رشتتون چقدر واستون مهمه؟

drim_w3

عضو جدید
سلام

من هم از روز اول برای پزشکی هدف گذاری کرده بودم (بخاطر جو خانواده)

ولی سال آخر که بودم، پدرمون اغفالمون کرد که برو همین جوری مهندسی عمران دانشگاه آزاد امتحان بده و بعد از اینکه دیدم سراسری تجربی

رتبه ام به پزشکی نمی خوره،(زرنگ بودم ولی نتونستم مدیریت کنم وقت را و برنامه های سنگین کلاس های کنکور، همه برنامه ریزی ها را ریخته

بود به هم) تصمیم گرفتم برم همون مهندسی عمران (تنبلی کردم و شاید از پشت کنکور ترسیدم).

خلاصه رفتیم و لیسانس را هم تموم کردیم و ترم 6 که بودم (1 سال زودتر از موعد مقرر) دوباره ارشد امتحان دادم و قبول شدم و سرگرم ارشد

شدیم و حدود 3 ماه پیش تمومش کردم و جمعه این هفته هم امتحان دکتری هست، خدا را چه دیدید، شاید نهایتا دوباره رسیدیم به همون دکتری

که از بچگی دوست داشتیم البته نه از نوع پزشکیش، از نوع PHD.

از اینکه از دیپلم تجربی اومدم رشته فنی مهندسی هم اصلا پشیمون نیستم...

ما که راضی هستیم...

• Like
واکنش ها: ho_b

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام... بسیار به وجد امدم که اکثریت قریب به اتفاق (تقریبا همه) عاشق رشتشون هستن.

فقط یه سوال دارم...؟؟؟ شماهایی که رشتتون رو دوست دارید، دستتون تو انتخاب رشته دانشگاه خیلی باز بوده مگه؟

اصولا تو صد تا انتخاب شما یکی رو قبول شدید.... حالا شانسی همونی بوده که دوستش داشتین.
جالبه باور کنید.

• Like

mahta.r

عضو جدید
رشته ی من دنیای منه .تموم زندگیم بوده و هست .......ولی یه چیز دیگه هم هست که در تمام زندگی دنیام بوده از بچگی حدودا 12 سالگی بود که عاشق شیمی شدم وبودم و هستم و به طوره جدا گانه دارم اونو یاد میگیرم.....

• Like

n30e

عضو جدید
دبیرستان ک بودم
ب معماری
علاقه داشتم اما نشدک خوب بخونم وفقط25تاانتخاب کردم
ولی الآن ک مهندسی آبم رشتمووووووووووووووو بسیاربسیاررررررررررررررررررررر دوس دارم

یعنی عاششششششششششقشم خیلی خوبه :w11:

• Like

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام... بسیار به وجد امدم که اکثریت قریب به اتفاق (تقریبا همه) عاشق رشتشون هستن.

فقط یه سوال دارم...؟؟؟ شماهایی که رشتتون رو دوست دارید، دستتون تو انتخاب رشته دانشگاه خیلی باز بوده مگه؟

اصولا تو صد تا انتخاب شما یکی رو قبول شدید.... حالا شانسی همونی بوده که دوستش داشتین.
جالبه باور کنید.

خب خیلیا بعد بعد از انتخاب رشته به رشتشون علاقه مند شدن...

mohandes rahimi

عضو جدید
اول سلام من یه عضو جدیدم من خیلی دوست داشتم فیزیک بخونم اما دولتی توی شهر خودم قبول نمی شدم برای همینم دلو زدم به دریا و عمران و انتخاب کردم الانم خیلی دوسش دارم

• Like

RENZO_H

عضو جدید
ممنون بابت تاپیک جالبتون
من عاشق معماریم. اگه بخوام به عقب برگردم و دوباره انتخاب رشته کنم بازم معماری میخونم.

aashraf

عضو جدید
salam
kheyli gozasht ke fahmidam ke tasmime dorosto bayad tooye zamane dorost gereft .taghriban 8 sal!!!!!!! .4 sal zist khoondam bedoone alaghe. 1modat donbale kar gashtam........... be nazaram tool keshid ta fahmidam memari cheghad baroohiyeo tavanaiam sazgare .alan bade 8 sal ba alaghe memari mikhoonamo azash lezat mibaram.
omdvaram har ki too in donya betoone zood o be moghe har fano honario ke doos dare yad begire o pishraft kone toosh

• Like
ممنون از تایپیک جالبتون
جالبه که همه تو روزای کودکیشون یه رویاهای دارن دکتر بشن یا خلبان و .... ولی من برام زیاد فرقی نداره هر رشته ای که میخوندم سعی میکنم تمام تلاشمو بکنم

• Like
آفرین و خوش به حالتون که عاشق رشته تون هستین من اول راه هستم ولی اراده تغییر رشته هم ندارم ترم 2 و دودلی بین 2تا رشته!!! دعا کنید منم مثل شما عاشق رشته ام بشم

F_H98

عضو جدید
سلام .من از اول که وارد رشته ریاضی شدم بخاطر علاقم بود و رشته هایی که به روحیه های مردونه بیشتر میخورد برا همین همشو دوست دارم ولی معماری رو بیشتر دوست داشتم که مادرم نذاشت برم ومنم برق رو انتخاب کردم وعاشقشم اما متاسفانه تو دانشگاهمون زیاد دوره فعالیت کردن نبودن و ما فقط خوندیم وپاس کردیم و از این بابت خیلی ناراحتم اما رشتم و دوست دارم.مرسی ازشما:gol::gol:

silver sky.

عضو جدید
من موقع انتخاب رشته هم به رشتم علا قه داشتم ولی نه به اندازه الآن.
انقدر رشتمو دوست دارم که اگه زمان به عقب برگرده و بخوام انتخاب رشته کنم بازم انتخابش میکنم.

angel.g

عضو جدید
اولش دوستش داشتم ولی هر چی که داره میگذره و درسا سختر میشه بیشتر خسته میشم و مثل قبل دوستش ندارم

• Like

ترنم تنها

عضو جدید
بچه که بودم پدرم تار نمی زد.تار هم نمی ساخت.تو یه شرکت فرانسوی(آنترپوز)به گمانم ....جوشکاری.مکانیکی. رانندگی خوب یاد گرفته بود.انقلاب که شد نتونست همراه بقیه همکاراش بخاطر صغر سن مادرم بره.خلاصه تو دهات جوشکاری زد.اما بعد ها به دوستاش گفت اینجا منو فسیل میکنه.ماشین سنگین خرید زد به جاده.تا اینجا من جوشکار شدم.چندسالی تو بیابونای ایران ودنیا چرخیدخب منم گاهی همراش بودم و راننده شدم. سیکل که گرفتم تو نظام قدیم همه رشته ها آورده بودم.یه خویش قوم داشتیم که پسرش فرستاده بود هنرستان.این آدم زندگیش رو مدیون بابام می دونست ومی خواست یه جوری جبران کنه.گرفت گوشم برد هنرستان رشته برق.کنکور ثبت نام کرده بودم اما تاریخش رو فراموش کردم سخت مشغول سووشون بودم که با پس کلله ای بیدارم کردن پدرسگ پسفردا کنکور داری.دستپاچه یه تست کنکور ادبیات از دختر خاله که چند سالی بود فقط برای پزشکی میخوند آخرش هم ویزیتور درمانگاه دهات شد گرفتیم خلاصه وقتی خبر شدیم سرکلاس دانشگاه تمرگیده بودیم.حالا نمی دونم چی باید مهم باشه.اصلا نقش خود من کجا بود..........من که ندونستم

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من عاشق معماری و دکوراسیون هستم و رشتم ارزش زیادی برام داره ولی پروژه های پایان ترمش کلافم می کنه

SSMA

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من علاقه اصلیم فیزیک و اخترفیزیک بود و مطمئنم در اون زمینه خیلی موفق تر بودم اما اصرار خانواده به انتخاب یه رشته مهندسی بود .
منم با شناختی که داشتم رشته مو انتخاب کردم و الان خیلی راضیم ، بسیار متنوعه و قدرت مانور زیادی بهم میده و الحمدلله الان میشه گفت با موفقیت و معدل ممتاز دارم فارغ التحصیل میشم هرچند هنوز با ایده آل هام یک دنیا فاصله دارم .
برام دعا کنید .

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من معماری را خیلی دوست داشتم ان قدر که واسش شرط بندی کردم که قبول میشم توی دانشگاه دولتی بخونم ،و موفق هم شدم روزی که قبول شدم خیلی خوشحال بودم اما الان که سه سال خوندم از خودم و همه چیز بدم میاد خیلی اذیت شدم تا مرز انصراف هم رفتم اما مدیر گروه نزاشت اما حالا میخوام واسه خاطر مامانم ارشدش امتحان بدم کسی نیست بتونه من را راهنمایی کنه که بتونم علاقه مند شم و واسه ارشد چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کم کم فکر میکنم وصال مدفن عشقه، چون به رشته که میخواستم رسیدم اما الان..............
ممنون میشم راهنمایی کنید.

salam dustan omidvaram ke hame khub bashid
arzam be hozuretun ke man tu doreye dabirestan kheyli alaghe mand be reshteye compioter budam dar hadi ke fek nakonam kasi bavar kone kheyli zogho shogh dashtam base inke beram uni vali vaghti az dustai ke be uni rafte budan soal mikardam ke uni chetor mohitie ostada chetoran bacheha chetoran
axariat in javabo midadan ke bayad mokhe ostado zad ta betuni ghabul beshi agar ostad bahat laj kone hata agar ghabulam beshi mindazat vali belax agar mokhe ostado bezani hala ye 3 nomreiam kam avorde bashi ostad jobran mikone
vaghanam hamintoreha na baharfe ino un na kole asas va payeye uni ru hesab nist man kheyli dust dashtam keberam uni az dust dashtan gozashte bud vali ye seri moshgelat be vojud umad va vaghtiam fahmidam ke mohitesh hamchin mogitie halam az harchi darso tahsilato raftan be uniohata ta faseleye 500 metrisham nemiram
alanam shokre khoda vaghan ba hadaf zendegi mikonam
zendegie ba mantegho alan bishtar dust daram faghat mantegh digar hich

kalmishi.civil

عضو جدید
این خیلی خوبه.متاسفانه ما در بسیاری از مراحل زندگی نسبت به یک سری مسائل بی میل یا حتی متنفر میشیم و به نظر این حقیر دلیل این امر نداشتن آگاهی و وسعت دید از تمام زوایای اون موضوع هست.یه مثال ساده واست میزنم.افراد بسیاری رو میشناسم که با شنیدن صدای استاد شجریان اونقدر مشعوف میشن که هیچ چیزی این حالت رو واسه اونا بوجود نمیاره.وکسانی هستند که کسانی هستند که این سبک خوندن واسشون هیچ جذابیتی نداره و از گروه اول تعجب میکنند.چرا؟

• Like

نیلوفر1369

عضو جدید
هرچی میخونیدباعشق بخونید.
راجع به ماشین الات نگید20واحداختلاف داره با مکانیک.بگیدخودش رشته سختیه چرا باچسبوندن به مکانیک دنبال ارزش دادن بهش هستید؟این رشته در دنیا خیلی مطرحه تحته عنوان مهندسی بیوسیستم.واقعابیاییدرشتمون و بشناسیم تا بتونیم موفق باشیم.مرسی:gol:

بالا