زندگی چیست؟؟؟ فروغ

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرگ پایان زندگیست همان زندگیی که آغازش هم پایان است!!!
مرگ پایان زندگیست همان زندگیی که آغازش هم پایان است و پايانش هم زندگيست....
دوست عزيز دنيا گرده، هر وقت احساس كردي به آخر رسيدي شايد در نقطه شروع باشي... پس چرا تا اين حد نااميدانه و منفي صحبت مي كنين؟ آخه چرا خودتون رو غرق افكار منفي و غم و غصه كردين؟عوض اين منفي بافي هاتون پاشين و يه حركتي به خودتون بدين... مگه نشنيدين كه ميگن هر وقت ماهي رو از آب بگيريد تازست؟!!! پس پاشين ديگه.... يه تحركي از خودتون نشون بدين.. شما كه دارين انرژيتون رو صرف مي كنين پس چرا در جهت مثبت نباشه؟
اي بابا باز كه نشستين... پاشين ديگه...
شاد باشيد:gol::gol:

fatem

عضو جدید
من زندگی را از دید بزرگان میگویم

*زندگي سفر نيست.زندگي هدف نيست.زندگي يک روند متحول است که شما قدم به قدم آن راطي مي کنيد واگربتوانيد اين قدم ها ولحظات را شادي آفرين کنيد به معناي واقعي?زندگي کرده ايد.زندگي بالاترين موهبتي است که به شما ارزاني شده است.ازاين فرصت قبل ازاينکه خيلي ديرشود?استفاده کنيد.* لئوبوسکاليا*
سلام به همهُ زيبا بينان
زيبا انديشان
زيبا پسندان
که زندگي رو به طور واقعي درک کردند و يا خواهند کرد...
روزي نوشتم تويي تنها دليل بودنم
اما افسوس که تنها دليل بودنم زود ترکم کرد..
يراي همهُ کسايي که عاشقند و يا معشوق
که در هر دو صورت به خاطر وجود سه حرف ع ش ق با هم همدرديم
زندگي برگ بودن در مسير باد نيست
امتحان ريشه هاست
ريشه هم هرگز اسير باد نيست
زندگي چون پيچک است
انتهايش مي رسد پيش خدا.
زندگي
همه چيز دل انگيز و لذت بخش است ...
آنگاه که تو باشي
حتي غم !
چه زيبا روزها و شبهايي
که پر است از صوت روح افزاي تو
حتي در خواب !
صهبا
اگر روزي كسي از من بپرسد
كه ديگر قصدت از اين زندگي چيست
بدو گويم كه چون مي ترسم از مرگ
مرا راهي به غير از زندگي نيست

زندگي
زندگي را باور کن همانگونه که هست
با همه ي دردهاورنجهايش
با همه ي شاديها و غمهايش
با همه ي شکستها وپيروزيهايش
ما ميتوانيم صبور باشيم وصبورانه زندگي کنيم
ميتوانيم از زندگي ديگران عبرت بگيريم
سعي کنيم همانطوري زندگي کنيم که هستيم
هميشه به 0کر چيزهاي نداشته نباشيم
کمي هم از چيزهايي که داريم است0اده ي درست بکنيم
ايمان داشته باشيم به 0ردايي بهتر
و به خاطر داشته باش که ما ميتوانيم!!......

زندگي سرشار از عدم قطعيت هاست، پر از شگفتي ها - همين امر آن را زيبا ميسازد. ما هرگز به لحظه اي نميتوانيم رسيد که بگوييم "من مطمئن هستم" چرا که با اين جمله تمامي حوادث را ناديده گرفته ايم. درست مانند اينکه خودکشي کرده باشيم.
فردي که در زندان به سر ميبرد تمام لحظه هايش برايش يکنواخت و يکسان است براي همين زندان سخت و ملالت بار است و سخت، اما زندگي سرشار از هيجان و ندانسته هاست، ما انسانها هميشه در پي آزادي هستيم اما اين آزادي به معناي اطمينان و امنيت در زندگي نيست.
هيچ چيز زندگي قطعي نيست، طبيعت زندگي به غير مطئمن بودن است و انسان هوشمند به خوبي ميداند و شهامت پذيرش آن را دارد. آمادگي براي ماندن در حالت عدم قطعيت، اعتماد است. و اين شگفتي بخشي از آزادي است
زندگي همچون يك خانه شلوغ و پراثاث و درهم و برهم است و تو درآن غرق . اين تابلو را به ديوا ر اتاق مى زنى ، آن قاليچه را جلو پلكان مى اندازى، راهرو را جارو مى كنى، مبلها به هم ريخته است مهمان ها دارند مى رسند و هنوز لباس عوض نكرده اى در آشپزخانه واويلاست وهنوز هم كارهات مانده است .
يكي از مهمان ها كه الان مى آيد نكته بين و بهانه گير و حسود و چهار چشمى همه چيز را مى پايد . از اين اتاق به آن اتاق سر مى كشى، از حياط به توى هال مى پرى، از پله ها به طبقه بالا ميروى، بر ميگردى پرده و قالى و سماور گل و ميوه و چاى و شربت و شيرينى و حسن وحسين و مهين و شهين ....... غرقه درهمين كشمكشها و گرفتاريها و مشغوليات و خيالات و مى روى و مى آ يى و مى دوى و مى پرى كه ناگهان سر پيچ پلكان جلوت يك آينه است از آن رد مشو...! لحظه اى همه چيز را رها كن ، خودت را خلاص كن، بايست و با خودت روبرو شو نگاهش كن خوب نگاهش كن ا و را مى شناسى ؟ دقيقا ور اندازش كن كوشش كن درست بشنا سي اش، درست بجايش آورى فكر كن ببين اين همان است كه مى خواستى با شى ؟ اگر نه پس چه كسى و چه كارى فوريتر و مهمتر از اينكه همه اين مشغله هاى سرسام آور و پوچ و و روزمره و تكرارى و زودگذر و تقليدى و بي دوام و بى قيمت را از دست و دوشت بريزى و به او بپردازى، او را درست كنى، فرصت كم است مگر عمر آدمى چند هزار سال است ؟!
چه زود هم مى گذرد مثل صفحات كتابى كه باد ورق مى زند، آنهم كتاب كوچكى كه پنجاه، شصت صفحه بيشتر ندارد.
( دكتر شريعتي )
زندگي شبيه رودخانه اي است كه آدما در كنارش جا خوش كرده باشند . همه چيز از بالا دست به پائين مي رسد . از نسل قبل به نسل بعد

همین

kaveh_sharififar

عضو جدید
ورشـــيد، خورشـــــــــــــيد، خورشـــــــــــــــــــــــــــــــيد....... من يخ زده ام! بيا و تنها از همان «سکوت سردت» با من حرف بزن! بيا و تنها از دريچه چشمهای تيره ات به من نگاه کن.... بيا و کنار جسد يخ زده ام بنشين.... صورتت را نزديک بياور و توی صورتم «ها» کن! هــــــــــــــــــــــــــا.... شايد چشمهايم گرم شد... تنها به اندازه يک قطره «خورشيد» همين..... تنها يک قطره..... آوخ.... امشب «تو» را هم کم می آورم... امشب چيزی در گلويم له له زد، چيزی در گلويم نفس نفس زد، چيزی در گلويم فرياد زد و خفه شد! درست مثل هر شب! فرقی نکرده ام! درست مثل هر شب......

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ورشـــيد، خورشـــــــــــــيد، خورشـــــــــــــــــــــــــــــــيد....... من يخ زده ام! بيا و تنها از همان «سکوت سردت» با من حرف بزن! بيا و تنها از دريچه چشمهای تيره ات به من نگاه کن.... بيا و کنار جسد يخ زده ام بنشين.... صورتت را نزديک بياور و توی صورتم «ها» کن! هــــــــــــــــــــــــــا.... شايد چشمهايم گرم شد... تنها به اندازه يک قطره «خورشيد» همين..... تنها يک قطره..... آوخ.... امشب «تو» را هم کم می آورم... امشب چيزی در گلويم له له زد، چيزی در گلويم نفس نفس زد، چيزی در گلويم فرياد زد و خفه شد! درست مثل هر شب! فرقی نکرده ام! درست مثل هر شب......
:eek::eek::eek: والا ديگه نمي دونم چي بگم؟... پس بهتره سكوت كنم.......................................................................................................... شاد باشيد.:gol:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
"زندگی دو نیمه است ،
نیمه اول در انتظار نیمه دوم
و نیمه دوم در حسرت نیمه ی اول:cry:"

انشاالله و اگه خودتون بخواین می تونین در زندگی تون موفق بشین.
در ضمن منتظره معجزه نباشید! و خودتون معجزه آفرینی کنید.
--------
موفق و مفید باشید هم برای خودتون و هم برای دیگران
یا حق :gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سکوتت را هم می پرستم اگرچه حرف های قشنگت را بیشتر دوست دارم.
:redface:شما لطف دارين دوست عزيز.. اما بهتر نيست كه تغيير رويه بدين؟ :cry::cry:چرا ما عادت كرديم فقط حرف بزنيم؟ عملمون كجاست؟ البته شما هنوز در مرحله اول قرار دارين.. (با عرض پوزش) اول تغيير بدين ديدگاهتون رو.... اراده... و بعد وارد عمل بشين... :):)
شاد باشيد.:gol:;)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اي بابا.. آخه چرا مرتب تشكرم غير فعال ميشه.... :w19::w19::w20:پاك كلافم كرده.. اينطوري شرمنده تمام دوستان ميشم.... :(:(جبران مي كنم.....:redface::redface:
شاد باشيد.....:heart::heart::gol::gol:

kaveh_sharififar

عضو جدید
:redface:شما لطف دارين دوست عزيز.. اما بهتر نيست كه تغيير رويه بدين؟ :cry::cry:چرا ما عادت كرديم فقط حرف بزنيم؟ عملمون كجاست؟ البته شما هنوز در مرحله اول قرار دارين.. (با عرض پوزش) اول تغيير بدين ديدگاهتون رو.... اراده... و بعد وارد عمل بشين... :):)
شاد باشيد.:gol:;)

باشه زندگی یعنی رویش زندگی یعنی تکاپو یعنی تلاش
یعنی بودن و تغییر دادن و بودن ...

فردا 1387/8/18 رو روز تازه می دانم و شرو میکنم ولی فقط 4 u

هرچند معتقدم دنیا کوچیک تر از اونه که ما تصور میکنیم فقط با یک عکس بزرگ چشمامون رو پر می کنیم...

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاد باشید

شاد باشید

گرچه زندگی با درد وغم همراه است
اما مسیر از شادمانی های بسیار نیز خالی نیست
اگر دنیای خود را فرو ریخته یافتی
تکه های سالم را برگیرو به راه ادامه بده
چون در پایان ارزوهایت را براورده خواهی یافت
به یاد داشته باش!
در تو نیرویی است که نوید واقعیت یافتن رویاهایت را میدهد
حتا زمانیکه بسیار دور می نمایند!:gol:
لیندا پرین سایپ

h.a.az

عضو جدید
همه ی ما با اراده به دنیا می آییم. با حسرت زندگی میکنیم و با حسرت
میمیریم این است مفهوم زندگی کردن . پس هرگز به خاطر غمهایت گریه
مکن و مگذار این زمین پست شنونده ی آوای غمگین دلت باشد افسوس
آن زمان که باید دوست بداریم کوتاهی میکنیم آن زمان که دوستمان دارند
لجبازی میکنیم و بعد برای آنچه از دست رفته آه میکشیم.

mahearezoha

عضو جدید
آندرو متیوز :
هرکسی درس مخصوص به خود را می گیرد. ما می توانیم به سه طریق واکنش نشان دهیم
زندگی من مجموعه ای از درسهایی است که به آن نیاز دارم، درسهایی با نظم و ترتیب تمام در زندگی ام روی می دهد.( این سالمترین برخورد است و حد اکثر آرامش ذهن را تامین می کند.)
زندگی یک مسابقه بخت آزمایی است اما من از هر اتفاقی که در زندگی روی می دهد نهایت استفاده را می برم (این دومین انتخاب خوب است و کیفیت متوسطی را به زندگی می بخشد)
چرا همیشه همه بلاها سر من می آید؟ (این طرز برخورد نهایت ناکامی و بدبختی را تضمین می کند)
ما در زندگی مرتبا با درسهای تازه ای روبرو می شویم و تا زمانی که درسی را یاد نگیریم مجبور به گذراندن دوباره آن هستیم

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
زندگي شايد تصوير يك رويا باشد در قالب خيال يا انتظاري براي رسيدن معجزه ي خوشبختي، شايد هم اميد شيرين رسيدن به ساحل آرامش باشد و صعود به قله ي آرزوها،
درست نمي دانم:) اما من زندگي را با همين روياها، انتظارها و اميدها مي گذرانم و دوستش دارم... زندگي در نگاه من زيباست چون به فردا مي انديشم به فردايي روشن تر از امروز....:smile:;):gol:
بله زندگي زيباست......:w40: شاد باشيد.:w40::w40::w40::gol::heart:

mahearezoha

عضو جدید
در زندگي هر يك از افراد بشر دو راه وجود دارد:راه خوب و راه بد. اگر بعضي راه خوب را انتخاب مي كنند براي آن است كه راه بد بر اثر كثرت عبور ما بسته است!

mahearezoha

عضو جدید
زندگي آرام است، مثل آرامش يک خواب بلند.
زندگي شيرين است، مثل شيريني يک روز قشنگ.
زندگي رويايي است، مثل روياي ِيکي کودک ناز.
زندگي زيبايي است، مثل زيبايي يک غنچه ي باز.
زندگي تک تک اين ساعتهاست، زندگي چرخش اين عقربه هاست، زندگي راز دل مادر من. زندگي پينه ي دست پدر است، زندگي مثل زمان در گذر...

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوندااگر روزي بشر گردی ... زحال ما خبر گردي
... پشيمان مي شوي از قصه خلقت ... از اين بودن، از اين بدعت
... خداوندا تو مي داني که انسان بودن و ماندن در اين دنيا چه دشوار است
... چه زجري مي کشد آن کس که انسان است و از احساس سرشار است.
دکترشریعتی

Pedram-viva

کاربر بیش فعال
زندگي صحنه ی يكتای هنرمندی ماست
هركسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته بجاست
خرّم آن نغمه كه مردم بسپارند به ياد