سؤال در مورد اهمیت دروس مبانی برق و علم مواد

mohammadsunlight

عضو جدید
یا أنیس من لا أنیس له
.
.
سلام دوستان:gol:
.
.
به نظر شما درس های مبانی برق و علم مواد برای یه مهندس مکانیک موفق چقدر اهمیت دارن؟
.
برای کنکور ارشد چطور؟
.
یعنی منظورم اینه که میصرفه وقت بذارم و برم کتاب های مرجعشون رو بگیرم و قورت بدم:eek: یا نه :que:
.
این رو هم بگم که دانشجوی ترم 3 هستم و خیلی هم بچه ی درس خونی هستم;):)
.
ولی بالاخره آدم هر چقدر هم درسخون باشه دیگه روی چیز های کم کاربرد که وقت نمیذاره
.
حالا باز به نظر شما به جزوه ی استاد اکتفا کنم یا برم سراغ کتاب های مرجع:que:
.
اگه نظرتون با کتاب های مرجع هست لطف کنین کتاب مدنظرتون (لاتین البته) رو هم معرفی کنین
.
پیشاپیش تشکر:gol:

reza.mech2012

عضو جدید
بستگی به گرایشی داره که در آینده میخوای انتخاب کنی.
مثلا ساخت و تولید در مقطع ارشد به علم مواد خیلی احتیاج دارن و علم مواد پیشرفته و متالوژی در تولید و... هم دارند.
یا طراحی کاربردی شاخه مکاترونیک و روباتیک، مبانی برق و بعدش درسای برقی رو میخوان.

اما اگر فرضا بخوای تو تبدیل انرژی و انتقال حرارات و نیروگاه و ارتعاشات و.. کار کنی، این درسا اهمیت خاصی برات ندارن و همون جزوه اساتید کافیه.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یا أنیس من لا أنیس له
.
.
سلام دوستان:gol:
.
.
به نظر شما درس های مبانی برق و علم مواد برای یه مهندس مکانیک موفق چقدر اهمیت دارن؟
.
برای کنکور ارشد چطور؟
.
یعنی منظورم اینه که میصرفه وقت بذارم و برم کتاب های مرجعشون رو بگیرم و قورت بدم:eek: یا نه :que:
.
این رو هم بگم که دانشجوی ترم 3 هستم و خیلی هم بچه ی درس خونی هستم;):)
.
ولی بالاخره آدم هر چقدر هم درسخون باشه دیگه روی چیز های کم کاربرد که وقت نمیذاره
.
حالا باز به نظر شما به جزوه ی استاد اکتفا کنم یا برم سراغ کتاب های مرجع:que:
.
اگه نظرتون با کتاب های مرجع هست لطف کنین کتاب مدنظرتون (لاتین البته) رو هم معرفی کنین
.
پیشاپیش تشکر:gol:

شک نکن خیلی اهمیت داره.چون یه مهندس مکانیک مباحث برق براش خیلی لازمه...حداقل تو کار....پس تمام تلاشتو بکن که کامل یاد بگیری....

کتاب مرجع زیاد لازم نیست(البته بستگی به استادت داره-اگه استادت باسواد هست که نیازی نیست) ولی اگه مباحثی رو مشکل داشتی برو به سمت کتب مرجع و اگه باز متوجه نشدی از استادت و دوستانت کمک بگیر....

اسم کتاب متاسفانه یادم رفته...

mohammadsunlight

عضو جدید
شک نکن خیلی اهمیت داره.چون یه مهندس مکانیک مباحث برق براش خیلی لازمه...حداقل تو کار....پس تمام تلاشتو بکن که کامل یاد بگیری....

کتاب مرجع زیاد لازم نیست(البته بستگی به استادت داره-اگه استادت باسواد هست که نیازی نیست) ولی اگه مباحثی رو مشکل داشتی برو به سمت کتب مرجع و اگه باز متوجه نشدی از استادت و دوستانت کمک بگیر....

اسم کتاب متاسفانه یادم رفته...

سلام
.
استاد مبانی برقم واقعاً استاد با سوادیه....
.
تا جایی که من خودم گفتم مگه اصلاً لازمه برای همچین درسی , همچین استادی بیارن...
.
طرف اصلاً از گنده های گروه برق دانشگاهمونه
.
.
.
ولی استاد علم موادمون یه آدم بی سوادیه که همینجوری تند تند میاد رو برد مینویسه و میره
.
اون رو چه کار کنم؟

mohammadsunlight

عضو جدید
بستگی به گرایشی داره که در آینده میخوای انتخاب کنی.
مثلا ساخت و تولید در مقطع ارشد به علم مواد خیلی احتیاج دارن و علم مواد پیشرفته و متالوژی در تولید و... هم دارند.
یا طراحی کاربردی شاخه مکاترونیک و روباتیک، مبانی برق و بعدش درسای برقی رو میخوان.

اما اگر فرضا بخوای تو تبدیل انرژی و انتقال حرارات و نیروگاه و ارتعاشات و.. کار کنی، این درسا اهمیت خاصی برات ندارن و همون جزوه اساتید کافیه.

سلام
.
مشکل اینجاست که الآن تقریباً هیچ اطلاعاتی درباره ی گرایش های ارشد ندارم پس نمیتونم فعلاً تصمیم گیری کنم

بالا