رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من اسکچاپ 2013نصب کردم خد به خود نرم افزار رنر ونورپردازی هم داشت که اونم نصب کردم علامتش هم R آبی رنگه.

kavehsaeed

عضو جدید
میخوام بدونم دقیقاً چه طور " رندر " میگیرن ؛اگه کسی میدونه و میتونه توضیح بده لطف میکنید اگه بگید . . .

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوام بدونم دقیقاً چه طور " رندر " میگیرن ؛اگه کسی میدونه و میتونه توضیح بده لطف میکنید اگه بگید . . .

دوست عزیز ابتدا برنامه v-rayرو نصب کن بدش حجمت رو تو ویوویی که میخوای میذاری بعدش علامت Rیعنی رندر رو میزنی بعدش نسبت به متریالی که دادی وقدرت سیستمت زمان میبره تا رندر بگیره بازم اگه کمک خواستی بپرس.

kavehsaeed

عضو جدید
من برنامه v-ray رو نصب کردم ولی وقتی میخوام رندر بگیرم؛ روی علامت R کلیک میکنم چیزی نمیاره !!!
اصلاً هیچ گزینه یا صفحه ای نشون نمیده
:(
چرا ؟؟؟؟ !!! ؟؟؟

kavehsaeed

عضو جدید
دوستان چه طور میتونم مقیاس یا اندازه شکل رو تو این برنامه کوچک یا بزرگ کنم ؟؟؟
" مثل ( scale ) در اتوکد "

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
دوستان چه طور میتونم مقیاس یا اندازه شکل رو تو این برنامه کوچک یا بزرگ کنم ؟؟؟
" مثل ( scale ) در اتوکد "

اول حجم مورد نظر رو انتخاب کنید s رو تایپ کنید....

روی یکی از رئوس مکعب سبز رنگ ایجاد شده کلیک کنید

و عدد مورد نظر برای اسکیلتونو وارد کنید...

یا با بازو بسته کردن به اسکیل مورد نظر برسید...

TIGER N

عضو جدید
سلام ببخشید من دارم با اسکیچاپ یه مسجد کار میکنم ولی واسه متریالش به مشکل برخوردم اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنون میشم.

امیر الیاسی

عضو جدید
سلام scale رو از نوار ابزار بالا گزینه Tools هم میتونی بیاری
سلام بله میشه اورد ولی نه به تنهایی
میتونید برای سادگی کارتون وقتی یه حجمو انتخاب کردید ( ابی و نقطه نقطه شد ) دکمه s رو کیبورد رو بزنید و scale رو انجام بدید

arc_saba

عضو جدید
سلام.من برنامه ویری رو نصب کردم . وقتی رندر میگیرم به نظرم کیفیتش نسبت به اینکه فایلو بدون رندر به صورت عکس اکسپورت کنم فرق چندانی نداره. نمیدونم مشکل از کجاست. تنظیمات ویری یا ...ممنون میشم راهنمایی کنید.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام.من برنامه ویری رو نصب کردم . وقتی رندر میگیرم به نظرم کیفیتش نسبت به اینکه فایلو بدون رندر به صورت عکس اکسپورت کنم فرق چندانی نداره. نمیدونم مشکل از کجاست. تنظیمات ویری یا ...ممنون میشم راهنمایی کنید.
بله تنظیمات وی-ری که شامل متریال ، نور و رندر میشه

arc_saba

عضو جدید
بله تنظیمات وی-ری که شامل متریال ، نور و رندر میشه
ممنون از زحمتی که میکشید جناب یگانگی. من این سایت و همچنین سایتایی رو که معرفی کرده بودین رو زیر ورو کردم. ولی متاسفانه در مورد تنظیمات ویری خیلی چیزی دستگیرم نشد.البته خیلی چیزای جدید یاد گرفتم. اگر امکانش هست از صفحه تنظیمات ویری (obtions) که خوب تنظیم شده عکس بذارین که بر اساس اون بشه گزینه ها رو تنظیم کرد.

ketabdoost

عضو جدید
سلام دوستان:کسی می دونه که چه طور می شه توی اسکچاپ فواره ساخت؟منظورم اون قطره های فواره هست ؟آیا این امکان هست که یک سطح رو تبدیل به قطره کنیم؟متریال خاصی نیست؟خواهش می کنم راهنمایی کنید خیلی واجبه.با تشکر.

nazanin1991

کاربر ممتاز
سلام دوستان:کسی می دونه که چه طور می شه توی اسکچاپ فواره ساخت؟منظورم اون قطره های فواره هست ؟آیا این امکان هست که یک سطح رو تبدیل به قطره کنیم؟متریال خاصی نیست؟خواهش می کنم راهنمایی کنید خیلی واجبه.با تشکر.

سلاام
فواره آماده داره اسکچاپ فقط کافیه تو قسمت دانلود کامپوننت ها fountain رو سرچ کنید براتون میاره...
اگرم پیدا نکردین من دارم اگع بخواین براتون آپلود میکنم..

ketabdoost

عضو جدید
دوست خوبم باید خودمون آبنما طراحی می کردیم که من این کار رو کردم اما نمی دونم الان چه طور یک رندر خوب ازش بگیرم و به مشکل برخوردم. آب هایی که می ریزند رو چه طور باید ساخت؟می شه راهنمایی بفرمایید؟

helen.j

کاربر فعال
سلام دوستان
چطور میشه تو محیط sketchup فایل اتوکد رو import کرد؟؟؟ در ضمن تو اسکچ اپ پسوند dwg نداره....
با تشکر

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ممنون از زحمتی که میکشید جناب یگانگی. من این سایت و همچنین سایتایی رو که معرفی کرده بودین رو زیر ورو کردم. ولی متاسفانه در مورد تنظیمات ویری خیلی چیزی دستگیرم نشد.البته خیلی چیزای جدید یاد گرفتم. اگر امکانش هست از صفحه تنظیمات ویری (obtions) که خوب تنظیم شده عکس بذارین که بر اساس اون بشه گزینه ها رو تنظیم کرد.
آخرین نسخه وی-ری خودش تنظیمات داحلی- بیرونی و رندر داره
به سایت www.ran2.ir هم سری بزنید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چطور میشه تو محیط sketchup فایل اتوکد رو import کرد؟؟؟ در ضمن تو اسکچ اپ پسوند dwg نداره....
با تشکر
نسخه اسکچاپتون نسخه Pro نیست. یا درست کرکش نکردید.
بهترین گزینه واسه ایجاد فواره و .. از اسکچاپ Lomiun هستش.
http://lumion3d.com/
نسخه رایگاه هم داره ولی کامپیوتر خوب میخواد
http://lumion3d.com/free/

donya-70

عضو جدید
سلام
من یه فایل اتوکد سه بعدی 2012 دارم میخوام وارد اسکچاپ کنم ...
میشه توضیح بدید ؟
ممنون

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه پلان دارم تو اتوکد وقتی وارد اسکیچاپ میشه اندازه اش تغییر میکنه
مثلا 23 متر تو اتوکد تو اسکیچاپ شده 7.5
میشه بگین تنظیماتشو باید چیکار کنم؟

nazanin1991

کاربر ممتاز

سلام من چند بار امتحان کردم هر تنظیماتی انجام میدم دوباره تو اسکچاپ تغییر میکنه بعترین راه اینه که از فرمان اسکیل استفاده کنین و کل پلان و 23/7.5 برابر کنین.....

sanasolo

عضو جدید
درخواست : در مورد وارد کردن نقشه به نرم افزار اسکچآپ

درخواست : در مورد وارد کردن نقشه به نرم افزار اسکچآپ

سلام بچه ها. یه مشکلی پیش اومده مسئله اینه که من نقشه اتوکدیم رو کاملن باندری کردم و بعدش بلوک کردم که وارد نرم افزار اسکچ کنم.اما وقتی وارد اسکچ میشه نقشم تیکه تیکه میشه و هر قسمتیش یه جایی هستن.چیکار کنم که درست بشه.اصلن سابقه نداشته این مشکل واسم پیش بیاد.همیشه درست و قشنگ از اتوکد میوردم به اسکچ.

memara

عضو جدید
سلام دوستان چجوری متریال بدم به یه باکس؟؟یا هر چیزی چون میخوام فایل خروجیشو با ارتلانتیس رندر بگیرم اینجوری همه یه متریال میگیره نمیشه که

nazanin1991

کاربر ممتاز
salam khobin shoma?/ mikhastam begam render chejuri migiran to sketch up/

از منوی plugin گزینه vray و سپس رندر ....

hastia89

عضو جدید
سوال: رندر در اسکچآپ

سوال: رندر در اسکچآپ

سلام
1.چطوری میشه حجمی که تو تری دی مکس ساختم رو ببرم اسکچاپ رندر اسکچی بگیرم؟
2. گزینه ی رندر تو اسکچاپ کجاست؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احتمالا تنظیمات کد با اسکچ یکی نیست مثلا یکی متر و یکی اینچه یا امثالهم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنماییتون ولی این بک گراند توی اسکچاپ رو توی v-rayنشون نمیده میشه بازم راهنمایی کنین ممنون میشم:cry:

خیلی بهتره اگه الحاقات رو توی یه برنامه گرافیکی مثل فوتوشاپ انجام بدید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان.
سوالی داشتم.تو برنامه اسکچاپ 8 وقتی که میخوام متریال رو از خود اسکچاپ عوض کنم برنامه میپره بیرون.یا اگه بخوام فایلی رو import کنم کسی میدونه چی کار باید کرد؟

با تشکر
سپاس از مهندس فرهنگ عزیز
کلا اسکچ در بحث متریال ها یکمی ضعیف عمل میکنه و مخصوصا موقع پاک کردن متریال ها نرم افزار کرش می کنه
ممکنه شما ویندوزت خوب باشه سیستمت خوب باشه اما بازم این اتفاق بیفته