رمز موفقيت تمام انبيا و اوليا و دليل قهر خدا از انسان

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
رمز موفقيت تمام انبيا و اوليا وعلما مناجات در دل شب بوده است اكثر عنايات خداوند به انبياء عظام در سحرگاهان روي داده است .پيامبر گرامي اسلام (ص) در چهل شب در وادي طور به لقاء پروردگار نايل شد .خداوند مهربان به بنده خود نظر لطف فراواني دارد تا آنجايي كه به بنده اش ميفرمايد :« بنده من نماز شب بخوان كه آن يازده ركعت است »اما بنده به خدا ميگويد :خدايا ! خسته ام نميتوانم نيمه شب يازده ركعت بخوانم .بنده من ! دو ركعت نماز شفع و يك ركعت نماز وتر بخوان.اما بنده به خدا ميگويد :خدايا ! خسته ام نميتوانم نيمه شب بيدار شوم .بنده من !قبل از خواب اين سه ركعت را بخوان .اما بنده به خدا ميگويد :خدايا ! سه ركعت زياد است .بنده من ! فقط يك ركعت نماز وتر را بخوان .اما بنده به خدا ميگويد :خدايا ! امروز خسته ام راه ديگري ندارد؟بنده من !قبل از خواب وضو بگير و رو به آسمان كن و بگو يا الله .اما بنده به خدا ميگويد :خدايا ! من در رخت خواب هستم و اگر بلند شوم خواب از سرم مي پرد .بنده من !همان جا كه دراز كشيدي تيمم كن و بگو يا الله .اما بنده به خدا ميگويد :خدايا ! هوا سرد است و نميتوانم دستانم را از پتو بيرون آورمبنده من !در دلت بگو يا الله ما نماز شب برايت حساب ميكنيم.اما بنده اعتنايي نميكند و ميخوابد.پس خداوند به ملائكه خود ميگويد : ملائكه من ، ببينيد من اينقدر ساده گرفتم اما بنده من بي اعتنايي كرد و خوابيد . چيزي به اذان صبح نمانده او را بيدار كنيد .دلم برايش تنگ شده امشب با من حرف نزده است .خداوندا دوبار او را بيدار كرديم ولي باز خوابيد .ملائكه من ، در گوشش بگوييدپروردگار منتظر توست .پروردگارا باز هم بيدار نمي شود .اذان صبح را ميگويند و هنگام طلوع آفتاب است .اي بنده بيدار شو نماز صبحت قضا ميشود .خورشيد از مشرق سر بر مي آورد خدا رويش را بر ميگرداند و ميگويد :[h=3] اي ملائكه من آيا حق ندارم با اين بنده قهر كنم؟[/h]