زمان

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
آیا زمان انسانها را دگرگون می کند؟چه جیز ثابت می ماند؟
بطور مطلق نمیشه جواب داد.....
بعضی از انسانها درجا میزنن و در زمان باقی میمونن و هیچ پیشرفتی از هیچ نظر ندارن.... حالا اگه خوب باشن در همون حد باقی میمونن و اگه بد باشن بازهم در همون وضع میمونن و تلاشی برای بهتر شدن نمیکنن....
بعضی دیگه از انسانها با گذشت زمان پسرفت میکنن و یه سری شاخص های خوبیم که دارن از دست میدن....
و بعضی دیگه از انسانها هم پیشرفت میکنن و راه تکامل و راه اصلی حیات رو پیش میگیرن.....

اما در مورد اینکه چه چیز ثابت میمونه،تنها چیزی که ثابت میمونه این وجود و تن مادی شون هست.......
وگرنه روح و اندیشه ی انسانی میتونه پیشرفت و یا پسرفت داشته باشه......

masoomeh.bnv

عضو جدید
اره حتما همینطوره!!!

چون انسانها تجربه کسب میکنن و میتونن تغییر کنن حالا این تغییر میتونه مثبت باشه یا منفی!!!

مرسی بابت تاپیکت مهندس خیلی جالبه!! حتما جوابای جالبی میگیری!:)

SET@R

عضو جدید
فک کنم هیچ چیز ثابتی وجود نداره چه برسه انسان همه چیز با زمان تغییر میکنه

AMIR-ALI

عضو جدید
آیا زمان انسانها را دگرگون می کند؟چه جیز ثابت می ماند؟
جدا جواب این نمیدونی ؟
پ ن : تو این انجمن چقدر حجم تاپیک های بی محتوا زیاده
فک کنم سلول های مغزی ، در طولِ عمر ثابت میمونن !
یاصلا درست نیست
درسته که افزایش پیدا نمیکنن اما قابلیت از بین رفتن دارن
بطور مطلق نمیشه جواب داد.....
بعضی از انسانها درجا میزنن و در زمان باقی میمونن و هیچ پیشرفتی از هیچ نظر ندارن.... حالا اگه خوب باشن در همون حد باقی میمونن و اگه بد باشن بازهم در همون وضع میمونن و تلاشی برای بهتر شدن نمیکنن....
بعضی دیگه از انسانها با گذشت زمان پسرفت میکنن و یه سری شاخص های خوبیم که دارن از دست میدن....
و بعضی دیگه از انسانها هم پیشرفت میکنن و راه تکامل و راه اصلی حیات رو پیش میگیرن.....

اما در مورد اینکه چه چیز ثابت میمونه،تنها چیزی که ثابت میمونه این وجود و تن مادی شون هست.......
وگرنه روح و اندیشه ی انسانی میتونه پیشرفت و یا پسرفت داشته باشه......
مخالم
هیچ چیز ثابت نمیمونه
انسان دائما با محیط اطرافش در تعامله
اره حتما همینطوره!!!

چون انسانها تجربه کسب میکنن و میتونن تغییر کنن حالا این تغییر میتونه مثبت باشه یا منفی!!!

مرسی بابت تاپیکت مهندس خیلی جالبه!! حتما جوابای جالبی میگیری!:)
این تغییر ارتباط زیادی با تجربه نداره
این شرایط هست که تغییرات را بوجود میاره
فک کنم هیچ چیز ثابتی وجود نداره چه برسه انسان همه چیز با زمان تغییر میکنه
تا حدودی درسته ثابت مطلق نداریم

شیخ اجل

عضو جدید
به نظر من زمان بزرگترین قاضیه، با گذشتنش خیلی چیزارو مشخص میکنه..... زمان چیزی رو تغییر نمیده..... چیزی که تغییر میکنه انسانه و اون چیزی که تغییر میده عقل و عشق انسانه و البته بازی تقدیر ....

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره زمان همه چیزو تغییر میده اما اگه انسان فقط بعد مادی تعریف بشه ولی ایا با این تغییرات که جسم و روح میکنه یه چیز ثابت نیست که بر همون مبنا تو خودتو همون ادم 20 سال قبل میدونی؟ قطعا اون چیز به جسم ربط نداره اگه داشت کسایی که یه قسمت از جسمشون رو از دست میدادن باید اون چیز ثابتم یه چیزیش کم میشد.
گرچه زمان تغییر نمیده تغییر خودش باعث بوجود اومدن زمان میشه مثلا ما از روی حرکت زمین یا هر حرکت دیگه میتونیم زمانو تشخیص بدیم اگه همه چیز ثابت بود زمان معنی نداشت.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدن که هر هفت سال یه بار تغییر می کنه و نو میشه، بقیه چیزام هر وقت ما بخواییم تغییر میکنه.