رشتتون چقدر واستون مهمه؟

siavoshani

عضو جدید
با تشکر

با تشکر

با سلام رشته ام برام یه وقتی مهم بود که این همه مشکلات زندگی دوروبرم نبود امیدوارم همه مشکلات حل شوند وودانشگاههای ما هم کمی پر بار شوند :cry:

• Like
واکنش ها: ho_b

younesandisheh

عضو جدید
حسابداری واقتصاد تو خون منه
البته حسابداری میخونم علاقه دارم
اصلا من همه رو دوست دارم کامپیوترم دوست دارم علوم سیاسی هم دوست دارم
این علاقه یه هویی شروع شد درمن و بعضی وقتها احساس 5 سالگی میکنم

• Like

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان - من رشته صنایع را دوست دارم البته اگر الان امکان این را داشتم که به عقب برگردم و دوباره انتخاب کنم شاید رشته دیگر را انتخاب می کنم . با این وجود در هر مقطعی تصمیم فرد ممکنه عوض بشه . اما الان به این جمله باور پیدا کردم که رشته صنایع اقیانوسی به عمق یک متر . به خصوص الان پس از مدتی که درگیر کار شدم احساس کردم هر کدام از زمینه های مهندسی صنایع برای خودش یک رشته جداگانه است . اما حسن این رشته این است که انتخاب های منتوعی پیش رو دارید و اگر بخواهید ادامه تحصیل هم بدهید باز هم زمینه های تحقیقاتی حتی در شته نزدیک مانند مدیریت هم فراوان است . به هر حال در اکثر مواقع افراد نسبت به رشته ای که انتخاب می کنند آگاهی کافی ندارند و به مرور به برخی زمینه های آن علاقه مند می شوند یا از انتخاب خود پشیمان می شوند .
اما به نظر من اگر چه انتخاب رشته یکی از مهمترین تصمیمات زندگی است می تواند آینده شغلی فرد را در آینده ترسیم کند اما در کنار آن جایگزین ها و مهارت های دیگر ی هم وجود دارد که حتی می تواند رشته تحصیلی شما را در اولیت بعدی قرار دهد .

• Like

rostamani

عضو جدید
من تو انتخابام همش مهندسی شیمی گرایشا و شهرای مختلف بود .دروغ چرا مهندسی پزشکی هم زدم .واقعا دوسش دارم.لذت میبرم اصن یه وضی مهندسی شمس لذیذه

• Like

goorghoor3

عضو جدید
من هم عاشق رشتم هستم و روز به روز علاقم بیشتر میشه

من واسه قبولی تو این رشته یکسال پشت کنکور موندم

• Like

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عشق معماری 2 سال پشت کنکور بودم...
اون موقع به عقیده ی خیلی از اطرافیانم(البته بجز پدر و مادرم) اشتباه می کردم که پی علاقه ام و گرفتم و 3 سال از عمرم و گذاشتم پای کنکور...
ولی الآن، هر وقت به پشت سرم نگاه می کنم؛نه تنها پشیمون نیستم بلکه مطمئنم یکی از بهترین انتخابای زندگیم و کردم.
علاقه ی من و معماری لحظه به لحظه نسبت به هم بیشتر می شه:smile:

reza 1989

عضو جدید
رشته من خيلي برام مهمه و خيلي دوسش دارم و تو دانشگاهم به نظر من بيشترين تعصب را بچه هاي سيالات روي رشتشون دارند.
حتي اساتيدي كه دكتراي تبديل انرژي دارند و دوره ي كارشناسي سيالات خوندن هيچ رشته اي را جامع تر از سيالات نميدونن.

• Like

shimnoo

عضو جدید
من عاشق زیست شناسی بودم و هنوز هم هستم! اما خب شرایط کنکور و مسائل و مشکلاتش باعث شد که شیمی بخونم
نه اینکه بدم بیاد اما هرگز به اندازه زیست دوستش نداشتم و ندارم
اما شیمی هم رشته شیرین و دوست داشتنی هست مخصوصا وقتی از نوع آلی باشه;)

• Like

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام خدمت دوستان عزیز:gol:
تمام دوستای دبیرستانم میدونستن که من عاشق کامپیوتر بودم و موقع انتخاب رشته 99% کامپیوتر رو انتخاب کردم به خاطر همین علاقه هم تونستم خداروشکر تو مقاطع بالاتر ادامه بدم.

• Like

aryana.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشتم واسم مهمه و میخوام ادامه بدمش. ولی به رشته موسیقی علاقه داشتم و هنوزم دارم. شاید در زندگی بعدی برم رشته موسیقی!:D

• Like

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
منم عاشق رشتمم.یکی بهم گفت اگه پزشک بودی می تونستی خدمت کنی و مفید باشی.ولی تو این رشته فقط واسه خودتی.ولی من این طور فکر نمی کنم.از حرفش ناراحت شدم.هدف از درس خوندن چی می تونه باشه جز آبادی زمین خدا و خدمت به خلق خدا؟!!!

ah.fekri

عضو جدید
سلام
جواب سوالتون یکم مشخصه
مشخصا90 درصد جواب ها اینه که عاشق رشتمم
من هم عاشق رشتم هستم بسی بسیار، تو هنرستان که بودم فکر میکردم خیلی بلدم یعنی خوب بازم بین همکلاسی هام خیلی باسواد تر بودم .
دوران دانشگاه هم که همینطور ادامه داره .
عاشق سیسکو و شبکه هستم (CCNA-CCNP-CCIE) مخصوصا امینت شبکه (که تو ایران اصلا اهمیت نداره و این یه هشدار جدی رو اعلام میکنه)
انقدر شیرینه که ممکنه در راهش جونتو از دست بدی .

به امید موفقیت همه دانشجو های ایرانی و سربلند کردن کشورمون .

genius girl

عضو جدید
من اولش انتخاب رشتم اشتباه شده بود و یه رشته دیگه قبول شده بودم و به اجبار یک سال اونو خوندم ولی خوشبختانه بعدش تونستم به رشته مورد علاقم برسم و تغییر رشته بدم
برای خودم هم خیلی جالبه که دقیقا یک سال قبل از کنکورم زیر میز تحریرم یه یادگاری نوشته بودم و خودم و خانوم مهندس شیمی خطاب کرده بودم جالب تر اینه که حتی گرایشمم نوشته بودم (پلیمر) و خداروشکر شد آنچه شد..
:D
من عاشق رشتم هستم چون تقریبا بیشتر چیزهای اطرافم از پلیمر ساخته شده.. واقعا رشته جالب و کاربردی هست:)

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم رشتمو دوست دارم، صنایع رشته قشنگیهبحث سیمپلکس؟؟

• Like

elnaz gol

عضو جدید
منم رشتمو دوس دارم ولي مكانيكو يكم بيشتر.واسه درس تحقيق هم علاقه مندم.

• Like

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
من عاشق رشته ام هستم ! به نظرم زندگی بدون این رشته بی معنا است واسم !

• Like

sany 1

عضو جدید
vaرشته خیلی واسم مهمه
خیلی دوستش دارم عاشقشم بخدا

• Like

my_asus

عضو جدید
من اولش انتخاب رشتم اشتباه شده بود و یه رشته دیگه قبول شده بودم و به اجبار یک سال اونو خوندم ولی خوشبختانه بعدش تونستم به رشته مورد علاقم برسم و تغییر رشته بدم
برای خودم هم خیلی جالبه که دقیقا یک سال قبل از کنکورم زیر میز تحریرم یه یادگاری نوشته بودم و خودم و خانوم مهندس شیمی خطاب کرده بودم جالب تر اینه که حتی گرایشمم نوشته بودم (پلیمر) و خداروشکر شد آنچه شد..
:D
من عاشق رشتم هستم چون تقریبا بیشتر چیزهای اطرافم از پلیمر ساخته شده.. واقعا رشته جالب و کاربردی هست:)
واقعا آدم میمونه وقتی حساسیت بچه های م.شیمی رو میبینه :)

بالا