روشي نوين براي اثبات پيام غدير !![ بحث ]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fatimma

عضو جدید
مطمئنم یه جملشم نخوندی چون شستشوی مغزی شدی و غیر از چیزی که تو کلت فرو کردن همه چیزای دیگه واست توهمه.:confused:
معلومه که کپی پیسته، پس چی خودم این همه منبع خوندم؟ :biggrin:
پست اول رو خوندم که لازم دونستم اینارو بذارم. پست اول فقط ثابت میکنه که موضوع مهمی بوده که واقعا هم اینجوری بوده و نویسنده این کتاب هم ردش نمیکنه ولی مهم بودن موضوع ربطی به محتوای موضوع نداره بخون خودت میفهمی.:)
ولای علی مغز ادمو شستشو میده و هیچ چیز دیگه توش جا نمیشه
حب علی و دشمن علی تو یه سینه جا نمیشه
اونایی که این حرفارو زدن خودشون میدونن دارن دروغ میگن ولی عیب نداره همه چیز مشخص میشه
البته نباید ناراحت باشیم چون ایه قرانه که میگه خدا هر کیو بخاد هدایت میکنه و هر کیو نخاد.....
ولای علی مثه لبه تیغ میمونه از پذیرفتن تا رد کردنش به قد یه سر سوزن فاصلست ولی پایانش به اندازه یه دنیا فاصله بین ادما میندازه

M.AYDIN

عضو جدید
اونایی که این حرفارو زدن خودشون میدونن دارن دروغ میگن ولی عیب نداره همه چیز مشخص میشه
البته نباید ناراحت باشیم چون ایه قرانه که میگه خدا هر کیو بخاد هدایت میکنه و هر کیو نخاد.....
ولای علی مثه لبه تیغ میمونه از پذیرفتن تا رد کردنش به قد یه سر سوزن فاصلست ولی پایانش به اندازه یه دنیا فاصله بین ادما میندازه

اینجا کسی حضرت علی (رض) رو رد نکرد
بشینید اول قشنگ بخونید لطفا

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بجای این گیرای الکی دلیل مستدل بیارید تا بحث کنیم. که البته همه چیز کامل و واضح توضیح داده شده اول بخونید تا دوباره کاری نشه مطمئنم جواب همه سوالاتون توش پیدا میشه.
منم شما رو حواله میدم به کتاب الغدیر فی الکتاب و السنتة و الادب علامه امینی
اما اگه میخواین بحث کنین پس بسم الله بفرمایند نتیجه گیریتون از این همه کپی پیست چیه؟؟؟

fatimma

عضو جدید
اینجا کسی حضرت علی (رض) رو رد نکرد
بشینید اول قشنگ بخونید لطفا
منم حرف از خود حضرت نزدم در مورد پذیرفتن ولایت علی حرف زدم
در ضمن اینقدر با سنی جماعت بحث کردم وبه نتیجه نرسیدم که دیگه حوصله ندارم
همیشه با خودم گفتم شاید این یکی متحول بشه ولی باز اخرش یاد همون ایه افتادم
خدا هر کیو بخاد هدایت میکنه.............

M.AYDIN

عضو جدید

امیدوارم شما هم هدایت بشی

fatimma

عضو جدید
امیدوارم شما هم هدایت بشی
امیدوارم همه هدایت بشن ولی پا گذاشتن در راه هدایت به عهده خود ادمه
شما نمیتونی انتظار داشته باشی وارد جاده ابادان بشی و دلتو خوش کنی که به تبریز برسی وقتی راه رو اشتباه کردی هرچه بیشتر پیش بری از مقصد نهایی دورتر میشی
کافیه یکم از عقلمون کمک بگیریم همین

M.AYDIN

عضو جدید
امیدوارم همه هدایت بشن ولی پا گذاشتن در راه هدایت به عهده خود ادمه
شما نمیتونی انتظار داشته باشی وارد جاده ابادان بشی و دلتو خوش کنی که به تبریز برسی وقتی راه رو اشتباه کردی هرچه بیشتر پیش بری از مقصد نهایی دورتر میشی
کافیه یکم از عقلمون کمک بگیریم همین

من تازه راهمو پیدا کردم
امیدوارم شما هم پیدا کنی

fatimma

عضو جدید
لطفا به نظرات همدیگه احترام بذارید
چرا با این حرفاتون اتحاد بین شیعه و سنی رو از بین میبرید؟
کی گفته اتحادی بین شیعه و سنی وجود داره
هزار بار گفتم بازم میگم
مهر علی و دشمن علی تو یه سینه جمع نمیشه
کسی که شیعه و سنی رو برادر میدونه فرقی با دشمن علی نداره
ادم باید خودشو جای علی بزاره تا به قدر یک سر سوزن بفهمه علی چی کشیده
ایا میتونی کسیو که به ناموست اهانت کرده برادر و برابر با خودت بدونی هر وقت تونستی این حرفو بزن
ما بی خیال سیلی مادر نمیشویم...............

M.AYDIN

عضو جدید
هزار بار گفتم بازم میگم
ایا میتونی کسیو که به ناموست اهانت کرده برادر و برابر با خودت بدونی هر وقت تونستی این حرفو بزن

خاک تو سر کسی که سنی رو دشمن حضرت علی میدونه

JavadMessi

مدیر بازنشسته
لطفا به نظرات همدیگه احترام بذارید
چرا با این حرفاتون اتحاد بین شیعه و سنی رو از بین میبرید؟
اما خواهر من حرفی نزدم که ایشون جوش آوردند فقط برام جالب بود خوندن این همه کپی پیست!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
نه که شما استدلال کردی؟
کجای قرآن درباره ولایت حضرت علی نوشته؟
اینه استدلالت؟
برو خواهرم بدون مطالعه و از روی تعصب اینجا حرف نزن
آیه ولایت
آیه مباهله
آیه تبلیغ
آیه تطهیر
آیه مودت
آيه قل کفي بالله شهيدا بيني و بينکم و من عنده علم الکتاب
و...

fatimma

عضو جدید
نه که شما استدلال کردی؟
کجای قرآن درباره ولایت حضرت علی نوشته؟
اینه استدلالت؟
برو خواهرم بدون مطالعه و از روی تعصب اینجا حرف نزن
ببین ای هم که بزارم باز زیر بار نمیری
مائده 55 و 67
انفال 27
البته خداوند خودش فرموده در ایات تدبز و تعقل کنید

fatimma

عضو جدید
یه سوال از سنی ها
لطفا حاشیه نرید وفقط جواب بدید
خدا رو با تمام صفاتش قبول دارید یا خدارو اونطوری که خودتون دوست دارین قبول دارین؟؟؟؟
فقط یک کلمه........بله یا خیر

tatoo

عضو جدید
اما خواهر من حرفی نزدم که ایشون جوش آوردند فقط برام جالب بود خوندن این همه کپی پیست!!!
اینکه کسی از مطلبی خوشش بیاد و ازش تشکر کنه فکر نمیکنم جالب باشه شما با طعنه حرف میزنید این بی احترامیه
در ضمن بالاخره آدم مطلب رو از خودش نمیسازه که از یک منبع باید کپی و سپس پیست کنه!!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اینکه کسی از مطلبی خوشش بیاد و ازش تشکر کنه فکر نمیکنم جالب باشه شما با طعنه حرف میزنید این بی احترامیه
در ضمن بالاخره آدم مطلب رو از خودش نمیسازه که از یک منبع باید کپی و سپس پیست کنه!!!!
منظور از کپی پیست این حجم عظیمی بود که ایشون آوردند در حالی که اگه بخواند منطقی بحث کنند این روشش نیست:gol:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من ادعا کردم اینارو خودم نوشتم؟! نه نازنین اینارو از یه کتاب که چی دی اف بود کپی پیست کردم ولی میشه فهمید چی نوشته.
چی شد پس کجا در رفتی؟؟؟
آخه برادر من برای یه شیعه از کتب خودش منبع میارند نه از کتب اهل سنت.
اگه حرفی برای گفتن داری بسم الله شما از کتب ما و من از کتب شما:gol:

fatimma

عضو جدید
چی شد پس کجا در رفتی؟؟؟
جالبه اونایی که دم از استدلال میزدن فکر کنم واسه اولین بار رفتن سراغ قران ببینن منبعا درست بوده یا نه؟

mezak

کاربر فعال

هزار بار گفتم بازم میگم

یه سوال از سنی ها
لطفا حاشیه نرید وفقط جواب بدید
خدا رو با تمام صفاتش قبول دارید یا خدارو اونطوری که خودتون دوست دارین قبول دارین؟؟؟؟
فقط یک کلمه........بله یا خیر

جالبه اونایی که دم از استدلال میزدن فکر کنم واسه اولین بار رفتن سراغ قران ببینن منبعا درست بوده یا نه؟

راستی شما علی الهی نیستی؟ قصد جسارت ندارم ولی حرفاتون دقیقا عقاید اونارو تبیین میکنه.
ضمناً قبل اینکه چیزی بگید یادآوری میکنم کی علی الهی هارو خود شیعیان کافر میدونن.

آخرین ویرایش:

mezak

کاربر فعال
چی شد پس کجا در رفتی؟؟؟

دوست عزیز تا اونجا که من میدونم شیعه ها واسه اثبات بیشتر حرفاشون منابع سنی رو مورد استناد قرار میدن.
من خودم از این بحثها خوشم میاد ولی حیف که نه وقتشو دارم نه واقعا مطمئنم اگه حرفامو بزنم بلایی سرم نمیاد وگرنه بحث کردن با منابع شیعه کارو راحتتر میکنه.
آخر کلام اینکه با این بحثها هیچ اتفاقی نمیوفته کسیم به مذهب خودش شک نمیکنه که بیشتر در مورد اینا تحقیق کنه مگر اینکه واقعا ذهنش باز باشه و هر چیزی که میشنوه و میبینه با عقلش مطابقت بده و واقعا بره دنبالش و تاکید میکنم که باید باید باید بدون تعصب بهش فکر کنه. متاسفانه هر وقت بحثهای مستدل کردیم فحش خوردیم و اکثرا هم از طرف کسانی بود که علی الهی بودن و نه شیعه واقعی. باشد که روزی همگی دنباله سوالاتمون رو با عقلمون پیگیری کنیم نه با احساس و تعصب.

fatimma

عضو جدید
راستی شما علی الهی نیستی؟ قصد جسارت ندارم ولی حرفاتون دقیقا عقاید اونارو تبیین میکنه.
ضمناً قبل اینکه چیزی بگید یادآوری میکنم کی علی الهی هارو خود شیعیان کافر میدونن.
شما چطور به این نتیجه رسیدید؟
اگه به شما باشه به دلیل علاقه خدا به علی به خدا هم انگ علی الهی میزنید

کربلایی

مدیر بازنشسته
دوست عزیز تا اونجا که من میدونم شیعه ها واسه اثبات بیشتر حرفاشون منابع سنی رو مورد استناد قرار میدن.
من خودم از این بحثها خوشم میاد ولی حیف که نه وقتشو دارم نه واقعا مطمئنم اگه حرفامو بزنم بلایی سرم نمیاد وگرنه بحث کردن با منابع شیعه کارو راحتتر میکنه.
آخر کلام اینکه با این بحثها هیچ اتفاقی نمیوفته کسیم به مذهب خودش شک نمیکنه که بیشتر در مورد اینا تحقیق کنه مگر اینکه واقعا ذهنش باز باشه و هر چیزی که میشنوه و میبینه با عقلش مطابقت بده و واقعا بره دنبالش و تاکید میکنم که باید باید باید بدون تعصب بهش فکر کنه. متاسفانه هر وقت بحثهای مستدل کردیم فحش خوردیم و اکثرا هم از طرف کسانی بود که علی الهی بودن و نه شیعه واقعی. باشد که روزی همگی دنباله سوالاتمون رو با عقلمون پیگیری کنیم نه با احساس و تعصب.

دوست من تشیع برای اثبات حقانیتش به قدر کافی منبع داره، اما دلیل اینکه در بحث با سنی ها از منابع اهل تسنن استفاده میشه دلیل داره:
منی که سنی هستم هنوز به درستی و راستی حدیث های شیعه اعتماد ندارم. اگر رد شیعه بخواهد با استناد به منابع شیعه مرا قانع کند تلاش بی نتیجه ای کرده است.
میماند سه منبع:
1- عقل و منطق
2- قرآن کریم
3- منابع اهل سنت

البته رفتار بزرگان سنی که به تشیع گرویده اند هم میتونه بعنوان ابزاری برای عقل و منطق تلقی بشه

ضمنا شیعه علی اللهی نیست... لطفا بین شیعه و علی اللهی ها مرز بزارید
خرد نگهدارتان

fatimma

عضو جدید
کسی که به خاطر ترس از فحش از عقایدش عقب نشینی کنه زیاد نمیشه روش حساب کرد
شما هم اینقدر راحت برچسب به همه نزنید
عزیزم اگه اینقدر علی علی میکنینم واسه اینه که خدا تا قبل از علی تکلیفو مشخص کرده
و همه چی از پذیرش ولایت علی به دو دسته تقسیم میشه
حالا مثلا اگه ملاک علی نیست کیه؟
کسی که اولین امام رو امام ندونه میشه مثلا راجع به بقیه ائمه باهاش بحث کرد؟

کربلایی

مدیر بازنشسته

به نظر من بجای کپی و پست این حجم انبوه مطلب(با اون قلم خاص که خوندن رو سخت تر میکنه) بهتر بود اون دوستمون چکیده مطالب رو به همراه برداشت خودشون عنوان میکردند تا بشه روش بحث کرد.
بنده اگر بخوام بروش ایشون عمل کنم باید مثلا برم از یکی از کتابهای شیعه جوابیه علما و دانشمندان به کتاب مذکور رو کپی پست کنم اینجا!!!
نتیجه این کار چیه؟
آیا واقعا بیشتر مخاطبین این مطالب حجیم (از دو طرف) رو مطالعه میکنند تا نتیجه درستی بگیرند؟

اما اگر نظرات خودمون رو بگیم و در مواقه لزوم به منابع ارجاع بدیم میشه نتیجه گیری کرد

Sarp

مدیر بازنشسته
من ادعا کردم اینارو خودم نوشتم؟! نه نازنین اینارو از یه کتاب که چی دی اف بود کپی پیست کردم ولی میشه فهمید چی نوشته.
چجوری از پی دی اف کپی کردی ؟ :eek:
چجوری میشه فهمید ؟ با علم غیب؟
بجای این گیرای الکی دلیل مستدل بیارید تا بحث کنیم. که البته همه چیز کامل و واضح توضیح داده شده اول بخونید تا دوباره کاری نشه مطمئنم جواب همه سوالاتون توش پیدا میشه.
معلومه که مطالبتون باد کرده بوده رو دستتون که با دیدن عنوان تاپیک فرتی همه رو با فرغون ریختین تو تاپیک !!
این تاپیک جای بحث نبود و نیست
اول باید اینو فهمید و متوجه شد
شما که در فهم این مسئله کوچیک مشکل دارید قابلیت نقد مذهب هم ندارید !!
آقا جواد من نیم ساعت وقت گذاشتم برای خوندنش
احترام خودتو نگه دار
نیم ساعت ؟
من بهت 30 ساعت وقت میدم فقط این یه تیکه رو بخونی
قرآن‌ كريم‌ با صراحت‌ مي‌فرمايد:
﴿tbös%ur ’Îû £`ä3Ï?qã‹ç/ Ÿwur šÆô_§Žy9s? yl•Žy9s? Ïp¨ŠÎ=Îg»yfø9$# 4’n<rW{$# ( z`ôJÏ%r&ur no4qn=¢Á9$# šúüÏ?#uäur no4qŸ2¨“9$# z`÷èÏÛr&ur ©!$# ÿ¼ã&s!qߙu‘ur 4 $yJ¯RÎ) ߉ƒÌãƒ ª!$# |=Ïdõ‹ã‹Ï9 ãNà6Ztã }§ô_Íh9$# Ÿ@÷dr& ÏMøt7ø9$# ö/ä.tÎdgsÜãƒur #ZŽÎgôÜs? ÇÌÌÈ šcöà2øŒ$#ur $tB 4‘n=÷Fム’Îû £`à6Ï?qã‹ç/ ô`ÏB ÏM»tƒ#uä «!$# ÏpyJò6Ïtø:$#ur 4 ¨bÎ) ©!$# šc%x. $¸ÿ‹ÏÜs9 #·ŽÎ7yz ﴾ [احزاب‌ / آيه‌ 33].
البته نمیگم بری از تو قرآن پیدا کنی
دقیقا از همینجا باید بخونی

مدیریت هم اگر موافقت کنند همه پستهای اخیر پاک خواهند شد
میتونید بحثتون رو در تاپیک دیگه ای پی بگیرید

mezak

کاربر فعال
شما چطور به این نتیجه رسیدید؟
اگه به شما باشه به دلیل علاقه خدا به علی به خدا هم انگ علی الهی میزنید

کسی که به خاطر ترس از فحش از عقایدش عقب نشینی کنه زیاد نمیشه روش حساب کرد
شما هم اینقدر راحت برچسب به همه نزنید
عزیزم اگه اینقدر علی علی میکنینم واسه اینه که خدا تا قبل از علی تکلیفو مشخص کرده
و همه چی از پذیرش ولایت علی به دو دسته تقسیم میشه
حالا مثلا اگه ملاک علی نیست کیه؟
کسی که اولین امام رو امام ندونه میشه مثلا راجع به بقیه ائمه باهاش بحث کرد؟

همونطور که گفتم از حرفاتون اینو میشه فهمید. یجوری در مورد علی (رض) حرف میزنید که نعوذ باا... آدم فکر میکنه منظورت خدا بوذه.

اگه میدونستید که تبعاتی که ممکنه واسه این بحثها گریبانگیر یک سنی مذهب بشه چیه، تصدیق میکردید جرمش هم سطح جرمهای سی*اسیه . ما که هر روز تو تلویزیون و پای منبر و روضه شماها داریم فش میخوریم. اگرم نمیدونستید امیدوارم دوزایتون افتاده باشه.

آخرین ویرایش:

mezak

کاربر فعال
دوست من تشیع برای اثبات حقانیتش به قدر کافی منبع داره، اما دلیل اینکه در بحث با سنی ها از منابع اهل تسنن استفاده میشه دلیل داره:
منی که سنی هستم هنوز به درستی و راستی حدیث های شیعه اعتماد ندارم. اگر رد شیعه بخواهد با استناد به منابع شیعه مرا قانع کند تلاش بی نتیجه ای کرده است.
میماند سه منبع:
1- عقل و منطق
2- قرآن کریم
3- منابع اهل سنت

البته رفتار بزرگان سنی که به تشیع گرویده اند هم میتونه بعنوان ابزاری برای عقل و منطق تلقی بشه

ضمنا شیعه علی اللهی نیست... لطفا بین شیعه و علی اللهی ها مرز بزارید
خرد نگهدارتان
با فرض اینکه حرف شما درست باشه یعنی به این خاطر از منابع سنی استفاده میشه که سنی ها قبولش دارند، توجه شما رو به این موضوع جلب میکنم :
نکات بسیار جالبی در مورد حدیثهایی که از اهل سنت نقل میشه اینه که اکثر این استنادها گفته میشه که از بزرگان و امامان اهل سنت هستش درحالیکه اکثرا از کسانی نقل کرده اند که اهل سنت اونهارو و حدیثهاشون رو قبول ندارند یا حداقل در حدی معتبر نیستن که بشه مورد استناد قرار بگیرن و با کمال تعجب میبینیم که لقب امام هم به بعضی از این افراد داده میشه که خودش علامت سئوال بزرگی در ذهن تداعی میکنه. حالا اینا کی بودن؟ اکثر این افراد در بین شیعه و سنی شدنشون نوسان میکردند یعنی یه روز شیعه بودن یه روز سنی بنابراین نه سنی بوده اند و نه شیعه، خلاص. (در ضمن این شیوه استناد کردن مخصوصا در بین سخنان بزرگان معاصر شیعه بسیار بسیار مشهود می باشد.)
همونطور که بیشتر ایرانیان شیعه شدند افراد دیگر هم ممکنه بهش گرایش پیدا کنند ( توصیه میکنم در مورد چگونگی رسمی شدن شیعه در ایران تحقیق کنید چون این موضوع بسیار لاپوشانی شده است، کتابهای تاریخی و نه صرفا دینی رو پیشنهاد میکنم). کمااینکه هیچ وقت نبوده که بزرگان اهل تسنن به تشیع گرایش پیدا کنند و این حرفتون رو رد میکنم.
اگر پستم را به دقت میخواندید متوجه میشدید که بنده بین علی الهی و شیعه فرق گذاشتم و نمیدانم چرا باید یه حرفو دو بار بزنم.
داور بر حق پشت و پناهتان.

آخرین ویرایش:

M.AYDIN

عضو جدید
نیم ساعت ؟
من بهت 30 ساعت وقت میدم فقط این یه تیکه رو بخونی

البته نمیگم بری از تو قرآن پیدا کنی
دقیقا از همینجا باید بخونی

دوست عزیز من لزومی نمیبینم متن عربی آیه قرآن رو که اونجا بود بخونم
همین که معنی آیات و توضیحات پیرامونش رو خوندم برام کفایت میکنه!
یه ذره در حرفی که میزنید تامل کنید!

وضعیت
موضوع بسته شده است.