روش المان محدود

siina2637

عضو
سلام دوستان!
یه منبع مناسب که تو اون روش المان محدودو توضیح داده باشه سراغ ندارین؟

mousavi.sa

عضو جدید
سلام
اگه تازه كاري كتاب اجزائ محدود دكتر فرزين و مهندس شريعتي انتشارات صنعتي اصفهان خيلي خوبه

element

عضو
سلام اين كتاب خيلي خوبه منم با همين شروع كردم:
‏مقدمه‌اي بر روش المان محدود در مهندسي‏اسم نويسندش يادم نيست ولي فكر كنم انتشارات دانشگاه سمنان بود و اسم كتاب دقيقاً همينه برات نوشتم. موفق باشي

*Essi*

اخراجی موقت
سلام اين كتاب خيلي خوبه منم با همين شروع كردم:
‏مقدمه‌اي بر روش المان محدود در مهندسي‏اسم نويسندش يادم نيست ولي فكر كنم انتشارات دانشگاه سمنان بود و اسم كتاب دقيقاً همينه برات نوشتم. موفق باشي

فکر کنم این دوستمان سمنان درس خونده.

این کتابی که ایشون معرفی کرد، مقدمه ای بر روش المان محدود نوشته چاندراپاتلا و ترجمه و انتشار دانشگاه سمنان است.

البته این کتاب کاملا جنبه تئوری داره و توابع گلرگین و شیپ فانکشن و..... را توضیح داده.

mehdigh

عضو جدید
بالاخره فهمیدیم ملاک عضوی فعال شدن چیه!!!!!
من فكر مي‏كنم نه اوني رو كه ادعا كردي فهميدي، نه چيزي رو كه peggijaan بهش اشاره كرده؛ چون اكثر ايرانيان به نوشته‏هاي غلط بيشتر آشنا هستند، تا به نوشته‏هاي درست!

aqapour

عضو جدید
جناب محسن عزيز من يك سوال داشتم تو انسيس 10 وقتي يك مدل كارشده تو كتيا رو ايمپورت ميكنم مدلش نمايش داده نميشه ولي اسم پارت زير پنجره انسيس نمايش داده ميشه ميشه راهنمايي كني؟ممنونم

Dashpot

عضو جدید
سلام دوستان.به نظرتون بهترین گرایش برای کسی که میخواد ادامه تحصیل بده و دخترم هست تو گرایشای مکانیک چیه؟گرایش روز دنیا تو مکانیک چیه؟

*Essi*

اخراجی موقت
سلام دوستان.به نظرتون بهترین گرایش برای کسی که میخواد ادامه تحصیل بده و دخترم هست تو گرایشای مکانیک چیه؟گرایش روز دنیا تو مکانیک چیه؟

گرایش روز توی مکانیک در دنیا داره به سمت بیومکانیک و نانوکامپوزیت ها میره.

توی ایران تبدیل انرژی برای دخترها به نظر من بهتره، بازار کار متناسب تری با خصوصیات فیزیکی میشه یافت.

Dashpot

عضو جدید
گرایش روز توی مکانیک در دنیا داره به سمت بیومکانیک و نانوکامپوزیت ها میره.

توی ایران تبدیل انرژی برای دخترها به نظر من بهتره، بازار کار متناسب تری با خصوصیات فیزیکی میشه یافت.
لطفاً در مورد تبدیل انرژی بیشتر توضیح بدین.

Dashpot

عضو جدید
برای لیسانس باید چه گرایشی را انتخاب کنیم که تو ارشد راحت تر باشیم؟(برای تبدیل انرژی):smile:

*Essi*

اخراجی موقت
لطفاً در مورد تبدیل انرژی بیشتر توضیح بدین.

چه توضیحاتی بدم آخه؟
چون بیشتر توی زمینه ای تبرید و تاسیسات و نیروگاه ها و.... میره، بازار کارش توی ایران بهتره.

طراحی کاربردی چون طراحی نعتی با هزینه میخواد توی ایران ترجیح میدن واردات داشته باشن.

Dashpot

عضو جدید
چه توضیحاتی بدم آخه؟
چون بیشتر توی زمینه ای تبرید و تاسیسات و نیروگاه ها و.... میره، بازار کارش توی ایران بهتره.

طراحی کاربردی چون طراحی نعتی با هزینه میخواد توی ایران ترجیح میدن واردات داشته باشن.
ممنونم.حالا تو لیسانس رو بفرمایین بعد از دو سال که انتخاب گرایش میکنیم،برای قبولی بهتر در آزمون ارشد و انتخاب تبدیل انرژی،تو لیسانس کدوم گرایش رو انتخاب کنیم؟سیالات؟جامدات؟کدوم؟سپاس

*Essi*

اخراجی موقت
ممنونم.حالا تو لیسانس رو بفرمایین بعد از دو سال که انتخاب گرایش میکنیم،برای قبولی بهتر در آزمون ارشد و انتخاب تبدیل انرژی،تو لیسانس کدوم گرایش رو انتخاب کنیم؟سیالات؟جامدات؟کدوم؟سپاس

حالا چرا این سئوالاتو توی تاپیک المان محدود میپرسی؟ :confused:

خوب مسلمه دیگه رشته مکانیک در حرارت و سیالات.

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
روش اجزای محدود (بخش اول)

ناشر: انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز
نویسنده: لوگان، داریل ال
مترجم: دکتر محمد شیشه ساز

سلام به همه ی مهندسین. من سوالی داشتم تحت عنوان Element Deletion in Abaqus Explicit. اگه میشه کمک کنید. من نمیدونم حتی از کجا شروع کنم
ممنون

*Essi*

اخراجی موقت
سلام به همه ی مهندسین. من سوالی داشتم تحت عنوان Element Deletion in Abaqus Explicit. اگه میشه کمک کنید. من نمیدونم حتی از کجا شروع کنم
ممنون

سئوالتون رو در تاپیک زیر بپرسین، بهتر جواب میگیرین.

اینجا بیشتر مباحث مربوط به تئوری المان محدود هست، مباحث مربوط به آباکوس و نرم افزار در :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/205845-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%D9%8A%D9%83-%D9%85%D8%B1%D8%AC%D8%B9-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-ABAQUS/page66

بالا