زمان بندی کوتاه مدت اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونایی که کلاس میرن احیانا اگه استادشون تو خواب حرف زد به ما هم بگن.....من دیشب خواب دیدم هفت تا گاو فربه اومدن برگه اسکیسمو خوردن از اونور لپ لپ دفع کردن:eek:
به نظرتون امسال موضوع چی میتونه باشه و یا تو کدوم اقلیم؟؟؟؟به نظرتون جام جهانی تاثیر میزاره مثلا بگن کمپ تیم ملی در ریودوژانیرو:D

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم!!! بیماری باز کردن بی خودی یخچال گرفتم!!! اینقد الکی آب خوردم دارم می ترکم!!!:biggrin:

عه من فکر میکردم من فقط دچار این دردم:biggrin: موندم اگه یخچال نبود میخاستم در کجا رو باز کنم درد دل کنم!

moeinz

کاربر بیش فعال
من ورکشاپ مرکز معماریو میخام برم
استاد عسگری پور میگه خیلی میتونه کمکت کنه
اونجا هم جوش اسکیسیه هم صب تا شب میتونی کار کنی
تو خونه سخته حداقل برا من

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که کلاس میرن احیانا اگه استادشون تو خواب حرف زد به ما هم بگن.....من دیشب خواب دیدم هفت تا گاو فربه اومدن برگه اسکیسمو خوردن از اونور لپ لپ دفع کردن:eek:
به نظرتون امسال موضوع چی میتونه باشه و یا تو کدوم اقلیم؟؟؟؟به نظرتون جام جهانی تاثیر میزاره مثلا بگن کمپ تیم ملی در ریودوژانیرو:D

سجاد پارسال شقاقی پیش بینی کرد موضوع تو اقلیم کوهستانی یا شمالی باشه با موضوع عملکردی چون میگفت خیلی وقته این جور موضوعها ندادن ولی خوب این پیش بینیش غلط بود
شاید امسال درست باشه

karanka

عضو جدید

نوبت شماله... کارخانه شالی کوبی

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره منم ...:( هیچیم کار نکردم از سایت این شهر کتابم هیچی حالیم نشد خیلی بیسوادم...

نه عزیزم بی سواد نیستی
یه خورده بی حوصله بودی و تنبلیت میومده یه خورده نگاه کنی
مطمئن باش اگه خودت را محکم میگرفتی میفهمیدی و میتونستی کار کنی

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها خیلی بی حوصله ام یه جا بند نمیشم!!!

همه هم درد شدیم ،تازه یان خوبه من یکی که مثلا سعی می کنم شب زود بیام بخوابم 1اینا که صب زود پاشم تا 4خوابم نمیبره تازه بعدش هم کابوس می بینم دارم دیونه میشم ،حالا خوبه من رتبه 1 نشدم که بخوام از اسکیس بترسم:biggrin:

کمپ تیم ملی در کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این دیگه چیه خدا نکنه من که اصلا نمی دونم فوتبال چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟انشاله سالی که داداشم خواست امتحان بدم از این موضوعات بدن بهشون یک ربع تموم میکنه تحویل میده :biggrin:
عه من فکر میکردم من فقط دچار این دردم:biggrin: موندم اگه یخچال نبود میخاستم در کجا رو باز کنم درد دل کنم!

نگران نباشید این درد مشترک همه مونه ،همون این تیپی شدیم من که جدید افتادم توی کار پای سبز دور میخورم میرم پای سبز بخورم:biggrin:

سجاد پارسال شقاقی پیش بینی کرد موضوع تو اقلیم کوهستانی یا شمالی باشه با موضوع عملکردی چون میگفت خیلی وقته این جور موضوعها ندادن ولی خوب این پیش بینیش غلط بود
شاید امسال درست باشه

من شنیدم جلسه اخر موضوع را میگه ،حالا دیگه خدا داند از یک نفر هم نه از چند نفری شنیدم این موضوع را

نه عزیزم بی سواد نیستی
یه خورده بی حوصله بودی و تنبلیت میومده یه خورده نگاه کنی
مطمئن باش اگه خودت را محکم میگرفتی میفهمیدی و میتونستی کار کنی

خانم مهندس من که نتونستم از اون سایت چیزی ببینم خیلی کم رنگ بود فقط یک سایت مستطیل 25*15 بود که مساحت و زیر بناش می شد 375متر مربع ولی ایتم ها یک 700متری فضا می خواست و من هم توی 3 لول دیاگرام زدم توی اوننیم ساعتی که نشستم بهش فک کردم ،البته یک چیزی مگه سالن برای مطالعه نمی خواد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این جا که داریم طراحی می کنیم باید این جوری باشه که بیایمیک فضا طراحی کینم برا امانت کتاب و یک قسمت کوچیک هم برای فروش درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی اگه جای دید پرنده ناظر بزنیم چی؟؟؟؟؟؟؟من یک چیز توی ذهنم هست ولی خوب در نیومد اتودش،یعنی خوب که چه عرض کنم داغون شد اتود اولیه حجمش

aytakin69

عضو جدید
همه هم درد شدیم ،تازه یان خوبه من یکی که مثلا سعی می کنم شب زود بیام بخوابم 1اینا که صب زود پاشم تا 4خوابم نمیبره تازه بعدش هم کابوس می بینم دارم دیونه میشم ،حالا خوبه من رتبه 1 نشدم که بخوام از اسکیس بترسم:biggrin:

کمپ تیم ملی در کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این دیگه چیه خدا نکنه من که اصلا نمی دونم فوتبال چی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟انشاله سالی که داداشم خواست امتحان بدم از این موضوعات بدن بهشون یک ربع تموم میکنه تحویل میده :biggrin:

نگران نباشید این درد مشترک همه مونه ،همون این تیپی شدیم من که جدید افتادم توی کار پای سبز دور میخورم میرم پای سبز بخورم:biggrin:

من شنیدم جلسه اخر موضوع را میگه ،حالا دیگه خدا داند از یک نفر هم نه از چند نفری شنیدم این موضوع را

خانم مهندس من که نتونستم از اون سایت چیزی ببینم خیلی کم رنگ بود فقط یک سایت مستطیل 25*15 بود که مساحت و زیر بناش می شد 375متر مربع ولی ایتم ها یک 700متری فضا می خواست و من هم توی 3 لول دیاگرام زدم توی اوننیم ساعتی که نشستم بهش فک کردم ،البته یک چیزی مگه سالن برای مطالعه نمی خواد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این جا که داریم طراحی می کنیم باید این جوری باشه که بیایمیک فضا طراحی کینم برا امانت کتاب و یک قسمت کوچیک هم برای فروش درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی اگه جای دید پرنده ناظر بزنیم چی؟؟؟؟؟؟؟من یک چیز توی ذهنم هست ولی خوب در نیومد اتودش،یعنی خوب که چه عرض کنم داغون شد اتود اولیه حجمش

آره میگه موضوع رو منم شنیدم از دوستام که میرن سر کلاسش ...خدایی اگه بهم برسونن میام منم بهتون میگم...:D

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه عزیزم اینجا کلش برای فروض کتاب هست
اسمش رو خودش شهر کتاب مثل یک فروشگاه بزرگ
شهر کتاب تو شهر های بزرگ زیاد هست فکر کنم رفته باشی

در مورد موارد خواسته شد تو اسکیس تجربه نشون داده اگه ایدت خوب باشه هر چی بزنی و موارد خواسته شده هم رعایت نکنی نمره بالایی میگری فقط باید بتونی ایدت را برسونی
ولی اگر نتونستی برای موضوع ایده خوبی بدی یا به قول خودت ایدت را پردازش کنی خوب بهتر موارد خواسته شدی را رعایت کنی تا نمره اون را بگیری

ولی خوب همیشه دید انسان ارزشش و زیباییش بیشتر هست

در مورد ایده پردازی هم کلا مشکل تمام بچه ا با اسکیس همین
کسی تو اسکیس موفق که بتونه سریع ایده بده و پردازشش کنه
البته با تجربه این کار سریعتر اتفاق میفته

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

در مورد موارد خواسته شد تو اسکیس تجربه نشون داده اگه ایدت خوب باشه هر چی بزنی و موارد خواسته شده هم رعایت نکنی نمره بالایی میگری فقط باید بتونی ایدت را برسونی
ولی اگر نتونستی برای موضوع ایده خوبی بدی یا به قول خودت ایدت را پردازش کنی خوب بهتر موارد خواسته شدی را رعایت کنی تا نمره اون را بگیری

مرسی کیمیا جون ،اره راستش این قدر پسر دایی ام موقع کانسپت توی مخم راه رفت و هی درباره سکته مغزی و قلبی خوند ، هی گفت ابج یتو علایم را داری که گفتم اگه نداشته باشم هم تو من سکته میدی،فک کنم توی دیاگرام هام که زده بودم یکم باید تجدید نظر کنم چون تعریف عوض شد ولی دوست دارم ایده ام ادامه بدم اگه بتونم یک حجم بیرونی را در بیارم انشاله کار میشینم کاملمیکشم و میزارم حالا امشبیا فردا دقیق نمی دونم ولی کانسپتم کتاب بود و دوسش داشتم وقتی بهش فک می کردم

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کیمیا خانم یه سوال ازتون دارم؟؟؟
تو ازمون اگه ریز فضا ها طوری باشه که مجبور بشیم بنا رو 2 طبقه کنیم کدوم ریز فضا ها رو تو پلان اصلیمون بیاریم؟؟؟ چون فرصت چند پلان زدن نیست!!! مثلا شما ک گنبد نما کار کردین، کدوم فضا ها رو تو پلاتنون آوردین؟؟؟

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو ازمون اگه ریز فضا ها طوری باشه که مجبور بشیم بنا رو 2 طبقه کنیم کدوم ریز فضا ها رو تو پلان اصلیمون بیاریم؟؟؟ چون فرصت چند پلان زدن نیست!!! مثلا شما ک گنبد نما کار کردین، کدوم فضا ها رو تو پلاتنون آوردین؟؟؟

متاسفانه اشتباه من پارسال همین بود که اومدم همه فاضا ها را اوردم تو پلان و کارم به هم ریخت و ایدم در نیومد
در صورتی که باید پلان همکف را میکشیدم و بقیه را رها میکردم

ولی به نظر من فضای اصلی کار که مثلا پارسال قسمت سلام گاه مهم بود

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه اشتباه من پارسال همین بود که اومدم همه فاضا ها را اوردم تو پلان و کارم به هم ریخت و ایدم در نیومد
در صورتی که باید پلان همکف را میکشیدم و بقیه را رها میکردم

ولی به نظر من فضای اصلی کار که مثلا پارسال قسمت سلام گاه مهم بود
به نظرتون تو سرای محله فضا مهم کدومه؟؟؟

alice

عضو جدید
من اومدم ولی چه اومدنی:D سرعت لاک پشت که می گن منم...اون وسط که خالیه می خواستم داخلی بزنم :redface:نمی دونم کلا من چرا نمی رسم مدارکو کامل کنم 3 ساعتم تموم شد فقط به دوتا پلان و نما رسیدم ، با تمرین بیشتر به مرور به نظرتون سرعت می ره بالا؟ یه سوال دیگه هم داشتم وقتی نمی رسیم پلانو راندو کنیم فضاهای تقسیم رو رنگ کنیم بهتره یا باعث می شه پرت فضاییمون بیشتر بشه، بیشتر تو چش بیاد ..
002.jpg

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی فقط پلان یک طبقه را بکشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پ بالا و پایین چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه این جور باشه که میشه تقریبا دسترسی ها را پیچوند یک جورهایی که نخوایی اعداد ارقام بزنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من بیچاره را بگو که همه اش به فکر دسترسی و معلولین و این حرفام که بتون به طبقات هم برن ؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی واقعا یک طبقه بزنیم پ از کجا بقیه را بفهمن داور ها ؟؟؟؟؟؟؟این جوری که میشه یک جورایی کلک زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون به حساب نما و مقطع میشه هم توی نما دست برد هم مقطع بای ان اوصاف پلان هم که نمیان با نما و مقطع چک کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اومدم ولی چه اومدنی:D سرعت لاک پشت که می گن منم...اون وسط که خالیه می خواستم داخلی بزنم :redface:نمی دونم کلا من چرا نمی رسم مدارکو کامل کنم 3 ساعتم تموم شد فقط به دوتا پلان و نما رسیدم ، با تمرین بیشتر به مرور به نظرتون سرعت می ره بالا؟ یه سوال دیگه هم داشتم وقتی نمی رسیم پلانو راندو کنیم فضاهای تقسیم رو رنگ کنیم بهتره یا باعث می شه پرت فضاییمون بیشتر بشه، بیشتر تو چش بیاد ..
مشاهده پیوست 208934

اول از همه خسته نباشی مهندس ،من کمتر از بقیه می دونم و اطلاعات دارم ولی ایرادات به نظر من که خیلی خیلی مبتدی هستم توی نگاه اول بدون دقت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کانسپتت و ایده ات چی بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دنبال چی بودی ؟؟؟؟؟یا بهتر بگم لااقل چیزهایی که می خواستی تیو طراحی بهش برسی چی بود و چقدرش تونستی نشون بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انبار چرا هم کف گذاشتی ؟؟؟؟؟؟به نظرت انبار باید این جوری در دسترس همه گذاشت درسته که در داره ولی به نظرم یک فضاهایی دیگه مهمتر بودن که جاشون انبار بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟
یک چیزی اگه مثلا یک بازید کننده معلول داشته باشی که کتب خارجی یا دی وی دی یا مجله بخواد چیکار باید کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی یک چیزی بچه ها مگه افتاب برا کتاب و اینها ضرر نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه اره که به نظرم ما به طراحی فضا احتیاج داریم تا پنجره گذاشتن ،به نظرم داخل فضاش نسبت به نماش اهمیت بیشتری داره توی این موضوع البته نظر منه
امیدوارم ناراحت نشده باشی

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی فقط پلان یک طبقه را بکشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پ بالا و پایین چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه این جور باشه که میشه تقریبا دسترسی ها را پیچوند یک جورهایی که نخوایی اعداد ارقام بزنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من بیچاره را بگو که همه اش به فکر دسترسی و معلولین و این حرفام که بتون به طبقات هم برن ؟؟؟؟؟؟؟؟یعنی واقعا یک طبقه بزنیم پ از کجا بقیه را بفهمن داور ها ؟؟؟؟؟؟؟این جوری که میشه یک جورایی کلک زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون به حساب نما و مقطع میشه هم توی نما دست برد هم مقطع بای ان اوصاف پلان هم که نمیان با نما و مقطع چک کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اره دقیقا همین که گفتی
منم پارسال به قید و بندهایی که شما گفتی پا بند شدم و زدم کارما داغون کردم و امروز پشیمونم

ولی یه چیز را بدون
اگر تو سوال گفت پلان طبقات یعنی هر چی پلان داری باید بکشی

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 208934

1-نمایی که طراجی کردی نسبتا خوبه ولی راندوش را یه خورده بیشتر کار کنی عالی میشه
2-همین جور که گفتی فرایندت صفر
3-فضای تقسیم را رنگ کن ولی نه این رنگ
یه رنگ ملایم خیلی خیلی ملایم
البته توجه داشته باش که فضای تقسیم و ارتباطیت ضایع نباشه فضای تقسیم این پلانت خوبه

4- یه چیز دیگه اخر کارت سعی کن شطرنجی زیر کارتا پاک کنی درست که خالی میشه کارت ولی بعضی مواقع ممکن ابعاد را راعایت نکرده باشی یا حواست نباشه سوتی داده باشی بدتر میشه

5- برای پلانت و فضاهات سقف کاذب بکش تا پر بشه
6- برای 3 ساعت هم خیلی کم کار کردی همون جور که خودت گفتی این یک شیت باید 1 ساعت یا نهایتا 1:30 ساعت طول بکشه با تمرین و دستت اومدن قلق ها سرعتت بالا میره

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره دقیقا همین که گفتی
منم پارسال به قید و بندهایی که شما گفتی پا بند شدم و زدم کارما داغون کردم و امروز پشیمونم

ولی یه چیز را بدون
اگر تو سوال گفت پلان طبقات یعنی هر چی پلان داری باید بکشی

اوکی مهندس من هم برم ببینم چه میکنم با این اوصاف داغون خودم ،امیدوارم تیو این مدت لااقل یک چیزی یاد بگیرم

یک چیزی فقط این که مثلا بچه ها میگن برا هر چیزی یک چند تا کار حفظ کردن و سر جلسه وقتشون برا ایده و دیتیل ها تلف نکردن این یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟میشه توضیح بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه خسته نباشی مهندس ،من کمتر از بقیه می دونم و اطلاعات دارم ولی ایرادات به نظر من که خیلی خیلی مبتدی هستم توی نگاه اول بدون دقت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کانسپتت و ایده ات چی بوده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دنبال چی بودی ؟؟؟؟؟یا بهتر بگم لااقل چیزهایی که می خواستی تیو طراحی بهش برسی چی بود و چقدرش تونستی نشون بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
انبار چرا هم کف گذاشتی ؟؟؟؟؟؟به نظرت انبار باید این جوری در دسترس همه گذاشت درسته که در داره ولی به نظرم یک فضاهایی دیگه مهمتر بودن که جاشون انبار بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟
یک چیزی اگه مثلا یک بازید کننده معلول داشته باشی که کتب خارجی یا دی وی دی یا مجله بخواد چیکار باید کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی یک چیزی بچه ها مگه افتاب برا کتاب و اینها ضرر نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه اره که به نظرم ما به طراحی فضا احتیاج داریم تا پنجره گذاشتن ،به نظرم داخل فضاش نسبت به نماش اهمیت بیشتری داره توی این موضوع البته نظر منه
امیدوارم ناراحت نشده باشی

نکاتی که گفتی درست هست ولی انبار باید همکف باشه تا کاشن کتاب راخت بتونه بیاد تو انبار خالی کنه و بره ولی باید دسترسیش به عموم را ببندند

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوکی مهندس من هم برم ببینم چه میکنم با این اوصاف داغون خودم ،امیدوارم تیو این مدت لااقل یک چیزی یاد بگیرم

یک چیزی فقط این که مثلا بچه ها میگن برا هر چیزی یک چند تا کار حفظ کردن و سر جلسه وقتشون برا ایده و دیتیل ها تلف نکردن این یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟میشه توضیح بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا

من این کار را برای ایده موافق نیستم
خیلی استاده ها هم موافق نیستن

ولی برای دیتیل حتما
برو دیتیل های مختلف حفظ کن 30 ساعت اخر یه سریشا بریز تو کارت

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکاتی که گفتی درست هست ولی انبار باید همکف باشه تا کاشن کتاب راخت بتونه بیاد تو انبار خالی کنه و بره ولی باید دسترسیش به عموم را ببندند

درسته اینی که میگی ولی این انبار کتابه به نظرم حتی یک نیم طبقه هم بره زیر شاید خوب باشه نمی دونم شاید هم یک جورهایی اگه بشه ببریمش پشت قسمت کارکنان یک جوری که دست عموم بهش راحت نرسه بازم خوبه

ولی برای دیتیل حتما

به نظرت دیتیل های که برا کار حفظ کنم را از کدوم کتابها بهتره پیدا کنم و به روش خودم تغییرش بدم که بشه دیتیل خودم یک چیزی که ساده بشه بفهمیش چون می خوام ذهنم پر کنم از دیتیل ،برا ایده و کانسپت نظرت چیه کتابچی خوبه به غیر کتابه ایده و خلاقیت طایفه

aytakin69

عضو جدید

ولی برای دیتیل حتما

آقا دقیقا منظورتون از دیتیل چیه دیتیل چیا مثلا؟ یکی کامل توضیح بده لطفا.....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا