ریا کاران خجالت هم نمیکشند.

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
منم امیدوارم همه عمل کنن.به نظر من اکثر مشکلات الان کشور ما از همین ریاکاریه.واقعا چی میشد اگه ریا نبود؟به نظرتون چی میشد؟

• Like
واکنش ها: ayja

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو مملکت ما اگه ریاکاری نکنی و ماسک به صورت نزنی کارت یه جایی
گیر میکنه...مجبوری یه وقتایی رو راست نباشی این ریاکاری فقط شامل مذهب نیست خیلی چیزای دیگه رو هم شامل میشه...چون بیشتر مردم ما همدیگه رو به راحتی قضاوت میکنن ...به خاطر همین یه وقتایی برای اینکه مورد قضاوت قرار نگیری مجبور میشی به قول شما ریا کنی...اوناییم که به خاطر پست و مقام اینکارارو میکنن که تکلیفشون معلومه....آقای محترم تشریف میاره شکمش سه متر جلوتر از خودش میاد اونوقت همچین جای مهر رویه پیشونیش پینه بسته که ادم نمیتونه تناسب منطقی ای بینه اون عبادتی که جاش معلومه با این پرخوری و شکم پروری پیدا کنه!!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب به نظرتون بهتر نبود همانجا مطرح میکردید؟
حالا جدا چرا فکر میکنید توی سایتشون دارن ریا میکنن؟ چی بهشون میرسه؟
قران خواندن و ذکر گفتن کاری است که مردم ما اکثرا بهش عادت دارند. من یک زمانی سختم بود تو اتوبوس یا ماشین اینکار رو انجام بدم اما الان انقدر اینکار ها عادیه که اصلا کسی از این فکرها نمیکنه.
خیلی دیدم که جوانهایی که ظاهرشان هم مذهبی نیست تسبیح دستشونه و ذکر میگن یا قران و دعا میخونن.بویزه وسایلی مثل موبایل هم که نور علی نوره. چون دائم همراهت هست و جایی هم نمیگیره.
بله عمل به قران بین ماها ضعیفه :w09:
اما این معنیش این نیست که حالا چون نمیتونیم عمل کنیم خودمان را از خواندنش محروم کنیم. خود خواندنش هم خوبه. حتی من از بزرگی شنیدم که میگفتند اگر گاهی حال خواندنش را ندارید وضو بگیرید و دستتان را روی ایات بکشید. همین اثر روحی دارد.البته نه اینکه حالا این روال دائممون بشه. خدا توفیق فهم و عمل را به همه مان عنایت کنه. ارزو بر جوانان عیب نیست:hypocrite:
این موضوعی که من مطرح کردم منظورم اکثر سایتهای ایرانی است نه این سایت.
جان کلام من هم اینه که میگم وقتی ما قدرت ستایش خدا رو بطور کامل داریم بجای دست یازیدن به کم و کمترین , باید سعی کنیم بدون ریا و با تمام قدرت ایمان مسلمان باشیم. نه جور دیگه.
با مومنانی هم که در هر فرصتی ذکر میگویند و دعا میخونند حرفی نیست بجز التماس دعا.

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
با شما موافقم.
مشکل بعضی از کاربران اینه که تا بخوای با عقایدشون و یا نظراتشون مخالفت کنی , بجای اینکه به فکر فرو برن و رو موضوع فکر کنند که چرا اون شخص مخالفت میکنه , بلافاصله به طرف انگ میزنند که توهین کردی و حرمت شکنی کردی و از این حرفها. اگه این دیدگاه در این مباحث درست بشه , همه بحث ها به یه نتیجه قابل قبول میرسه.
در این جمع بعضی از دوستان به جواب انسان توجه عمیق نمیکنند. همینکه دیدند مخالف نظر اوناست میگن بهمون بی احترامی شده و یا اینکه طرف خودشو عقل کل میدونه و از این نوع فرا فکنی ها که همین رفتار باعث میشه کدورت ها زیاد بشه و مطالب هم به نتیجه نرسه و کاربران هم نتونن از بحث نتیجه لازم رو بگیرند. مشکل ما اینه.
نمیدونم چرا شما اسم اون دوستان رو اوردی. من نظرم به این عزیزان نبوده و در متن تاپیک هم اشاره داشتم که اینا و بسیاری از کاربران دیگر , مومنان پاکدل هستند و منظور نظر من نیستند و خیلی هم بهشان ارادت دارم. :gol:
قبول دارم عده ای فقط درماه مبارک به یاد دین می افتند ولی شاید قصدشون احترام گذاشتن به این ماه عزیزه وفکرمیکنند شاید بتوانند بهره ای ازالطاف خداوند ببرند ونیتشون به هیچ وجهه ریاکاری نباشه
من دراطراقیانم بسیارافرادی میشناسم فقط دراین ماه روزونمازو حجاب دارند
ولی تا همین حد هم خیلی خوبه که حداقل حرمت این ماه رونگه میدارند وشایدهمین باعث هدایتشون درآینده نزدیک بشه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبول دارم عده ای فقط درماه مبارک به یاد دین می افتند ولی شاید قصدشون احترام گذاشتن به این ماه عزیزه وفکرمیکنند شاید بتوانند بهره ای ازالطاف خداوند ببرند ونیتشون به هیچ وجهه ریاکاری نباشه
من دراطراقیانم بسیارافرادی میشناسم فقط دراین ماه روزونمازو حجاب دارند
ولی تا همین حد هم خیلی خوبه که حداقل حرمت این ماه رونگه میدارند وشایدهمین باعث هدایتشون درآینده نزدیک بشه
بقول شما اونا چندین سال هست که همین کار رو میکنند ولی عجبا که این کار اونا نتونسته اونارو به ایمان واقعی برسونه و هنوزم درجا میزنند.
اگه این روش جوابگو بود لابد باید تا حالا مومن و دیندار حقیقی میشدند. که نشدند. منم عرضم همینه.
ایمان واقعی با این روشها بدست نمیاد. اینا تظاهر به ایمان هست و مورد قبول خداوند نیست. :gol:

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
بقول شما اونا چندین سال هست که همین کار رو میکنند ولی عجبا که این کار اونا نتونسته اونارو به ایمان واقعی برسونه و هنوزم درجا میزنند.
اگه این روش جوابگو بود لابد باید تا حالا مومن و دیندار حقیقی میشدند. که نشدند. منم عرضم همینه.
ایمان واقعی با این روشها بدست نمیاد. اینا تظاهر به ایمان هست و مورد قبول خداوند نیست. :gol:

نه دوست من.درسته که ما بعضی وقتا وسط راه ماشینمون خاموش میشه و شاید به عقب برگرده ، که ماه رمضان یه هل هستش که میتونه این ماشینو دویاره روشن کنه و این هل خیلی خوبه . گرچه ممکنه دوباره خاموش کنه ولی شاید هم به راهش ادامه داد.از کجا معلوم؟شاید این بار دیگه تونست به نمازش ادامه بده و به راه درست؟
اگه این ماه رمضون رو هم از دست بده که دیگه هیچ.اصلا برنمیگرده.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض تشکر و امتنان از همه دوستان و کاربرانی که با نظراتشون زینت بخش این بحث بودند و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه بندگان خدا در همه عمر و با تشکر از همه مدیران و کاربران محترم این سایت , میخواهم این بحث را پایان بدهم . مدت یکماه از ایام ماه مبارک را که تصمیم دارم در خلوت خودم باشم و حضور نخواهم داشت را از محضر همه دوستان رخصت طلب میکنم. التماس دعا :gol:

salaman

عضو جدید
انسانهایی که به وجود خداوند ایمان دارند هیچ وقت تلاش نمی کنن در پی فریب دادنش باشن ،وقتی در جامعه ای بزرگ می شی که مسائل شخصی مثل انتخاب دین به اجبار تبدیل می شه و بزرگترین حق انسانی یعنی اختیار از اون ستاده شده چه انتظاری می شه از پارسایان یک شبه داشت این انسان ها فرقی نمی کنه از چه نوع نژاد یا دین باشند وقتی مهمترین مسئله زندگیشون اجرای عادات کورکورانست احساس بر این دارند که اگر تمام سال گناه کنن ولی در زمان مخصوص به عادات دینیشون دست به اسمان بلند کنن بری از گناه می شن.البته هستن کسانی که همچین تفکری ندارند و پاک وبی الایش در پناه خداوندند. و اما مشکل تماما ناشی از وضعیت بحرانی جامعه ست .انگار سایه قرون وسطی تو این کشور ریشه دوونده.
به قول اخوان
خدای ساده لوحان را نماز و روزه بفریبد ولیکن من برای خود خدای دیگری دارم
ریا و رشوه نفریبد اهورای مرا اری خدای زیرک بی اعتنای دیگری دارم

وحافظ هم در جای دیگری میفرماید:
حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی
دام تزویر مکن چون دگران قران را

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised::surprised::surprised::eek:

آیجا یه چند نفری رو نام ببر( البته بجز من که شدید باهات برخورد می کنم):D

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
این تاپیک رو که میزنم , چند روزی است که بهش فکر میکنم.

در مقابل دوستانی هم که منو محکوم بکنند , هیچ جوابی نخواهم داد.

فقط خواستم بگم که ریا خوب نیست.
سالهای چندی است که مدام وبگردی میکنم و تو وبلاگ ها و سایت هایی نظیر اینجا گشت میزنم تا حال و احوال دوستان را ببینم و ضمن استفاده از مطالب خوبشون , از گرمی این محافل هم لذت میبرم.
اما مسئله ای که مدتی است فکر منو به خودش مشغول کرده , این فیلم بازی کردن و ریا کاری های خیلی از کاربران هست که مدام شعار های بزک کرده و الکی میدن و من با شناختی که از اکثرشون دارم میدونم که ریا کاری میکنند. نمونه این دوستان رو میتونید در همیت تاپیکهایی که بمناسبت ماه مبارک رمضان زده میشه بخوبی ببینید. شاید هم من اشتباه میکنم. اما در هر صورت همه بی دینان 11 ماه قبل یکشبه قرآن خوان شده اند و ختم قرآن هم میگیرند. این سخن من شامل اون عده از مومنان پاکدامن که کاربر همین تاپیکها و همین سایت هستند نمیشود.
صداقت و راستی اگه باشه , برای همه زندگی انسان کفایت میکنه . ولی حیف که داره کیمیا میشه.
تعجب میکنم که بسیاری از همین دوستان دارند تو روز روشن تظاهر به ایمان و قرآن میکنند و خودشونم میدونن که دروغ میگن.
راستی چرا؟

میدونید کجای فرمایشات شما خیلی جالبه؟

فقط خواستم بگم که ریا خوب نیست. :eek:

شاید هم من اشتباه میکنم.:eek:

این دو جمله خیلی باهم تناقض داره
از طرفی فرمودید اونهم با کمال تواضع که شاید من اشتباه کنم اما از طرفی هم می فرمایید جواب دوستان مخالف رو نمیدم یعنی حرفم درسته .

این به نظر من یعنی ریا
که تظاهر کنید شما هم ممکنه اشتباه کنید و از طرفی حاضر به شنیدن حقیقت نیستید و نمی خواهید و طاقت ندارید از شما انتقاد بشه

ببینید دوست من یاد گرفتم یه جاهایی حرفم رو حتما بزنم برام مهم نیست بقیه چی بگند
به چاپلوسی تو دنیای واقعیش احتیاج ندارم چه برسه به دنیای مجازی که با یک مشت نوشته سر و کار داریم.
شما اول به ایرادات خودت برس بعد برو سراغ بقیه
اگر هرکسی اینکار رو بکنه دیگه هیچ مشکلی تو دنیا نیست.
این رو از برادر کوچیک خودتون داشته باشین;):gol:
در پناه خدای دوست داشتنی:gol::gol::gol:

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
میدونید کجای فرمایشات شما خیلی جالبه؟

فقط خواستم بگم که ریا خوب نیست. :eek:

شاید هم من اشتباه میکنم.:eek:

این دو جمله خیلی باهم تناقض داره
از طرفی فرمودید اونهم با کمال تواضع که شاید من اشتباه کنم اما از طرفی هم می فرمایید جواب دوستان مخالف رو نمیدم یعنی حرفم درسته .

این به نظر من یعنی ریا
که تظاهر کنید شما هم ممکنه اشتباه کنید و از طرفی حاضر به شنیدن حقیقت نیستید و نمی خواهید و طاقت ندارید از شما انتقاد بشه

ببینید دوست من یاد گرفتم یه جاهایی حرفم رو حتما بزنم برام مهم نیست بقیه چی بگند
به چاپلوسی تو دنیای واقعیش احتیاج ندارم چه برسه به دنیای مجازی که با یک مشت نوشته سر و کار داریم.
شما اول به ایرادات خودت برس بعد برو سراغ بقیه
اگر هرکسی اینکار رو بکنه دیگه هیچ مشکلی تو دنیا نیست.
این رو از برادر کوچیک خودتون داشته باشین;):gol:
در پناه خدای دوست داشتنی:gol::gol::gol:

البته قصد بی احترامی ندارم
چون قصد من بی احترامی نیست پس شما هم بهترین برداشت رو انجام بده و روش فکر کن:gol:

بالا