رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
اتوکد من وقتی خط رو شکلای مختلف میدم مثلا خط چین خط نقطه و ... اولش تغییر میکنه دوباره همون خط صاف میشه
یا دایره هاهمم همینطوری اولش که کمان میکشم خوبه اتوکدو ببند و دوبازه باز کنم تبدیل ب خط شکسته می شن چکار کنم ؟؟؟

با استفاده از دستور Regen مشکل برطرف میشه
مخفف دستور : RE

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتوکد من وقتی خط رو شکلای مختلف میدم مثلا خط چین خط نقطه و ... اولش تغییر میکنه دوباره همون خط صاف میشه
یا دایره هاهمم همینطوری اولش که کمان میکشم خوبه اتوکدو ببند و دوبازه باز کنم تبدیل ب خط شکسته می شن چکار کنم ؟؟؟
هر وقت دیدی دایره هات تبدیل به چن ضلعی شدن re تایپ کن و اینتر و بزن تا درست بشه و یادت باشه که به دفعات ممکنه این مشکل برات پیش پیاد که با این دستور حل میشه.
eMJey و نازنین عزیز بی نهایت ازتون ممنونم:gol::gol:از ترس مدیر تالار برا تشکر نقل قول نگرفتم....باید ببخشید:redface:

بچه ها من برا فارسی نوشتن رو پلانای کد وقتی کاتب و لود میکنم فارسی می نویسه...تا اینجا مشکلی نیس! ولی وقتی می خوام با دایمنشن طول یه خط رو (به فرض) اندازه بگیرم، اندازه ها فارسی میشه که خیلی خوندنش برام سخته و قر و قاطیم هست.یه راهی هست که هم بتونم فارسی بنویسم و هم اینکه وقتی می خوام از دایمنشن استفاده کنم انگلیسی باشه؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
هر وقت دیدی دایره هات تبدیل به چن ضلعی شدن re تایپ کن و اینتر و بزن تا درست بشه و یادت باشه که به دفعات ممکنه این مشکل برات پیش پیاد که با این دستور حل میشه.
eMJey و نازنین عزیز بی نهایت ازتون ممنونم:gol::gol:از ترس مدیر تالار برا تشکر نقل قول نگرفتم....باید ببخشید:redface:

بچه ها من برا فارسی نوشتن رو پلانای کد وقتی کاتب و لود میکنم فارسی می نویسه...تا اینجا مشکلی نیس! ولی وقتی می خوام با دایمنشن طول یه خط رو (به فرض) اندازه بگیرم، اندازه ها فارسی میشه که خیلی خوندنش برام سخته و قر و قاطیم هست.یه راهی هست که هم بتونم فارسی بنویسم و هم اینکه وقتی می خوام از دایمنشن استفاده کنم انگلیسی باشه؟

سلام
برای اینکه دایم ها فارسی نباشن ، قسمت نوشتاری سیستم رو کلا انگلیسی کنی ، درست میشه ، از قسمت region and language اصلاح میشه .

امیدوارم حل بشه ، اگه نشد ، بگید با عکس بذارم براتون

مانا باشید

lili1122

عضو جدید
سلام دوستان
یه پلان دارم که از چند دسته اسپیلاین و لاین تشکیل شده
میخوام دستور باندری رو اجرا کنم
ارور میده
ولی خطها رو هم منطبقن
نمیدونم مشکل چیه:cry:

چجور میشه اسپیلاینو به لاین تبدیل کرد؟
شاید اگه تبدیل شه درست شه
:(

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام دوستان
ارور میده
ولی خطها رو هم منطبقن

با سلام
اگر لاین و اسپیلاین خطوطی که کنار هم قرار دارند به هم متصل باشند ، دستور باندری کار میکند ولی اگر کمی اختلاف داشته باشند ، این دستور اجرا نمیشود . برای اطمینان بهتر است ابتدا چک کنید که حتما خطوط در نقاط اتصال بهم متصل باشند .
درضمن خط اسپیلاین به لاین تبدیل نمیشود . خط پلی لاین به لاین تبدیل میشود که اینکار با دستور اکسپلود امکان پذیر هست .

با تشکر

lili1122

عضو جدید
با سلام
اگر لاین و اسپیلاین خطوطی که کنار هم قرار دارند به هم متصل باشند ، دستور باندری کار میکند ولی اگر کمی اختلاف داشته باشند ، این دستور اجرا نمیشود . برای اطمینان بهتر است ابتدا چک کنید که حتما خطوط در نقاط اتصال بهم متصل باشند .
درضمن خط اسپیلاین به لاین تبدیل نمیشود . خط پلی لاین به لاین تبدیل میشود که اینکار با دستور اکسپلود امکان پذیر هست .
با تشکر

خطوط رو چک کردم
متصل هستن
ولی برا دستور باندری ارور میده که نمیتونه
polyline درست کنه و به جاش
region درست میکنه
توو سه بعدی به مشکل میخورم

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
خطوط رو چک کردم
متصل هستن
ولی برا دستور باندری ارور میده که نمیتونه
polyline درست کنه و به جاش
region درست میکنه
توو سه بعدی به مشکل میخورم
دوست عزیز خطوطی که SPLine هستن نمیشه به Polyline تبدیل کرد . چون باید به بی هایت Polyline تبدیل بشه در نتیجه نمیشه باندری کرد! البته باندر خودش دو گزینه داره یکی Poyiline و دیگری Region ..
شما چرا SPLine هاتون رو Join نمیکنید؟؟ J اینتر بزنید و همه رو با هم Join کنید.;)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز

کامل متوجه منظورت نشدم ولی D اینتر رو بزن .. و اون دایمنشنی که فارسیه رو کلیک کن و Modify رو بزن و از قسمت Text گزینه ی Text Style رو روی یک استایل انگلیسی بزار .

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای اینکه دایم ها فارسی نباشن ، قسمت نوشتاری سیستم رو کلا انگلیسی کنی ، درست میشه ، از قسمت region and language اصلاح میشه .

امیدوارم حل بشه ، اگه نشد ، بگید با عکس بذارم براتون

مانا باشید

فدات شم:gol:.حله;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
کامل متوجه منظورت نشدم ولی D اینتر رو بزن .. و اون دایمنشنی که فارسیه رو کلیک کن و Modify رو بزن و از قسمت Text گزینه ی Text Style رو روی یک استایل انگلیسی بزار .
دستتون در نکنه:gol::gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها مدارک یه بیمارستان تو مقیاس یک به دویست تو مقوای 50 در 70 جا میشه؟میدونم سوالم مسخرس
.....مثلا برشش اگه تو مقیاس 1/200 باشه تو آ3 جا میشه یا بزرگتره؟

hamideh-shz

عضو جدید
سلام دوستان
ارور میده
ولی خطها رو هم منطبقن

سلام عزیزم
برای تبدیل spline به polyline، از فرمان SPLINEDIT استفاده کنید.

فرمان SPE
گزینه convert to Polyline
Specify a precision رو 10 به بالا بذارین تا قوسها درست باشه و صاف نشه.

بعد، از فرمان BOUNDARY ، استفاده کنید.
یا polyline رو Explode کنید تا به line تبدیل شوند.
امیدوارم از این راه مشکلتون حل بشه.

آخرین ویرایش:

arch_yari

عضو جدید
سلام دوست گرامی مبلمان سه بعدی اتوکد نیاز دارم میتونید کمکم کنید با سپاس فراوان

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ...
یه پلان دارم که به اینچ ترسیم شده ... حالا میخوام تبدیل کنم به متر ... چیکار کنم؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید... فوری !!!

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام ...
یه پلان دارم که به اینچ ترسیم شده ... حالا میخوام تبدیل کنم به متر ... چیکار کنم؟؟؟

از دستور units استفاده کنین یونیت رو به متر تبدیل کنین...فک کنم حل شه مشکلتون...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...
سلام. کل نقشه رو سلکت کن بعد اشل و انتخاب کن، عدد 0.0254 رو تایپ کن بعد اینتر و بزن ببین درست میشه؟

starone312

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چطورید ؟
چرا فارسیو با فاصله مینویسه تو اتوکد ، هرکاری میکنم نمیشه ، فقط فونت Arial رو خوب می نویسه ، کاتبم نصب کردم ، کلی هم فونت ریختم ! :w06:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چطورید ؟
چرا فارسیو با فاصله مینویسه تو اتوکد ، هرکاری میکنم نمیشه ، فقط فونت Arial رو خوب می نویسه ، کاتبم نصب کردم ، کلی هم فونت ریختم ! :w06:
سلام.فرض کنیم شما کاتب رو نصب کردین و تمام مراحلش از قبیل لود و .... رو انجام دادین، خب شما تقریبا 80 درصد راه رو اومدین.این طبیعیه که موقع تایپ کردن حروف با فاصله دیده میشن ولی وقتی کلمه مورد نظر و تایپ کردین و کلید Esc رو زدین، حروف به هم میچسبن و حالت نرمال به خودشون میگیرن.;)(البته ممکنه کلمه ای که تایپ کردین به سمت پایین یا به سمت چپ میرور(آینه) بشه که تو تکست استایل(text style) میتونین درستش کنین.

starone312

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب مشکل اینه که بعد از تایپ و اینتر بازم فاصله دارن ، تو text style هم درست کردم ولی بازم نمیشه :w20:

Untitled.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اینا جواب نداد باید منتظر دوستامون که حرفه ای هستن بمونین تا بیان کمکتون کنن:)

yacali

عضو جدید
سلام بچه ها.کسی میدونه تو کد میشه مثلا یکgroup رو از طرف طولش فقط تغییر مقیاس داد طوری که عرضش ثابت باشه
؟!دقیقا مثه اسکچ آپ منظورمه.... با استریچ نمیشه هیچ کار کرد.
یه طرح هندسیه که حتما باید از سمت طول یک متر بهش اضافه کنم

kokotangre

عضو جدید
سلام بچه ها.کسی میدونه تو کد میشه مثلا یکgroup رو از طرف طولش فقط تغییر مقیاس داد طوری که عرضش ثابت باشه
؟!دقیقا مثه اسکچ آپ منظورمه.... با استریچ نمیشه هیچ کار کرد.
یه طرح هندسیه که حتما باید از سمت طول یک متر بهش اضافه کنم

اونو بلوک کن و تو قسمت insert block قسمت scale به فرض میخوای سمت x فقط تغییر کنه تو این حالت x شکل دومی رو بر x شکل اولی تقسیم کنید! شکل اولی همون بلوک اول شکل دومی همون شکلی که شکل اول باید همون اندازه بشه

برای راحتی کار بهتره کل شکل رو درون یه مربع یا مستطیل قرار بده

yacali

عضو جدید
اونو بلوک کن و تو قسمت insert block قسمت scale به فرض میخوای سمت x فقط تغییر کنه تو این حالت x شکل دومی رو بر x شکل اولی تقسیم کنید! شکل اولی همون بلوک اول شکل دومی همون شکلی که شکل اول باید همون اندازه بشه

برای راحتی کار بهتره کل شکل رو درون یه مربع یا مستطیل قرار بده
من نفهمیدم کجا رو میگین!رو بلوک که کلیک راست میکنم و block editorرو میزنم و در قسمتaction که میزنم scale داره.و پیغام میاد: پارامتر انتخاب کنین و من پارامتر میذارم براش ولی نمیشه اصن
میشه این فایل کد رو دانلود کنین ببینید چطوره
؟ فقط باید دو تا بلوک رو یکمی کوچیک تر کنم از سمتy...ممنون
http://uplod.ir/hwttbdjfmuxx/block.dwg.htm

مون لایت

عضو جدید
سلام.فرض کنیم شما کاتب رو نصب کردین و تمام مراحلش از قبیل لود و .... رو انجام دادین، خب شما تقریبا 80 درصد راه رو اومدین.این طبیعیه که موقع تایپ کردن حروف با فاصله دیده میشن ولی وقتی کلمه مورد نظر و تایپ کردین و کلید Esc رو زدین، حروف به هم میچسبن و حالت نرمال به خودشون میگیرن.;)(البته ممکنه کلمه ای که تایپ کردین به سمت پایین یا به سمت چپ میرور(آینه) بشه که تو تکست استایل(text style) میتونین درستش کنین.
دکمه ی capslock رو خاموش کنید به احتمال 99 درصد مشکل حل میشه.

kokotangre

عضو جدید
من نفهمیدم کجا رو میگین!رو بلوک که کلیک راست میکنم و block editorرو میزنم و در قسمتaction که میزنم scale داره.و پیغام میاد: پارامتر انتخاب کنین و من پارامتر میذارم براش ولی نمیشه اصن
میشه این فایل کد رو دانلود کنین ببینید چطوره
؟ فقط باید دو تا بلوک رو یکمی کوچیک تر کنم از سمتy...ممنون
http://uplod.ir/hwttbdjfmuxx/block.dwg.htm

اصلاح شد http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=63e1bc3eeffac89997a1441f7e98e528