زمینه های شغلی تآسیسات

زمینه های شغلی تآسیسات

• khob

رای: 0 0.0%
  • bad

• motevaset

• kheili bad

• khili khob

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

amirhossein.kh

عضو جدید
[FONT=&quot]زمینه های شغلی رشته مذکور عبارت است از[/FONT][FONT=&quot] : [/FONT]
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]نصاب[/FONT][FONT=&quot] و لوله کشی تاسیسات حرارت مرکزی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]​
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]جوشکار برق و گاز[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]​
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]نقشه کشی تاسیسات مکانیکی ساختمان[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]​
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]برقکار[/FONT][FONT=&quot] و راه انداز دستگاه های تاسیساتی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]​
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]طراح ، مجری و ناظر لوله کشی گاز خانگی و تجاری[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]​
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]راه انداز و تعمیرکار دستگاه های سردکننده خانگی و تجاری[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]​
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]لوله کش آب گرم و سرد ساختمان های مسکونی و تجاری با استفاده از لوله های فلزی و[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]پلیمری [/FONT]​
·[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]راه انداز و تعمیرکار سیستم های حرارت مرکزی با آب گرم (شوفاژ) و[/FONT][FONT=&quot] ..... [/FONT]​

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
آب دادن به گل ها
جارو زدن منازل
پرستاری از بچه ها
انجام خرید منازل
فروش سی دی مجاز

r.alimi

عضو جدید
خیلی بدبینانه نظر دادید چون یکی از بهترین رشته ها همین رشته است و زمینه شغلی خیلی وسیعی دارد و کمی همت و تلاش لازم دارد و فقط با کتاب های مختلف خوندن نمی شود در این رشته به جایی رسید باید استین ها را بالا زد و با کسب تجربه و دقت در کارها پیشرفت کرد و دیگران را به نوعی وابسته خود کرد من به شما قول می دهم در هر یک از این زمینه ها و دیگر کارها می توان به همه جا رسید ولی تنها مشکل این است که یک شبه نمی توان به این مرتبه رسید و کمی صبر می خواهد.

anishtain4

عضو جدید
خیلی بدبینانه نظر دادید چون یکی از بهترین رشته ها همین رشته است و زمینه شغلی خیلی وسیعی دارد و کمی همت و تلاش لازم دارد و فقط با کتاب های مختلف خوندن نمی شود در این رشته به جایی رسید باید استین ها را بالا زد و با کسب تجربه و دقت در کارها پیشرفت کرد و دیگران را به نوعی وابسته خود کرد من به شما قول می دهم در هر یک از این زمینه ها و دیگر کارها می توان به همه جا رسید ولی تنها مشکل این است که یک شبه نمی توان به این مرتبه رسید و کمی صبر می خواهد.

کاملا موافقم، باید یه طوری خودت دست به کار بزنی که کارگر نتونه ازت ایراد بگیره، یا یه چیزی نگی که غیر عملی باشه، اینطوری کلی از اعتبار شغلیت کم میشه. تا خودت دست به عمل نزنی این کاره نمیشی. حداقل باید یه دوره تن به کار بدی تا یاد بگیری بعد واستی کنار نگا کنی

amir_taha

عضو جدید
من ترم سوم کارشناسی نا پیوسته تاسیسات هستم. تو یه شرکت تاسیساتی هم به عنوان یه کارگر کار میکنم.

به قول استادمون تو این رشته اگه دنبال پول هستید باید گلو گشادی رو کنار بزارید و تن به کار بدید.

KAMRANKIANI

عضو جدید
بهترین رشته تاسیساته با این وضعیت که کشور داره به سمت فرهنگ استفاده درست از انرژی میره عالیه خوب میشه پول در اورد اگه فکره درستی داشته باشیم

salimkm

عضو جدید
سلام میخوام کارشناسی ناپیوسته بخونم میشه برام اطلاعات بدی.

morteza1360

عضو جدید
با سلام به دوستان
چون دیدم یکی از دوستان بسیار بد راجع به رشته تاسیسات قضاوت کردن باید بگم یکی از بهترین و پردرآمد ترین و همیشه کارترین رشته ها تاسیساته شما اگه دقت کنین اکثر مهندسای سیالات و جامدات و بعضی عمرانی ها هم دارند تو رشته تاسیسات کار میکنند.هر کی راهنمایی بیشتر میخاد با من تماس بگیره.من سالهاست که دارم تو تاسیسات کار میکنم و واقعا هیچ وقت بیکار نبودم.بقول دوستمون باید کار کنیم و تنبلی رو رها کنیم.موفق باشید

jami.m

عضو جدید
به نام خدا
به نظر من رشته خیلی بدی بازار کارش هم همش حمالی با پول کم اصلا رشته تخصصی نیست به قول معروف آخرش لوله کش هستیم از هنرستان تا کارشناسی یک مطلب اضافه یاد نگرفتم
دوست عزیز محض اطلاع جناب عالی باید بگم که کارشناس های تاسیسات حق طراحی در نظام مهندسی ندارند و به جاش این حق به مهندسان سیالات داده شده
این یعنی کشک

NARAFIGH1058

عضو جدید
داداش گلم برو سیالات اگه پول داری ما که اودیم تاسیسات حتی اسم مهندسم رومون نمیزارن.عزیزم جدیدا هر که پول دانشگاه آزاد میده مهندسه نه من که مثل خر درس خوندم حالا روزانه تاسیساتم و استادم میگه رشته سیالت کارا شمارو انجام میده

NARAFIGH1058

عضو جدید
آیاتاسیسات از مکانیک خودرو بهتر است؟

آیاتاسیسات از مکانیک خودرو بهتر است؟

من از مکانیک خودرو به تاسیسات تغییر رشته دادم الانم روزانه مهاجر اصفهانم ب نظر شما کار خوبی بود

akparas

عضو جدید
من از مکانیک خودرو به تاسیسات تغییر رشته دادم الانم روزانه مهاجر اصفهانم ب نظر شما کار خوبی بود
اسکل بودی خوب مکانیک خودرو خیلی بهتر بود چرا بهتر بود چون تو لیسانس فقط دانشگاه دولتی لیسانس فوق لیسانس میداد راحت دانشگاه واسه هیئت علمی جذبت می کردند ولی رشته تاسیسات هم خود این رشته هم رشته مکانیک سیالات اونقدر زیادن که نمیدونن چکار کنند.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار

درود
به نظرم من بستگی به علاقه ات داره
اگه علاقه داشته باشی آره وگرنه نه

arash33

عضو جدید
جواب

جواب

سلام
عزیزم اصلا ترس به دلت نده درسته شرایط سخت تو جامعه پیش اومده ولی اینو یادت باشه که تو اینجایی که این شرایط رو عوض کنی
تنها کاری که باید انجام بدی زمینه ای که علاقه داری رو پیدا کن در مرحله بعد پیشرفت رو تو کارت میبینی:gol:

M.ARIABOY

عضو جدید
بچه ها من مکانیک گرایش تاسیسات میخونم تو دانشگاه صنعتی اراک،کارشناسی ترم5 فرق اصلی رشته ما با مهندسی تاسیسات چیه؟؟
بازار کار خیی خوبی داره،لااقل تو ایران خیلی خوبه،توخارج از ایرانم خیلی خوب جواب میده، به شرطی که کاربلد باشی
ولی متاسفانه ارشدش تو ایران نیست،باید برای ارشد از ایران بری، یا اینکه گرایشای نزدیکتر مثل تبدیل انرژی بخونی
البته این رشته، طوریه که تو دوره لیسانس بسته میشه و کامل همه چیزای مورد نیازو یاد میگیری

چاوشي

عضو جدید
با سلام و عرض ادب خدمت مهندسین گرامی
بنده سال 90 فارغ التحصیل شدم در رشته به اصطلاح مهندسی تکنولوژی تاسیسات. و حدود هشت سال سابقه کار دارم در ضمینه مکانیک و تاسیسات.اونهاییکه ادعا میکنند که تاسیسات رشته خوبی است در ایران بهتره یکبار برای مصاحبه به یک کارخانه یا شرکت بروند تا ببینند که چه چیزهایی مدیران مربوطه از این گونه رشته توقع دارند چیه. یا خیلی خوش بین هستید به وضع مملکت یا طرز فکرتون از سطح جامعه فراتره.بنده با معدل 17 و هشت سال سابقه کار برای مصاحبه ایی رفتم به یک کارخانه تولید تجهیزات حرارتی و برودتی که کاملا تاسیساتی میباشد.می دونید به بنده چی گفت مدیر مربوطه؟ گفتش که ما اینجا شمارو به عنوان کارگر ساده قبول میکنیم با حقوق صفر کارگری.چون شما تازه وارد این شرکت میشید سوابق و مدارک شما به درد ما نمیخورد. حالا شما میگید درامد زاست؟بله درامدزاست ولی برای کسانیکه پارتیه کلفت و برش حرفی دارند و مهمتر از همه سرمایه زیاد مالی برای تجهیز شرکت خصوصی تاسیساتی.پس نه خودتونو گول بزنید نه بقیه رو.فعلا وضع مملکت اینجوریه

mirhamida

عضو جدید
بعضی از دوستان گفتند که نظام مهندسی به لیسانس تاسیسات طراحی نمیده؟ من خودم از سازمان استانم پرسیدم، گفت که میده. قضیه چطوریاس؟ چون من الان کارشناسی ناپیوسته جامدات دارم و میخوام با فوق دیپلمم برای تکنولوژی تاسیسات ثبت نام کنم فقط برای اینکه طراحی بگیرم. اگه واقعا نمیشه، دست نگه دارم!

آخرین ویرایش:

engineer0529

عضو جدید
رشته ی مهندسی تاسیسات اصلا بازار کار خوبی نداره.فارغ التحصیلان این رشته نهایتا لوله کش!!!!!!!!!!!به حساب میان نه مهندس!!!!!!!!!!!!!!!!برای لوله کش بودن هم که نیاز به این همه درس خوندن نیست!اگه دست من بود همین امروز این رشته رو از دانشگاه های کشور حذف می کردم.به نظر من که خوندن این رشته تلف کردن وقت وعمر و.......است.

engineer0529

عضو جدید
بچه ها من مکانیک گرایش تاسیسات میخونم تو دانشگاه صنعتی اراک،کارشناسی ترم5 فرق اصلی رشته ما با مهندسی تاسیسات چیه؟؟
بازار کار خیی خوبی داره،لااقل تو ایران خیلی خوبه،توخارج از ایرانم خیلی خوب جواب میده، به شرطی که کاربلد باشی
ولی متاسفانه ارشدش تو ایران نیست،باید برای ارشد از ایران بری، یا اینکه گرایشای نزدیکتر مثل تبدیل انرژی بخونی
البته این رشته، طوریه که تو دوره لیسانس بسته میشه و کامل همه چیزای مورد نیازو یاد میگیری

دوست عزیز اصلا اینطور نیست .وقتی فارغ التحصیل بشی وهر جا سر بزنی به چشم یه کارگر بی سواد نگاهت بکنن بیشتر متوجه میشی.

mersad20

کاربر فعال
رشته ی مهندسی تاسیسات اصلا بازار کار خوبی نداره.فارغ التحصیلان این رشته نهایتا لوله کش!!!!!!!!!!!به حساب میان نه مهندس!!!!!!!!!!!!!!!!برای لوله کش بودن هم که نیاز به این همه درس خوندن نیست!اگه دست من بود همین امروز این رشته رو از دانشگاه های کشور حذف می کردم.به نظر من که خوندن این رشته تلف کردن وقت وعمر و.......است.

خيلي بد بيني دوست من اتفاق اگر در تاسيسات خوب درس بخوني و واقعا با سواد باشي زمينه كار زيادي داره چون متخصص كم داره

mersad20

کاربر فعال
دوست عزیز اصلا اینطور نیست .وقتی فارغ التحصیل بشی وهر جا سر بزنی به چشم یه کارگر بی سواد نگاهت بکنن بیشتر متوجه میشی.

بله براي كسي كه واقعا سواد نداره همون لوله كش هم زياده بهش بگن حتي اگه ليسانس داشته باشه
اما اگر اطلاعات بالايي كسب كنيد به عنوان مشاور طرح ها يا طراح طرح ها خيلي جايگاه ويژه اي داريد
من خودم توي اين شرايط هستم ميدونم چقدر يه مهنمدس تاسيسات موثره در سيستم ها

White Eagle

عضو جدید
با سلام به دوستان
چون دیدم یکی از دوستان بسیار بد راجع به رشته تاسیسات قضاوت کردن باید بگم یکی از بهترین و پردرآمد ترین و همیشه کارترین رشته ها تاسیساته شما اگه دقت کنین اکثر مهندسای سیالات و جامدات و بعضی عمرانی ها هم دارند تو رشته تاسیسات کار میکنند.هر کی راهنمایی بیشتر میخاد با من تماس بگیره.من سالهاست که دارم تو تاسیسات کار میکنم و واقعا هیچ وقت بیکار نبودم.بقول دوستمون باید کار کنیم و تنبلی رو رها کنیم.موفق باشید
سلام دوست عزیز
من از کجا میتونم شروع کنم؟ترم آخری هستم و به کار نیاز دارم.

mahdip

عضو جدید
سلام
دوستان با هر رشته و هر تخصصي در مورد رشه هاي ديگه نظر ميدند جالبه
مثلا رشته معماري،صنايع ،عمران و ...در مورد بحث كاملا تخصصي تاسيسات نظر ميده و يا در يك پرو‍ژه سرپرست كارگاه كه معمولا عمراني هست مياد در مورد شيب لوله و سايز لوله بحث ميكنه اون موقع كه من و شما عدد رينولدز ميخونديم و ضربه قوچ حساب ميكرديم با چندين كتاب استاندارد دوستان مثلا در رشته معماري معطوف به يه كتاب استاندارد به نام نويفرت بودند كه بنده تما صفحاتشو حفظم اما به خودم اجازه دخالت توي كارشون نميدم
دوستان رشته مهندسي سيالات فقط تاسيسات نيست ميتونه مثلا تهويه مطبوع ،يا نيروگاه و ... باشه اما تاسيساتش راحت تره كه مهندسا تمايل دارند توي اون فعاليت كنند
شما رشته معدن يا نقشه برداري كه توي بيابون كار ميكنه هم بخوني سختي خاص خودشو داره و اگه علاقه داشته باشي حتما موفق هستي با درآمد خوب
يه سر به زندگي نامه آقاي مهندس حشمت ا... منصف يزنيد توي سن 90 سالگي هنوز دنبال كسب تجربه است و جايگاه وارسته هم داره اونم توي همين مملكته،اكثر بيمارستان ها دارند از استانداردي كه ايشون جمع آوري كرده استفاده ميكنند وضعيت ماليش هم خوب شده (دقت كنيد خوب شده)
پس ما لوله كش و ... نيستيم بلكه خودمون ميتونيم جايگاه خودمونو تعيين كنيم
اگه سوالي در مورد شروع كار داشتيد در خدمتم
موفق باشيد

بالا