ساخت ماشین سفارشی

mr.walt

عضو جدید
سلام به همه
میخواستم بپرسم اگه یه نفر بخواد ماشین بسازه باید چیکار کنه باید از کجا شروع کنه؟
من معلولیت جسمی دارم
به چند نفر احتیاج دارم تا واسم یه ماشین بنزینی بسازن،جوری باشه که به شرایط فیزیکی من جور باشه
میشه همچین کاری کرد؟

کاملا جدی دنبالشم:gol:

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دادا خوش اومدی

شما یک راه که راحترته این هست که از همین خودرو های موجود تو بازار استفاده کنی

ماشینو بده به جایی که تو کار تیونینگ هستند تا برات داخلشو تغییر بدن

mr.walt

عضو جدید
مشکل اصلی من تو قسمت کنترل ماشین هست،قدرت دستام کمه مثلا ویلچر خودم که برقی هست رو راحت کنترل می کنم
چنتا عکس میزارم ببینین، میخوام کنترلش مثل واسه ویلچرم باشه:

این عکس اولی رو ببینین این چیزه خوبیه فقط برقیه اگه همینو بشه بنزینی کرد خیلی عالی میشه،قسمت کنترلشو ببینین کنترل همین ویلچر معمولیه:

Bock_Otto_SuperFour_1.jpg
img_1_9.jpg

به این سایت هم یه سر بزنید:
http://www.kenguru-car.com/kenguru_pictures.html

من به یه چیزی که هم کنترلش واسم راحت باشه،سوختش بنزینی باشه تا همش مشکل شارژ نداشته باشم
به نظرتون یه ماشین رو میشه کنترلش رو در حد این جویستیک تغییر داد؟
یا میشه محدودیت داد به سرعت ماشین؟مثلا 100 تا بشه 40 تا؟

هرکی میتونه کمکم کنه من واقعا به یه وسیله نقلیه احتیاج دارم:(

mr.walt

عضو جدید
هنوز کسی چیزی نگفته؟
مگه کار من به مکانیک مربوط نمیشه؟
چرا کسی راهنمایی نمیکنه؟

saberferhani

عضو جدید
سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز

یه سئوال برام پیش اومده قدرت دستان شما در حد سیستم فرمان موتور سیکلت هست؟یا تنها میتونید فرمان جوستیکی رو کنترل کنید؟

sadeghforghani

کاربر فعال
مشکل اصلی من تو قسمت کنترل ماشین هست،قدرت دستام کمه مثلا ویلچر خودم که برقی هست رو راحت کنترل می کنم
چنتا عکس میزارم ببینین، میخوام کنترلش مثل واسه ویلچرم باشه:

این عکس اولی رو ببینین این چیزه خوبیه فقط برقیه اگه همینو بشه بنزینی کرد خیلی عالی میشه،قسمت کنترلشو ببینین کنترل همین ویلچر معمولیه:

مشاهده پیوست 119230
مشاهده پیوست 119231

به این سایت هم یه سر بزنید:
http://www.kenguru-car.com/kenguru_pictures.html

من به یه چیزی که هم کنترلش واسم راحت باشه،سوختش بنزینی باشه تا همش مشکل شارژ نداشته باشم
به نظرتون یه ماشین رو میشه کنترلش رو در حد این جویستیک تغییر داد؟
یا میشه محدودیت داد به سرعت ماشین؟مثلا 100 تا بشه 40 تا؟

هرکی میتونه کمکم کنه من واقعا به یه وسیله نقلیه احتیاج دارم:(

سلام دوست من
به نظرم بهترین گزینه شما، همون چیزیه که آقای yamaha r6 گفتند. نگران کنترلش هم نباش. همه ی ورودی های ماشین رو میشه به صورت الکتریکی وارد کرد(کما اینکه به نظرم برای اکثر ماشین هایی که در بازار هستند، بیشتر ورودی های ماشین به صورت الکتریکی تبدیل شده و موجود هستند. فرضا وقتی خودرو را برای تنظیم موتور میبری، تعمیرکار از روی کامپیوترش، ماشین رو گاز میده و .... البته بنده در این زمینه تخصص کافی ندارم و دوستان متخصص قطعا مسلط تر هستند.) و برای start و stop اونها فقط از یک کلید استفاده کرد. مدل همون کنترل ویلچرت.
البته امکان ساخت یک ماشین جدا از صفر هم هست ولی هزینش زیاد میشه و البته وقت گیره و ممکنه جواب خوبی ازش نگیری.
در ضمن اون لینکی که دادی، یک خودروی الکتریکیه. اگر دنبال خودروهای الکتریکی هستی و حتما هم می خواهی که یدونه بسازی، به سایت پژوهشگاه شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف یک سر بزن. مسابقات ساخت خودرو و موتور الکتریکی برگزار میکنه. بچه هایی که اونجا شرکت می کنن شاید بهتر بتونن کمکت کنن(http://www.imdc.ir/).
در نهایت امیدوارم موفق باشی. اگر کمکی از دستم بر بیاد، میتونی حساب کنی.
یا علی

bmbtehran

عضو جدید
یک مشکل وجود داره انهم این است که چون شتاب و سرعت در ماشین بنزینی بالاست نیاز به عکس العمل سریعتر نسبت به ویلچر الکتریکی هست و باید عرض یابیکنید سرعت واکنش شما چقدر است ایا گرفتن ترمز را می توانید سریع پاسخ دهید ایا در سر پیچها می توانید به میزان لازم و در زمان لازم بدون برخود با موانع بپیچید و اینکه چند کیلومتر در ساعت مد نظرتان است می دانم شما با هر توانی می توانید تا حدودی ماشین را کنترل کنید ولی باید دید تا چقدر سرعت شاید سرعت بالاتر را بتوان با سیستم الکتریکی فراهم کرد در حد 40 تا 50 کیلومتر ولی اگر می خواهید سرعت خیلی بیشتر باشد باید حتمی با یک نفر مشورت کنید که بفهمد شما نمی خواهید با ان مسابقه بدهید شاید بخواهید فقط در خیابان و کوچه شهر با سرعت متوسط حرکت کنید 40 - 50 کیلومتر در ساعت اشخاص زیادی به شما کمک خواهند اگر با جزئیات بیشتر از کیفیت و کمیت انتظارتان بنویسید و همچنین مبلغ که می خواهید هزینه کنید البته باید مراقب باشید شما یک ماکت نمی خواهید می خواهید ایمنی و ظاهر معقول هم داشته باشد

بالا