روش های بدون شبکه و روش المان محدود

tjsme

عضو جدید
در این بحث، به بررسی روش های بدون شبکه، و روش المان محدود پرداخته و سعی به آموزش این روش ها به شما مهندسان و متخصصان عزیز رو دارم و از شما نیز انتظار آموزش و تحلیل دارم.
امیدوارم از بحث و نوشتن پست های بی ربط پرهیز کنید تا محیط رو هر چه بیشتر آموزشی کنیم... به امید این که سایت مفید مهندسی کمی هدفمندتر بشه و بتونیم توش پروژه تعریف کنیم و به صورت مجازی روش کار کنیم.
در ابتدا میخوام بدونین که من کارشناس ارشد مهندسی مکانیک هستم و سه سال روی المان محدود کار میکنم و چند ماهی میشه که روش های بدون شبکه رو شروع کردم. تخصص بنده روی بارهای متخرک روی انواع پوسته ها و ورقها و تیرهاست و قابلیت تحلیل دینامیکی و ارتعاشاتی اونا رو دارم.
دوستان خواهش میکنم به صورت هدفمند سعی در آموزش خود بنده و بقیه دوستان بکنید. همچنین به زمان بندی های بنده نیز توجه بفرمایید.​

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hassan240.jpg

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
4روز بیشتر فرصت ندارم.......
کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tjsme

عضو جدید
با سلام
شرمنده، من از تایید شدن این گروه خبری نداشتم
آقای محمد پور بفرمایید روش های بدون شبکه دقیقا چه نوع توهمی داره که ما هم روشن بشیم

tjsme

عضو جدید
سلام حسن جان
مهندس من نمیدونستم این گروهی که درخواست تشکیلش رو دادم تایید شده. بنده در خدمتم
چه کمکی از دستم بر میاد؟

karimieng

عضو جدید
سلام حسن جان
چه کمکی از دستم بر میاد؟
سلام مهندس میشه بیشتر توضیح بدین یا اطلاعاتی در اختیار من قرار بدین

tjsme

عضو جدید
اطلاعات کلی میخواین یا دوست دارید وارد جزئیات خاصس از روش بشید؟

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حسن جان
چه کمکی از دستم بر میاد؟

سلام مهندس
خوبی؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون از لطفتون.........
پروژه مربوط به اجزاء محدود بود که می بایست به روش ریتز و گالرکین حل میشد.......
کسی نبود که کمکم کنه .......
ناچارا چندتا کتاب و جزوه زیرو رو کردم تا جواب رو بدست اوردم و کل نمرشو گرفتم........
تشکر می کنم......

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
شرمنده، من از تایید شدن این گروه خبری نداشتم
آقای محمد پور بفرمایید روش های بدون شبکه دقیقا چه نوع توهمی داره که ما هم روشن بشیم

یه روز خودت میفهمی، امیدوارم اون روز خیلی دیر نشده باشه.

tjsme

عضو جدید
والا این طرز صحبت کردن آدم رو یاده نامه های سرگشاده اداری میندازه، بی زحمت یه جست و جویی تو مجلات معتبر با موضوع روش های بدون شبکه بفرمایید تا از توهمات موجود بیشتر اطلاع پیدا کنید. بنده دو سه سال با روش های عددی و ضعف و قوت هاشون درگیر هستم. این روش روشی شبیه به روش المان محدود که به نظر شخص بنده و البته متخصصانی در این امور در مورد مسائلی که سیالیت در اونها مطرح هست قوت خودشون رو بیشتر نشون میدن. به امید روزی که من هم در این توهمات محو بشم :)
یه روز خودت میفهمی، امیدوارم اون روز خیلی دیر نشده باشه.

tjsme

عضو جدید
چرا روش های بدون شبکه ؟
روش تفاضل محدود: روشی است که برای مسائلی با هندسه و بارگذاری ساده مطرح می باشد.
روش المان محدود: روشی است که بعد از روش تفاضل محدود و برای حل معادلات دیفرانسیل پیچیده استفاده میشود و به زبان ساده تر برای حل مسائلی با هندسه و بارگذاری پیچیده تر
روش های بدون شبکه: می توان آن را برگرفته از روش المان محدود دانست. این روش روشی توسعه یافته و بعضا روش عددی قدرتمند تر از باقی روش ها است و حل تقریبی دقیقتری را ارئه خواهد داد.

روش های بدون شبکه زیادی وجود دارد که در مسائل مختلف دارای نقات ضعف و قوت هایی هستند.

یادگیری در حین آموزش بسیار ارزشمندتر است، پس:
برای باز شدن بحث لطفا بنده را همراهی کنید و با سوال و پاسخ های خود به جامع شدن مبحث کمک کنید.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون مهندس جان. روش SPH هم جزو روشهای meshfree هست درسته؟ اطلاعاتی در موردش دارین؟

tjsme

عضو جدید
این روش قدیمی ترین روش لاگرانژی بدون شبکه است که بیشتر در فاز سیالاتی کاربرد دارد. البته در سالی که گذشت جناب مهندس صفایی در دانشگاه خلیج در فاز جامداتی نیز پروژه ای رو به ثمر رسوند. در این روش معادلات حاکم توسط میانیابی خواص جریان در یک سری نقاط (شبه ذرات) که به صورت نامنظم در میدان پراکنده هستند، بدون نیاز به شبکه بندی گسسته می شوند. همانطوری که گفتم سعی کنید در پروژه های سیالاتی ازش استفاده کنید. تا جایی که بنده اطلاع دارم، در فاز جامدات، تعریف شرایط مرزی گیردار با این روش کاری مشکل خواهد بود.
ممنون مهندس جان. روش SPH هم جزو روشهای meshfree هست درسته؟ اطلاعاتی در موردش دارین؟

tjsme

عضو جدید
دوستان بنده در حال تعریف یک پروژه نسبتا مشکل در فاز المان محدود هستم. از دوستانی که با این روش آشنایی دارند و از حداقل یکی از موارد زیر اطلاعاتی دارند درخواست همکاری میشه:

1- آشنایی سطح متوسط یا بالا با پوسته ها و معادلات حاکم بر آن ها
2- آشنایی سطح متوسط یا بالا با نرم افزار متلب
3- آشنایی سطح بالا با نرم افزار آباکوس (مدل بار متحرک)
4- آشنایی سطح متوسط یا بالا با زبان انگلیسی

دوستان خواهشا توجه کنند که باید سطح اطلاعاتتون به صورتی باشه که بهشون ذکر شده
نحوه تماس: mojtaba.daraie@gmail.com
لطفا خلاصه ای از دانسته های خودتون رو شرح بدید

gaslakh

عضو جدید
پایان نامه کارشناسی ارشد من در زمینه روش بدون شبکه LRBF (Local Radial Basis Function based on Collocation Method هست خوشحال میشم اگه کمکی از دست من بر بیاد

mehdihn

عضو جدید
با سلام . جناب مهندس وقتی این پست رو دیدم خیلی خیلی خوشحال شدم که یه نفر زحمت آموزش نرم افزاری المان محدود رو میخواد متقبل بشه . ولی متاسفانه مثل اینکه در حد همون پست اول باقی مونده . کاش میشد ادامه داد .
به امید موفقیت همگان

tjsme

عضو جدید
با سلام.
عذرخواهی بابت وقفه طولانی به وجود اومده.
والا از نظر بنده اینجا اصلا محل مناسبی برای بحث و گفتگو نیست و بیشتر محلی برای اتلاف وقته. توهمی که سودش بیشتر به جیب صاحبین مجموعه میره!!! البته نقات قوتی هم در این مجموعه هست اما به درد ما بچه های مکانیک و شروع یه تحقیق نمیخوره