روند ثبت اختراع در ایران = تباهی عمر!!

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستانی که تجربه ی ثبت اختراع در سازمان ثبت اختراع ایران تحت نظر قوه قضائیه را دارند می تونند بگند چقدر برای ثبت اختراع انتظار کشیدند؟؟ و میزان حمایت ها از اختراعات خوب چقدر است؟؟
به نظرتون در حال حاضر گذاشتن عمر و دانش در جامعه ی فعلی با این میزان حمایت و پیگیری از طرف مسئولین، برای ما یکم دیوانگی نیست؟؟
من چطور میتونم همسرم رو توجیه کنم که بیشتر از این عمرشو اینجا تباه نکند؟؟
از دوستانی ک تجربه شخصی یا اینکه مشابه بین دوستانشونو دارند خواهشمند هستم حتما در این تاپیک منو راهنمایی کنند. با تشکر

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
دوستانی که تجربه ی ثبت اختراع در سازمان ثبت اختراع ایران تحت نظر قوه قضائیه را دارند می تونند بگند چقدر برای ثبت اختراع انتظار کشیدند؟؟ و میزان حمایت ها از اختراعات خوب چقدر است؟؟
به نظرتون در حال حاضر گذاشتن عمر و دانش در جامعه ی فعلی با این میزان حمایت و پیگیری از طرف مسئولین، برای ما یکم دیوانگی نیست؟؟
من چطور میتونم همسرم رو توجیه کنم که بیشتر از این عمرشو اینجا تباه نکند؟؟
از دوستانی ک تجربه شخصی یا اینکه مشابه بین دوستانشونو دارند خواهشمند هستم حتما در این تاپیک منو راهنمایی کنند. با تشکر
سلام
ثبت اختراع توی ایران میتونه خیلی خیلی طولانی بشه. و این زمان طولانی هم به خاطر داوری نیست! تا بخوان یه داور پیدا کنن خیلی طولش میدن. یا خیلی از کارهای اداریش زمان میبره. مثلا یه ایمیل بهشون بزنید تا خودتون پا نشید برید پیش مسئولش اون حتی ایمیل شما رو باز نمیکنه! اصلا یه وضی. توصیه نمیکنم چیزی رو توی ایران ثبت کنید. اگر اختراعتون خیلی ارزشیه خیلی راحت میتونید ثبت جهانیش کنید. هزینه ش هم اونقدرها زیاد نمیشه (البته زیاد نمیشد! با وضع ارز الان هرچقدر هم هزینه ش کم باشه بازم زیاده!). فکر میکنم توی کشور هند اگه بتونید ثبتش کنید از همه جا ارزونتره. ولی خب باید به انگلیسی بنویسید متن پتنت رو.
در مورد حمایت مسئولین و وضع کنونی کشور هم که همه میدونیم چه خبره. نیازی به گفتن نیست.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و تشکر
اختراع ارزششو داره ولی دو تا مشکل وجود داره
همسرم مشکل سربازی داره و همون ک خودتون گفتید هزینه برای خارج از کشور خیلی زیاد میشه ما باید همه پس اندازو بدیم تا آیا اونور حمایت بشه یا نه.
یعنی کل نقشه فنی با برنامه نویسی رو براشون فرستادیم یعنی واقعا واقعا کسی اونجا نیس سواد کافی داشته باش؟؟
تازه تو سایت اکیدا تاکید کردند که از مراجعه حضوری خودداری کنیم!!
واقعا اگه با مراجعه حضوری مشکل حل میشه ما هم بریم از نزدیک پیگیری کنیم؟؟

!austenite

کاربر حرفه ای
اعتمادکردن یکم سخته آدم میترسه ازرو دستش بزنن ولی خب چاره ای هم نیست واقعا

بالا