سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

طیبه

عضو جدید
سلام مهندسین

من تو visual c++2012 نمیتونم از تابع ()clrscr استفاده کنم ارور میده

فایل هدر conio.h را هم پیوست کردم

چیکار کنم؟

مشاهده پیوست 186692
یه سوال دیگم داشتم
الان جدیدا هم نمیتونم پروژه جدید درست کنم
همش میکه ایجاد پروژه با شکست مواجه شد
یه سوال دیگم داشتم:دی
برنامه اي بنويسيد كه مشخصات 10 دانشجو شامل نام و نام خانوادگي و معدل را از ورودي خوانده و آن ها رابرحسب معدل مرتب كرده و به ترتيب چاپ كند. در برنامه ازآرايه استفاده شود. برنامه منو داشته باشد و نوع مرتب سازي (صعودي يا نزولي) را ازكاربر سوال كند
کسی میتونه اینو بنویسه؟
چجوری نام و نام خانوادگی که چند تا کارکتر هستش را وارد آرایه کنم؟

یه آرایه تعریف میکنی از نوع کارکتری و از طریق اون نام و نام خانوادگی رو ذخیره می کنی.
یه آرایه هم میگیری از نوع اعشاری که معدل ها رو بگیره.
بعد از مرتب سازی (می تونی از مرتب سازی حبابی استفاده کنی) دستور زیر رو که بنویسی نام و نام خانوادگی و معدل هر نفر رو مقابل اسمش چاپ میکنه.
[for(i=0;i<n;i++)
printf("\n nam=%c\tGPA=%f",nam,gpa);
][/CODE]

saeedniki70

کاربر فعال
سلام
میتونید برنامه زیر رو برام بنویسید
واقعا لازم دارم
به زبان c++

یک عدد را به مبنای 16 ببرید؟

Subtoomic

عضو جدید
سلام من سورس حل سه معادله و سه مجهول با ماتریس در برنامه نویسی با آرایها رو میخوام ++C ممنون میشم پاسخ بدید.

فیزیکی

عضو جدید
خداییش یه نفر نبود که جواب منو بده؟؟
چرا هروقت من یه سوال میپرسم هیشکی جوابمو نمیده؟سوالام سخته یا کسی منو دوست نداره؟:cry::(
بابا لطفا یکی جواب بده تا جمعه باید بفرستمش واسه استاد
برنامه ای بنویسید که انتگرال تابع زیر را در بازه 1 تا 2 به زبان سی پلاس پلاس و به روش مونت کارلو محاسبه کند
2x[SUP]3[/SUP]+5x+1

negin.z666

عضو جدید
سريعا نيازمند جوابم
لطفاااااااا.............

1. تابعی بنویسید که یک رشته را گرفته و آن را معکوس نماید (معکوس "رشته" برابر "هتشر" است!)
2. تابعی بنویسید که کوچکترین وبزرگترین اعداد موجود در یک ماتریس دو بعدی را پیدا و چاپ کند.
3. تابعی ای بنویسید که دو ماتریس هم سایز را با هم جمع کند.
4. تابعی بنویسید که دنبال عدد داده شده (x) در یک آرایه‌ی یک بعدی بگردد و ایندکس آنرا برگرداند. در صورتی که x در آرایه نباشد، تابع باید مقدار -1 را برگرداند.
5. تابعی بنویسید که یک آرایه را گرفته و مشخص کند چه تعداد از عناصر آرایه در محدوده [3,6] هستند.
6. تابعی بنویسید که با استفاده از بازگشت، مقدار لگاریتم یک عدد را در مبنای طبیعی (e) را حساب کند. (راهنمایی: از فرمول زیر استفاده کنید).

7. یک تابع بازگشتی بنویسید که ضرایب چند جمله ای (a+b)n را حساب کند.
a. C(n,n) = 1 و C(n,0) = 1
b. C(n,k) = C(n-1, k-1) + C(n-1,k) for (0<k<n) and n>1
8. برنامه ای بنویسید که به دنبال یک کاراکتر خاص در یک رشته بگردد و آنرا با کارکتر "*" عوض کند.
9. تابعی بنویسید که یک آرایه را به صورت صعودی مرتب کند.
10. تابعی بنویسید که دو رشته را گرفته در صورتی که رشته‌ها برابر باشند مقدار true و در غیر اینصورت مقدار false را برگرداند.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برنامه مربوط الگوریتم زمانبندی SRT هست (این قسمت فقط باقیمانده تمام فرآیندها رو تا موقعی که آخرین فرآیند وارد میشه رو حساب میکنه) که این قسمت قرمز رنگ مربوط به پیداکردن کمترین باقیمانده است که نباید مقادیر صفر رو در نظر بگیره.البته درست عمل می کنه.نمی دونم مشکل از کجاست مثلا یه نمونش مثال زیره که باقیمانده فرآیند 2 رو باید 4 جواب بده ولی اشتباه حساب میکنه.امیدوارم برنامه رو داخل کد درست گذاشته باشم.ممنون
مشاهده پیوست 186621

[#include<stdio.h>
#include<conio.h>
int main()
{
int i,n,j,k,g=0,ft,m,min=0,d[100],b[100],w[100],r[100],t[100],a[100],l[100],e[100],c[100];
clrscr();
printf("\n\n ******* Algoritm of SRT");
printf("\n\n\nplease enter number of process");
scanf("%d",&n);
printf("\nplease enter burst time of %d process \n",n);
for (i=0;i<n;i++)
scanf("%d",&b);
printf("please enter arrive time of %d process \n",n);
for(i=0;i<n;i++)
scanf("%d",&a);
ft=a[0];
for(i=0;i<n;i++)
{
r=0;
d=0;
e=b;
l=a;
}
j=0;
k=0;
while (j<n-1){
min=e[k];
i=0;
while(i<=j)
{
if(e>0 && e<=e[k])
{
min=e;
m=i;
}
i=i+1;
}
if(m!=k)
l[m]=ft;
k=m;
e[k]=min;
d[k]=a[j+1]-a[j];
if(e[k]>=d[k])
{
e[k]=e[k]-d[k];
ft=ft+d[k];
j=j+1;
k=k+1;
}
else
{
ft=ft+e[k];
e[k]=0;
while(g<=a[j+1])
{
i=0,min=0;
while(i<j)
{
if(e>0)
{
min=e;
m=i;
}
i=i+1;
}
if(m!=k)
l[m]=ft;
e[m]=min;
i=0;
while(i<j)
{
if(e>0&&e<=min)
{
min=e;
m=i;
}
i=i+1;
}
f(m!=k)
l[m]=ft;
k=m;
e[k]=min;
d[m]=a[j+1]-ft;
if(e[m]<=d[m])
{
ft=ft+e[m];
e[m]=0;
}
else
{
ft=ft+d[m];
e[m]=e[m]-d[m];
}
g=g+ft;
}
j=j+1;
k=k+1;
}
}
printf("\n\n\n**************after solution");
for(i=0;i<n;i++)
{
printf("\n e[%d]=%d** l[%d]=%d",i,e,i,l);
}
printf("\nj=%d",j);
getch();
return 0;
}

][/CODE]

حقیقتش کدتون رو مرتب و نگاه کردم. همانطور که خودتون گفتید اون قسمت قرمز رنگ مشکلی نداره ولی متأسفانه خیلی بد کد زدید و هیچی از کدتون متوجه نشدم. بد از این لحاظ که همینطور یه تیکه کد زدید و اسم متغیرهاتون رو هم بدون قاعده و سر سرکی گرفتید و اگه خودتون هم 2 روز دیگه نگاه کنید شاید هیچی ازش متوجه نشدید، چه برسه به اینکه رفع خطا کنید. واقعاً نتونستم بفهمم چیکار کردید.
اگه این کد، تمرین نیست و فقط بخشی از یک تمرین یا پروژه هست، کد الگوریتم SRT ساده هست و کدش رو حتماً از اینترنت میتونید سرچ و پیدا کنید. ولی اگه خود تمرینتون هست، به نظرم بشینید از اول طرح بریزید ولی این بار تمیز و مرتب جلو برید و هر قسمت چک کنید ببینید تا اونجای کار کدتون درست هست یا خیر. متأسفانه علی رغم میل باطنیم بیشتر از این کاری از دستم بر نیومد.

سلام.
1. یک ظرف 2بعدی در آن 10تامولکول به طور رندوم انتخاب کنید وپتانسیل
( A⁄r m+B ⁄r n=V )
( v= -a/r^m+b/r^n ) که N>>1 و M≈1 را بین آنها قایل شوید
(ظرف را کوچک بگیرد .100درصد ظرف
بگیرد) همین پتانسیل را بین هر2تا گرفته پس بین هر2تا یک نیرو داریم پس
به هر کدام که نگاه میکنیم 9تا نیرو به آن وارد میشود این 9نیرو را حساب
کرده و برایند بگیرید و مطابق به اندازه الفا در راستای نیرو حرکتش دهید
برای هر10تا نیرو آن را حساب کنید . آلفا=0.1
(دوباره برای هرکدام 9نیرو حساب کرده وبرایند بگیرید)یعنی حالا یک
راستای نیرو دارد در همین راستا با ضریب آلفا یک گام به جلو میرود حالا
پزیشن جدید را داریم حالا روی پزیشن جدید نیز این کار را انجام دهید همین
را برای 10 گام (10پزیشن جدید) حساب کنید ودر نهایت پزیشن نهایی را حساب
کنید.

2.*این فرمول داریمE-to-E distance~n^0.5*x که x=لاندا=1
برای پلیمرهای 1000تایی در ظرفی که فاصله آنها 10000است (اگر به دیوار
برخود کرد از آن بگذریم) ایجاد کرد E-to-E distance=? حساب کنید
?=(〖(x2-x1)〗^2+〖(y2-y1)〗^2 ) √
**همین کار10000بار انجام داده (پلیمر10000تایی ساخته) و میانگین بگیریم
هر پلیمر که تمام شد یعنی هر1000 بار بعد آن (〖(x2-x1)〗^2+〖(y2-y1)〗^2 )
√ را حساب کرده 1000بار پلیمر انتخاب کرده
***همین را سه بعدی (1تا6) حساب کنید ?=^2(y2-y1)^2+(z2-z1)^2+(x2-x1)√
روی حالت ***که در3بعدی پلیمری تصور کنید که یک ضریب سختی دارد و در4جهت
برایش مهم نیست و احتمال رفتن به جلو 3برابر احتمال اینکه به عقب برگردد
راهنمایی(اگر اعداد از 1تا 120 بگیریم که1تا20راست و20تا40 چپ و20تا30
بالاو 30تا40 پایین و 80تا90 عقب 90 تا120 جلو

این سوال برنامه‌نویسی هست!؟

خداییش یه نفر نبود که جواب منو بده؟؟
چرا هروقت من یه سوال میپرسم هیشکی جوابمو نمیده؟سوالام سخته یا کسی منو دوست نداره؟:cry::(
بابا لطفا یکی جواب بده تا جمعه باید بفرستمش واسه استاد
برنامه ای بنویسید که انتگرال تابع زیر را در بازه 1 تا 2 به زبان سی پلاس پلاس و به روش مونت کارلو محاسبه کند
2x[SUP]3[/SUP]+5x+1

نه عزیز سؤالتون خیلی سخت نیست، حداقل این مونته کارلو که گفتید. ولی نه تنها توو این تاپیک، بلکه کل اینترنت هم در همین حد راهنمایی و رفع ایراد کد بهتون کمک می‌کنند، مگه اینکه یه برنامه‌ی عمومی باشه که قبلاً کسی کدش رو نوشته باشه. ولی اینی که شما میخواید یه تمرین خاص هست و اگه منصف باشید می‌بینید که حقوق خاصی هم به دوستان نمیدن که کسی وقت بذاره برای یکی دیگه همچین کدی بنویسه.
ولی اگه خودتون قسمتی از کد رو نوشته باشید، حتماً تا جایی که سر در بیاریم و سوادمون برسه کمکتون میکنیم ;)

سريعا نيازمند جوابم
لطفاااااااا.............

1. تابعی بنویسید که یک رشته را گرفته و آن را معکوس نماید (معکوس "رشته" برابر "هتشر" است!)
2. تابعی بنویسید که کوچکترین وبزرگترین اعداد موجود در یک ماتریس دو بعدی را پیدا و چاپ کند.
3. تابعی ای بنویسید که دو ماتریس هم سایز را با هم جمع کند.
4. تابعی بنویسید که دنبال عدد داده شده (x) در یک آرایه‌ی یک بعدی بگردد و ایندکس آنرا برگرداند. در صورتی که x در آرایه نباشد، تابع باید مقدار -1 را برگرداند.
5. تابعی بنویسید که یک آرایه را گرفته و مشخص کند چه تعداد از عناصر آرایه در محدوده [3,6] هستند.
6. تابعی بنویسید که با استفاده از بازگشت، مقدار لگاریتم یک عدد را در مبنای طبیعی (e) را حساب کند. (راهنمایی: از فرمول زیر استفاده کنید).

7. یک تابع بازگشتی بنویسید که ضرایب چند جمله ای (a+b)n را حساب کند.
a. C(n,n) = 1 و C(n,0) = 1
b. C(n,k) = C(n-1, k-1) + C(n-1,k) for (0<k<n) and n>1
8. برنامه ای بنویسید که به دنبال یک کاراکتر خاص در یک رشته بگردد و آنرا با کارکتر "*" عوض کند.
9. تابعی بنویسید که یک آرایه را به صورت صعودی مرتب کند.
10. تابعی بنویسید که دو رشته را گرفته در صورتی که رشته‌ها برابر باشند مقدار true و در غیر اینصورت مقدار false را برگرداند.

:surprised::surprised: اگه میخواید بنویسم، من که ساعتی 12 تومن میگیرم :D

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برنامه عدد در مبنای مشخص رو میگیره به مبنایی که می خواید تغییر می ده.
دانلود.
مشکلی که این برنامه داره اینه که مثلاً عدد 11 رو که از مبنای 10 به مبنای 16 می‌بریم، در جواب مینویسه 11 در حالی که باید بنویسه B. 11 در مبانی 16 میشه 17. یعنی اعداد بالای 9 رو به صورت دو رقم نشون میده که در این حالت مشخص نمیشه این دو دیجیت برای یک رقم هستند یا دو رقم. بنابراین یا باید بین رقم‌ها جدا کننده بذاره، یا ارقام بالای 9 رو با حروف A تا F نشون بده.

طیبه

عضو جدید
سلام
اگه بخوام یه تابع بنویسم که از بین n تا آرایه کوچکترین رو پیدا کنه و مقدار آرایه و اندیس اون رو (یعنی دو مقدار) برگردونه چطوری باید بنویسم.چون چیزی که از تابع بلدم اینکه فقط یه مقدار برمیگردونه.میشه راهنماییم کنید.ممنون

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
اگه بخوام یه تابع بنویسم که از بین n تا آرایه کوچکترین رو پیدا کنه و مقدار آرایه و اندیس اون رو (یعنی دو مقدار) برگردونه چطوری باید بنویسم.چون چیزی که از تابع بلدم اینکه فقط یه مقدار برمیگردونه.میشه راهنماییم کنید.ممنون
اگر پارامترهای تابع Call by reference باشه هر تغییری که روی داده داخل تابع میدین روی داده اصلی اعمال میشه پس به عبارتی هر چند تا خروجی بخواین میتونین داشته باشین

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اگر پارامترهای تابع Call by reference باشه هر تغییری که روی داده داخل تابع میدین روی داده اصلی اعمال میشه پس به عبارتی هر چند تا خروجی بخواین میتونین داشته باشین

یعنی یه آرایه به تابعتون پاس کنید:
void function(int array[], int returnValue[]){
...
returnValue[0] = max_index;
returnValue[1] = array[max_index];
}
اینطوری اگه داخل مثلاً main یه آرایه‌ی دو تایی برای returnValue بگیرید و به تابع پاس کنید، بعد از اجرای تابع مقدار returnValue هم تغییر می‌کنه.

yasamanra

عضو جدید
مشکلی که این برنامه داره اینه که مثلاً عدد 11 رو که از مبنای 10 به مبنای 16 می‌بریم، در جواب مینویسه 11 در حالی که باید بنویسه B. 11 در مبانی 16 میشه 17. یعنی اعداد بالای 9 رو به صورت دو رقم نشون میده که در این حالت مشخص نمیشه این دو دیجیت برای یک رقم هستند یا دو رقم. بنابراین یا باید بین رقم‌ها جدا کننده بذاره، یا ارقام بالای 9 رو با حروف A تا F نشون بده.

می تونید برای برنامتون شرط بذارید که اگه باقیمانده برابر 10 شد باقیمانده رو قرار بده A و......
من C++ کار نکردم ولی الگوریتم کاملش رو بلدم اگه میخواید براتون بذارم خودتون کدش کنید

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
می تونید برای برنامتون شرط بذارید که اگه باقیمانده برابر 10 شد باقیمانده رو قرار بده A و......
من C++ کار نکردم ولی الگوریتم کاملش رو بلدم اگه میخواید براتون بذارم خودتون کدش کنید

من که این برنامه رو نمیخوام که! برای یکی دیگه توضیح دادم.
در ضمن شرط هم نمیخواد، کافیه از کد ASCII استفاده کنی.

آقا اینم کدش. دیگه نوشته بودم گفتم بدم دیگه...

کد:
#include <iostream>
using namespace std;

char digitToAlphabet(int a){
if(a < 10)
return char(a + 48);
else
return (char)(a + 55);
}

int main(){
int n;
cin >> n;
char digits[8];

int i = 0;
while(n >= 16){
digits[i++] = digitToAlphabet(n % 16);
n = n / 16;
}
digits[i] = digitToAlphabet(n);

for(int j = i; j >= 0; j--)
cout << digits[j];
cout << endl;

system("pause");
return 0;
}

آخرین ویرایش:
سلام دوستان

من برنامه بازی پونگ با سی شارپ رو واسه هوم ورک لازم دارم. تو رو خدا زودتر!

بازی پونگ همین بازی بالا و پایین پریدن توپه با یه پدال زیر صفحه که مانع از افتادن توپه میشه.

pari54

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم اگر امکانش هست هرکدوم از این برنامه ها رو که دارین یا میتونید بنویسید به زبان C++ و یا java
این ها پروژه های متفاوت درس ساختمان داده بودند که چون تمامی برنامه ها رو به طور کامل ندارم ممنون میشم اگر بزارید تا بتونیم واسه امتحان ازشون استفاده کنیم
1)ایجاد یک لیست ده تایی از اعداد صحیح با استفاده از آرایه و توابعی مثل توابع زیر را داشته باشد:
read/find/insert/delete
2)ایجاد یک ماتریس اسپارس4*4 و جمع با ترانهاده اش
3)دریافت یک عبارت infix و تبدیل اون به postfix و ارزیابی آن
4)دریافت 5عدد از کاربر و قرار دادن در لیست دو طرفه و حذف عددی به انتخاب کاربر
5)ایجاد heap و پیاده سازی و مرتب کردن و تابع delete داشته باشد
پوزش که خیلی زیاد است...
ولی هرکدوم رو که تونستید رو بزارید
با سپاس.

kossar213

عضو جدید
سلام دوستان، من این برنامه رو نوشتم و عمل نمیکنه!!! میشه ایرادش رو برام بگید؟؟؟؟ ماتریس تصادفی هستش
#include <stdio.h>
#include <conio.h>
void random (int a[50][60],int);
{
int i;
int j;

for ( i=0 ;i<50; i++)
for ( j=0 ;j<60;j++)

printf("%d",a[50][60]);
scanf("%d",a[50][60]);
getch(random);
}

void main()
{
int a[];
printf("%d",a[50][60]);
getch();
return random;

}

kossar213

عضو جدید
خیلی روش فکر کردم و تا حالا بیدارم به خاطرش ولی به نتیجه نرسیدم....
ممنون میشم اگر کمکم کنید

magnito11

عضو جدید
یه آرایه تعریف میکنی از نوع کارکتری و از طریق اون نام و نام خانوادگی رو ذخیره می کنی.
یه آرایه هم میگیری از نوع اعشاری که معدل ها رو بگیره.
بعد از مرتب سازی (می تونی از مرتب سازی حبابی استفاده کنی) دستور زیر رو که بنویسی نام و نام خانوادگی و معدل هر نفر رو مقابل اسمش چاپ میکنه.
[for(i=0;i<n;i++)
printf("\n nam=%c\tGPA=%f",nam,gpa);
][/CODE]

اینارا میدونم ولی تو ارایه بیشتر از یک کاراکتر وارد نمیکنه:cry:

PHP:
#include <iostream>
#include <conio.h>

using namespace std ;

int main(){
char ch1,ch2;int av1,a,b,c,d,i=0,j=0;int average[10];char name[10];
cout << "Enter Name And Average of 10 Collegian"<< endl;
for (int i=0 ; i <= 9 ; i++)  {	 c=i+1 ;  cout << "Enter Name of Collegian "<< c <<":";  cin >>ch1;
 name[i] =ch1;
    for (int j  = 0 ; j<=9 ;j++)      {		  d=j+1;	cout <<"Enter Averag of Collegian"<< d <<":";	cin >>av1;	average[j]=av1;	if (i=j )		break;      }  }  cout<< "adad yek ya do ra vared kon"<<endl<<"1-soudi"<<endl<<"2-nozuli"<<endl;      cin >> a;      switch ( a )	{      case 1:		  {       for (i=1 ;i<=10;i++)         {          for (j=1 ;j<=10;j++)            {             if (average[i] > average[j])                 {                   b=average[j];                    ch2= name[j];                    average [j] = average[i];                    average [i] = b;                     name [j] = name [i];                     name [i] = ch2;                   }// araye ha moratab mishvand . agar jaye araye haye " average " avaz shavad jaye arayehaye " name " ham avaz mishavad              }          }	  }
      break;           case  2 :      
       for (i=1;i<=10;i++)         {          for (j=1;j<=10;j++)            {             if (average[i] < average[j])                 {                   b=average [j];                    ch2= name[j];                    average [j] = average[i];                    average [i] = b;                     name [j] = name [i];                     name [i] = ch2;                   }// araye ha moratab mishvand . agar jaye araye haye " average " avaz shavad jaye arayehaye " name " ham avaz mishavad              }          }	       break;
	  }

for (int x=1;x<=10;x++)       cout <<x<<"- " << "the Average of "<< name [x] <<" Is "<< average [x]<<endl;	   return 0;
}

iut.ali

عضو جدید
سلام من میخوام یه برنامه بنویسم که با گرفتن دستور creat file filename که filename دست خود کاربره فایلی با اون اسم درست کنه حالا مشکل اینجاس که اولا چطوری به برنامه بفهمونم که با گرفتن این دستور بفهمه و وارد اون قسمتی که میخوام بشه دوما مگه میشه اسم فایل رو از کاربر بگیره خواهش میکنه اگه کسی میدونه بم کمک کنه خیلی مهمه ممنون

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام من میخوام یه برنامه بنویسم که با گرفتن دستور creat file filename که filename دست خود کاربره فایلی با اون اسم درست کنه حالا مشکل اینجاس که اولا چطوری به برنامه بفهمونم که با گرفتن این دستور بفهمه و وارد اون قسمتی که میخوام بشه دوما مگه میشه اسم فایل رو از کاربر بگیره خواهش میکنه اگه کسی میدونه بم کمک کنه خیلی مهمه ممنون
سلام یه کاری که میتونید انجام بدین برای فهمیدن گذاشتن منو هستش که حالا با do-while یا switch-case میتونید پیاده سازیش کنید و برای هر عملی شماره ای در نظر بگیرید و هر موقع کاربر شماره مورد نظر رو وارد کرد برین تو بخش مربوطه
و یا همینطور که گفتین وقتی یک دستور رو کاربر تایپ میکنه و اینتر میکنه شما 10 کاراکتر اول دستور رو با عبارت create file مقایسه کنی و اگر برابر بودن وارد بخشه مربوط بهش بش و از کاراکتر 11 تا آخر رو به عنوان نام فایل در نظر بگیری
و حالا وقتی میخوای فایلت رو بسازی به جای نامی که بین "" قرار میدی اون متغیره string که حاوی نام فایله و از کاربر گرفتی رو قرار میدی به عنوان پارامتر دیگه

iut.ali

عضو جدید
سلام ممنون از جوابتون جسارت نشه ولی فک نکنم جوابتون درست باشه البته فک کنم من سوالمو بدپرسیدم در مورد قسمت اول سوالم اشکال من اینجا بود که میخواستم رشته ای رو که میگیره از بعد فایل رو به عنوان یه رشته ی دیگه یشناسه و اونو ذخیره کنه که با جواب شما قابل حله ولی من دنبال راهی بودم که نخوام for بنویسم و از این کارا در مورد قسمت دوم هم فک نکنم درست باشه چون هر چی بین "" قرار میگیره یه جورایی نه به عنوان یه متغیر بلکه به عنوان یه اسم در نطر گرفته میشه لطفا اگه میدونید من اشتباه برداشت کردم یه نمونه برام بذارید (تا اونجایی که من میدونم تو php میشه اینکارو کرد ولی سوال من مربوط c++ هست)

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام ممنون از جوابتون جسارت نشه ولی فک نکنم جوابتون درست باشه البته فک کنم من سوالمو بدپرسیدم در مورد قسمت اول سوالم اشکال من اینجا بود که میخواستم رشته ای رو که میگیره از بعد فایل رو به عنوان یه رشته ی دیگه یشناسه و اونو ذخیره کنه که با جواب شما قابل حله ولی من دنبال راهی بودم که نخوام for بنویسم و از این کارا در مورد قسمت دوم هم فک نکنم درست باشه چون هر چی بین "" قرار میگیره یه جورایی نه به عنوان یه متغیر بلکه به عنوان یه اسم در نطر گرفته میشه لطفا اگه میدونید من اشتباه برداشت کردم یه نمونه برام بذارید (تا اونجایی که من میدونم تو php میشه اینکارو کرد ولی سوال من مربوط c++ هست)
سلام خواهش می کنم ولی متاسفانه من متوجه اشتباه بودنش نمیشم
در مورد قسمت اول که اشتباه نیست و فقط من الگوریتمی گفتم که نیاز به For داره که هزینه این حلقه هم O(|w|) هستش که |w| طول نام فایل هستش
در مورد قسمت دوم هم که مشخصه اگر شما رشته رو به صورتی که گفتم جدا کنی پس الان نام رشته رو داری و میتوی از تابع strconcat استفاده کنی و یه .txt به آخرش بچسبونی و این متغیر رو به عنوان ورودی تابع ساخت فایل بفرستی
تابع ساختن فایل یه srting دریافت میکنه حالا شما هم میتونی این string رو بین"" قرار بدی و یا رشته رو بریزی داخل یه متغیر از نوع string و بدی به تابع

iut.ali

عضو جدید
سلام کسی میتونه کمکم کنه سوال اینه که با گرفتن یه دستور اینا رو در مورد فایل یا پوشه چاپ کنه اول حجم بعد زمان درست کردن فایل سوما اسم فایل چهارما نوع فایل که میتونه فایل با دایرکتوری باشه اینم نمونش
Feb 15 2006 c programming directory 4096
ممنون میشم اگه کسی به دادم برسه

abbas1995

عضو جدید
کسی جواب تمرین های c++ جعفرنژاد قمی رو نداره اگه داره خیلی لازم دارم.