راهنمای مطالعاتی ارشد

reza.mehr

عضو جدید
سلام به همه.من خودم امسال تو کنکور ارشد قبول شدم..حالا میخوام یه راهنما براتون بذارم که فوق العاده به دردتون خواهد خورد ..این راهنما توسط یکی از رتبه های زیر 5 پارسال (که از دوستان عزیز بنده هستش)تهیه شده و فکر نمیکنم تا حالا جایی منتشر شده باشه..اگر مطالبشو مفید ارزیابی کردین به دیگران هم پیشنهادش بدین و اگر صلاح دونستین توی تاپیکای دیگه هم منتشرش کنید(البته با ذکر منبع!) و هم برای نویسنده این راهنما و هم برای من یه صلوات بفرستین..ممنون
(ضمنا دکمه تشکرم ار امکانات جالبه سایته!)

پیوست ها

• راهنمای ارشد مک&#1.pdf
    357.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Charlie11

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

دوستان عزیز اساتید گرامی لطفا منو در این مورد راهنمایی کنید. بنده به امید خدا مهر امسال دانشجوی ارشد میشم به احتمال زیاد هم طراحی قبول میشم گفتم از دوستانی که دانشجوی فوق هستن و یا ارشد رو بسلامتی تموم کردن بپرسم تو این سه ماهه تابستون چکار کنم که برا ارشدم مفید باشه مثلا ریاضی مهندسی رو بخونم چون خیلی ها ازش مینالن و فکر میکنم سنگین ترین درس ترم اول باشه یا مثلا برم نرم افزارهای تحلیل رو خوب یاد بگیرم مثل اباکوس انسیس .. یا مثلا نرم افزارهای ریاضی ام رو قوی کنم مثل متمتیکا مطلب... یا .....
میخوام از تجربیاتتون استفاده کنم خودتون اگه زمان به عقب برگرده چکار میکنید؟
لطفا منو از تجربایتتون بی بهره نزارید.
خیلی ممنونم:gol:

*Essi*

اخراجی موقت
[FONT=&]دوستان عزیز اساتید گرامی لطفا منو در این مورد راهنمایی کنید. بنده به امید خدا مهر امسال دانشجوی ارشد میشم به احتمال زیاد هم طراحی قبول میشم گفتم از دوستانی که دانشجوی فوق هستن و یا ارشد رو بسلامتی تموم کردن بپرسم تو این سه ماهه تابستون چکار کنم که برا ارشدم مفید باشه مثلا ریاضی مهندسی رو بخونم چون خیلی ها ازش مینالن و فکر میکنم سنگین ترین درس ترم اول باشه یا مثلا برم نرم افزارهای تحلیل رو خوب یاد بگیرم مثل اباکوس انسیس .. یا مثلا نرم افزارهای ریاضی ام رو قوی کنم مثل متمتیکا مطلب... یا .....[/FONT]​
[FONT=&]میخوام از تجربیاتتون استفاده کنم خودتون اگه زمان به عقب برگرده چکار میکنید؟[/FONT]​
[FONT=&]لطفا منو از تجربایتتون بی بهره نزارید.[/FONT]​

خیلی ممنونم:gol:[FONT=&] [/FONT]

خوب چون علاقتون طراحی کاربردی هست، با یکسری سئوال شروع میکنم تا به بهترین شکل بتونم پاسخ بدم.

طراحی کاربردی در ارشد به دو زیر شاخه تبدیل میشه.

1- زیر شاخه مکانیک جامدات مانند گرایش های : خستگی و شکست، تحیلی تنش، کامپوزیت ها، مواد هوشمند و....

2- زیر شاخه دینامیک و ارتعاشات مانند گرایش های : ارتعاشت و کنترل و روباتیک و کار روی مواد پیزو و........

شما علاقه داری روی کدوم گرایش کار کنی؟

از الان مشخص کنی بهتره.

تا برسیم به بقیه سئوالاتت.

Charlie11

عضو جدید
خوب چون علاقتون طراحی کاربردی هست، با یکسری سئوال شروع میکنم تا به بهترین شکل بتونم پاسخ بدم.

طراحی کاربردی در ارشد به دو زیر شاخه تبدیل میشه.

1- زیر شاخه مکانیک جامدات مانند گرایش های : خستگی و شکست، تحیلی تنش، کامپوزیت ها، مواد هوشمند و....

2- زیر شاخه دینامیک و ارتعاشات مانند گرایش های : ارتعاشت و کنترل و روباتیک و کار روی مواد پیزو و........

شما علاقه داری روی کدوم گرایش کار کنی؟

از الان مشخص کنی بهتره.

تا برسیم به بقیه سئوالاتت.

خیلی ممنوم اسی جان از پاسخگویی سریعت
من خودم واقعا با کنترل مشکل دارم یعنی یه جورایی ازش بدم میاد شاید به خاطر طرز تدریس استادمون باشه
بیشتر دنبال همون زمینه تنشی و مواد هوشمند و.. اینها هستم. حالا از این میترسم که بازار کار این گرایش کم باشه. مثلا ارتعاشات بهتر باشه بعدا میشه توی زمینه نت وارد شد اینه که نمیدونم دقیقا دنبال چی برم اگه میشه یه خورده در رابطه با اینکه کدوم گرایش از لحاظ بازار کار در اولویته یه توضیحی بدید تا من هم تصمیم گیری راحت تر بشه همشونو بی زحمت بگید کنترلش هم بگید:gol:

Charlie11

عضو جدید
راستی پیزو زیر مجموعه جامداته یا دینامیک ارتعاشات؟
کار روی MEMS چه طوره؟ آینده $ داره ؟ توی ایران البته

*Essi*

اخراجی موقت
خیلی ممنوم اسی جان از پاسخگویی سریعت
من خودم واقعا با کنترل مشکل دارم یعنی یه جورایی ازش بدم میاد شاید به خاطر طرز تدریس استادمون باشه
بیشتر دنبال همون زمینه تنشی و مواد هوشمند و.. اینها هستم. حالا از این میترسم که بازار کار این گرایش کم باشه. مثلا ارتعاشات بهتر باشه بعدا میشه توی زمینه نت وارد شد اینه که نمیدونم دقیقا دنبال چی برم اگه میشه یه خورده در رابطه با اینکه کدوم گرایش از لحاظ بازار کار در اولویته یه توضیحی بدید تا من هم تصمیم گیری راحت تر بشه همشونو بی زحمت بگید کنترلش هم بگید:gol:

منم کنترلم خیلی بد بود، دقیقا به خاطر همون استادش.
پس اصلا سمت کنترل نرو.

مواد هوشمند بحث جالبیه، تنش و خستگی و اینا توی ایران زیاد رونق نداره چون طراحی سازه های عظیم نداریم.

بازار کار سیالات توی ایران از جامدات بهتره، اما توی جامدات ها، روش های بازرسی عیوب و... دارن گسترش پیدا میکنند.

*Essi*

اخراجی موقت

زیر مجموعه دقیق یک کدوم نمیشه گفت، بستگی به کاربردش داره.
بدبختی آینده ایران دقیق معلوم نیست.

هدفت موندنه برای کترا یا رفتن؟

*Essi*

اخراجی موقت

Charlie11

عضو جدید
منم کنترلم خیلی بد بود، دقیقا به خاطر همون استادش.
پس اصلا سمت کنترل نرو.

مواد هوشمند بحث جالبیه، تنش و خستگی و اینا توی ایران زیاد رونق نداره چون طراحی سازه های عظیم نداریم.

بازار کار سیالات توی ایران از جامدات بهتره، اما توی جامدات ها، روش های بازرسی عیوب و... دارن گسترش پیدا میکنند.

جدی ؟! یعنی سراغ کارای تنشی نرم؟
خوب حالا همون بازرسی عیوب و اینها یعنی چه؟ یعنی حوزه مخازن تحت فشار و ....
به احتمال زیاد میمونم

*Essi*

اخراجی موقت
جدی ؟! یعنی سراغ کارای تنشی نرم؟
خوب حالا همون بازرسی عیوب و اینها یعنی چه؟ یعنی حوزه مخازن تحت فشار و ....
به احتمال زیاد میمونم

من خودم توی بحث خستگی و شکست کار میکنم.
تنها مصرفش توی ایران بحث خستگی بویلرها بود که روش کار کردم، اما چون طراحی خاصی نیست، اینجا به دردم نمیخوره.

آزمون غیر مخرب رو بتونی خوب دنبال کنی، که توی یکیش متخصص بشی از نظر کاری بهترین موقعیت و داره.
حالا چه توی مخازن چه صنایع ریلی و هوایی.

Charlie11

عضو جدید
من خودم توی بحث خستگی و شکست کار میکنم.
تنها مصرفش توی ایران بحث خستگی بویلرها بود که روش کار کردم، اما چون طراحی خاصی نیست، اینجا به دردم نمیخوره.

آزمون غیر مخرب رو بتونی خوب دنبال کنی، که توی یکیش متخصص بشی از نظر کاری بهترین موقعیت و داره.
حالا چه توی مخازن چه صنایع ریلی و هوایی.

یعنی اسی جون میخوای برا دکتری بری :cry:

حالا این آزمون غیر مخربو کجابرم یاد بگیرم کجا بهتره

*Essi*

اخراجی موقت
یعنی اسی جون میخوای برا دکتری بری :cry:

حالا این آزمون غیر مخربو کجابرم یاد بگیرم کجا بهتره

ای بابا چرا میگریی حالا !!!!

احتمال زیاد برم دیگه، خوبی دانشگاه های تهران اینه که برای آمریکا خوب پذیرش میگیرن.

اینجا موندن با این امکانات افتضاح فایده نداره.

توی دانشگاه پلی تکنیک اگه قبول شی اساتیدشو داره که کار کنند توی این زمینه ها، حالا برای آینده زوده تصمیم گیری.

Charlie11

عضو جدید
ای بابا چرا میگریی حالا !!!!

احتمال زیاد برم دیگه، خوبی دانشگاه های تهران اینه که برای آمریکا خوب پذیرش میگیرن.

اینجا موندن با این امکانات افتضاح فایده نداره.

توی دانشگاه پلی تکنیک اگه قبول شی اساتیدشو داره که کار کنند توی این زمینه ها، حالا برای آینده زوده تصمیم گیری.

آخه تو یه دونه ای اسی:w02: من حالا حالا به کمک تو احتیاج دارم

راستی به کانادا هم فکر کن

*Essi*

اخراجی موقت
آخه تو یه دونه ای اسی:w02: من حالا حالا به کمک تو احتیاج دارم

راستی به کانادا هم فکر کن

اگه بنا باشه اینهمه راه تا کانادا برین، آمریکا خیلی به صرفه تر هست.

هم از نظر امکانات آموزشی، مردمش وضعیت کشورش واقعا قابل مقایسه با هیچ جا نیست.

دو مقاله ISI و معدل خوب، میتونی پذیرش بگیری.

فقط پلی تکنیک اساتیدش سخت گیر ترن یک کم. :)

Charlie11

عضو جدید
اگه بنا باشه اینهمه راه تا کانادا برین، آمریکا خیلی به صرفه تر هست.

هم از نظر امکانات آموزشی، مردمش وضعیت کشورش واقعا قابل مقایسه با هیچ جا نیست.

دو مقاله ISI و معدل خوب، میتونی پذیرش بگیری.

فقط پلی تکنیک اساتیدش سخت گیر ترن یک کم. :)

:cry:

خوب ادامه سوالامو پی میگیرم
اگه بخوام ریاضی مهندسی ارشد رو یه پیش مطالعه ای بکنم چه کتابی رو پیشنهاد میدید علی الخصوص تاکیدم رو مشتقات جزئی هست که توش ضعف دارم یه کتابی میخوام خیلی ساده توضیح داده باشه بعد برا کانتینیوم کتاب هاشمی استاد علم وصنعت خوبه بخرم یه نگاهی بهش بندازم یا کتاب راستگو بهتره ؟

*Essi*

اخراجی موقت
اگه بخوام ریاضی مهندسی ارشد رو یه پیش مطالعه ای بکنم چه کتابی رو پیشنهاد میدید علی الخصوص تاکیدم رو مشتقات جزئی هست که توش ضعف دارم یه کتابی میخوام خیلی ساده توضیح داده باشه بعد برا کانتینیوم کتاب هاشمی استاد علم وصنعت خوبه بخرم یه نگاهی بهش بندازم یا کتاب راستگو بهتره ؟

به نظرم کانتینیوم رو اصلا الان نخون.
چون فایده ای نداره و کاملا به نظر استادت بستگی داره.

یک عده کانتینیوم رو با دیدی عددی درس میدن، یک عده با دیدی تحلیلی.
درسی هست که در طول ترم بری جلو خیلی بهتره.

اما برای ریاضیات پیشرفته خیلی خوبه تابستان مطالعه داشته باشی.
مباحثی مثل انتگرال مختلط، مشتقات جزئی و فوریه ها.

کتاب محمود کریمی در مورد ریاضی مهندسی خوبه، البته دانشگاه ها معمولا از روی کریزیگ پیشرفته این هارو درس میدن که پی دی افش هم توی نت هست.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تو رو خدا اسی ببخش همش مزاحم میشم شاخه ارتعاشات چطوره ؟بازار کارش؟

*Essi*

اخراجی موقت
سلام تو رو خدا اسی ببخش همش مزاحم میشم شاخه ارتعاشات چطوره ؟بازار کارش؟

درود.
نه من اینجام که دوستان رو کمک کنم.

علاقه خودت چیه؟
الان داوطلب ارشدی یا تازه کنکور داری؟

شاخه ارتعاشات اگر بتونی توی آنالیز مودال قوی بشی، بازر کارش خوبه.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

درود.
نه من اینجام که دوستان رو کمک کنم.

علاقه خودت چیه؟
الان داوطلب ارشدی یا تازه کنکور داری؟

شاخه ارتعاشات اگر بتونی توی آنالیز مودال قوی بشی، بازر کارش خوبه.

من یکی از این ها قبول میشم :طراحی گیلان-پزشکی تبریز-مکاترونیک اراک-سیستم انرزی سهند احتمال قبولیم تو جامدات بیشتره میخوام علاقه مو پیدا کنم
از دروس جامداتم فقط عاشق ارتعاشاتم

*Essi*

اخراجی موقت
من یکی از این ها قبول میشم :طراحی گیلان-پزشکی تبریز-مکاترونیک اراک-سیستم انرزی سهند احتمال قبولیم تو جامدات بیشتره میخوام علاقه مو پیدا کنم
از دروس جامداتم فقط عاشق ارتعاشاتم

اگه عاشق ارتعاشاتی بچسبی به آنالیز مودال موفق میشی.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی یه سوال به نظرتون تابستان چه درسایی بخونم تا پایه ام قوی باشه تو کارشناسی اصلا دانشجوی خوبی نبودم

*Essi*

اخراجی موقت
اسی جان فرق ریاضی مهندسی ارشد با لیسانس دقیقا چیه؟ مباحثش همونه منتها پیشرفته تر یا نه مباحث اضافه تری دوره ارشد داره؟
:gol:

راستش این درس توی ارشد سرفصل های یکسانی نداره.
بستگی به استاد داره که چی درس میده.

اما توی یکسری مسائل مثل فوریه و انتگرال مختلط و مانده ها و..... حالات کلی مطرح میشه که باید بدون نکته و فرمول حلش کرد.

همچنین یکسری توابع جدید معرفی میشن و کاربردهاشون گفته میشه.
اگه ریاضی مهندسی رو کسی بخونه تابستون، توی فهمیدن قسمت اعظمش مشکلی نداره.

بالا