رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من برای مقیاس 1/100 این ضخامت های رو برای خطوط تعریف میکنم:
قرمز:0.1
زرد:0.2
سبز:0.3
آبی فیروزه ای:0.4
آبی پررنگ:0.5
بنفش:0.6
طوسی:0.07

حالا برای مقیاس های مختلف این ضخامت هارو چی بزارم؟مثلا 1/200 یا 1/25 در چه حد تغییر بدم که خوانایی نقشه حفظ بشه؟اگه ممکنه برا چندتا مقیاس مختلف ضخامت هایی که خودتون میدیدن رو بزارین.ممنون.

setareh26

عضو جدید
ا سلام به همه دوستان ..
میشه لطف کنین و یه راهنمایی درباره تبدیل عکس به فایل اتوکد بکنین ..
با image to cad
این کار رو انجام دادم ولی کیفیت به خصوص در قوسها درست نبود
با scan to cad
چه طور میشه کار کرد و کیفیتش بهتره ؟
لطفا هر کس میدونه دریغ نکنه .. ضروریه ...............
ممنون از همه..............

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
ا سلام به همه دوستان ..
میشه لطف کنین و یه راهنمایی درباره تبدیل عکس به فایل اتوکد بکنین ..
با image to cad
این کار رو انجام دادم ولی کیفیت به خصوص در قوسها درست نبود
با scan to cad
چه طور میشه کار کرد و کیفیتش بهتره ؟
لطفا هر کس میدونه دریغ نکنه .. ضروریه ...............
ممنون از همه..............

درود بر شما .....

تاپیکی در این خصوص ......در تالار مهندسی عمران

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/xp.gif [ Jpg | To | DWG ] تبدیل فرمت تصویری به فرمت اتوکد[/h]

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
با سلام
من یه عکسو می خوام از google earth ببرم تو autocad و scale اونم تبدیل کنم به 1:100 میشه این کارو کرد؟ اگه میشه لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

سلااام
عکسی رو که میبرین باید اول به مقیاس واقعی تبدیل کنین... ینی مثلا یه خیابان 20 متری دارین در عرض خیابان یک خط بکشین..
بعد به موازاتش یک خطه 20 متری بکشین...با استفاده از دستور align خط خیابان را با خط 20 متری اسکیل کنین....
در آخر هم اگه بخواهین پرینت 1/100 بگیرین که باید تنظیمات پرینتو انجام بدین اگه بخواین تو خود محیط کد 1/100 کنین دستور scale را بزنین انتخا کنین آبجکتتونو و 1/100 را تایپ کنین...

مرسی از راهنمایی ولی من متوجه نشدم ، با استفاده از دستور align و بعد scale فقط دو خط بر هم منطبق می شن، اندازه واقعی عکس تو autocad نشون داده نمی شه
میشه بگی اندازه واقعی نقشه (همون عکس google earth ) تو autocad چه جوری بدست می یاد؟
با تشکر

سلام
اندازه ی واقعی رو باید از تو خود گوگل ارث بدست بیارید ؛ تو گوگل ارث اون پایین تو گوشه سمت راست یه خط کشیده، که طول اون خط در واقعیت برابر عددی هست که کنارش نوشته؛ که همون مقیاس خطی بهش میگن ... این عکس رو که توی کد بردید اندازه اون خط رو با کد بدست بیارید ، بعد عددی که کنارش نوشته میشه اندازه واقعی اون خط ... از روی همین تناسب میفهمید که مقیاس نقشه چنده و باید چند برابر بشه؛ مثلا اگه طول خط 4 سانت بود و اندازه ی واقعیش 8 متر ، مقیاس 1به200 هست و برای بردن به مقیاس 1 به 100 باید ابعاد عکس 2 برابر بشه یا 2 برابر پرینت گرفته بشه.

مرسی از جوابتون، حالا برای دو برابر کردن عکس باید چه تغییری تو scale autocad بدیم؟

با سلام خدمت اساتید عزیز
من یه عکس از گوگل ارث گرفتم میخوام اون عکس رو به نقشه تو اتوکد تبدیل کنم چی کار باید کنم تا تبدیل به نقشه شه یا شما چی نرم افزاری رو پیشنهاد میدید؟
با تشکر از لطفتون

به نظرم بهترین راه اینه که از خطوطش بکشین... ینی من خودم همیشه اینکارو میکنم..
ولی این نرم افزار برای تبدیل عکس به کد هستش....

نرم افزار img2cad

وقتی دستور align رو اجرا میکنین باید عکس رو به عنوان ابجکت انتخاب کنین و از دو سر خط استفاده کنین برای منطبق شدن... اونوقت عکستون به مقیاس واقعی تبدیل میشه!!....
این راه راهه دقیقیه من برا درس تحلیل فضای شهری هم همینجوری به مقیاس واقعی تبدیل کردم عکسمو....

درود بر دوستان ........

پاسخ خود را در این تاپیک دریافت نمایید.........

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif [ تنظیم مقیاس تصاویر گوگل در اتوکد ] دانلود[/h]

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من یه نقشه طرح تفضیلی دارم با مقیاس 1 به 2000. می خوام این نقشه رو تو یه کادر 50*70 سانتی جا بدم.(می تونم نقشه رو با اشل کوچیک کنم تا تو کادر جا بشه). مشکل من اینه که نمی دونم چقدر کوچیکش کردم و مقیاسش چند شده؟.....لطفا اگه میشه راهنماییم کنین.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.من یه نقشه طرح تفضیلی دارم با مقیاس 1 به 2000. می خوام این نقشه رو تو یه کادر 50*70 سانتی جا بدم.(می تونم نقشه رو با اشل کوچیک کنم تا تو کادر جا بشه). مشکل من اینه که نمی دونم چقدر کوچیکش کردم و مقیاسش چند شده؟.....لطفا اگه میشه راهنماییم کنین.

اول یه کپی بگیر بعد که با اشل کوچیک کردی و تو کادر 50 *70 جا شد یکی از ضلع هاشو اندازه بگیر مثلا 10 تبدیل شده به 5 میشه 1/200
اگه 10 شده 2.5 میشه 1/400
اگه 10 شده 2 میشه 1/500 و....
بسته به اون اندازت داره اونارو بگیر

donya-70

عضو جدید
سلام
میخوام برای یه قسمت از پلانم که نیم دایره هستش در بزارم ... باید چیکار کنم ؟
هر کاری میکنم با rotate بازم یه قسمت در مشکل داره

h3k9p7v5wh7pso2d2nh3.jpg

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
میخوام برای یه قسمت از پلانم که نیم دایره هستش در بزارم ... باید چیکار کنم ؟
هر کاری میکنم با rotate بازم یه قسمت در مشکل داره

مشاهده پیوست 228060

اگر رویتت زاویه ای که خواستی نداره از r استفاده کن که خودت بتونی تنظیمش کنی(اینطور از سوالت متوجه شدم ..؟!)
ایتطوری که :دستور روتیت ro اینتر
شکل انتخاب
نقطه اول انتخاب
r اینتر
ابتدای خط رو میگیری ...اینتر...انتهای خط ...اینتر
حالا انتهای خط رو هر جا خواستی (در اینجا دیوار ) بذار

MR-FL

عضو جدید
اگر رویتت زاویه ای که خواستی نداره از r استفاده کن که خودت بتونی تنظیمش کنی(اینطور از سوالت متوجه شدم ..؟!)
ایتطوری که :دستور روتیت ro اینتر
شکل انتخاب
نقطه اول انتخاب
r اینتر
ابتدای خط رو میگیری ...اینتر...انتهای خط ...اینتر
حالا انتهای خط رو هر جا خواستی (در اینجا دیوار ) بذار

همراهی جان روش اول رو گفتن و خیلی پرکاربرده
منم روش دوم رو میگم
از Al یا align هم میشه استفاده کرد
AL- اینتر
انتخاب در- اینتر
انتخاب ابتدای در و انتخاب ابتدای دیواری که لولا روی اون قرار میگیره! یه خط فرضی کشیده میشه
انتخاب انتهای در و انتخاب دیوار در امتداد انتخاب نقطه قبلی روی دیوار .. اینتر
بعد یه سوال می پرسه که این شکل انتخابی خودشو با محل جدید وقف بده! منظور مقیاس جایی هست که در اونجا قرار میگیره! اگه محل انتخابی هم اندازه در بود no اگه غیر این بود yes

iiiiman

عضو جدید
مبلمان اتوکد- آلات موسیقی

مبلمان اتوکد- آلات موسیقی

سلام
ابجکت الات موسیقی میخوام 2 بعدی

houraneh

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوالی دارم
من پلانمو رو مقیاس 1.1 اندازه گذاری کردم الان می خوام ببرمش به مقیاس 0.16 چیکارکنم که اندازه هام تغییر نکنه؟؟؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.دو تا سوال داشتم خدمتتون.ممنون میشم اگه جواب بدین:gol::gol:
اولا اینکه چطوری میشه تو اتوکد 2010 از کادر آماده استفاده کرد؟کلا یه همچین چیزی هست تو اتوکد که بشه ازشون استفاده کرد؟(کادر آماده ترجیحا شیک و پیک برا ابعاد 70*50؟)
دوما اینکه بچه ها من از help اتوکدم خیلی استفاده می کردم.کلی به دردم می خورد.الان یه مدتی میشه که هرچی f1 می زنم help رو نمیاره؟از منو هم می زنم بازم غیر فعاله!چیکار کنم حالا؟.....لطفا نگین باس اتوکد و دوباره نصب کنم!:cry:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام بچه ها.دو تا سوال داشتم خدمتتون.ممنون میشم اگه جواب بدین:gol::gol:
اولا اینکه چطوری میشه تو اتوکد 2010 از کادر آماده استفاده کرد؟کلا یه همچین چیزی هست تو اتوکد که بشه ازشون استفاده کرد؟(کادر آماده ترجیحا شیک و پیک برا ابعاد 70*50؟)
دوما اینکه بچه ها من از help اتوکدم خیلی استفاده می کردم.کلی به دردم می خورد.الان یه مدتی میشه که هرچی f1 می زنم help رو نمیاره؟از منو هم می زنم بازم غیر فعاله!چیکار کنم حالا؟.....لطفا نگین باس اتوکد و دوباره نصب کنم!:cry:

سلام
برای کادر میتونید از template های پیش فرض اتوکد استفاده کنید ، ولی اونقدر که انتظار دارید شسته و رفته باشن ، نییستن .میتونید از اینترنت دانلود کنید انواع کادرهای اماده .

اما برای help اگر موقع نصب ، help نصب نشده باشه ، میتونید دانلود کنید و جداگانه نصب کنید . البته تو ورژن های بالا اینطوریه ،ولی 2010 رو دقیق نمیدونم اینطور هست یا نه که بشه با دانلود فعال کرد یانه .

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

با تشکر

naser1312

عضو جدید
سوال مهم

سوال مهم

با سلام و تشکر از اینکه تجربیات خودر ا با دیگران به استراک میگذارید.
من دوسوال دررابطه با اندازه گیری شکل های اجرا شده در اتو کد سه بعدی ودیگری نحوه محاسبه طول قوس بزرگ وکوچک در پله های گرد دارم .با تشکر

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من هر وقت یه فایل اتوکدی رو از دیگران می گیرم یا از اینترنت دانلود می کنم بازش می کنم نوشته ها عجیب و غریبن و خونده نمیشن.پر از علامت سوال و ایناس.البته بعضی وقتا با وجود اینکه حروفات نامفهومه اعداد خوانا هستن. چطوری می تونم طوری فایلارو باز کنم که نوشته ها قابل خوندن بشه؟(چه فارسی و چه انگلیسی)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
بچه ها من هر وقت یه فایل اتوکدی رو از دیگران می گیرم یا از اینترنت دانلود می کنم بازش می کنم نوشته ها عجیب و غریبن و خونده نمیشن.پر از علامت سوال و ایناس.البته بعضی وقتا با وجود اینکه حروفات نامفهومه اعداد خوانا هستن. چطوری می تونم طوری فایلارو باز کنم که نوشته ها قابل خوندن بشه؟(چه فارسی و چه انگلیسی)

دوست عزیز اون نوشته های عجیب و غریب و علامت سوالا ، احتمالا فونتهای فارسی هست که ندارین! فونتهای فارسی رو دانلود و در پوشه ی Fonts در مسیر زیر کپی کنید..
X:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 20XX\Fonts

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از اینکه تجربیات خودر ا با دیگران به استراک میگذارید.
من دوسوال دررابطه با اندازه گیری شکل های اجرا شده در اتو کد سه بعدی ودیگری نحوه محاسبه طول قوس بزرگ وکوچک در پله های گرد دارم .با تشکر
سلام.در مورد سوال اولتون باید بگم برا منم جالب بود چون من سطح درسای مربوط به معماریم زیاد تاپ نیس.(اتوکدو در حد نرمال بلدم).برای اینکه تست کنم یه طرح سه بعدی رو اندازه گذاری کردم ولی ارتفاع رو صفر میزد.برا همین تو view دونه دونه اون ویو هارو انتخاب کردم و هر جا که دیدم اندازه نداره اندازه گذاری کردم.دوباره به حالت ایزومتریک بردم و دیدم کلا همه قسمتا رو اندازه گذاری کرده.فک کنم شمام باس همین کارو انجام بدین.ببخشید راهنماییم زیاد حرفه ای نبود ولی ممکنه به دردتون بخوره:sweatdrop: .
در مورد سوال دومتونم چرا dimension arc رو امتحان نمی کنین؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان
می خواستم پله گردو تو اتوکد 3بعدی بسازم راهنمایی میکنید

تو قسمت آموزش مربوط به : 3D AUTOCAD توضیح داده شد دوست عزیز..

Asayesefid

عضو جدید
سلام دوستان.
من یه مشکلی با CAD پیدا کردم، اینکه اکثر اوقات با کلیک روی قسمت های خالی صفحه برای select کردن، یه دفعه دستور copyclip اجرا می شه و نشانگر موسم به یه مربع تبدیل می شه. از اون جایی که من اصلاً نمی دونستم copyclip چی هست، یه بار CAD رو دوباره ریختم اما مشکل کماکان باقیست..
یه مورد حاشیه ای هم هست، اینکه وقتی رفتم با نرم افزار Advanced Unistaller، برنامه ی CAD رو unistall کنم، دیدم که CAD Language Pack ضربدر شده که به این معنیه که یه اشکالی در نصبش هست گرچه تأثیری روی کارهای من نداشت. من برنامه رو unistall و دوباره install کردم اما این حالت همچنان هست. نمی دونم چرا..
ممنون می شم کمکم بفرمایین. :smile:

naser1312

عضو جدید
ممنون از جواب وتوجه شما دوست عزیز .

ممنون از جواب وتوجه شما دوست عزیز .

با
سلام.در مورد سوال اولتون باید بگم برا منم جالب بود چون من سطح درسای مربوط به معماریم زیاد تاپ نیس.(اتوکدو در حد نرمال بلدم).برای اینکه تست کنم یه طرح سه بعدی رو اندازه گذاری کردم ولی ارتفاع رو صفر میزد.برا همین تو view دونه دونه اون ویو هارو انتخاب کردم و هر جا که دیدم اندازه نداره اندازه گذاری کردم.دوباره به حالت ایزومتریک بردم و دیدم کلا همه قسمتا رو اندازه گذاری کرده.فک کنم شمام باس همین کارو انجام بدین.ببخشید راهنماییم زیاد حرفه ای نبود ولی ممکنه به دردتون بخوره:sweatdrop: .
در مورد سوال دومتونم چرا dimension arc رو امتحان نمی کنین؟

منظور من از چگونگی مبنای محاسبه قوس ها دراجرای پله میباشد .فرضا میخواهیم پله قوسی از طبقه همکف به طبقه اول اجرا وارتفاع 3متر می باشد اگر طول قوس روی زمین5متر در نظر بگیریم در ارتفاع 3متری چه میزان بطول این قوس افزوده خواهد شد .ممنون از شما

zahra1987

عضو
دوستان کمککککک
من اتوکد 2014 نصب دارم و الان داشتم اپشن ها رو کار میکردم که یهو ریبون ( نوار ابزار بالای صفحه و منو ها ) رفت و هرکار میکنم برنمیگرده. کسی میدونه باید چه کنمم؟ توروخدا کارم فوریه فقط سریع. :((

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دوستان کمککککک
من اتوکد 2014 نصب دارم و الان داشتم اپشن ها رو کار میکردم که یهو ریبون ( نوار ابزار بالای صفحه و منو ها ) رفت و هرکار میکنم برنمیگرده. کسی میدونه باید چه کنمم؟ توروخدا کارم فوریه فقط سریع. :((

برای برگرداندن نوار ابزارهای حذف شده در قسمت مشخص شده راست کلیک کنید و طبق عکس ماوس را روی AutoCAD نگه دارید تا ابزارها دیده شوند. حال با تیکدار کردن هرکدام از ابزارها در صفحه نمایش داده خواهند شد. (برای نمایش نوار ابزار رنگ ها و ضخامت و ... propertise را تیکدار کنید)

برای فراخوانی نوار ابزار ریبون طبق عکس از tools , palettes,Ribon

از مسیر زیر ریبون را فعال کنید.

tools , palettes , Ribon

اگه باز هم قابل رویت نبودن روی قسمت مشخص شده کلیک کنید.

منبع : مای سیویل

فراخوانی منوها در اتوکد 2007 ........ شایدم برای سایر نسخه ها کارآیی داشته باشه ........

دستور زیر رو تایپ کرده و اینتر بزنین: WSCURRENT

وقتی پیغام زیر ظاهر شد : Enter new value for WSCURRENT

عبارت زیر را وارد کرده و اینتر بزنین: autocad classic

آخرین ویرایش:

naser1312

عضو جدید
سوال در مورد رندردر اتو کد2007

سوال در مورد رندردر اتو کد2007

با سلام
من قبلا با اتوکد 2006 کار میکردم الان باورژن 2007 ولی تنظیمات رندر در این ورژن فرق زیادی با 2006 دارد و تصویر ها را واضح نشان نمی دهد ممنون میشوم اگر تنظیمات رندر و چکونگی تغییر رنگ زمینه انرا راهنمای کنید .ممنون از همه دوستان

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
با

منظور من از چگونگی مبنای محاسبه قوس ها دراجرای پله میباشد .فرضا میخواهیم پله قوسی از طبقه همکف به طبقه اول اجرا وارتفاع 3متر می باشد اگر طول قوس روی زمین5متر در نظر بگیریم در ارتفاع 3متری چه میزان بطول این قوس افزوده خواهد شد .ممنون از شما

سلام.همونطوری که مسلما خودتونم اطلاع دارین انواع مختلف پله وجود داره.پله قوسی که شما بهش اشاره کردین انواع مختلفی داره که به تبع اسامی مختلفیم دارن و عموما بهشون پله قوسی نمیگن.پله 1/2 گردش،1/4 گردش، پله های دایره فرم و ....فک کنم منظور شما از پله قوسی،پله پیچ هستش که اینم انواع مختلفی داره و در مقطع مربع یا دایره طراحی میشه.ولی بازم حدس میزنم منظور شما پله پیچ ستون دار هست که با همون اندازه قوسی که از سطح زمین شروع شده، تموم میشه.امیدوارم سوالتون رو درست متوجه شده باشم و جواب درست باشه.موفق باشین.

naser1312

عضو جدید
پاسخ به جواب ارسالی

پاسخ به جواب ارسالی

IMG_1551.jpgIMG_0704.jpg
سلام.همونطوری که مسلما خودتونم اطلاع دارین انواع مختلف پله وجود داره.پله قوسی که شما بهش اشاره کردین انواع مختلفی داره که به تبع اسامی مختلفیم دارن و عموما بهشون پله قوسی نمیگن.پله 1/2 گردش،1/4 گردش، پله های دایره فرم و ....فک کنم منظور شما از پله قوسی،پله پیچ هستش که اینم انواع مختلفی داره و در مقطع مربع یا دایره طراحی میشه.ولی بازم حدس میزنم منظور شما پله پیچ ستون دار هست که با همون اندازه قوسی که از سطح زمین شروع شده، تموم میشه.امیدوارم سوالتون رو درست متوجه شده باشم و جواب درست باشه.موفق باشین.

سلام و ممنون از پاسخ شما .
منظور من همانگونه که اشاره کردید پله های قوسی یا curved staircaseمی باشد که درمورد پله پیچ ستون دار نیز صدق میکند ومن در عمل متوجه اختلاف بین اندازه در سطح وارتفاع شده ام ومثالی را که در سوال مطرح نمودم یک پله پیچ به قطر 220 سانتیمتر وارتفاع 3 متر ودایره 270 درجه اجرا شده که اندازه محط کمان روی سطح515 سانتیمتر امادر ارتفاع 3متر580سانتیمتر می باشد .با پرسشهای که با بعضی از همکاران مطرح کردم که اگر ما پله را مثلث در نظر بگیریم مبنای محاسبه وتر مثلث وقوس اجرائی بر روی ان خواهد بود ودر عمل شخصا این مورد را مشاده کرده ام

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 228882مشاهده پیوست 228883

سلام و ممنون از پاسخ شما .
منظور من همانگونه که اشاره کردید پله های قوسی یا curved staircaseمی باشد که درمورد پله پیچ ستون دار نیز صدق میکند ومن در عمل متوجه اختلاف بین اندازه در سطح وارتفاع شده ام ومثالی را که در سوال مطرح نمودم یک پله پیچ به قطر 220 سانتیمتر وارتفاع 3 متر ودایره 270 درجه اجرا شده که اندازه محط کمان روی سطح515 سانتیمتر امادر ارتفاع 3متر580سانتیمتر می باشد .با پرسشهای که با بعضی از همکاران مطرح کردم که اگر ما پله را مثلث در نظر بگیریم مبنای محاسبه وتر مثلث وقوس اجرائی بر روی ان خواهد بود ودر عمل شخصا این مورد را مشاده کرده ام

آره پس من نوع پله رو درست متوجه شدم.در ضمن همیشه وقتی می خواین یه قوس و اندازه بگیرین بایستی وترشو اندازه بگیرین نه طول کمان رو.....(شما بهش اشاره کردین منم یادم افتاد;))

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
برای اینکه اتوکد 2015 حالت کلاسیکشو بیارم باید چیکار کنم؟؟؟؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
برای اینکه اتوکد 2015 حالت کلاسیکشو بیارم باید چیکار کنم؟؟؟؟

کلاسیک نداره

با سلام
اتوکد 2015 ، برای اینکه بتوانید حالت کلاسیک را پیاده کنید باید مراحل زیر را طی کنید ..

اگر از استفاده کنندگان قدیمی نرم‌افزار اتوکد باشید با نصب ورژن 2015 متوجه تغییرات بنیادینی در رابط کاربری این ورژن نسبت به نسخه‌های قبلی شده‌اید. این دقیقاً همان اتفاقی بود که پس از عرضه Microsoft Office 2007 افتاد، یعنی اضافه شدن یک رُبان و حذف برخی نوار ابزراهای کاربردی برای کاربران. اما جای نگرانی نیست و این تغییرات قابل بازگشتند، هر چند که همیشه خوب است با رابط کاربری و امکانات جدید نرم‌افزارها کار کنیم اما ترک کردن عادت هم کار ساده‌ای نیست

برای باز‌گرداندن ظاهر نرم‌افزار به حالت کلاسیک آن، مراحل زیر را طی کنید:

1. نرم‌افزار را اجرا کنید، از بالای پنجره روی دکمه فلش رو به پایین کلیک کنید. اکنون از منوی باز شده، روی Show Menu Bar کلیک کنید؛

2. در کامند لاین این دستور را تایپ کنید و اینتر بزنید: RIBBONCLOSE

حالا باید همه چیز همانطوری شده باشد که چشمانتان به آن عادت داشت.

منبع:سایت گردو

با تشکر