زلزله عذاب و حکمت الهی هست یا تنها یک حادثه طبیعی بدون برنامه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزيز
در حالي كه استارتر ميتونست پاسخ كنجكاوي هاي خودشو به همين راحتي بگيره(كه البته اگه اين پاسخ را قبول داشته باشه)
اومده همچين بحثي را انداخته

بازم این دلیل رو قبول نداره
پس بهتره دیگه بحث نکنیم و این تاپیک بالا نیاد................................

sorosh.h

عضو جدید
چی میگی بابا !!!!!

عجب آدمایی هستین شماها، بنده خدا من از گنده تر از ادم هاش که کلی مردم رو تهدید کردن نترسیدم، مثل بچه ها بیام به ترک ها متلک بندازم.

بدجوری به توهم توطئه با کمال تاسف دچار هستین.

جالبیش هم اینجاست خودم دارم میگم منظور من زلزله در معنای عام هست، باز میگه نه منظورت ترک هاست !!!

اگر بنا به قضاوت شخصیه، منم میگم شما از ترک های تجزیه طلبی که قصد تفرقه میان فارس و ترک رو دارین، خوبه اینطور؟

نه عزیزم
من نه ترکم
نه فارسم
یه بار دیگه خودت تاپیکتو بررسی کن
ببین حدیثات چی نوشته
بعد اخبار رو ببین ، فکر کن دو روز پیش چه اتفاقی افتاده
اون دوستمون حرف خوبی زد
مثه اینه بیای از المپیک حرف بزنی این روزا بعد بگی منظور من المپیک سیدنی 2000 بوده
ببین شما شاید ناخواسته حرفایی رو زدی
ولی اشتباه کردی
مثله اون دوستمون میومدی یه ختم قرآن میگرفتی ثوابشم بیشتر بود
نه بیای تو این روزا تحلیل اسلامی کنی زلزله رو
من تعجب میکنم میگی منظور من زلزله ژاپن بوده آخه پسر این چه حرفی بود زدی
منظورتو نمیفهمم از گنده تر از آدماش پس جوابی هم ندارم
خواهش میکنم یه جواب بدید ما رو راحت کنید منظورت از این تاپیک چی بود اگه آذربایجان نبود

*Essi*

اخراجی موقت
خواهش میکنم یه جواب بدید ما رو راحت کنید منظورت از این تاپیک چی بود اگه آذربایجان نبود

منظور از تاپیک بررسی علل زلزله از دیدگاه قرآن و روایات اسلامی هست.

هرجایی هم که زلزله توش رخ داده میتونه شاملش بشه از آذربایجان بگیر تا بم تا توکیو تا سواحل هاوایایی....

این وسط هم هیچکدام تافته جدا بافته نیست، اینها هم نظرات شخص من نیستن، چندجا دیگه هم زلزله اومد این تاپیک رو آپ میکنم تا شما از این شک و تردید در بیایین، خوبه؟

اگر هم خودم تو یکی از این زلزله ها به درک واصل شدم، وصیت میکنم یکی بیاد آپ کنه.....

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد زنا و فحشا و.... که پیامبر بارها در احادیثش اشاره کرده نظرت چیه؟ همش جعلیه از دم نه؟

والا من نمیدونم یه بچه خردسال که زمان پیامبرها زیر آوار زلزله مدفون میشده، چطوری وجود پیامبرش رو انکار کرده !!!!!!!

هرچند ممکنه بگین فقط بزرگ هاشون مردن، بچه ها رشد کردن در طبیعت و زلزله شامل حالشون نشده.

دقیقا همین حرف که مرگ خوبه اما واسه همسایه کافر !!!!!!

این زلزله اگر منظورتون چیزهای مصنوعی هست، باید توی باکو و...میومد تا ایران.
بچه کافر کافر میشه
بچه مسلمون مسلمون میشه..............
اما هیچ مسلمونی این بلا رو برای کافر نمیخواد
چون همون طور که شعر سعدی رو یاداوری کردم برات ............................ برو دوباره اون پستم ر بخون متوجه میشی
چیزای مصنوعی نه....................زباله های...... جمله رو خودت کامل کن من اولشو گفتم...................................که ماشالله تو کشور ما .....................

sorosh.h

عضو جدید
منظور از تاپیک بررسی علل زلزله از دیدگاه قرآن و روایات اسلامی هست.

هرجایی هم که زلزله توش رخ داده میتونه شاملش بشه از آذربایجان بگیر تا بم تا توکیو تا سواحل هاوایایی....

این وسط هم هیچکدام تافته جدا بافته نیست، اینها هم نظرات شخص من نیستن، چندجا دیگه هم زلزله اومد این تاپیک رو آپ میکنم تا شما از این شک و تردید در بیایین، خوبه؟

اگر هم خودم تو یکی از این زلزله ها به درک واصل شدم، وصیت میکنم یکی بیاد آپ کنه.....
مرسی به فکر زلزله بودی
من دیگه حرفی ندارم

*Essi*

اخراجی موقت
عزيزم اين عذابها و معجزه مختص دوران خودش بوده!
معجزه هم با عقل ومنطق جور در نمياد!
من نگفتم احاديث همشون جعليه شما دقت كن........گفتم احاديث درست و جعلي در هم هستن!دقت كن لطفا
..چون مي دونستي خيليا موضع مي گيرن...........الان ببين تاپيك به چه وضعي افتاده!

نمیدونم والا، چطوری معجزه زلزله رو وقتی با عقل و منطقتون جور در نمیاد، هضمش میکنین.

شاید هم من عضو لازم برای هضم این چیزهارو ندارم. :gol:

تاپیک رو هم من منحرف نکردم، دوستان متعصب منحرف کردن، من درباره حجاب هم تاپیکی زدم و فقط احادیث رو از منظر دیگری گذاشتم همین کارو کردند.

آذربایجان و.... بهانه هست، دوستان میترسند باورهاشون به چالش کشیده بشه، گوش هاشون عادت کرده به تنها شنیدن صداهای موافق.

*Essi*

اخراجی موقت
بچه کافر کافر میشه
بچه مسلمون مسلمون میشه..............
اما هیچ مسلمونی این بلا رو برای کافر نمیخواد

چون همون طور که شعر سعدی رو یاداوری کردم برات ............................ برو دوباره اون پستم ر بخون متوجه میشی چیزای مصنوعی نه....................زباله های...... جمله رو خودت کامل کن من اولشو گفتم...................................که ماشالله تو کشور ما .....................

بله اون بچه بدبخت کافر، کافر میشه.... مسلمان هم براش عذاب نخواد الله میخواد.

وقتی جهان بینی و نگرش و توجیه اینگونه هست، من بحثی ندارم.

هر طور دوست دارین استنباط کنین، عذاب رو برای دیگران حق و قطعی بدونین، اما خودتون رو تافته جدا بافته فرض کنین که نظر کرده این و از بد روزگار و زباله هسته ای و...زلزله میاد.

ای کاش همه آدم هارو در کل تاریخ به یک چشم میدیدم....

آخرین ویرایش:

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم ميگم....
من كاري به نيته استارتر ندارم....هر چند اين سوال را دارم كه اقاي استارتر آيا زلزله اذربايجان بعد قرنها تنها زلزله اي بوده اتفاق افتاده كه تلنگري بر ذهنتان بوده كه الان اين تاپيك را بزنين؟؟؟هر روز و همه جا زلزله ميشه...اما چرا حالا؟؟

من تنها به اين معترضم....كه در زمان مناسبي زده نشده

man69

عضو جدید
استارتر من فکر نمیکنم به جوابت برسی چون همش به فکر جواب دادن به بچه ها هستی حتی نظراتشون رو هم مسخره میکنی ادامه دادن به این بحث بیهودست زحمت نکش جواب منو نده من دیگه به این تاپیک نمیام چون هیچ پاسخ منطقی ازت ندیدم

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم والا، چطوری معجزه زلزله رو وقتی با عقل و منطقتون جور در نمیاد، هضمش میکنین.

شاید هم من عضو لازم برای هضم این چیزهارو ندارم. :gol:

تاپیک رو هم من منحرف نکردم، دوستان متعصب منحرف کردن، من درباره حجاب هم تاپیکی زدم و فقط احادیث رو از منظر دیگری گذاشتم همین کارو کردند.

آذربایجان و.... بهانه هست، دوستان میترسند باورهاشون به چالش کشیده بشه، گوش هاشون عادت کرده به تنها شنیدن صداهای موافق.
من پيشنهاد ميدم در خواست بدي تاپيك قفل بشه
البته هركس حق داره نظرشو بگه وبحثم كنه!اما به نظرم تاپيك قفل بشه بهتره
اينجوري اعصاب همه خراب ميشه

مرا به رندی و عشق آن فضول عیب کند
که اعتراض بر اسرار علم غیب کند
کمال سر محبت ببین نه نقص گناه
که هر که بی‌هنر افتد نظر به عیب کند
ز عطر حور بهشت آن نفس برآید بوی
که خاک میکده ما عبیر جیب کند
چنان زند ره اسلام غمزه ساقی
که اجتناب ز صهبا مگر صهیب کند
کلید گنج سعادت قبول اهل دل است
مباد آن که در این نکته شک و ریب کند
شبان وادی ایمن گهی رسد به مراد
که چند سال به جان خدمت شعیب کند
ز دیده خون بچکاند فسانه حافظ
چو یاد وقت زمان شباب و شیب کند

*Essi*

اخراجی موقت
استارتر من فکر نمیکنم به جوابت برسی چون همش به فکر جواب دادن به بچه ها هستی حتی نظراتشون رو هم مسخره میکنی ادامه دادن به این بحث بیهودست زحمت نکش جواب منو نده من دیگه به این تاپیک نمیام چون هیچ پاسخ منطقی ازت ندیدم

کیو مسخره کردم، عجب بابا !!!!!!

از اول تاپیک هدف خوانی و تهمت زنی و منظورت این بوده و اون بوده، بعدا به من میگی منطق نداری، باشه دمت گرم، قضاوت جالبی کردی.

من پاسخ هایی که از شما دیدم کاملا منطقی بود، چون منطق از نطر آدم های مذهبی یعنی باور خودشون.

موفق باشی.

آخرین ویرایش:

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله اون بچه بدبخت کافر، کافر میشه.... مسلمان هم براش عذاب نخواد الله میخواد.

وقتی جهان بینی و نگرش و توجیه اینگونه هست، من بحثی ندارم.

هر طور دوست دارین استنباط کنین، عذاب رو برای دیگران حق و قطعی بدونین، اما خودتون رو تافته جدا بافته فرض کنین که نظر کرده این و از بد روزگار و زباله و...زلزله میاد.

هرچند من خودم هیچکدام از این تئوری هارو شخصا قبول ندارم و همه چیز حوادث طبیعی تصادف مطلق بدون برنامه و حکمت و.... بوده ، هست و خواهد بود در کل تاریخ.
وقتی الله بخواد میشه بلا اما واسه کافران یعنی آدمای بی دین
ما در مقامی نیستیم که عذاب رو برای دیگران قطعی بدونیم شما درای میگی زلزله عذاب خداست......................
تافته جدا بافته هم نیستیم همه نقاط ایران زلزله اومده ، اکثر کشور ها هم اومده و میاد و خواهد امده به جای اینکه دنبال حاشیه باشی دنبال اصل باش
مردم ژاپن هم گناهی مرتکب نشدن که اونجا زلزله اومد ، تو ژاپین زلزله میاد تو آمریکا طوفان میاد کشورهای پاکستان سیل میاد ، سومال قحطی میاد................
اینا همه بلاهای طبیعی به جای این که حکم صادر کنیم به فکر چاره باشم این بلاها همیشه هست باید مقابله کرد با بلا ها
مثل ژاپن که تا قبل سونامی با زلزله مقابله کرد با مقاوم سازی ساختمون ها
حالا متوجه شد بدتر از زلزله هم هست که میشه سونامی .....................حالا ببین واسه مردم کشورش چیکار که نمیکنه
ما باید خودمون رو دریابیم ..................... باید ببینیم کشور ما چیکار میکنه واسه مردمش...............................

*Essi*

اخراجی موقت
بازم ميگم....
من كاري به نيته استارتر ندارم....هر چند اين سوال را دارم كه اقاي استارتر آيا زلزله اذربايجان بعد قرنها تنها زلزله اي بوده اتفاق افتاده كه تلنگري بر ذهنتان بوده كه الان اين تاپيك را بزنين؟؟؟هر روز و همه جا زلزله ميشه...اما چرا حالا؟؟

من تنها به اين معترضم....كه در زمان مناسبي زده نشده

اولا بنده کلا دو سه ماهه برگشتم این سایت.

تو این دو سه ماه هم زلزله هرجای ایران اتفاق میوفتاد، ممکن بود به ذهن من بیاد.

ایران از نظر من یک کشوره با قومیت های مختلف، فرقی نمیکنه ترک و لر و فارس و عرب و ....... اما برای کسانیکه توهم توطئه دارند بین قومیت هاش تفاوت هست.:razz:

تاپیک تسلیت و همدردی و...هم الان فکر کنم به 100 تا تاپیک رسیده، چون واقعا مصیبت هست.

زمان مناسب برای فکر کردن همیشه هست، حتی فکر کردن برای تقویت باورها.

*Essi*

اخراجی موقت
وقتی الله بخواد میشه بلا اما واسه کافران یعنی آدمای بی دین
ما در مقامی نیستیم که عذاب رو برای دیگران قطعی بدونیم شما درای میگی زلزله عذاب خداست......................
تافته جدا بافته هم نیستیم همه نقاط ایران زلزله اومده ، اکثر کشور ها هم اومده و میاد و خواهد امده به جای اینکه دنبال حاشیه باشی دنبال اصل باش
مردم ژاپن هم گناهی مرتکب نشدن که اونجا زلزله اومد ، تو ژاپین زلزله میاد تو آمریکا طوفان میاد کشورهای پاکستان سیل میاد ، سومال قحطی میاد................
اینا همه بلاهای طبیعی به جای این که حکم صادر کنیم به فکر چاره باشم این بلاها همیشه هست باید مقابله کرد با بلا ها
مثل ژاپن که تا قبل سونامی با زلزله مقابله کرد با مقاوم سازی ساختمون ها
حالا متوجه شد بدتر از زلزله هم هست که میشه سونامی .....................حالا ببین واسه مردم کشورش چیکار که نمیکنه
ما باید خودمون رو دریابیم ..................... باید ببینیم کشور ما چیکار میکنه واسه مردمش...............................

واقعا فکر میکنی این بحث یک حاشیه هست، نه اتفاقا یک اصل بزرگ هست.

باید به این فکر کنی که چرا ژاپنی تمامی تلاشش رو برای مقاوم کردن خانه اش میکنه، اما روستایی ایرانی مسلمان نمیکنه.

چون میگه زلزله دست الله هست، مرگ هم دست اوست قسمت شد میمیریم، قسمت هم نشد الله بهتر میدونه چی واسه ما میخواد.

پس میره توی همون خونه کاه گلی زندگی میکنه و دعا میکنه زلزله نیاد.

اما ژاپنی میگه بخواد یا نخواد واسه من مهم نیست، همه زورم رو میزنم خونه ام اینقدر محکم باشه ببینم بازم حریف من میشه زلزله یا نه.

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا بنده کلا دو سه ماهه برگشتم این سایت.

تو این دو سه ماه هم زلزله هرجای ایران اتفاق میوفتاد، ممکن بود به ذهن من بیاد.

ایران از نظر من یک کشوره با قومیت های مختلف، فرقی نمیکنه ترک و لر و فارس و عرب و ....... اما برای کسانیکه توهم توطئه دارند بین قومیت هاش تفاوت هست.:razz:

تاپیک تسلیت و همدردی و...هم الان فکر کنم به 100 تا تاپیک رسیده، چون واقعا مصیبت هست.

زمان مناسب برای فکر کردن همیشه هست، حتی فکر کردن برای تقویت باورها.

هر ادمي عقيده اي داره....حتي اوني كه مشكل رواني داره داراي عقايدي هست
بعضي ادمها هستن احساس را قاطيه عقايدشون نميكنن...شايد شما هم از اين دسته باشيد
اما يه ذره احساس بد چيزي نيست

مثلا
فكر كن خداي نكرده عزيزترين كست را تو اين حادثه از دست دادي و يكي بهت بگه بيا اين ايه از قران را مورد بحث قرار بديم كه طبق گفته قران هر كي كشته شده مورد خشم خدا بوده...چه حالي بهت دست ميده؟؟

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا فکر میکنی این بحث یک حاشیه هست، نه اتفاقا یک اصل بزرگ هست.

باید به این فکر کنی که چرا ژاپنی تمامی تلاشش رو برای مقاوم کردن خانه اش میکنه، اما روستایی ایرانی مسلمان نمیکنه.

چون میگه زلزله دست الله هست، مرگ هم دست اوست قسمت شد میمیریم، قسمت هم نشد الله بهتر میدونه چی واسه ما میخواد.

پس میره توی همون خونه کاه گلی زندگی میکنه و دعا میکنه زلزله نیاد.

اما ژاپنی میگه بخواد یا نخواد واسه من مهم نیست، همه زورم رو میزنم خونه ام اینقدر محکم باشه ببینم بازم حریف من میشه زلزله یا نه.
خب تو اینجوری فکر میکنی ولی دنیا اینجوری فکر نمیکنه
دنیا میگه رو کمربند زلزله باشی و تو خونه کاه گلی زندگی کنی یعنی خودکشی کردی......................................البته مقصر مردم نیستن که تو خونه کاه گلی زندگی میکنن مقصر مسئولین هستن که هیچ توجهی ندارن و به فکر نیستن

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من یادم هست بم هم که زلزله اومد چند وقت بعد گفتن که مردم این شهر بدبودن و از این حرف ها واین باعث شد زلزله بیاد زلزله خب خیلی جاها رخ میده
حتما مردم اونجا گناهکارن؟اینا به نظرمن حرف های درستی نیست مابه جای روحیه دادن به اونا برعکس میایم تخریبشون میکنیم
به نظرمن زلزله یه اتفاق طبیعی هست مهم اینه که ما که میدونیم کشورمون زلزله خیز هست چی کار کردیم برای مقابله با این کار شما مطمئن باش
اگه ما خونه هامون استاندارد باشه تلفات خیلی کمتر میشه

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر ادمي عقيده اي داره....حتي اوني كه مشكل رواني داره داراي عقايدي هست
بعضي ادمها هستن احساس را قاطيه عقايدشون نميكنن...شايد شما هم از اين دسته باشيد
اما يه ذره احساس بد چيزي نيست

مثلا
فكر كن خداي نكرده عزيزترين كست را تو اين حادثه از دست دادي و يكي بهت بگه بيا اين ايه از قران را مورد بحث قرار بديم كه طبق گفته قران هر كي كشته شده مورد خشم خدا بوده...چه حالي بهت دست ميده؟؟
قطعا چنین آدمایی نمیتونن چنین فکری داشته باشن و معادل کنن برای خودشون ، و فکر میکنن همیشه واسه همسایه هست.
ولی ادمایی هم هستن که بهش فکر میکنن ، و حتی طاقت عبور از اون منطقه رو هم ندارن

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یادم هست بم هم که زلزله اومد چند وقت بعد گفتن که مردم این شهر بدبودن و از این حرف ها واین باعث شد زلزله بیاد زلزله خب خیلی جاها رخ میده
حتما مردم اونجا گناهکارن؟اینا به نظرمن حرف های درستی نیست مابه جای روحیه دادن به اونا برعکس میایم تخریبشون میکنیم
به نظرمن زلزله یه اتفاق طبیعی هست مهم اینه که ما که میدونیم کشورمون زلزله خیز هست چی کار کردیم برای مقابله با این کار شما مطمئن باش
اگه ما خونه هامون استاندارد باشه تلفات خیلی کمتر میشه
ما داریم 2 ساعته همین رو میگیم ، میگیم تنها راهش مقابله هست ولی استارتر میگه عذابه الهی
آخه یکی نیست بهش بگه تو اصلا میتونی مهربونی خدا رو تصور کنی که اومدی خشمش رو توصیف میکنی
کی گفته که خدا برای مردمی که روزه دارن بلا نازل میکنه و عذابشون میده..........................من متاسفم واقعا متاسفم

*Essi*

اخراجی موقت

اگر بهش معتقد باشم حالم گرفته میشه، اگرم معتقد نباشم مهم نیست، میگم بگو دلت خوشه.

هرچند من اصرار شما و رفقاتون رو در ربط دادن این قضیه به تبریز واقعا نمیفهمم، مطمئن باش از احدی زمینی یا آسمانی نمیترسم که بخوام در لفافه حرف بزنم.

هرچند من خیلی عادت دارم که ماه را با انگشت به دیگران نشان بدم و اونها نوک انگشت منو تماشا کنند.

خیلی زوده بفهمین یک تاپیک چقدر حرف میتونه داشته باشه، بگذریم، همون که دوست داری در مورد من فکر کن. :gol:

sherly

عضو جدید
ببخشید یهویی اومدم وسط بحثتون .........
حرف حساب شما چیه یعنی زلزله عذاب الهی ست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*Essi*

اخراجی موقت
ما داریم 2 ساعته همین رو میگیم ، میگیم تنها راهش مقابله هست ولی استارتر میگه عذابه الهی

آخه یکی نیست بهش بگه تو اصلا میتونی مهربونی خدا رو تصور کنی که اومدی خشمش رو توصیف میکنی

کی گفته که خدا برای مردمی که روزه دارن بلا نازل میکنه و عذابشون میده..........................من متاسفم واقعا متاسفم

ببخشید شما کلا توی یک فاز دیگری هستین.

شکم گرسنه هم در روزه داری گویا بدجوری رو ذهنتون تاثیر گذاشته، من چی میگم این چی برداشت میکنه !!!!

آفرین منظورم همین بود، با تیزبازی مچم رو گرفتی.

*Essi*

اخراجی موقت
ببخشید یهویی اومدم وسط بحثتون .........
حرف حساب شما چیه یعنی زلزله عذاب الهی ست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حرف حساب من نیست جناب.

اصلا حرف من نوعی نیست.

آیات و احادیث دیگران مربوط به زلزله هست، حالا مربوط به گذشته، حال یا آینده.

واقعا درک این برای دوستان تا این حد مشکله؟

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
متاسفانه من پست های قبل رو نتونستم بخونم ولی یه عده تو این باشگاه دارن علم رو هم زیرسوال میبرن نمیدونم شاید علمشون زیاده:D

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر بهش معتقد باشم حالم گرفته میشه، اگرم معتقد نباشم مهم نیست، میگم بگو دلت خوشه.

هرچند من اصرار شما و رفقاتون رو در ربط دادن این قضیه به تبریز واقعا نمیفهمم، مطمئن باش از احدی زمینی یا آسمانی نمیترسم که بخوام در لفافه حرف بزنم.

هرچند من خیلی عادت دارم که ماه را با انگشت به دیگران نشان بدم و اونها نوک انگشت منو تماشا کنند.

خیلی زوده بفهمین یک تاپیک چقدر حرف میتونه داشته باشه، بگذریم، همون که دوست داری در مورد من فکر کن. :gol:

پس يعني تو بدترين شرايط از زندگيت(از دست دادن عزيزي) هم قدرت تعقل داريو...ممكنه به طرف حق بدي؟؟؟

من قضيه را به تبريز ربط ندادم...و بارها هم تو پستام گفتم...و هر كسي اينجا نظر داد حرفه خودش بود و نميشه گفت رفقام

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
حرف حساب من نیست جناب.

اصلا حرف من نوعی نیست.

من یه سوال از شما دارم
این عذاب الهی که شما میگید دلیلش چیه؟

sherly

عضو جدید
حرف حساب من نیست جناب.

اصلا حرف من نوعی نیست.

درکش مشکل نیست واسه من...
شما میگی عذاب هست یا نه؟

*Essi*

اخراجی موقت
من یه سوال از شما دارم

این عذاب الهی که شما میگید دلیلش چیه؟

سیامک خان شما خوبین؟ :redface:

پدرم، برادرم، سرورم، مولا جان، اینا حرفای من نبود اول این تاپیک، اوکی؟ :cry:

آیات و احادیث دیگران بود، سئوالی دارین از خودشون بپرسین، قبول دارین یا ندارین اونا مسئولند نه بنده.

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید شما کلا توی یک فاز دیگری هستین.

شکم گرسنه هم در روزه داری گویا بدجوری رو ذهنتون تاثیر گذاشته، من چی میگم این چی برداشت میکنه !!!!

آفرین منظورم همین بود، با تیزبازی مچم رو گرفتی.
اقای استارتر محترم خودت پستای خودت رو بخون تو هر صفحه نظرت عوض میشه
با اجازت سرما خوردم شدید به همین دلیل روزه نگرفتم ، حتما میخوای بگی گناه کردم ، ولی خدای من مهربونه میگه کسی که مریضه روزه بهش نمیرسه نباید روزه بگیره
در مورد خط دوم توضیحاتم تو پست قبل منظورم این بود کاش میشد اول مهربونی خدا رو درک کنی بعد دنبال خشم و غضبش بری چون اونجوری حداقل فایدش این بود که راحت تر هضمش میکنی

آخرین جملتو متوجه نشدم
امام صادق میگه برای دیگران سوء تفاهم ایجاد نکنین و مطالبتون رو واضح شرح بدین
انقدر در لفافه سخن نگو اقای اسی خان
تو همه تاپیک هایت ما کلا نفهمیدمیم اخرش چی شد:surprised:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.