رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
ی سوال!توی فایل کد می خوام هم فارسی بنویسم هم انگلیسی ولی تمی شه!!!انگلیسی می نویسم ولی وقتی می خوام فارسی بنویسم اون یکی به هم می ریزه!چکار کنم که مشکلم حل شه؟میشه لطفا بازم مث همیشه کمکم کنین
:redface:
مرررررسی

سلام
برای این کارشما باید style رو تغییر بدین البته حتما برای فونت فارسی از کاتب استفاده کنید ( و بطور کلی پیشنهاد میکنم از ورژن جدید 2015 استفاده کنید که امکانات خیلی خوبی داره و از نقشه کشی لذت ببرید!!! )

ترنج

عضو جدید
سلام
برای این کارشما باید style رو تغییر بدین البته حتما برای فونت فارسی از کاتب استفاده کنید ( و بطور کلی پیشنهاد میکنم از ورژن جدید 2015 استفاده کنید که امکانات خیلی خوبی داره و از نقشه کشی لذت ببرید!!! )

مررررسی از جوابت.style رو تغییر می دم فونت انگلیسی به هم می ریزه!

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
مررررسی از جوابت.style رو تغییر می دم فونت انگلیسی به هم می ریزه!
نمیدونم راه دیگه ای داشته باشه یا نه،
ولی من فونت فارسی رو مینویسم و جای خال میذارم برای کلمه های انگلیسی، بعدبا style انگلیسی کلمات انگلیسی رو مینویسم و تو جاهای خالی میذارم.;)

gima

عضو جدید
سلام
یه سوال میخواستم بدونم وقتی یه فایل اتوکد تو سیستم شما فونت هاش خوانا نیست چه باید کرد؟

gima

عضو جدید
مشکل اتوکد

مشکل اتوکد

سلام
یه سوال میخواستم بدونم وقتی یه فایل اتوکد تو سیستم شما فونت هاش خوانا نیست چه باید کرد؟:warn::redface:

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال میخواستم بدونم وقتی یه فایل اتوکد تو سیستم شما فونت هاش خوانا نیست چه باید کرد؟:warn::redface:

شما باید فونت های کاتب رو دانلود کنین و بریزین در قسمت support در محل نصب اتوکدتون ....

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام

درود بر شما .........این دو تاپیک زیر لینک دانلود فونتهای فارسی مناسب اتوکد رو دارا می باشد.............. می تونید استفاده کنید..........بدرود.

[h=1]کاملترین مجموعه فونت اتوکد[/h]
[h=1][ فونت AutoCad] ► پرسش و پاسخ[/h]

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
پست موقت.
سلام.
بچه ها میشه ی اتوکده راحت نصب بهم پیشنهاد کنید؟؟
اسن دارم دیوونه میشم...
تایپ میکنم دانلود اتوکد 2014.
تا ی جایی دیگه نمیشه...

درود بر شما ........

پیشنهاد میکنم ...... به فروشگاههای نرم افزاری مراجعه کنید.......... و سی دی مجموعه را تهیه کنید........... دانلود نمودن ...... این سری نرم افزارها ..... از اینترنت .......معمولا به مشکل در نصب و کرک می خوره ........و وقت و حجم دانلود شما رو فقط میگیره.............بدرود.

gima

عضو جدید
سلام دوستان
من تو اتوکد تو ویوو جلو یا همون نما جز خط افقی چیزی نمی تونم بکشم مثلا یک مربع

gima

عضو جدید
سلام دوستان <br>میشه لطفا هر کی میتونه یه کمکی بکیند به من بگید چرا تو ویوو جلو یا نما چرا فقط میتونم خط افقی بکشم

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشید
جدیدا اتوکد 2014 نصب کردم دیدم دستور فرمانها با 2013 فرق میکنه مثلا تریم که میکنم باید کامل بنویسم تا دستور اجرا بشه بعد انجام بدم ولی تو 2013 میتونستم اول انتخاب کنم بعد مخفف تریم بزنم یا پاک کنم چیکار کنم درست بشه آیا درست میشه ؟ خواهشا جواب بدید ضروریه برام

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان
من تو اتوکد تو ویوو جلو یا همون نما جز خط افقی چیزی نمی تونم بکشم مثلا یک مربع
سلام
اگر (ortho mode (F8 فعال باشه فقط خطوط افقی و عمودی رسم میشه برای غیر فعال کردن اون یه بار دیگه F8 رو بزنید ...
اگر هم منظورتون اینه که می خواید یه خط به صورت عمود بر صفحه رسم کنید برای این کار باید ucs( صفحه شطرنجی زیر کار ) رو تغییر بدید ؛ ucs رو تاپ کنید f رو بزنید بعد صفحه ای که می خواید به عنوان ucs انتخاب بشه رو با کلیک انتخاب کنید ؛ برای بر گردوندن ucs به حالت اولیه به جای زدن کلید f ، دو بار enter رو بزنید .

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان و خسته نباشید
جدیدا اتوکد 2014 نصب کردم دیدم دستور فرمانها با 2013 فرق میکنه مثلا تریم که میکنم باید کامل بنویسم تا دستور اجرا بشه بعد انجام بدم ولی تو 2013 میتونستم اول انتخاب کنم بعد مخفف تریم بزنم یا پاک کنم چیکار کنم درست بشه آیا درست میشه ؟ خواهشا جواب بدید ضروریه برام

اگه منظورتو درست فهمیده باشم ... برای اینکه اول انتخاب کنی و بعد دستور رو بزنی باید متغیر Pickfirst رو، روی عدد 1 بذاری..;)

mohandesmemari

عضو جدید
اگه منظورتو درست فهمیده باشم ... برای اینکه اول انتخاب کنی و بعد دستور رو بزنی باید متغیر Pickfirst رو، روی عدد 1 بذاری..;)

هر کاری کردم نشد حتی ریست هم کردم نشد وقتی بخوام تریم کنم tr وارد میکنم میگه nil باید کامل بنویسم trim تا دستور اجرا بشه یا مثلا بخوام یه چیزی رو پاک کنم اول انتخاب میکردم موضوع رو بعد دکمه e میزدم پاک میشد ولی الان نه میگه باید دکمه e بزنید بعد موضوع رو انتخاب کنید بعد پاک بشه اعصابمو داغون کرد 2013 خیلی بهتر از 2014 بود حالا شما میگید چیکار کنم درست بشه؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
هر کاری کردم نشد حتی ریست هم کردم نشد وقتی بخوام تریم کنم tr وارد میکنم میگه nil باید کامل بنویسم trim تا دستور اجرا بشه یا مثلا بخوام یه چیزی رو پاک کنم اول انتخاب میکردم موضوع رو بعد دکمه e میزدم پاک میشد ولی الان نه میگه باید دکمه e بزنید بعد موضوع رو انتخاب کنید بعد پاک بشه اعصابمو داغون کرد 2013 خیلی بهتر از 2014 بود حالا شما میگید چیکار کنم درست بشه؟

الان دو بحث متفاوت وجود داره .. اگه مشکل انتخاب کردن و سپس اعمال دستور هست که همون متغیر Pickfirst میتونه کارتو راه بندازه...

اما اگر بحث کامل نوشتن هست که برای غیر فعال کردنش تو Command Line کلیک راست کن و از قسمت Input settings گزینه Autocomplete رو غیر فعال کن..

اگر هم مورد دیگه ای باشه که متاسفانه من چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه :redface:

بله فعلا نسخه 2013 بهتر از 2014 و 2015 هست .. البته من همون 2011 رو ترجیح میدم.. ;)

mohandesmemari

عضو جدید
الان دو بحث متفاوت وجود داره .. اگه مشکل انتخاب کردن و سپس اعمال دستور هست که همون متغیر Pickfirst میتونه کارتو راه بندازه...

اما اگر بحث کامل نوشتن هست که برای غیر فعال کردنش تو Command Line کلیک راست کن و از قسمت Input settings گزینه Autocomplete رو غیر فعال کن..

اگر هم مورد دیگه ای باشه که متاسفانه من چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه :redface:

بله فعلا نسخه 2013 بهتر از 2014 و 2015 هست .. البته من همون 2011 رو ترجیح میدم.. ;)

بازم نشد ولی خیلی ممنون که بهم کمک کردید و جوابمو دادید من دقیقا باهاتون موافقم که اتوکد 2013 خیلی خیلی بهتر از 2014 به بالا است چون راحتتره و دردسر کمه ولی من با 2011 کار نکردم نمیتونم نظر بدم پس برگردم به همون اتوکد 2013 ازتون تشکر میکنم موفق باشید

mohandesmemari

عضو جدید
بچه ها من خواستم اتوکد 2013 از نت دانلود کنم دیدم دو سری داره واقعا موندم کدومو دانلود کنم من اتوکد 2013 نسخه 64 بیتی میخوام این دو سری یکی 1.5 گیگ یکی هم نزدیک 4 گیگ میشه این دوتا همون نسخه 64 بیتی است حالا این دو تا چه فرقی داره ؟؟؟ کدومو دانلود کنم؟؟؟

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من از اتوکد 2014 استفاده میکنم یه مشکلی در کشیدن line برام پیش اومده که وقتی خطوط رو رسم میکنم حالت خط ( به خط چین و ...) با هر point تبدیل میشه و وقتی موس رو روی خط های ترسیم شده میبرم اون قسمت ها محو میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=223928&d=1413456089

پیوست ها

• 3443.jpg
    3443.jpg
    24 کیلوبایت · بازدیدها: 0

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام من از اتوکد 2014 استفاده میکنم یه مشکلی در کشیدن line برام پیش اومده که وقتی خطوط رو رسم میکنم حالت خط ( به خط چین و ...) با هر point تبدیل میشه و وقتی موس رو روی خط های ترسیم شده میبرم اون قسمت ها محو میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=223928&d=1413456089
سلام
احتمالا به این قسمت دست زدید و ضخامت خطوط و نوع خط رو تغییر دادید ... .
Capture.jpg

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
احتمالا به این قسمت دست زدید و ضخامت خطوط و نوع خط رو تغییر دادید ... .
مشاهده پیوست 223929

سلام ممنونم از راهنماییتون ولی من به تنظیمات قسمت خاصی دست نزدم وقتی موس رو روی لاین قرار میدم اون قسمت محو میشه و بعضی اوقات هم فقط دو انتها خط رو نشو میده و نوع خط رو با هر کلیک تغییر میده اتوماتیک:surprised:
شاید دوباره اتوکد رو نصب کنم :smile:

hamideh-shz

عضو جدید
سلام.
ی سوال!توی فایل کد می خوام هم فارسی بنویسم هم انگلیسی ولی تمی شه!!!انگلیسی می نویسم ولی وقتی می خوام فارسی بنویسم اون یکی به هم می ریزه!چکار کنم که مشکلم حل شه؟میشه لطفا بازم مث همیشه کمکم کنین
:redface:
مرررررسی

عزیزم باید دوتا استایل معرفی کنی
style رو بزن. در پنجره باز شده new رو انتخاب کن.
یک اسم انتخاب کن. مثلا farsi
حالا ok
در پنجره text style - استایل farsi رو انتخاب کن.
در قسمت font یک فونت فارسی رو پیدا کن.
بعد apply - close
فارسی رو حتما با کاتب کن. در قسمت annotation هم استایل فعالت فارسی باشه.
ببخشید اگر خیلی واضح نیست توضیحاتم.

younesshamsi

عضو جدید
با سلام
من برای فارسی نویسی از IPTاستفاده میکنم ولی موقعی که یه نقشه رو باز میکنم بااینکه فونتهای IPTرو دارم ولی نمیدونم چرا فونتارو بازنمکینه وباید خودم روی متن کلیک کنم وفونتشو دستی درست کنم منظورم اینه که فونتارو اتوماتیک باز نمیکنه لطفا راهنماییم کنید.با تشکر.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راه حلی وجود داره که خطوط فایل هایی نقشه برداری تو ی سطح قرار بگیرن؟
مثلا نقشه های طرح جامع ی شهر . خطوط تو ارتفاع های مختلف هستند. برای استفاده از این نقشه باید چه کار کرد؟
قبلا از صفحه عکس میگرفتم و و روش می کشیدم خوب این خیلی سخته

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
مثلا نقشه های طرح جامع ی شهر . خطوط تو ارتفاع های مختلف هستند. برای استفاده از این نقشه باید چه کار کرد؟
سلام
لینک

hamideh-shz

عضو جدید

slm.
bebakhshid farsi nemitunam type konam.
ba farman : FLATTEN

ya hameye khotut ro entekhab konid, dar panjreye properties ghesmet "z" ya "elevation" ra 0 konid.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
slm.
bebakhshid farsi nemitunam type konam.
ba farman : FLATTEN

ya hameye khotut ro entekhab konid, dar panjreye properties ghesmet "z" ya "elevation" ra 0 konid.

ممنون.
اما با این روش هم نشد.

اصلا امکان ش هست فایل هایی که نقشه بردارها انجام میدن درست شه ؟؟ یا اشکال از فایل من هست؟

rozhaan

عضو
با سلام
من دو تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی میدونه، جواب بده؟

scale در نقشه های auto cad زمانی که میخوایم plot بگیریم چه جوری مشخص میشه؟ یعنی مقیاس نقشه کجا مشخص میشه؟
فایلهای plt چه جوری باز میشن؟ با چه نرم افزاری؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
با سلام
من دو تا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی میدونه، جواب بده؟

scale در نقشه های auto cad زمانی که میخوایم plot بگیریم چه جوری مشخص میشه؟ یعنی مقیاس نقشه کجا مشخص میشه؟
فایلهای plt چه جوری باز میشن؟ با چه نرم افزاری؟

سلام دوست عزیز ممنون از طرح سوالاتتون.:smile:

در مورد سوال اولتون بارها توضیح داده شده 2090# و 1576# و 2064#
در مورد سوال دومتون هم توضیح داده شده مختصر 895# و 858#

امیدوارم به دردتون بخوره.. موفق باشین ;)