زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

Mr.Pouyan

عضو جدید
کاربر ممتاز

عـــــــــــــــــــیـــــــــــــــــدت مبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــارک افشین :gol::gol:جون

mohandesss

عضو جدید
سلام بچه ها ممکنه اینجا جاش نباشه اما 2 تا سوال داشتم که چون اینجا بیشترین بازدید کننده رو داره بهتر دیدم اینجا سوالام رو عنوان کنم...
ممنون میشم هرکس نظری داره بگه...
من امسال ارشد ازاد ساوه (کشاورزی ) قبول شدم
یکی از فامیلامونم دامپزشکی ازاد تهران
حالا خواستم راهنماییمون کنید که این رشته هایی که قبول شدیم رفتنش ارزش داره
من خودم سال دومم بود که ارشد امتحان دادم اما رتبه ملی ام خوب نشد میدونم که سال بعد احتمال اینکه بهتر شه رتبه ام کمه اما باز خواستم بدونم ازاد ساوه خوبه برا رفتن ...؟
اون فامیلمونم دو دله برا رفتن دختره برا همین برا دامپزشکی دودل هست اما زیاد مطمئن نیست که سال اینده رتبه بهتری توی ملی بیاره امسال 7000 شده اما فقط پزشکی ها رو دوست داره
ازاد پزشکی هم جز ذخیره است

ممنون...
راستی عیدتون مبارک

آخرین ویرایش:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک سوال و راهنمایی بسیار مهم از شما مهندسین محترم کشاورزی داشتم :)

چون یک شنبه ثبت نام پذیرفته شده های مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد شروع میشه

من یکی از بستگان نزدیکم رشته مهندسی کشاورزی - اصلاح زراعت و نباتات قبول شده خواستم بدونم آینده کاری این رشته چطور هست و آیا مثل رشته های عمران و معماری میشه خود فرد یک شرکت به ثبت برسونه و فعالیت کنه یا اگه جذب دستگاه های دولتی نشد مثلا یک عمرانی می تونه سرپرست کارگاه یک پروژه یا توی شرکت ساختمانی و راه سازی ذیگران فعالیت کنه
حالا این رشته چی میشه اینجوری باشه ؟ یا فعالیتش همش تو روستاهاس؟

گلشید ساحل

عضو جدید
گفتگوی اعضا تالار مهندسی کشاورزی

گفتگوی اعضا تالار مهندسی کشاورزی

سلام
یک سوال و راهنمایی بسیار مهم از شما مهندسین محترم کشاورزی داشتم :)

چون یک شنبه ثبت نام پذیرفته شده های مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد شروع میشه

من یکی از بستگان نزدیکم رشته مهندسی کشاورزی - اصلاح زراعت و نباتات قبول شده خواستم بدونم آینده کاری این رشته چطور هست و آیا مثل رشته های عمران و معماری میشه خود فرد یک شرکت به ثبت برسونه و فعالیت کنه یا اگه جذب دستگاه های دولتی نشد مثلا یک عمرانی می تونه سرپرست کارگاه یک پروژه یا توی شرکت ساختمانی و راه سازی ذیگران فعالیت کنه
حالا این رشته چی میشه اینجوری باشه ؟ یا فعالیتش همش تو روستاهاس؟
با سلام خدمت شما
1-موفقیت هر فرد بستگی به پتانسیل های خود فرد و پذیرش و ظرفیت جامعه کاری داره
2- تقریبا با توجه تعداد زیاد فارغ التحصیل در بخش کشاورزی و سیاست دولت در خصوص جذب کارشناس عملا استخدام در دستگاهای دولتی خیلی کم .مشکل .سلیقه ای .وعملا محدود شده است
3- امکان تاسیس شرکت خدمات مشاوره فنی مهندسی کشاورزی یا شرکت اجرایی کشاورزی برای تمام فارغ التحصیلان کشاورزی وجود دارد ولی موفقیت هر گروه بستگی به ظرفیت وتوان کارشناسی ان گروه دارد
4- امکان اشتغال به کار در شرکتهای بخش خصوصی کشاورزی وجود دارد ولی از نظر حقوق و مزایا به پای مهندسان عمران نمیرسن که دلیل ان اشتغال بکار مهندسان عمران در پروژه های ساختمانی ومهندسین ناظر ساختمان است
5- با توجه به نوع رشته و وجود مزارع و باغات در روستا محیط کاری یا روستا است یا ارتباط مستقیم با روستا دارد
6-البته در صورت ادامه تحصیل تا مقطع دکترا امکان تدریس در مراکز اموزشی هم وجود دارد

AMIR-ALI

عضو جدید
میگم من قراره باغبانی تدریس کنم
کسی رفرنسی تجربه ای چیزی اگر داره دریغ نکنه

AMIR-ALI

عضو جدید
چه جالب الان اومدم اینور نه اونور دیدم تو هم همین اسمایل گذاشتی برای من :ی

!UP

عضو جدید
سلام
میشه بگین مطالب مربوط به رشته آبخیزداری رو کجای سایت میتونم پیدا کنم

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
چه جالب الان اومدم اینور نه اونور دیدم تو هم همین اسمایل گذاشتی برای من :ی
سلام امیرعلی، مشتاق دیدار... کجا خدمت میکنی؟ :w41:
سلام
میشه بگین مطالب مربوط به رشته آبخیزداری رو کجای سایت میتونم پیدا کنم
سلام. آبخیزداری یعنی چی؟!
نمیدونم ولی میتونی سرچ کنی... اون بالا یه جایی نوشته جستجو ^

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اینجا چه گروهای سنی میان comment میدن؟ به نظر فقط fun میاد...؟
کاملا درست متوجه شدی. این تاپیک فقط به منظور fun تاسیس و بهره برداری شده. در صورتی که به دنبال مطالب علمی هستید به تاپیکهای دیگر مراجعه فرمایید.
در واقع اینجا زنگ تفریح تالار کشاورزیه...

بالا