رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه در کرکره ای که در کاربری های تجاری وجود داره تو پلان و نما چه طوری نشون داده میشه؟

بچهههههه ها فوریههههههههههههههه لطفااااااااااااااا :cry:

lovely.jlo

عضو جدید
منم تو pdf گرفتن از اتوکد مشکل دارم.... حروف فونتمو جدا جدا pdf میکنه :/ کسی راه حلی داره ؟

erfan19980098

عضو جدید
سلام
من تازه اتو کد رو نصب کردم
برا کشیدن پلان هربار که میخوام خط رو تموم کنم و دیگه ادامش ندم باید اسپیس بزنم میخوام ببینم راهی هست که این اسپیس رو تبدیلش کنم به راست کلیک؟ ینی به جای اسپیس راست کلیک کنم تا خط تموم بشه یا دستور قبل دوباره اجرا بشه
لطفا کمکم کنید:(

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
برا کشیدن پلان هربار که میخوام خط رو تموم کنم و دیگه ادامش ندم باید اسپیس بزنم میخوام ببینم راهی هست که این اسپیس رو تبدیلش کنم به راست کلیک؟ ینی به جای اسپیس راست کلیک کنم تا خط تموم بشه یا دستور قبل دوباره اجرا بشه

سلام
شما اگر دوبار راست کلیک کنی همین دستور اجرا میشه اما کلا توصیه میکنم اتوکد رو با کیبورد کار کن و دستت رو روی کیبورد قوی کن.

sona.kh

عضو جدید
سلام دوستان :question: من یک تونل را با استفاده از ۳Alignment بعد کردم وهمش بر اساس متر ,حالا از من خواستن که به میلیمتر تبدیلش کنم,تنها راهی که به ذهنم میرسه دستور Scal.ولی آیا با ین کارجای درست Alignment تغییر مکنه? ممنونم از راهنمایی:gol:

Z40674

عضو جدید
سلام دوستان. یه سوال بسیار بسیار ساده داشتم :D چطوری یه شکل رو زیر شکل دیگه قرار میدادیم؟ منظورم اینه که خط هاش محو میشد؟ پیشاپیش ممنون

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان. یه سوال بسیار بسیار ساده داشتم :D چطوری یه شکل رو زیر شکل دیگه قرار میدادیم؟ منظورم اینه که خط هاش محو میشد؟ پیشاپیش ممنون
نوار ابزار draw order
گزینه ی send to back رو بزنید

1.jpg

TIGER N

عضو جدید
تبدیل عکس به اتوکد

تبدیل عکس به اتوکد

سلام بوسیله این نرم افزار میتونید فایل اسکن شده (عکس) رو تبدیل به فایل اتوکد (dwg) کنید.
ای بابا فایله چرا پیوست نمیشه؟
:(

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها من یه فایل دارم که تو قسمت by layer که ضخامتم زیاد نشون داده میشه وقتی show/hide lineweight رو فعال میکنم،
تعریف ضخامت کردم تو پلاتمیشه بگید چیکارش کنم تو فایلم که انقد ضخیم نباشه؟
1.jpg

vdi

کاربر فعال
من از فایل سه بعدیم می خوام نمای دو بعدی بگیرم نمی دونم چکار کنم از دستورflat shot هم استفاده کردم اما همه خط های داخلی رو هم نمایش میده ....آیا راهی هست؟؟؟

lovely.jlo

عضو جدید
بچه ها من یه فایل دارم که تو قسمت by layer که ضخامتم زیاد نشون داده میشه وقتی show/hide lineweight رو فعال میکنم،
مشاهده پیوست 195102
دوست عزیز... برای مشخص کردن ضخامت خطهات بهتره با روش ctb کار کنی..... یعنی توی نقشت همه خطهارو با یک ضخامت رسم کن و موقع پلات گرفتن ایک کارهارو انجام بده :

monochrome ctb <-- (بالای صفحه سمت راست) print --> plot --> plot styl table

حالا یه پیغام میده ...اونو yes بزن و بعدش بقل همین چارت یه آیکونی هست که روش انبر کشیده و اگه روش مکث کنی ..اسمش edit هست ...
وارد اون بشو...حالا بر اساس رنگ لایه ها و خطهات ... بهشون ضخامت بده...

lovely.jlo

عضو جدید
سلام

تنظیماتش اینجوریه :
در صفحه اصلی op رو تایپ کن و اینتر کن.... پنجره ای باز میشه که آپشن انوکدت هست....در تب user prefrences قسمت windows standard behavior ....
دوتا گزینه اول رو تیک بزن و روی right click customization کلیک کن ....و تنظیماتو مثل تصویر پیوست انجام بده...
aa.JPG

holooooooo

کاربر ممتاز
دوست عزیز... برای مشخص کردن ضخامت خطهات بهتره با روش ctb کار کنی..... یعنی توی نقشت همه خطهارو با یک ضخامت رسم کن و موقع پلات گرفتن ایک کارهارو انجام بده :

monochrome ctb <-- (بالای صفحه سمت راست) print --> plot --> plot styl table

حالا یه پیغام میده ...اونو yes بزن و بعدش بقل همین چارت یه آیکونی هست که روش انبر کشیده و اگه روش مکث کنی ..اسمش edit هست ...
وارد اون بشو...حالا بر اساس رنگ لایه ها و خطهات ... بهشون ضخامت بده...

من خودم همیشه همین کارو میکنم، ولی این فایل من نیست، تیکنسه خود فایل ضخیمه :(

lovely.jlo

عضو جدید
من خودم همیشه همین کارو میکنم، ولی این فایل من نیست، تیکنسه خود فایل ضخیمه :(

آهان.... :) اگه تو همون قسمتی که تو عکس پیوست نشون دادی...نتونستی ضخامت خطتو تغییر بدی ..میتونی روی خط دبل کلیک کنی و تو پنجره ای که باز شد ضخامتشو عوض کنی...دیگه راهی بلد نیستم
:D

holooooooo

کاربر ممتاز

آهان.... :) اگه تو همون قسمتی که تو عکس پیوست نشون دادی...نتونستی ضخامت خطتو تغییر بدی ..میتونی روی خط دبل کلیک کنی و تو پنجره ای که باز شد ضخامتشو عوض کنی...دیگه راهی بلد نیستم
:D
:smile: نه اونم بلدم ،دقیقا مشکل منم همینه، یه آدم ... زده ضخامت by layero ضخیمش کرده!!!!! واقعا نمیدونم چطوری!! تو همون عکس ببینی بای لیرم ضخیمه :surprised:
یه سوال داشتم هچ سنگ بادبر و سنگ تیشه تو اتوکد کدومه شما میدونی؟

lovely.jlo

عضو جدید
:smile: نه اونم بلدم ،دقیقا مشکل منم همینه، یه آدم ... زده ضخامت by layero ضخیمش کرده!!!!! واقعا نمیدونم چطوری!! تو همون عکس ببینی بای لیرم ضخیمه :surprised:
یه سوال داشتم هچ سنگ بادبر و سنگ تیشه تو اتوکد کدومه شما میدونی؟

شرمنده ....نه...من اینقد دقیق تفاوت هچها رو نمیدونم
:redface:.... امیدوارم مشگلت حل بشه

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از فایل سه بعدیم می خوام نمای دو بعدی بگیرم نمی دونم چکار کنم از دستورflat shot هم استفاده کردم اما همه خط های داخلی رو هم نمایش میده ....آیا راهی هست؟؟؟

سلام
بله خطهای پشتی رو نشون میده اما خطهای اصلی گروپ هستن و خطهای فرعی توی یک گروپ دیگه ، البته باید قبل از دستور کل کارت رو union کنی un رو بزن و کل کارت رو انتخاب کن و اینتر

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 195102

دو تا راه داره یکی یه خط با ضخامتی که میخوای رسم کن...همه ی خطهای ضخیم و با استفاده از فرمان match به ضخامت دلخواه تبدیل کن....

یا رنگ خط ضخیم رو به خاطر بسپار و هنگام پرینت برای این رنگت ضخامت دلخواه و انتخاب کن....

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها من وقتی dli رو تایپ میکنم این دستور رو نمیشناسه!!!
تا چند دقیقه پیش درست بود نمیدونم چرا اینطوری شد یهو!!!!!ا!!
یه سری هچ توی folder support نصب اتوکد ریختم نمیدونم از اونه یعنی!!!!!!!!!!!!!!!
کممممممممممممممک

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها من وقتی dli رو تایپ میکنم این دستور رو نمیشناسه!!!
تا چند دقیقه پیش درست بود نمیدونم چرا اینطوری شد یهو!!!!!ا!!
یه سری هچ توی folder support نصب اتوکد ریختم نمیدونم از اونه یعنی!!!!!!!!!!!!!!!
کممممممممممممممک

درست شد از هچ ها بود پاکشون کردم :D
فقط یعنی از اون هچ ها نمیتونم استفاده کنم؟

adel28

عضو جدید
در اتوکد من یه سری بلاک ایجاد کرده ام.
چطور می تونم بلاک های اضافه رو حذف کنم؟

adel28

عضو جدید
سلام
فکر کنم با تجزیه بلوک بتونی اینکارو انجام بدی.(بوسیله اکسپلود)

یه سری دیوارها رو بعنوان یک بلاک در نظر گرفتم.
حالا با تغییراتی که دادم، میخوام قبلی رو پاک کنم.
با این کاری که گفتید، به نتیجه نرسیدم.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
یه سری دیوارها رو بعنوان یک بلاک در نظر گرفتم.
حالا با تغییراتی که دادم، میخوام قبلی رو پاک کنم.
با این کاری که گفتید، به نتیجه نرسیدم.

منظورتون از اینکه پاک کنین چیه ؟؟

می خواین از لیست بلاکها حذف بشه..

شما اگه دوبار روی هر بلاک کلیک کنین میتونین همون بلاکو ویرایش کنین که دیگه نخواین بلاک جدید بسازین...

adel28

عضو جدید
منظورتون از اینکه پاک کنین چیه ؟؟

می خواین از لیست بلاکها حذف بشه..

شما اگه دوبار روی هر بلاک کلیک کنین میتونین همون بلاکو ویرایش کنین که دیگه نخواین بلاک جدید بسازین...

میدونم.
می خوام پاک اش کنم.
چون ناخواسته تعدادش زیاد شد و وقتی می خوام از بلاک ها استفاده کنم، اشتباه می کنم.
راهی برای پاک کردن بلاک خاص هست؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونم.
می خوام پاک اش کنم.
چون ناخواسته تعدادش زیاد شد و وقتی می خوام از بلاک ها استفاده کنم، اشتباه می کنم.
راهی برای پاک کردن بلاک خاص هست؟

یعنی چی ؟
خب انتخابش کنین و پاکش کنین( دکمه delete رو بزنین )
منظورتون نامشخصه !!!!!

adel28

عضو جدید
یعنی چی ؟
خب انتخابش کنین و پاکش کنین( دکمه delete رو بزنین )
منظورتون نامشخصه !!!!!

عزیز
این به فکرم رسیده بود و جواب نداد.
در هر صورت جوابشو پیدا کردم.
یه گزینه بنام Replace Block هست که میشه با ریپلیس کردن اضافه ها رو پاک کرد.