رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mr.nikbakht

عضو جدید
درخواست : روی هم قرار نگرفتن فایل GIS با AutoCAD

درخواست : روی هم قرار نگرفتن فایل GIS با AutoCAD

[h=2]
روی هم قرار نگرفتن فایل GIS با AutoCAD[/h] سلام
من یه فایل از شهر زاهدان تو اتوکد دارم. یه فایل از مسیلهای شهر هم داخل جی آی اس دارم. که این فایل مسیل‌ها رو با جئورفرنس کردن نقشه گوگل ارث در جی ای اس کشیدم وقتی فایل کد به جی آی اس منتقل می‌کنم محل مسیل‌ها در فایل کد با محل مسیل‌ها در فایل جی آی اس مطابقت نداره( به اختلاف در حد 100 متر داره)
وقتی فایل جی ای اس به گوگل ارث منتقل می‌کنم دقیقا مسیل‌ها سرجاشون هستن ولی در مورد فایل کد این قضیه صدق نمیکنه
میخواستم بدونم فایل کد دقیق تره یا فایل گوگل ارث.؟
برای ازبین بردن اختلاف این دو چیکار کنم؟
در ضمن سیستم مختصات دهی هر دو فایل مرکارتوره و دقیقا یکی هستش
خیلی فوری احتیاج دارم به راهنماییتون گیر پایان نامم تو این کاره
اگه راه حلی دارین اطفا بگین

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    94 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من اتوکد 2010 رو داشتم نصب کردم دیزاینش اجرا میشه ولی خود اتوکد ران نمیشه این ارور رو میده !

مجکل چیه ؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان من اتوکد 2010 رو داشتم نصب کردم دیزاینش اجرا میشه ولی خود اتوکد ران نمیشه این ارور رو میده !

مجکل چیه ؟
گاهی بخاطر مشکلات سخف افزاری این مسائل پیش میاد
گاهی هم مربوط به نصبه ... اگه مشکلی ندارید از اول نصبش کنید و ترجیحا از یه سی دی دیگه نصب کنید

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گاهی بخاطر مشکلات سخف افزاری این مسائل پیش میاد
گاهی هم مربوط به نصبه ... اگه مشکلی ندارید از اول نصبش کنید و ترجیحا از یه سی دی دیگه نصب کنید

میخام که دوباره آنیستال اینستال نکنم . اگه بخام دوباره نصب کنم ترجیح میدم ورژن بالاتری نصب کنم
شما لینک دانلود 2012 یا بالاترش رو دارید ؟ که کرکش هم اذیت نکنه

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میخام که دوباره آنیستال اینستال نکنم . اگه بخام دوباره نصب کنم ترجیح میدم ورژن بالاتری نصب کنم
شما لینک دانلود 2012 یا بالاترش رو دارید ؟ که کرکش هم اذیت نکنه

معمولا سایت های "سافت گذر" و "وطن دانلود" معتبرترین ها رو ارائه میدند
سی دیش رو از دوستان یا دانشگاهتون بگیرید هم خوبه ! چون دانلودش از خریدش گرون تر میشه :دی

sky1368

عضو جدید
سلام دوستان من یک بار برنامه اتوکد2014 رو روی لپ تاپم اشتباه نصب کردم:confused: اما دوبار اینستال کردم از اول نصب کردم اما دیگه خطا داد و گفت اکتیو نمیشه :cry: رفتم ویندوزم رو ی بار دیگه عوض کردم از اول نصب کردم باز هم همون پیغام قبلی رو داد که اکتیو نمیشه
چیکارکنم؟:w19::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

aseman.

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید...
وقتی یک فایل جدید را از جای دیگری در اتوکد باز میکنم، نمی دونم چرا نوشته ها رو به صورت علامت سوال و علامتهای بی مفهومی نشون میده؟ باید برای رفع این اشکال چیکار کنم؟
Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید...
وقتی یک فایل جدید را از جای دیگری در اتوکد باز میکنم، نمی دونم چرا نوشته ها رو به صورت علامت سوال و علامتهای بی مفهومی نشون میده؟ باید برای رفع این اشکال چیکار کنم؟
مشاهده پیوست 209026

سلاااام
باید فونت های کد رو در قسمت support در محل نصب اتوکد بریزید.....

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یک بار برنامه اتوکد2014 رو روی لپ تاپم اشتباه نصب کردم:confused: اما دوبار اینستال کردم از اول نصب کردم اما دیگه خطا داد و گفت اکتیو نمیشه :cry: رفتم ویندوزم رو ی بار دیگه عوض کردم از اول نصب کردم باز هم همون پیغام قبلی رو داد که اکتیو نمیشه
چیکارکنم؟:w19::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
باید رو فایل کرک راست کلیک کنی و گزینه "Run as administrator" رو انتخاب کنی تا کار کنه و کرک بشه

nazanin1991

کاربر ممتاز
علیک سلام
نازنین جان؛ فایل support را پیدا کردم ولی نمی دونم دقیقا چی رو باید اونجا بریزم، ممکنه بیشتر توضیح بدید؟ ممنون

باید فونت های کاتب و بقیه فونت ها رو از اینترنت دانلود کنید بعد فونت ها رو توی support بریزین کد رو ببندید و دوباره باز کنید احتمال زیاد درست میشه ...
اگه درست نشد یه فولدر درست کنید و فونت ها و خو فایل کد رو داخلش قرار بدید امید.ارم درست بشه...:)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید فونت های کاتب و بقیه فونت ها رو از اینترنت دانلود کنید بعد فونت ها رو توی support بریزین کد رو ببندید و دوباره باز کنید احتمال زیاد درست میشه ...
اگه درست نشد یه فولدر درست کنید و فونت ها و خو فایل کد رو داخلش قرار بدید امید.ارم درست بشه...:)

ببخشید فولدر ساپورت برای چی ؟!!!!!!!!!
هرچی فونت هست که پسوند shx هم داره باید توی فولدر فونت ( fonts ) ریخته شه و اتوکد رو دوباره از اول باز کنید

nazanin1991

کاربر ممتاز
ببخشید فولدر ساپورت برای چی ؟!!!!!!!!!
هرچی فونت هست که پسوند shx هم داره باید توی فولدر فونت ( fonts ) ریخته شه و اتوکد رو دوباره از اول باز کنید

نه من تو فولدر ساپورت که میریزم درست میشه :)

atefeht

عضو جدید
رفع اشکال اتوکد

رفع اشکال اتوکد

سلام
من شکلی از یک نوع سرریز را میخوام در اتوکد به صورت سه بعدی رسم کنم. البته اتوکد سه بعدی را تازه دارم یاد می گیرم
نماهایی از پلان، مقطع طولی و مقطع عرضی را هم آپلود کرده ام.
تنها مشکلم اینه که یک قسمت از این سرریز به صورت گرد شده است با شعاع معین که نمیدونم این گردشدگی را چطوری باید ایجاد کرد.
البته شکل سه بعدی ساده شده ای از این سرریز را توی کد رسم کرده ام.
از دوستان عزیز، اگر کسی میتونه راهنماییم کنه ، خیلی ممنون میشم.

http://upcity.ir/images2/14243090439955951009.jpg

http://upcity.ir/images2/29421656077801179665.jpg

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=9d5d65a7a7df6d4e9b0d977d52efd153

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دوره جدید رایگان واسه کسانی که میخوان تمرین 3dmax و vray کنن واسه گذاشتیم که توش پروژه معماری رو از اول تا آخر کارمیکنیم و شما هم گام به گام ما تمرین میکنین.
کسانی که میخوان به این لینک سر بزنن محدودیتی هم نداره کجای ایران باشین
http://boed.arcdownload.ir/?p=879

memara

عضو جدید
سلام اصول صحیحش اینه که فونت هاتون رو بریزین تو پوشه fonts جایی که اتوکد رو نصب کردین (پوشه فونت اتوکد )

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چطور میشه صفحه اتوکد رو تنظیم کرد فقط 2 بعدی بکشه و خطوط توی نقاط z نرن؟؟

massi.s

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
اتوکد رو دوباره نصب کردم محل آیکون ها تغییر کرده. یه گزینه داشت اسمشو یادم نیست به عکس آیکونش عادت کرده بودم و استفاده می کردم اما الان پیداش نمی کنم. یک شکل کشیدم و می خوام همون شکل رو با یک فاصله نیم سانت تو خود شکل کپی کنم. ممنون می شم راهنماییم کنید

Amude

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
اتوکد رو دوباره نصب کردم محل آیکون ها تغییر کرده. یه گزینه داشت اسمشو یادم نیست به عکس آیکونش عادت کرده بودم و استفاده می کردم اما الان پیداش نمی کنم. یک شکل کشیدم و می خوام همون شکل رو با یک فاصله نیم سانت تو خود شکل کپی کنم. ممنون می شم راهنماییم کنید

منظورت فرمان Offset هست؟ کلید میانبرش O است

bahar_hs

عضو جدید
دوستان من نیاز به یه پروژه کد 3 بعدی دارم .
خودم کار کرده بودم . متاسفانه اشتباه کردم و رو فلشم سیو کردم . فلشم هم سوخته. . تحویل پروژم نزدیکه و نمی رسم کار کنم . اگه می تونین لطف کنین واسم بفرستین یا برا دانلود بذارین

memara

عضو جدید
دوستان من نیاز به یه پروژه کد 3 بعدی دارم .
خودم کار کرده بودم . متاسفانه اشتباه کردم و رو فلشم سیو کردم . فلشم هم سوخته. . تحویل پروژم نزدیکه و نمی رسم کار کنم . اگه می تونین لطف کنین واسم بفرستین یا برا دانلود بذارین

سلام فایل کد 3بعدی از چه ساختمونی میخوای؟اگه تو ارشیوم بود میفرستم

massi.s

عضو جدید
با سلام و ممنون از وقتی که می زارید
می خوام یک قسمت از تصویر رو رنگ بزارم طوری که تصویر از پشت قسمت رنگی دیده بشه
ممنون می شم روش این نوع از هاشور زدن رو توضیح بدید

mrta

عضو جدید
سلام دوستان
یه مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنید وقتی میخوام کد 2013 رو نصب کنم ارور FAROO LS نمیذاره کد نصب بشه این چه اروریه نرم افزارش روجدا گرفتم با یه بدبختی ولی سیتم نمیذاره نصب بشه
ممنون میشم کسی کمکم کنه که با این مشکل مواجه شده

ehsanfathabadi

عضو جدید
بچه ها سلام. من یک مشکلی دارم . وقتی که با رول بار موس زوم میکنم برعکس کار میکنه. یعنی وقتی که توی حالت عادر میره جلو الان مال من میاد عقب !!!!

raha pania

کاربر بیش فعال
با سلام و ممنون از وقتی که می زارید
می خوام یک قسمت از تصویر رو رنگ بزارم طوری که تصویر از پشت قسمت رنگی دیده بشه
ممنون می شم روش این نوع از هاشور زدن رو توضیح بدید
کلیک راست autocad -> draw order ُآخرین گزینه :send hatch to back

Mohandes salman

عضو جدید
بچه ها سلام. من یک مشکلی دارم . وقتی که با رول بار موس زوم میکنم برعکس کار میکنه. یعنی وقتی که توی حالت عادر میره جلو الان مال من میاد عقب !!!!

سلام
بارسیت کردن کد احتمال داره درست شه از من هم به بار این جوری شد ریست کردمدرست شد.**اما باریست کردن کد تنظیمات ان به حالت اولیه باز میگرده**
کلیک راست>>options>>profile>>reset