رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از روی فایل اتوک میشه فهمید با چه ورژنی نصب شده؟؟؟

نسترن 70

عضو جدید
مشکل فونت فارسی

مشکل فونت فارسی

سلام بچه ها.یه فایل کد دارم چن تا نوشته فاری توش هست که اصلا نمیخونه با اتوکد2012بازش میکنم.لطفا کامل بگین چیکار کنم؟خیلی عجله دارم:cry:

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.یه فایل کد دارم چن تا نوشته فاری توش هست که اصلا نمیخونه با اتوکد2012بازش میکنم.لطفا کامل بگین چیکار کنم؟خیلی عجله دارم:cry:
برای اینکه فونتشو نداری دیگه، یه سری فونت دانلود کن بریز تو قسمتی فونت جایی که اتوکدتو نصب کردی احتمال زیاد میخونه، البته اگه تو فونتای دانلودی فونت فایلتو موحود باشه که احتمالا هست...
اینجاروو ببین بچه ها فونت گذاشتن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/83868-کاملترین-مجموعه-فونت-اتوکد/page3

holooooooo

کاربر ممتاز

وقتی رو فایل فلشه موسو نگه داری کادری که باز میشه، آخرین خطش نوشته created with و ورژنو نوشته اما رو بعضی فایلا موسو نگه میداری نشون نمیده، اونارو به نظرم تو peropertisesh باید نوشته باشه

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز

به این پست سر بزنید دوست عزیز ;)

وقتی رو فایل فلشه موسو نگه داری کادری که باز میشه، آخرین خطش نوشته created with و ورژنو نوشته اما رو بعضی فایلا موسو نگه میداری نشون نمیده، اونارو به نظرم تو peropertisesh باید نوشته باشه

اینم رو بعضی فایلها جواب میده ;)

آخرین ویرایش:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام
دوستان در مورد این annotation و کلی چیزای دیگه از جمله شیت ست و کار با layout و ... توی تاپیک اموزش اتوکد 2D توی همین تالار اتوکد صفحه 40 اون یه بنده خدایی توضیحات بدی نداده یه سر برید بخونید شاید به درد بخوره براتون

با سلام عرض سلام خدمت دوستان
1-میخواستم بدونم چطور میتونم خط جوشکاری توی اتوکد ترسیم کنم با توجه به مقیاس نقشه
اگر کسی از دوستان روش درست کردن خط جوش را بلده ممنون میشم یاد بده
2-منظور از annotation چیست و چرا بعضی از اندازه گذاریهارو annotation می کنند
3- برنامه ای معرفی کنید که براحتی بشه فارسی نوشت(توی اتوکد)و موقع پرینت و پی دی اف کردن بهم نریزه
4-بعضی از فایلهای قدیمی را که باز می کنم نوشته های فارسی بهم می ریزه و کلی فونت فارسی اتوکد دانلود کردم و توی فلدر فونت اتوکد گذاشتم و درست نشده خواهشا کمکم کنید
با تشکر از توجه شما دوستان

با تشکر از آقای نقدی عزیز

دوستان چون صفحات در حال تغییر هستن لینک توضیحات مفصل جناب نقدی در مورد annotation رو براتون میذارم..

توضیحات مربوط به Annotation :

holooooooo

کاربر ممتاز
اگه امکانش هست یک مثال بزنید ، شاید اشتباه کرده باشم..!;)

مثلا الان اتوکد من 2011 هست ورژنش، مشاهده پیوست Desktop.rar اینا 2 تا فایلن که با اتوکدم سیو 2010 و 2007 گرفتم، روشی که شما گفتین برای اینه که بفهمیمم با چه ورژنی سیو شده... نمیدونم شاید دوستمونم همینو میخواسته اشتباهن گفته ببینیم نرم افزار با چه ورژنی نصب شده
سوال دوستمون این بوده :

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله

سلام

معمولا در چند بایت اول فایل ساخته شده توسط اکثر نرم افزارها یک نوشته خاص توسط اون نرم افزار نوشته میشه که با خوندن اون چند بایت نرم افزار متوجه میشه که این فایل با چه ورژن و یا حتی فرمتی ذخیره شده به این نوشته خاص signature و یا امضاء میگن. فایلهای DWG که اتوکد میسازه هم از این قاعده مستثنی نیست و در اون 6 بایت اول فایلهای DWG با توجه به ورژن اتوکد یک نوشته خاص هستش. اگه فایل اتوکد رو با نوتپد و یا وردپد باز کنید میتونید این نوشته رو ببینید. مثلا نوشته AC1027 امضای مربوط به اتوکد 2014 هستش. امضای بقیه ورژنهای فایل DWG هم بصورت زیر هستش:

AC1027 AutoCAD 2014
AC1027 AutoCAD 2013
AC1024 AutoCAD 2010/2011/2012
AC1021 AutoCAD 2007/2008/2009
AC1018 AutoCAD 2004/2005/2006
AC1015 AutoCAD 2000/2000i/2002
AC1014 Release 14
AC1012 Release 13
AC1009 Release 11/12
AC1006 Release 10
AC1004 Release 9
AC1003 Version 2.60
AC1002 Version 2.50
AC1001 Version 2.22
AC2.22 Version 2.22
AC2.21 Version 2.21
AC2.10 Version 2.10
AC1.50 Version 2.05
AC1.40 Version 1.40
AC1.2 Version 1.2
MC0.0 Version 1.0

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چطور میشه خط انداز های توی اتوکد رو رند کرد؟یعنی 4.57 بشه 4.6؟؟

Mohandes salman

عضو جدید

سلام
هیچ جوری نمیشه فهمید با چه ورژنی هست(البته من که نفهمیدم )میشه شما بیشتر راهنمایی بفرمایین؟

Bacchus

عضو جدید
سلام دوستان...
راه های زیادی برای برش زدن در اتوکد 3 بعدی و 2 بعدی وجود داره. نسبتا با بیشتر این فرمان ها آشنا هستم و باهاشون کار کردم. سوالی که برام پیش اومده اینه که از نظر کسی که در کد تجربه داره و برش زیاد زده کدوم دستور (در 2 بعدی و 3 بعدی ) برای پلان و ساختمان های تری دی شده بهتر و کاربردی تره؟

در تاپیک سرچ زدم و چیز زیادی در مورد برش ندیدم. اگر کسی تجربه ایی در زمینه برش و مقطع زدن با کد داره لطف کرده اگر تجربش رو به اشتراک بذاره. :gol:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
راه های زیادی برای برش زدن در اتوکد 3 بعدی و 2 بعدی وجود داره. نسبتا با بیشتر این فرمان ها آشنا هستم و باهاشون کار کردم. سوالی که برام پیش اومده اینه که از نظر کسی که در کد تجربه داره و برش زیاد زده کدوم دستور (در 2 بعدی و 3 بعدی ) برای پلان و ساختمان های تری دی شده بهتر و کاربردی تره؟

در تاپیک سرچ زدم و چیز زیادی در مورد برش ندیدم. اگر کسی تجربه ایی در زمینه برش و مقطع زدن با کد داره لطف کرده اگر تجربش رو به اشتراک بذاره. :gol:

دوست عزیز منظورت از برش زدن تو فضای 2D متوجه نمیشم.. تجربه ی من تو این حالت ، مثل حالت ترسیم با دست هست فقط با این تفاوت که تو اتوکد 2D از خطوط راهنما و دستورات ویرایشی(کپی و ..) استفاده میکنم..

اما حالت سه بعدی ، روشهای مختلفی داره که خودتون هم مطلع هستین.. من از این روش استفاده میکنم که بعد از اینکه حجم رو ترسیم کردم به وسیله ی یک section plane و دستور generate section مقطع رو ازش استخراج میکنم.. یا با دستور slice برش زده و با دستور flatshot مقطع رو استخراج میکنم..که روش اول کاربردی تره.. حالا اگه روشهای بهتری هم وجود داره یا نه بنده اطلاع ندارم :huh:;)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
دوستان برای رفع این اخطار چه راه حلی دارند؟

reza119

عضو جدید
سلام
دوستان برای رفع این اخطار چه راه حلی دارند؟

سلام

همانطور که خانم مهندس #2032 Ziba__Ahmad pour گفتند اول باید فایل با YES باز کرد و بعد روی DXF سیو کرد و بعد از روی سیو DXF دوباره باز کرد
با این کار همه مارک ها از روی نقشه پاک می شود

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام

همانطور که خانم مهندس #2032 Ziba__Ahmad pour گفتند اول باید فایل با YES باز کرد و بعد روی DXF سیو کرد و بعد از روی سیو DXF دوباره باز کرد
با این کار همه مارک ها از روی نقشه پاک می شود

با سلام
ممنون از هر دو عزیز
من ورژن 2007 استفاده می کنم و dxf نداره
راه حل دیگه ای هست؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با سلام
ممنون از هر دو عزیز
من ورژن 2007 استفاده می کنم و dxf نداره
راه حل دیگه ای هست؟

امکان نداره عزیزم

فایل اتوکد رو به صورت save as که بزنی ، دوتا فرمت میاره برات ، یکی DWG و دیگری DXF هستش . اول به صورت DXF ذخیرش کن ، بعد مجدد همون فایل رو باز کن ( از قسمت open اتوکد باید اول فرمت DXF رو بزنی تا شناسایی کنه و بعد بازش کن ) و با فرمت DWG ذخیرش کن ، تمام فایلهای اضافی پاک میشه و دیگه اون پیغام رو نمیاره .

اگر نشد ، کافیه فایل رو برا من بفرستی ، تا من اصلاحش کنم .

ممنونم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

امکان نداره عزیزم

فایل اتوکد رو به صورت save as که بزنی ، دوتا فرمت میاره برات ، یکی DWG و دیگری DXF هستش . اول به صورت DXF ذخیرش کن ، بعد مجدد همون فایل رو باز کن ( از قسمت open اتوکد باید اول فرمت DXF رو بزنی تا شناسایی کنه و بعد بازش کن ) و با فرمت DWG ذخیرش کن ، تمام فایلهای اضافی پاک میشه و دیگه اون پیغام رو نمیاره .

اگر نشد ، کافیه فایل رو برا من بفرستی ، تا من اصلاحش کنم .

ممنونم

ممنون ،من اشتباه می کردم به جای sAVE AS از قسمت ریکاوری اقدام میکردم
بصورتDXF ذخیره کردم و مشکلی نداشتم و حتی لازم نبود از بخشFILE، OPEN بزنم
با دبل کلیک حل شد
واقعا که اسم شما برازنده ی شخصیتتونه :gol:

هیراد

کاربر فعال
ممنون ،من اشتباه می کردم به جای sAVE AS از قسمت ریکاوری اقدام میکردم
بصورتDXF ذخیره کردم و مشکلی نداشتم و حتی لازم نبود از بخشFILE، OPEN بزنم
با دبل کلیک حل شد
واقعا که اسم شما برازنده ی شخصیتتونه :gol:

با سلام خوشبختانه این نقیصه در اتو کد ورژن 2015 کاملا برطرف گردیده کافیست نقشه موجود را یک بار در اتوکد بیست پانزده باز کنید و سیو کنید و ببندید .... حالا دیگر این نقیصه کاملا برطرف گردیده.

mmmahh

عضو جدید
مرسی از توضیحاتتون من تمام این مراحل رو میرم ولی hatch نمیکنه خواهش میکنک کمک کنید خیلی ضروریه مرسییی

mmmahh

عضو جدید
من تا انتها میرم دورشم بنفش میشه ولی هچ نمیزنههه خواهش میکنم کمک کنییید مرسیییی

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

عزیزم مطمئنید مقیاس هتچتون درسته؟ مقیاس رو اونقدر زیاد و کم کنید شاید مشکلتون حل بشه (مقیاس های 0.001 تا 20 برابر !!! گاهی)

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز

سلااام
اگه مقیاس و زیاد و کم کردین درست نشد! ممکنه لایه ای که توش هستین خاموش یا قفل باشه!

VIP Archi

عضو جدید
من دستور SHELL رو ک اجرا میکنم ی پیام میاد OS COMMAND.
نمیدونم چی باید وارد کنم؟

کمکم کنید

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
میشه فرمان Separate رو کامل با زیر فرمانهاش اموزش بدید؟؟
ممنون

چرا که نه !! :)

من منظورتون رو از دستور Separate به سه صورت برداشت کردم..

یکی اینکه متغیر سیستمی HPSEPARATE که یکپارچه بودن و یا جدا بودن Hatchها از هم رو کنترل می کنه.. که در صورتیکه عددش روی صفر باشه Hatch ها به صورت یکپارچه و اگر عدد 1 باشه Hatch ها به صورت جدا جدا ایجاد می شوند (البته در صورتیکه هاشور را با یکبار استفاده از دستور Hatch ایجاد کرده باشید)

حالت دوم منظورتون دستورات Boolean باید باشه که برای یکپارچه کردن یا کم کردن یا بدست اوردن اشتراک احجام سه بعدی ، صفحات و Regionها کاربرد داره که شامل سه دستور UNION , SUBTRACT , INTERSECT می باشد.

دستور Union :
دستوری هست برای ترکیب دو یا چند حجم سه بعدی ، سطوح و Regionها به یک حجم یا سطح یا Region..

مخفف دستور : UNI

مسیر دستور :
Ribbon: Home tab > Solid panel > Union
Menu: Modify > Solid Editing > Union

نحوه دستور :
بعد از اعمال دستور احجام رو انتخاب کرده و enter را بزنید.

دستور Subtract :
دستوری هست برای کم کردن دو یا چند حجم سه بعدی ، سطوح و Regionها از یک حجم یا سطح یا Region..

مخفف دستور : SU

مسیر دستور :
Ribbon: Home tab > Solid panel > Subtract
Menu: Modify > Solid Editing > Subtract

نحوه دستور :
بعد از اعمال دستور ،حجمی رو که قراره باقی بمونه رو انتخاب کرده و enter را بزنید و احجامی که قراره حذف بشه رو انتخاب کنید و enter را بزنید. آبجکت دوم و اشتراک بین آبجکت دوم و اول حذف خواهند شد.

دستور Intersect :
دستوری هست برای ایجاد یک حجم سه بعدی ، سطح و Region ، از اشتراک (Overlapping) حجم ها یا سطوح یا Regionها ..

مخفف دستور : IN

مسیر دستور :
Ribbon: Home tab > Solid panel > Intersect
Menu: Modify > Solid Editing > Intersect

نحوه دستور :
بعد از اعمال دستور احجام رو انتخاب کرده و enter را بزنید.. فقط قسمتی از دو آبجکت باقی میمونه که با هم اشتراک دارن..;););)

حالت سوم

مبحث Solid Editing هست که مربوط به ویرایش احجام سه بعدی هست که به خاطر گستردگی این قسمت در فرصت مناسب توضیح کامل داده خواهد شد..;)

آخرین ویرایش:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
من دستور SHELL رو ک اجرا میکنم ی پیام میاد OS COMMAND.
نمیدونم چی باید وارد کنم؟

کمکم کنید
یکی از کاربردای این دستور : اجرای برنامه های ویندوز در هنگامی که نرم افزار اتوکد در حالت اجرا هست ، می باشد.. مثلا اگه مسیر یک فایل Pdf رو تایپ کنی براتون باز میکنه .. به این صورت که بعد از اجرای دستور مسیر رو تایپ کنید D:\\Learning.pdf و اینتر بزنید تا فایل باز شه.. (یکی از کاربرداش)

در قسمت دیگر هم که مربوط به مبحث Solid Editing هست که به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

آخرین ویرایش: