رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من ترم 3 کاردانی معماری هستم میخواستم بدونم نرم افزار اتوکد چی بگیرم ؟ اتوکد مخصوص معماری هست؟ یا همش یکیه؟

الان هر فروشگاه نرم افزاری برین نرم افزار Autocad موجود هست.. فقط شرکتهایی که ارایه میدن متفاوته.. هر رشته ای میتونه از از این نرم افزار استفاده کنه.. فقط نرم افزار AutoCAD Architecture هست که مخصوص معماری هست و محیطی شبیه Autocad داره ولی کار کردن باهاش یه مقدار سختتره بعضی دستورات رو هم نداره.. شما همون AutoCAD معمولی رو تهیه کنید.. برای نام شرکتش هم پیام خصوصی بدین تا بهتون معرفی کنم .. چون مطرح کردنش تو این تاپیک حکم تیلیغ رو داره..;)

rozhaan

عضو
سلام دوست عزیز ممنون از طرح سوالاتتون.:smile:

در مورد سوال اولتون بارها توضیح داده شده 2090# و 1576# و 2064#
در مورد سوال دومتون هم توضیح داده شده مختصر 895# و 858#

امیدوارم به دردتون بخوره.. موفق باشین ;)

ممنون از جوابتون، فقط من فایل plt رو چون نمی دونستم با چه نرم افزاری باز میشه با windows photo viewer باز کردم!!!!!!!!!! بعد این روشی که شما گفتین رو امتحان کردم جواب نداد فکر کنم به این خاطر بوده
یه سوال دیگه داشتم مساحت یه سطح توی نقشه چه جوری پیدا میشه مثلا یه سطحی که شکل هندسی منظمی نداشته باشه؟

hado_st

عضو جدید
سلام دوستان
یه فایل اتوکد از یه مجتمع تجاری اداری بلندمرتبه به من دادن و سوال اینه که نقشه کش پروژه چه کاری(کارهایی) به هنگام ترسیم می توانست انجام دهد که ضمن افزایش دقت ترسیمی، سرعت ادیت نقشه افزایش یابد؟
ممکنه راهنمایی کنید؟

پیوست ها

• new.rar
    792.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ممنون از جوابتون، فقط من فایل plt رو چون نمی دونستم با چه نرم افزاری باز میشه با windows photo viewer باز کردم!!!!!!!!!! بعد این روشی که شما گفتین رو امتحان کردم جواب نداد فکر کنم به این خاطر بوده
یه سوال دیگه داشتم مساحت یه سطح توی نقشه چه جوری پیدا میشه مثلا یه سطحی که شکل هندسی منظمی نداشته باشه؟

خواهش میکنم دوست عزیز :gol:
چند تا نرم افزار هست به اسم PLTviewer یا ABViewer و HPGL Viewer که من با این نرم افزارها به نتیجه ای نرسیدم.. پیشنهاد هم نمیکنم از اینها استفاده کنی.. (اسمشونو بردم که شاید تو سیستم من جواب نداده و شما بتونی باهاشون کار کنی)

سوال دیگه : به چند روش میشه مساحت یه ناحیه رو بدست آورد. یه توضیح مختصر میدم..چند تا پست دیگه رو هم معرفی میکنم برا توضیحات بیشتر میتونی اونا رو هم مطالعه کنی..
با دستور Area که مخفف دستورش AA هست میتونی بدست بیاری.. توضیحات تکمیلی : #587 و #1830 و #1819 ;)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه فایل اتوکد از یه مجتمع تجاری اداری بلندمرتبه به من دادن و سوال اینه که نقشه کش پروژه چه کاری(کارهایی) به هنگام ترسیم می توانست انجام دهد که ضمن افزایش دقت ترسیمی، سرعت ادیت نقشه افزایش یابد؟
ممکنه راهنمایی کنید؟

سلام دوست عزیز.. من چند تا نکته ی کلی در مورد نقشه کشی میگم (دوستان دیگه هم کاملش کنن ) خودتون تو نقشه چک کنین ببینید این موارد وجود داره یا نه.. وگرنه گفتن موارد نقشه ی ارسالیتون نمیتونه کمکی به شما کنه.. ممنون

1- لایه ها : معمولا برای تسهیل ویرایش نقشه ها وجود لایه های مجزا برای قسمتهای مختلف نقشه میتونه کمک بسزایی کنه..مثه دیواره و پنجره ها و متون و خطوط اندازه گذاری و .....
2- بلوک ها : شاید یکی از نکات مهم تو نقشه کشی بلوک ها باشه.. مخصوصا برای عناصری که در شیت ها تکرار می شوند..
3- نامگذاری صحیح استایل متون و اندازه گذاری ها و بلوکها و لایه ها و ... و تعداد متناسب آنها با نقشه
4- استفاده از Polyline ها در ناحیه های بسته (متناسب با نقشه)
5- انتخاب رنگ متناسب با عناصر برای بهتر شدن خروجی نقشه هنگام پرینت گرفتن..(مثلا برای خطوط ضخیم رنگهایی مثل Cyan و Magenta و white انتخاب بشه و برای عناصر کم رنگ نقشه از رنگهای ضعیفتر مثه زرد و قرمز و شماره های 8 و ..... استفاده شود)
6-ارتفاع Text ها و اندازه گذاری ها متناسب با نقشه باشد.. (مثلا برای عنوان نقشه در مقیاس 1/100 ارتفاع متن 0.3 تا 0.4 باشه و برای متون داخل نقشه بین 0.15 تا 0.25 باشه بهتره)
7-موارد دیگه مثه معرفی بهتر نقشه ، کادر و legend و keyplan و ...
8- ....

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
با سلام ........

منظورتون از تاسیسات ......کدام موارد هستش ...........

به این تاپیک مراجعه کنید....... شاید مورد مد نظرتون رو یافتید..........

[ بلاک Block ] ►دانلود مبلمان > فرمت DWG > انواع مختلف

منظورم بیشتر مخزنهای موتورخونه و چیلر و فن کویل و داکت و اسپلیت بود.. ممنون بابت راهنمایی;)

hado_st

عضو جدید
سلام دوست عزیز.. من چند تا نکته ی کلی در مورد نقشه کشی میگم (دوستان دیگه هم کاملش کنن ) خودتون تو نقشه چک کنین ببینید این موارد وجود داره یا نه.. وگرنه گفتن موارد نقشه ی ارسالیتون نمیتونه کمکی به شما کنه.. ممنون

1- لایه ها : معمولا برای تسهیل ویرایش نقشه ها وجود لایه های مجزا برای قسمتهای مختلف نقشه میتونه کمک بسزایی کنه..مثه دیواره و پنجره ها و متون و خطوط اندازه گذاری و .....
2- بلوک ها : شاید یکی از نکات مهم تو نقشه کشی بلوک ها باشه.. مخصوصا برای عناصری که در شیت ها تکرار می شوند..
3- نامگذاری صحیح استایل متون و اندازه گذاری ها و بلوکها و لایه ها و ... و تعداد متناسب آنها با نقشه
4- استفاده از Polyline ها در ناحیه های بسته (متناسب با نقشه)
5- انتخاب رنگ متناسب با عناصر برای بهتر شدن خروجی نقشه هنگام پرینت گرفتن..(مثلا برای خطوط ضخیم رنگهایی مثل Cyan و Magenta و white انتخاب بشه و برای عناصر کم رنگ نقشه از رنگهای ضعیفتر مثه زرد و قرمز و شماره های 8 و ..... استفاده شود)
6-ارتفاع Text ها و اندازه گذاری ها متناسب با نقشه باشد.. (مثلا برای عنوان نقشه در مقیاس 1/100 ارتفاع متن 0.3 تا 0.4 باشه و برای متون داخل نقشه بین 0.15 تا 0.25 باشه بهتره)
7-موارد دیگه مثه معرفی بهتر نقشه ، کادر و legend و keyplan و ...
8- ....

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید

منظورتون رو از موارد 3 و 4 متوجه نشدم. میشه توضیح بدید؟

m1372g

عضو جدید
سلام کمکککککککککککککککککککککککککککککک فوری
باید پلان هامو 150 درجه تو اتوکد بچرخونم با دستور روتیت که انجام میدم همه خط ها کج میشه چیکار کنم؟راه حل لطفااااااااااااااااااااااااااا؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام کمکککککککککککککککککککککککککککککک فوری
باید پلان هامو 150 درجه تو اتوکد بچرخونم با دستور روتیت که انجام میدم همه خط ها کج میشه چیکار کنم؟راه حل لطفااااااااااااااااااااااااااا؟

سلام.. دوست عزیز صبور باش.. :smile:
احتمالا خطوط شما شامل دستورات Infer Geometric Constraints هست که قبل از هر چیز این دستور رو خاموش کنید..
این گزینه یکی از بهترین ویژگی هایی بود که به اتوکد 2010 اضافه شد.. که ارتباط بین خطوط و آبجکتها را کنترل میکند.. مثلا موازی کردن دو خط با هم..یا عمود کردن چندین خط به هم و بسیاری گزینه های دیگه.

روش خاموش و روشن کردن Infer Constraints :
از طریق Status Bar :

یا از طریق کلیدهای ترکیبی : Ctrl+Shift+I

بعد از این مرحله نوبت پاکسازی نقشه از constraint ها میرسه که با دستور زیر انجام میشه :

دستور Delete Constraints :
این دستور برای حذف Infer Constraints ها از نقشه می باشد.
مسیر دستور :
Ribbon : Parametric Tab > Manage > Delete Constraints
Menubar : ّParametric > Delete Constraints
دستور میانبر :
Delcon
طریقه ی کار با دستور :
خیلی ساده است.. بعد از اعمال دستور ، خطوط و Object ها رو انتخاب کنید و سپس اینتر رو بزنید. (نقشه پاکسازی شد.

حالا میتونید نقشه تون رو 150 درجه Rotate کنید بدون اینکه نقشه تون به هم بریزه..;) ( البته اگه مشکلش این مورد باشه) :w19:

_*Bahar*_

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان :gol:
یه فایل اتوکد دارم که بعضی قسمتهای اون چند تا عکس کپی پیست شده بود اما الآن که بازش میکنم دیگه اون عکس ها نمایش داده نمیشه؛ روشی هست که بتونم دوباره اون عکسها رو توی اتوکد ببینم؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان :gol:
یه فایل اتوکد دارم که بعضی قسمتهای اون چند تا عکس کپی پیست شده بود اما الآن که بازش میکنم دیگه اون عکس ها نمایش داده نمیشه؛ روشی هست که بتونم دوباره اون عکسها رو توی اتوکد ببینم؟
سلام
شاید عکسا جابجا شده.وتو اون آدرس قبلی نیست.........جای عکس آدرس عکسو مینویسه.کافیه عکسو تو اون آدرس کپی کنی

pinkfloydq

عضو جدید
سلام اگه فایل etransmit نشده باشه نمیشه اگر شده باید فایل رو Unzip کنی و عکسها رو تو آدرس کپی کنی یا دوباره insert کنی

mehrdad_pamad

عضو جدید
با سلام
من تو اتوکد 2014 یه مشکلی دارم
مثلا میخوام با دادن نقاط مستطیلی را رسم کنم (طولها بر حسب میلیمتر)
از قسمت یونیت هم تنطیماتش و انجام دادم
ولی وقتی مختصات را میدم مستطیل رسم نمیشه هیچ موس رو رو صفحه اتوکد حرکت میدم اعداد 89 و 90 و اینجور اعداد و نشون میده
بیزحمت منو راهنمایی کنید تا بتونم شکل مستطیل عکس گداشته شده رو بکشم
ممنون
00849058941857179481.jpg

42257496420740609731.jpg

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با سلام
من تو اتوکد 2014 یه مشکلی دارم
مثلا میخوام با دادن نقاط مستطیلی را رسم کنم (طولها بر حسب میلیمتر)
از قسمت یونیت هم تنطیماتش و انجام دادم
ولی وقتی مختصات را میدم مستطیل رسم نمیشه هیچ موس رو رو صفحه اتوکد حرکت میدم اعداد 89 و 90 و اینجور اعداد و نشون میده
بیزحمت منو راهنمایی کنید تا بتونم شکل مستطیل عکس گداشته شده رو بکشم
ممنون
مشاهده پیوست 225876

مشاهده پیوست 225877
سلام
در قسمت command دستور زیر رو تایپ کنید
rec
مخفف rectangle به معنای مستطیل و سپس اینتر بزنید
حال نقاط مورد نظرتون رو وارد کنید
مثلا شما میخواید مستطیلی از نقطه 0و0 تا 5,3رسم کنید
0,0 اینتر بزن
5,3 اینتر
مستطیلت رسم میشه
اگه زوم صفحه طوری بود که مستطیل رو ندیدی
z رو بزن اینتر کن
بعدش
e اینتر
از این ساده تر نمیشد توضیح بدم
موفق باشید

rozhaan

عضو
با سلام
من یه عکسو می خوام از google earth ببرم تو autocad و scale اونم تبدیل کنم به 1:100 میشه این کارو کرد؟ اگه میشه لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
با سلام
من یه عکسو می خوام از google earth ببرم تو autocad و scale اونم تبدیل کنم به 1:100 میشه این کارو کرد؟ اگه میشه لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

سلااام
عکسی رو که میبرین باید اول به مقیاس واقعی تبدیل کنین... ینی مثلا یه خیابان 20 متری دارین در عرض خیابان یک خط بکشین..
بعد به موازاتش یک خطه 20 متری بکشین...با استفاده از دستور align خط خیابان را با خط 20 متری اسکیل کنین....
در آخر هم اگه بخواهین پرینت 1/100 بگیرین که باید تنظیمات پرینتو انجام بدین اگه بخواین تو خود محیط کد 1/100 کنین دستور scale را بزنین انتخا کنین آبجکتتونو و 1/100 را تایپ کنین...

rozhaan

عضو
سلااام
عکسی رو که میبرین باید اول به مقیاس واقعی تبدیل کنین... ینی مثلا یه خیابان 20 متری دارین در عرض خیابان یک خط بکشین..
بعد به موازاتش یک خطه 20 متری بکشین...با استفاده از دستور align خط خیابان را با خط 20 متری اسکیل کنین....
در آخر هم اگه بخواهین پرینت 1/100 بگیرین که باید تنظیمات پرینتو انجام بدین اگه بخواین تو خود محیط کد 1/100 کنین دستور scale را بزنین انتخا کنین آبجکتتونو و 1/100 را تایپ کنین...

مرسی از راهنمایی ولی من متوجه نشدم ، با استفاده از دستور align و بعد scale فقط دو خط بر هم منطبق می شن، اندازه واقعی عکس تو autocad نشون داده نمی شه
میشه بگی اندازه واقعی نقشه (همون عکس google earth ) تو autocad چه جوری بدست می یاد؟
با تشکر

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
مرسی از راهنمایی ولی من متوجه نشدم ، با استفاده از دستور align و بعد scale فقط دو خط بر هم منطبق می شن، اندازه واقعی عکس تو autocad نشون داده نمی شه
میشه بگی اندازه واقعی نقشه (همون عکس google earth ) تو autocad چه جوری بدست می یاد؟
با تشکر

سلام
اندازه ی واقعی رو باید از تو خود گوگل ارث بدست بیارید ؛ تو گوگل ارث اون پایین تو گوشه سمت راست یه خط کشیده، که طول اون خط در واقعیت برابر عددی هست که کنارش نوشته؛ که همون مقیاس خطی بهش میگن ... این عکس رو که توی کد بردید اندازه اون خط رو با کد بدست بیارید ، بعد عددی که کنارش نوشته میشه اندازه واقعی اون خط ... از روی همین تناسب میفهمید که مقیاس نقشه چنده و باید چند برابر بشه؛ مثلا اگه طول خط 4 سانت بود و اندازه ی واقعیش 8 متر ، مقیاس 1به200 هست و برای بردن به مقیاس 1 به 100 باید ابعاد عکس 2 برابر بشه یا 2 برابر پرینت گرفته بشه.

rozhaan

عضو
سلام
اندازه ی واقعی رو باید از تو خود گوگل ارث بدست بیارید ؛ تو گوگل ارث اون پایین تو گوشه سمت راست یه خط کشیده، که طول اون خط در واقعیت برابر عددی هست که کنارش نوشته؛ که همون مقیاس خطی بهش میگن ... این عکس رو که توی کد بردید اندازه اون خط رو با کد بدست بیارید ، بعد عددی که کنارش نوشته میشه اندازه واقعی اون خط ... از روی همین تناسب میفهمید که مقیاس نقشه چنده و باید چند برابر بشه؛ مثلا اگه طول خط 4 سانت بود و اندازه ی واقعیش 8 متر ، مقیاس 1به200 هست و برای بردن به مقیاس 1 به 100 باید ابعاد عکس 2 برابر بشه یا 2 برابر پرینت گرفته بشه.

مرسی از جوابتون، حالا برای دو برابر کردن عکس باید چه تغییری تو scale autocad بدیم؟

آخرین ویرایش:

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام خدمت اساتید عزیز
من یه عکس از گوگل ارث گرفتم میخوام اون عکس رو به نقشه تو اتوکد تبدیل کنم چی کار باید کنم تا تبدیل به نقشه شه یا شما چی نرم افزاری رو پیشنهاد میدید؟
با تشکر از لطفتون

nazanin1991

کاربر ممتاز
با سلام خدمت اساتید عزیز
من یه عکس از گوگل ارث گرفتم میخوام اون عکس رو به نقشه تو اتوکد تبدیل کنم چی کار باید کنم تا تبدیل به نقشه شه یا شما چی نرم افزاری رو پیشنهاد میدید؟
با تشکر از لطفتون

به نظرم بهترین راه اینه که از خطوطش بکشین... ینی من خودم همیشه اینکارو میکنم..
ولی این نرم افزار برای تبدیل عکس به کد هستش....

نرم افزار img2cad

nazanin1991

کاربر ممتاز
با تشکر

وقتی دستور align رو اجرا میکنین باید عکس رو به عنوان ابجکت انتخاب کنین و از دو سر خط استفاده کنین برای منطبق شدن... اونوقت عکستون به مقیاس واقعی تبدیل میشه!!....
این راه راهه دقیقیه من برا درس تحلیل فضای شهری هم همینجوری به مقیاس واقعی تبدیل کردم عکسمو....

atefehshahrashub

عضو جدید
سلام
من برای درس برداشت وقتی دارم کمان ها رو تو اتوکد می کشم و از محل برخوردشون خط رو رسم میکنم همه چی درسته ولی وقتی سراغ ترسیم بعدی میرم و میام سراغ قبلی جاشون تغییر کرده regen هم جواب نمیده حتی موقع ترسیم zoom رو حداکثر میبرم و f3 رو off می کنم اما هیچ کدوم فایده نداره:cry:Untitled.jpg

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من هرکاری میکنم نمیتونم میانبرها رو تغییر بدم.از کاستمایز میرم تغییرات رو انجام میدم ذخیره میکنم فایل رو میبندم و باز میکنم اما موفق نمیشم چرا؟؟؟؟؟

nazanin1991

کاربر ممتاز
سلام
من برای درس برداشت وقتی دارم کمان ها رو تو اتوکد می کشم و از محل برخوردشون خط رو رسم میکنم همه چی درسته ولی وقتی سراغ ترسیم بعدی میرم و میام سراغ قبلی جاشون تغییر کرده regen هم جواب نمیده حتی موقع ترسیم zoom رو حداکثر میبرم و f3 رو off می کنم اما هیچ کدوم فایده نداره:cry:مشاهده پیوست 226690

دوست عزیز هر چقدرم زوم کنی بازم خب دقیق نیست شما این خطایی که به هم نرسیدن رو با دستور extend برسونشون بهم...
یا باید از خططون رد بشه بعدا trim کنین یا اگه انتهای خططون مشخصهf3 رو روشن کنی و از end خطت استفاده کنی...

hamideh-shz

عضو جدید
ممنون.
اما با این روش هم نشد.

اصلا امکان ش هست فایل هایی که نقشه بردارها انجام میدن درست شه ؟؟ یا اشکال از فایل من هست؟

من خودم همه فایل هارو با این دو روش درست میکنم. فایل نقشه بردارها معمولا این مشکل وجود داره که خطوط ارتفاع دارن. ولی من راه دیگه ای بلد نیستم...

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من خودم همه فایل هارو با این دو روش درست میکنم. فایل نقشه بردارها معمولا این مشکل وجود داره که خطوط ارتفاع دارن. ولی من راه دیگه ای بلد نیستم...

ممنون. بهر حال درست نشد. عکس گرفتم از روش کشیدم