رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
با سلام
همونطور که میدونین تو کد وقتی بخوایم یه سری آبجکت رو انتخاب کنیم یه کادر مستطیلی میکشیم و هرچی توش بیفته انتخاب میشه
میخواستم بدونم چه طور میشه یه چند ضلعی دلخواه بکشیم و بگیم که هرچی تو این چندضلعی افتاد رو سلکت کن؟
برای اینکه یک چندضلعی را برای انتخاب اشیاء تعریف کنیم..لازم است بعد از انتخاب دستور و زمانی که با گزینه ی select objects مواجه شدیم دستور WP رو تایپ کرده و یک چندضلعی حول آبجکتها ترسیم میکنیم..اشیای داخل چندضلعی انتخاب میشود...;)

plwdad

عضو جدید
اول یه تشکر بابت جواب سوال قبل
یه سوال دیگه
بعضی وقتا یه فایل کد که توش خط منحنی و دایره دارم رو باز میکنم
ولی میبینم که خطا اون حالت منحنی رو ندارن و به خطای شکسته تبدیل شدن
مثل وقتی که تو مکس سگمنتای یه دایره رو کم میکنیم و به چندضلعی تبدیل میشه

m_irani

عضو جدید
دوستای عزیز کسی میدونه چطور خط چین با اندازه مشخص بکشم .یعنی مثلا اندازه هر خط تو خط چین نیم سانت باشه؟

مریم n

عضو جدید
سلام من همه تنظیمات اتوکدم بهم ریخته وقتی tr رو میزنم دیگه trim رو نمیشناسه و خیلی از ابزار های دیگه
چیکار کنم؟
اتوکدم 2012 هست

shokoufe_67

عضو جدید
یه سوال دیگه
سلام.اگر درست متوجه شده باشم منظورتو ،راه حلش اينه كه تو كامند دستور regenرو تايپ كني حل ميشه مشكلت

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه
همنوطور که دوست عزیزمون گفتن ، راه حلش دستور REGEN هست ...
سلام.اگر درست متوجه شده باشم منظورتو ،راه حلش اينه كه تو كامند دستور regenرو تايپ كني حل ميشه مشكلت
با اجازه ی دوستم یه توضیح کوچیک راجع به این اتفاق بدم..
اتوکد تمام ترسیمات رو با تعداد خیلی زیادی از اعداد(0،1) تو حافظه اش ذخیره میکنه و زمانی که فایل ترسیمی رو دوباره باز میکنیم یا به نمایش درمیاریم ، کامپیوتر زودتر از اتوکد اعداد(0،1) رو محاسبه و نمایش میدهد ، به همین خاطر خطوط منحنی به صورت شکسته نمایش داده میشود..
که با دستور REGEN و یا تایپ RE در خط فرمان اجرا میشود..;)
مسیر دستور در Menubar : منوی View ، گزینه ی Regen
مسیر دستور در Ribbon : تب View ، پنل Views ، گزینه ی Regen
مخفف دستور : RE

archi&tini

عضو جدید
سلام...من یه مشکلی با کد دارم...وقتی که سه یعدی کار می کنم نمی تونم روی یه استوانه arc بکشم که دور استوانه می چرخه...باید چی کار کنم ؟

plwdad

عضو جدید
چه طور میتونم تصویر یه حجم 3 بعدی رو تو یه صفحه بکشم؟

چه طور میتونم تصویر یه حجم 3 بعدی رو تو یه صفحه بکشم؟

با سلام
این عکس از یه منحنیه که تو مکس کشیدم و آوردمش تو کد

1.jpg
این نمای جلوشه
2.jpg
میخوام این نما رو تو یه صفحه بکشم
ولی وقتی با لاین تو نمای front رو خط ها شروع میکنم به کشیدن عکس زیر بدست میاد(تو پست یعدی گذاشتم)(اون خط سفیدا)

plwdad

عضو جدید
فك كنم بخاطر اينه كه osnap روشنه.چكش كن اگه ازون نبود،
مي توني ي كاري هم بكني
همين عكسو ببري تو كد اونجا از روش بكشي
ديگه حداقل اين مشكل واست پيش نمياد.
این عکس از کده
تو کد بازش کردم
اسنپو لازم دارم که روشن باشه
که بتونم از رو منحنی بکشم
راهی نداره؟

shokoufe_67

عضو جدید
این عکس از کده
تو کد بازش کردم
اسنپو لازم دارم که روشن باشه
که بتونم از رو منحنی بکشم
راهی نداره؟
همینطوری که میگم،امتحان کردم شده
اگه خود عکسو تو کد باز کنی بکشی دیگه به این شکل در نمیاد.چون دو بعدیه.

هیراد

کاربر فعال
باسلام و تشکر فراوان از زحمات کشیده شده دوستان تا حالا
مو قع باز کردن یه نقشه اتو کد این پیغامو داده کسی می تونه کمک کنه
open drawig- previous AEC objects detecd
saving the drawing will up date any AEC objects in it tothe current verson.
which will be in compatibell with earlier versions
این پیغام کی میاد و چطوری ازبین میره
اصلا این AECچی هست
ممنون

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
باسلام و تشکر فراوان از زحمات کشیده شده دوستان تا حالا
مو قع باز کردن یه نقشه اتو کد این پیغامو داده کسی می تونه کمک کنه
open drawig- previous AEC objects detecd
saving the drawing will up date any AEC objects in it tothe current verson.
which will be in compatibell with earlier versions
این پیغام کی میاد و چطوری ازبین میره
اصلا این AECچی هست
ممنون

معمولا این پیغام تو نرم افزار AutoCAD Architecture میاد..آبجکت های AEC مثل در و پنجره های Revit میمونه..به طو مثال زمانی که از بالا به پلان نگاه میکنی یک پنجره دو بعدی میبینی و زمانی که از زاویه ی پرسپکتیو میبینی یک شی سه بعدی مشاهده مییکنی..
این پیغام هم زمانی میاد که شما به طور مثال در اتوکد 2013 ترسیم کردید و در اتوکدهای پایینتر مثل 2010 Save کردین..این آبجکتها فقط در ورژن اصلی خودشون درست و سالم ذخیره می شن.. ا

akbareshghi

عضو جدید
مشکل پرینت فونت فارسی در اتوکد 2013

مشکل پرینت فونت فارسی در اتوکد 2013

بنده در محیط اتوکد 2013 تمامی فونت ها را در پوشه فونت ریخته ام . یک متن چندخطی در اتوکد می نویسم با فونت اریال درست نمایش و پرینت می گیرد اما با فونتهای فارسی مانند بدر و تیتر یا فونت های دیگر در حالت کوچک نمایی جدا جدا پرینت می گیرد اما درست نمایش می دهد ولی در حالت بزرگ یعنی سایز نوشته ها بزرگ باشند در دو حالت نمایش و پرینت درست و بدون خطا می باشد؟ تنها در حالت کوچک با خطا پرینت می گیرد اما درست نمایش می دهد.
هرکاری کردم درست نشده مانند تروتایپ کردن تنظیمات پرینترم . آپدیت درایور پرینترم . ارتفاع دادن . کات کردم نقشه و باز کردن در یک فایل دیگر . . نصب فارسی ساز کاتب . ریختن فونت ها .
لطفا یک راه کار بهم معرفی کنید. با اتوکدهای نسخه های قبلی مانند 2010 هم امتحان کردم ویندوزم را هم عوض کردم مشکل حل نشد.
کلیه راهکارهای مفید برای اینکار را از تمامی عزیزان خواهشمندم ارائه و بیان کنند . شاید یکی برای سیستم بنده جواب داد

archi&tini

عضو جدید
سلام....دوستان من یه استوانه کشیدم توی کد ...بعد حالا که سه بعدیش می کنم و می خوام مثل راه پله گرد روی اون استوانه منحنی بکشم نمی تونم...چی جوری باید روی استوانه منحنی کشید که دور استوانه بچرخه ؟

maktoobian

عضو جدید
سلام.ميخواستم بدونم اگه كسي بخواد توي دفتر فتي ها كار كنه بايد چه نرم افزارايي بلدباشه واطلاعاتشوتوچه زمينه اي بالا ببره ممنون

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام.ميخواستم بدونم اگه كسي بخواد توي دفتر فتي ها كار كنه بايد چه نرم افزارايي بلدباشه واطلاعاتشوتوچه زمينه اي بالا ببره ممنون
بستگی داره کجا کار کنی..بعضی دفترا کار ده نفر رو از یه نفر می خوان..یا بعضی جاها کار هرکسی مشخصه..طراح یا کدکار یا 3D کار یا بچه های مطالعاتی و ...
اما حداقل نرم افزارهایی که برای کار تو دفتر نیاز هست به نظر من
Autocad حتما
AutoCad 3D یا 3Dmax یا SketchUp
word و Excel و Powerpoint مقدماتی
PhotoShop مقدماتی

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام....دوستان من یه استوانه کشیدم توی کد ...بعد حالا که سه بعدیش می کنم و می خوام مثل راه پله گرد روی اون استوانه منحنی بکشم نمی تونم...چی جوری باید روی استوانه منحنی کشید که دور استوانه بچرخه ؟

و آنگاه خداوند راینو را آفرید... این کاری که شما میخوای با نرم افزار راینو امکانپذیره ( یعنی روی سطح سه بعدی خط کشیدن) البته یه دستوری هست که خطوط دوبعدی رو روی صفحات و احجام سه بعدی تصویر می کنه .. نمیدوونم به دردتون بخوره یا نه !!! دستور PROJECTGEOMETRY

maktoobian

عضو جدید
ممنون.اگه كسي نظارت داشته باشه وتازه گرفته باشه وبترسه باهاش كاركنه وهرچي هم به ناظرا بگه منو با خودتون چن بار ببرين سر كارگاه ترسم بريزه نبرنش چون ميترسن ببيني خلاف ميكنن بايد چيكاركنه؟:razz:

maktoobian

عضو جدید
بستگی داره کجا کار کنی..بعضی دفترا کار ده نفر رو از یه نفر می خوان..یا بعضی جاها کار هرکسی مشخصه..طراح یا کدکار یا 3D کار یا بچه های مطالعاتی و ...
اما حداقل نرم افزارهایی که برای کار تو دفتر نیاز هست به نظر من
Autocad حتما
AutoCad 3D یا 3Dmax یا SketchUp
word و Excel و Powerpoint مقدماتی
PhotoShop مقدماتی

ماشاا... شما كه همه رو گفتي!revitرو هم ميگفتي.powerpointديگه چرا؟

maktoobian

عضو جدید
ممنون.اگه كسي نظارت داشته باشه وتازه گرفته باشه وبترسه باهاش كاركنه وهرچي هم به ناظرا بگه منو با خودتون چن بار ببرين سر كارگاه ترسم بريزه نبرنش چون ميترسن ببيني خلاف ميكنن بايد چيكاركنه؟:razz:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز

راستش این مباحث رو باید تو تاپیک رفع اشکال نظارت مطرح کنی(این تاپیک مربوط به مشکلات اتوکده) دوست عزیز.. فقط میتونم بگم که از هر چیزی که میترسی باید بری تو موقعیتش قرار بگیری تا ترست بریزه.. از آشناها کمک بگیر.. همین ;)