از خودت پرسیدی با این همه پیشرفت های تکنولوژیکی :confused:که آوردیم چرا نمیتونیم یه قطعه خیلی کوچیک مثل steam trap رو که به هیچ وجه نیاز به تکنولوژی بالا نداره نمیتونیم بسازیم ؟؟ مرد حسابی موشک کجا بود ؟ رنگ کردن موشک که نیاز به تکنولوژی بالا نداره :biggrin: !! عزیزمن چرا سرتون رو کردید زیر برف و با گوش هاتون میشنوید ؟؟؟؟ چرا تا بهتون میگن ما موشک و بمب پیشرفته میسازیم باور میکنید ؟؟ اخه این تکنولوژی از کجا باید بیاد ؟ از حوزه علمیه میاد ؟؟؟ از همین دانشگاه ها باید بیاد ، ایا تو دانشگاه، تو، درس هایی در سطح این تکنولوژی میبینی ؟؟؟؟ از کجا میاد این همه پیشرفت های عظیم و خبرهای خوش :biggrin: اخه تو بگو از کجا میاد ؟؟ فقط حرف هام رو بخون و بگو
این موشک ها رو هم از بازار های سیاه با چندین برابر قیمت از کره شمالی ، یا کشور های غربی میگیریم ، یه رنگ هم میزنیم روش میگیم ترکوندیم :eek:
think about it for a moment plz
تنها چیزی که تو ایران میبینم رتبه اول تو تصادفات تو جاده و آمار بیکاری و تورم و آمار مصرف بالای سوخت و مواد غذایی و ... هستش .:razz:
بسيار خب..بحث جالبي شد..
ولي جواب سوال منو ندادي!
اگر قرار به خريد موشك باشه براي مهندسي معكوس خدمت شما بايد عرض شود كه خيلي زودتر از اين حرفها جزئيات موشكي ما لو ميرفت!
در ضمن از كره ي شمالي لازم نيس بصورت بازار سياه بخريم چون خودش بهمون ميفروشه!!
ميدوني كه موشك قاره پيما هم داره!
در كل..حاج مرتضي جواب كاملي رو بهت دادم اما ميخوام در مورد موشك سجيل روشن بكنمت..
ببين اون اوايل خيلي به اين در و اون در زدن كه بگن از روي موشك پاكستاني ساخته شده!
توجه كن..ميگفتم از روش ساخته شده نميگفتن مهندسي معكوسه!!!
تازه اونا از تو خيلي بيشتر علم داشتن و اطلاعات داشتن!!!
بعدش كه موشك تست شد و تموم شد و قدرتش رو همه ديدن دنيا فهميد كه پاكستان و اين حرفا نيست..
حالا من يه سوال ازت دارم..اگر واقعا موشك سجيل مهندسي معكوس موشكي از چين و كره و چه ميدونم پاكستانه چطور سازمانهاي تحقيقاتي امريكا و اسرائيل روش كار ميكنن؟!
چي شد كه سپر دفاعي اسرائيل بعد از ازمايش سجيل متزلزل شد؟!
اگر ميخواي علمي بحث بكني بگو تا منم قابليت هاي اين موشك رو بيارم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
يك سوال
اگه مي شه بگيد
ممنون از جواب هاي قبلتون

سلام،
موشك هاي سوخت جامد با سوخت مايع چند تفاوت عمده دارن.
سوخت جامد در موشك هاي كاربرد داره كه زمان سوزش سوخت در اونها زياد نيست. موتور سوخت جامد از نظر ابعادي كوچكتر از موتور سوخت مايع هست. ميشه نوع و شكل سوختن رو در اين موتور ها طراحي كرد. از نظر مواد تشكيل دهنده، مي توان به گونه اي اين سوخت ها را ساخت كه دود نداشته باشند يا دودي با رنگ خاكستري يا سفيد توليد كنند. موتور هاي سوخت جامد قطعات كمتر و در نتيجه ابعاد كوچكتري دارد. (دو موتور سفيد رنگ اطراف شاتل، موتور سوخت جامد هستند)

موتورهاي سوخت مايع، به دليل حمل اكسيژن و سوخت قابليت كار در فضاي خلا و بدون اكسيژن را دارا هستند اما اين امر باعث بزرگ شدن ابعاد اين موتورها ميشه. (يكي از دلايلي كه به راحتي توسط رادار شكار مي شوند). مثلاً در پرتاب شاتل، قسمت نارنجي رنگي كه شاتل بر روي آن نصب مي شود فقط داراي اكسيژن و سوخت است.

موتورهاي سوخت مايع به نسبت موتور هاي سوخت جامد مدت زمان بيشتري مي توانند كار كنند (در حدود 8.5 ساعت)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
حرف فوق رو یک ایرانی میزنه!!!!

و این افراد زیر پستش تشکر میزنند!!!

دوست عزيز،
اي كاش به جاي طعنه زدن، تمام اون پست رو مي خونديد. چيزي كه دوستمون maverick گفتن، فكر و انديشه حاكم بر جامعه امروز ماست چون واقعاً خيلي ها نمي تونند باور كنن ايراني كه ساده ترين لوازم رو از چين وارد مي كنه، بتونه موشك بسازه. هنوز خيلي ها هستند كه بعد از مانورها از من مي پرسن اينها واقعي بودن؟ غيرت داشتن خوبه اما نگذاريم اين غيرت ما باعث بشه نتونيم خيلي مسائل رو با چشم باز و اون شكلي كه هست ببينيم.

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز،
اي كاش به جاي طعنه زدن، تمام اون پست رو مي خونديد. چيزي كه دوستمون maverick گفتن، فكر و انديشه حاكم بر جامعه امروز ماست چون واقعاً خيلي ها نمي تونند باور كنن ايراني كه ساده ترين لوازم رو از چين وارد مي كنه، بتونه موشك بسازه. هنوز خيلي ها هستند كه بعد از مانورها از من مي پرسن اينها واقعي بودن؟ غيرت داشتن خوبه اما نگذاريم اين غيرت ما باعث بشه نتونيم خيلي مسائل رو با چشم باز و اون شكلي كه هست ببينيم.
شكي در حرف شما نيست..
ولي وظيفه ي من و شما تزريق خود باوري به هم وطنان ماست..
كسي كه فقط سنگ ارتش و قدرت نظامي دشمن رو به سينه ميزنه چه هدفي ميتونه داشته باشه؟!
مهندسين هوا و فضا ما اعم از شما كلي زحمت ميكشن تا يك موشك رو طراحي و به توليد برسونن اونوقت...!
من دلم ميسوزه چه برسه به اون بنده خداها..!
در كل من فكر ميكنم دست كم گرفتن دشمن يا كوچك سازي دشمن هم كار خوبي نيست..
بايد دشمن رو بزرگ فرض كنيم تا بتونيم بزرگ و قدرتمند باشيم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
شكي در حرف شما نيست..
ولي وظيفه ي من و شما تزريق خود باوري به هم وطنان ماست..
كسي كه فقط سنگ ارتش و قدرت نظامي دشمن رو به سينه ميزنه چه هدفي ميتونه داشته باشه؟!
مهندسين هوا و فضا ما اعم از شما كلي زحمت ميكشن تا يك موشك رو طراحي و به توليد برسونن اونوقت...!
من دلم ميسوزه چه برسه به اون بنده خداها..!
در كل من فكر ميكنم دست كم گرفتن دشمن يا كوچك سازي دشمن هم كار خوبي نيست..
بايد دشمن رو بزرگ فرض كنيم تا بتونيم بزرگ و قدرتمند باشيم.

وظيفه من و شما به عنوان يك مهندس يا مدير اينه كه نقاط ضعف و قدرت كشورمون رو درست و به خوبي ببينيم و سعي كنيم اونها رو رفع كنيم. يكي از نقاط ضعف ما اينه كه خودمون رو دست كم مي گيريم و از آمريكا و اسرائيل براي خودمون يه بت ساختيم ولي به نظر شما ميشه كه فقط نقاط قوت رو بگيم و به نقاط ضعفمون اشاره نكنيم كه يه وقت نكنه توي دل مردم خالي بشه؟ بايد بدونيم و باور كنيم كه مردم ما خيلي باهوشن چه با سواد و چه بي سواد. اگر باهاشون روي منطق و حساب و كتاب صحبت كني، راضي ميشن ولي اگر بيايم و چيزي رو بيش از اوني كه هست نمايش بديم، مسلماً باور نمي كنن.

آخرین ویرایش:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
وظيفه من و شما به عنوان يك مهندس يا مدير اينه كه نقاط ضعف و قدرت كشورمون رو درست و به خوبي ببينيم و سعي كنيم اونها رو رفع كنيم. يكي از نقاط ضعف ما اينه كه خودمون رو دست كم مي گيريم و از آمريكا و اسرائيل براي خودمون يه بت ساختيم ولي به نظر شما ميشه كه فقط نقاط قوت رو بگيم و به نقاط ضعفمون اشاره نكنيم كه يه وقت نكنه توي دل مردم خالي بشه؟ بايد بدونيم و باور كنيم كه مردم ما خيلي باهوشن چه با سواد و چه بي سواد. اگر باهاشون روي منطق و حساب و كتاب صحبت كني، راضي ميشن ولي اگر بيايم و چيزي رو بيش از اوني كه هست نمايش بديم، مسلماً باور نمي كنن.
دوست خوبم هر كاري بكني باور نميكنن..
انگار روح خودباوري رو از اين ملت گرفتن!!
ولي اگر يكبار با چشم ببينن باور ميكنن..
در مورد اينكه نبايد ضعفهامونو مخفي بكنيم هم موافقم..:gol:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
اقا ما عند موشک و بمب و ... !! از تنها هواپیمای اواکس ایران که تو مانور توبرخورد با یه اف 5 دیگه ترکیدو همه سرنشین هاش کشته شدن خبر داری ؟ ( تو جنگ با دشمن فرضی :razz: تلفات دادیم) چیزی میدونی یا فقط اخبار تی وی سراسر دروغمون رو گوش میدی ؟؟ میدونم الان میگی منبعت کجاس و از کجا میگی ، باید حتما ً فیلم انفجارشو بزارم :biggrin:
منبعم یکی از افرادی هست که تو مانور بود ;) جالب بود که این دروغ گو ها هم میگفتن که مانور با موفقیت 100% به پایان رسید ! نمیدونم چند تا هواپیما ( اونم این هواپیمای بسیار پیشرفته ) دیگه باید نابود میشد تا موفقیت مثلا ً بشه 90 درصد !:razz:

در پاسخ اون دوست حاجی هم بگم که من از همتون کشور خومو دوست دارم و بی نهایت مایل این هستم که احدی فکر حمله دو نداشته باشه ولی عزیز من ، اخه مگه میتونی خودتو فریب بدی ؟؟ هیچ میدونی این هواپیمایی که از امریکا قرار بود به ازای پول های بلوکه شده ایران بهمون بدن و اون ها واسمون ناز میکنن و نمیدن واسه چیه ؟ میشه بگی این بروبچه ها غیورمون که این همه موشک و توپ و تانک پیشرفته طراحی کردن چرا این کار رو تو یه کاری مثل طراحی موتور هواپیما متمرکز نمیکنن که سالانه شاهد فوت مردم کشورمون نباشیم ؟ بابا کف دستی که مو نداره رو چطوری میخوای ازش مو بکنی ؟؟! آخه کو فناوریش ؟ استادای خودمون رو میگی !؟؟ بابا اخه این تکنولوژی از کجا میاد ؟ از هوا ؟ الهام میشه ؟ مثل هاله نور ؟ آهان فهمیدم ، حتما ً مثل این دختر 15 ساله که تو خونش انرژی هسته ای درست کرده بود :biggrin: ؟؟؟ حتما ً امثال اون دختر بودن که این فناوری رو دادن :D
جایی خوندم که نقل قول ردی از فرمانده ارتش واسه اینکه اسرائیل رو نابود میکنیم تو 48 ساعت ! خوب اگه خود تو فرمانده کل ارتش بودی میومدی بگی اسرائیل قویه و نمیتونیم نابودش کنیم ؟! همون جا خلع درجه ات میکردن !
ادعا کردن که باد هواست ;) این حرفا چیه میزنید ؟ من هم ادعا میکنم که تو 1 ساعت نابودشون میکنیم
همه ما حس وطن دوستی رو داریم ، من از شما هم بیشتر ، شک ندارم ، مطمئن باش ، فکر نکن با چند تا تریپ اواتار شهید و طرفدار شهید و جنگ تحمیلی میتونی ملت رو بی غیرت معرفی کنی و خودتون رو وارث شهدا ، تو خونواده ما ( منظورم فامیل های خیلی نزدیکمون) 4 تا شهید دادیم ، ما بی غیرت نیستیم دوست عزیز ، فقط واقع بین باش --> این رو هم در پاسخ به یه پستی زدم که گفته بودی این ها مثلا ً ایرانین که تشکر کردن !!

دوست عزيز،
1- ساخت هواپيما و موتور جت فناوري بسيار پيشرفته اي رو از نظر علم مواد و متالورژي و ساخت مي طلبه و براي رسيدن به اين فناوري مدت زمان و هزينه زيادي لازمه. شما جاي يه فرمانده نظامي يا مهندس صنايع دفاع كشور. روي كدوم هزينه مي كني؟ ساخت هواپيما و موتور اون كه شايد حداقل 20 سال طول بكشه و تازه اون موقع هر فروندي حدود 100 مليون دلار دربياد يا ساخت موشك كه دستيابي به علم اون شايد 7 سال يا كمتر طول مي كشه و هزينه هر موشك 2 مليون تموم ميشه؟

2- اين چه جور وطن پرستي ايه كه حاضريد به خاطر يه فروند هواپيما، جلوي دولت ديگه اي دولا راست بشيد و بگيد چشم، انرژي هسته اي نمي خوايم، هرچي شما مي گيد، فقط تو رو خدا به ما يه فروند هواپيما بديد؟ شما احتمالاً مفهوم وطن پرستي رو نمي دونيد. وطن پرستي به اين نيست كه بگيم كوروش و داريوش فلان و چلان و بعد هم يه عكس فروهر بزنيم تخت سينه امون كه يعني من وطن پرستم. وطن پرستي يعني اينكه، ما مي تونيم موشك بسازيم، آفرين، فقط در بعضي چيزهايي كه مشكل داريم سعي كنيم اونها رو حل كنيم نه اينكه 2-3 تا پست بزنيم و هي بگيم اين آواكسي كه از عراق كش رفتيم كو؟ شما يه جوري مي گي چرا ما هواپيما و موتور اون رو نساختيم انگار بستني قيفيه، ميذاريمشون تو قالب و خودشون در ميان. شما از كجا اين قدر با اطمينان مي گي كه توي ساخت موتور جت و غيره كار نشده؟ اصلاً شما كه مي گي اين فناوري از آسمون كه نمياد، برو ببين چند تا كشور يا اصلاً چند تا شركت هستن كه بتونن موتور جت بسازن؟ آمريكا، انگليس، روسيه. حتي اسرائيل هم كه نور چشمي آمريكاست،‌موتور هواپيماي كفير (Kfir) خودش رو از آمريكا مي خره.