سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

zr_tbt

عضو جدید
سلام.من یه پروژه به زبان ++Cدارم.پروژه ی تنظیم ساعت آنالوگ.باید ساعت سیستم رو بگیرم و یک ساعت عقربه ای چاپ کنم.دیجیتالشو نوشتم اما با قسمت گرافیکیش مشکل دارم.یعنی نمیدونم چجوری باید عقربه ها و ساعت رو رسم کنم و ساعت سیستم رو پیاده کنم.اگه میشه کمکم کنید.یه پام لب افتادنه .چندتا سورس از اینترنت گرفتم اما هیچکدوم درست نبود.:(

antengogoli21

عضو جدید
دوستان یه کمک می خوام دوباره
من همونطور که توی پست بالا گفتم یه تابع دارم به این صورت(Expression Expression::stringtoExpression(string &s که توی این تابع من باید رشته ورودی رو چک کنم اول باید چک کنم ببینم اگر کاراکتر اول و آخر پرانتز بود اونا رو حذف کنم دوباره این تابع رو فراخوانی کنم بعد چک کنم که +و- خارج پرانتز رو پیدا کنم و رشته رو بشکنم و برای هر کدوم این تابع رو فراخوانی کنم بعد برای *و /و توان همین کار بعد توابع ریاضی و آخر اگر به عدد رسید (که البته از نوع رشته است ) اونو تبدیل به عدد کنه و تابع value رو فراخوانی کند که هیچ ورودی هم ندارد کسی میتونه کمکم کنه اگر یه تیکشم بنویسید بقیشو خودم می نویسم... خواهش می کنم دوستان کمک کنید

zr_tbt

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز...
میخواستم ببینم کسی می دونه چه جوری و با چه دستوری می تونم زمان سیستم رو بخونم؟با زبان سی پلاس پلاس...
میخوام مثلا در خط 7 برنامه زمان سیستم رو بخونم و در چند خط جلو تر مثلا در خط 30 دو باره زمانو بخونم و این دو مقدار را از هم کم کنم و در خروجی چاپ کنم....فک کنم هدر فالیش time.h باشه،اما نمیدونم باید چه جوری استفاده کنم...الان تقریبا کدو بلدم بزنم اما نمیدونم زمانو باید چی کار کنم.اگه کسی از دوستان بلده با مثال توضیح بده که شرمندم می کنه...

(اصل قضیه اینه که باید یه سری عملگر و عملوند به صورت رندوم تولید کنم سپس عبارت تولیدی را مقدارشو پیدا کنم و بگم چند ثانیه طول داشته تا این فرایند اجرا بشه،این کارو باید 5 بار انجام بدم و کمترین زمانو به خروجی ببرم..)

من یک کد دارم که ساعت دیجیتال رو نمایش میده از طریق سیستم
#include <stdio.h>
#include<iostream>
#include <conio.h>
#include <time.h>
#include <windows.h> 
int main()
{
time_t ut;//unix time
char st[81];//string time
struct tm *tp;//time pointer
int x, y;//using as gotoxy function's arguments
while(true)//infinite loop
{
ut = time(NULL);
tp = localtime(&ut);
strftime(st, 80, "%X", tp);
clrscr();
x = 1;
y = 1;
puts(st);
while(ut == time(NULL))//determines change of second maximumly in 1/1000 sec
Sleep(1);//delays the execution of code for 1 milisecond
}//end of while(true)
}//end of main function

antengogoli21

عضو جدید
دوستان یه سوال دیگه هم دارم اونم این که برای کلید های حافظه توی ماشین حساب چیکار کنم؟
یعنی یه کلید k+دارم 9 تا حافظه داره اگر کاربر k+وبعد عدد رو اونو توی حافظه خودش نگه داره و با کلید k- با یک عدد بین 1 تا 9 عدد داخل اون حافظه را برگرداند
دوستان خواهشا کمکم کنید به کمکتون احتیاج دارم هرکاری میکنم نمی شه

H.r.Ghanbari

عضو جدید
سلام.من یه پروژه به زبان ++Cدارم.پروژه ی تنظیم ساعت آنالوگ.باید ساعت سیستم رو بگیرم و یک ساعت عقربه ای چاپ کنم.دیجیتالشو نوشتم اما با قسمت گرافیکیش مشکل دارم.یعنی نمیدونم چجوری باید عقربه ها و ساعت رو رسم کنم و ساعت سیستم رو پیاده کنم.اگه میشه کمکم کنید.یه پام لب افتادنه .چندتا سورس از اینترنت گرفتم اما هیچکدوم درست نبود.:(

با استفاده از توابع sin و cos با گام مثلا pi/10 نقاط رو روی محیط دایره پیدا کن و مثلا شعاع 100 پیکسل.
حالا این نقاط رو بهم وصل کن ( Line ) ,محیط ساعت انالوگ بدست می یاد...

H.r.Ghanbari

عضو جدید
دوستان یه سوال دیگه هم دارم اونم این که برای کلید های حافظه توی ماشین حساب چیکار کنم؟
یعنی یه کلید k+دارم 9 تا حافظه داره اگر کاربر k+وبعد عدد رو اونو توی حافظه خودش نگه داره و با کلید k- با یک عدد بین 1 تا 9 عدد داخل اون حافظه را برگرداند
دوستان خواهشا کمکم کنید به کمکتون احتیاج دارم هرکاری میکنم نمی شه

یه ارایه تعریف کن به طول 9,(برای نمونه خانه یک حافظه) هر وقت کلید مثلا F1 رو زد مقدار textBox رو بذاره طوی a[1]
هر وقتم Shift + F1 رو زد از ارایه بردار بزن طو textbox...

آخرین ویرایش:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان عزیز...
میخواستم ببینم کسی می دونه چه جوری و با چه دستوری می تونم زمان سیستم رو بخونم؟با زبان سی پلاس پلاس...
میخوام مثلا در خط 7 برنامه زمان سیستم رو بخونم و در چند خط جلو تر مثلا در خط 30 دو باره زمانو بخونم و این دو مقدار را از هم کم کنم و در خروجی چاپ کنم....فک کنم هدر فالیش time.h باشه،اما نمیدونم باید چه جوری استفاده کنم...الان تقریبا کدو بلدم بزنم اما نمیدونم زمانو باید چی کار کنم.اگه کسی از دوستان بلده با مثال توضیح بده که شرمندم می کنه...

(اصل قضیه اینه که باید یه سری عملگر و عملوند به صورت رندوم تولید کنم سپس عبارت تولیدی را مقدارشو پیدا کنم و بگم چند ثانیه طول داشته تا این فرایند اجرا بشه،این کارو باید 5 بار انجام بدم و کمترین زمانو به خروجی ببرم..)

سلام

مطمئنی time.hهست؟ctimeنیس؟

این کد رو امتحان کن ببین میتونی ازش استفاده کنی:
کد:
#include<windows.h>
#include<time.h>//include<ctime>
SYSTEMTIME t;
GetSystemTime(&t);
cout<<t.wHour;

karen joon

عضو جدید
من برنامه فلوید رو دارم به چند طریق مختلف هم دارم فقط برام مهمه که بتونم تحلیلش کنم. فردا ظهر باید برم واسه دفاع از پروژه ، استاد هم خط به خط برنامه رو تحلیلش:twisted: رو میخواد. از همه کسانی که این مطلب رو میخونن تقاضا دارم اگه کسی میتونه تحلیل کنه لطفاً یه ایمیل به من بزنه، من همیشه ایمیلم بازه :w10:
ممنون میشم کمکم کنید فقط لازم به یادآوری کد کاملاً آماده است کمی تو تحلیلش مشکل دارم:question:
mds.moghadam@yahoo.com

karen joon

عضو جدید
سلام به همگی
متاسفانه یا خوشبختانه تحویل پروژه ام تمدید شد تا دوشنبه وقت دارم
اگر کسی میتونه کمک کنه لطفاً دریغ نفرمااااااااید:smile:

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای تبدیل string به float از چه تابعی می تونم استفاده کنم؟

سلام عزیزم
باید اول زبان برنامه نویسی خودت معرفی کنی
به عنوان مثال زبان برنامه نویسی جاوا حالت های مختلفی و قدرتمندی ایجاد می کند مثلا
string s=123,12
ابتدا باید این رشته را از کاما جدا کنید
string s1[]=s.split(",");
رشته را به هم بچسپانید:
String s2=s1.tostring();
سپس تبدیل به integer کنید
integer i1=integer.valuof(s2

karen joon

عضو جدید
سلام به همگی
یه برنامه دارم در خصوص الگوریتم فلوید، توی این برنامه کار 2 تابعش رو متوجه نمیشم،
ممنون میشم یکی راهنماییم کنه بویژه سطرهایی که رنگش متفاوته ....
با تشکر از توجه شما
string convertInt(int number)
{
if (number == 0)
return "0";
string temp="";
string returnvalue="";
while (number>0)
{
temp+=number%10+48;
number/=10;

}
for (int i=0;i<temp.length();i++)
returnvalue+=temp[temp.length()-i-1];
return returnvalue;
}

string GetPath (int i,int j){
if (matris[j]>=infinity){
return "no path";
}
int intermediate = next[j];
if (intermediate ==0){
return " "; /* there is an edge from i to j, with no vertices between */
}
else{
return GetPath(i,intermediate) + convertInt( intermediate) + GetPath(intermediate,j);
}
return " ";
}

antengogoli21

عضو جدید
سلام
من یه رشته رو از ورودی میگیرم(string)می خوام بدون این که اینتر رو بزنم وقتی = رو دید جوا بهم بده!آیا راهی برای این کار وجود داره ؟چجوری؟

haniyeh_cmp

عضو جدید
salam .avalan inke bayad reshte ro bafuntionhaye khas az vurudi begiri.mesle cin.get!baed character by character pish beri ta be mosavi beresi.age soaleto dorost motevajeh shde basham in bayad codesh bashe
char ch
while(cin.get(ch))
if(ch=='=')
return true;
'

H.r.Ghanbari

عضو جدید
آخه این تابع عددو گردم می کنه !!!
می خوام ببینم تابع دیگه ای وجود نداره؟

اگه می خواین truncate بکنید:
کد:
3.14159265  ~=  3.1415

((int)(3.14159265 * 100.0))/100.0

مثلا تا دو رقم اعشار قطع می کنه!!!
*( بازم نمیشه گفت که 3.1415 بهمون صورت 3.1415 طو کامپیوتر ذخیره می شه, شاید بصورت 3.141499999999 ذخیره بشه )

sadaf jooon

عضو جدید
PHP:
1) تابع ACK به صورت زیر تعریف میشود

ACK(1,1) برابر است با:

INT ACK(int m,int n)
     {
    ‎    if(m<0 or n<0)
    ‎    return 0;
    ‎    else if(m==0)
     return n+1;21:20
    ‎    else if(n==0)
     return ACK(M-1,1);
    ‎    else 
    ‎    return ACK(m-1,ACK(m,n-1));

2)tabea a(m,n) ra dar nazar begirid hasel a(1,3) kodam ast:

int a(int m,int n)
{
    if (m==0)
         return n+1;
        else if(n==0)
              return a(m-1,1)
     else 
        return a(m-1,a(m,n-1))
جواب اولی شده 3 دومی 5 چه جوریشو خدا میدونه
خواهش میکنم اگه کسی میتونه یه توضیح کامل خط به خطشو بده با عرض معذرت چون درخت بازگشتی باید کشید اگر شما درختشو کشیدین بی زحمت عکسشم واسم بزارین ممنون:gol:

anna1373

عضو جدید
مشکل دیتا گریدددد فورری

مشکل دیتا گریدددد فورری

سلام دوستان

من یک برنامه با سی شارپ و بانک اطلاعاتی sql نوشتم.یک(datagridview)دارم اطلاعاتم را واردش کردم با دیتا ست و دیتا آداپتر .

می خوام وقتی اطلاعات در داخل گریدم تغییر دادم با یک دکمه آپدیت بشه هر پی سرچ کردم هیچی پیدا نکردم(میخوام delete insert updateخودکار انجام بشه)

یک چیزی راجب به متد update شنیدم ولی نمیدونم چطور باش کار کنم کمکم کنید لطفااا:cry:

فردا باید پروژمو بدم