راهنمایی و معرفی...

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

:gol:سال نو مبارک * آرامش،شوروهیجان و سلامتی * خواسته قلبی من برای شما
:gol:

قصد دارم تا جای ممکن لپتاپی صفر خریداری کنم(به احتمال 90%)

و تصمیم دارم برای افزایش عمر مصرف لپتاپم از گوشی یا تلبت برای سرچ استفاده کنم و از لپتاپ فقط برای کار با نرم افزارها ...

بنابراین با توجه به نیازهای من یعنی؛

جستجو در اینترنت،PDF،دوربین و موزیک

لطفا گوشی یا تبلتی معرفی کنید که 3سال توانایی و بازدهی خوب داشته باشه/.

تا جایی که من میدونم دو هسته ای و چهارهسته ای در بازار موجوده که 4 هسته ای صرفا جهت بازاریابی بوده و تفاوت چندانی با دوهسته ای درعمل نداشته...
ازونجایی که یه هسته برای وظایف سیستم عامل و هسته دیگه برای نرم افزارها کفایت میکنه فکر میکنم دوهسته ای کافیه چون من هرگز حتی ساده ترین بازی هم فکر نمیکنم (حدود98%)نصب کنم

بنابراین سقف
300-400 تومان درنظر داشته باشید

لطفا راهنمایی بفرمایید تا اگر همین قابلیتها در چین و تایلند با قیمتی کمتر قابل خریداری هست از این طریق اقدام کنم (امکانش فراهم ِ ):gol:

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
به نظرم تبلت های ایسوس مناسبه براتون. البته هر برند دیگه ای دوست دارین هم میشه ولی ایسوس برند خوبیه تو تبلت های پایین رده.
سری های پدفون، فون پد، ممو پدشو نگاه کنید تو سایت ها. چندین مدل مختلف از هر سری داره. مدل متناسب با بودجتون رو انتخاب کنید. اگر نیاز به اینترنت دیتا هم داشتید مدلای سیم کارت خورشو انتخاب کنید.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم تبلت های ایسوس مناسبه براتون. البته هر برند دیگه ای دوست دارین هم میشه ولی ایسوس برند خوبیه تو تبلت های پایین رده.
سری های پدفون، فون پد، ممو پدشو نگاه کنید تو سایت ها. چندین مدل مختلف از هر سری داره. مدل متناسب با بودجتون رو انتخاب کنید. اگر نیاز به اینترنت دیتا هم داشتید مدلای سیم کارت خورشو انتخاب کنید.

خیلی ممنون از راهنماییتون

اما چند موردی هست اینکه اسم و رسم برند اصلا برام مهم نیست فقط جون سخت باشه :)

دیگه اینکه حافظه داخلیش تا چه حداکثری باشه؟16گ یا کمتر؟

کسی رو میشناسید که به بازار چین و تایلند آشنا باشه؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
خیلی ممنون از راهنماییتون

اما چند موردی هست اینکه اسم و رسم برند اصلا برام مهم نیست فقط جون سخت باشه :)

دیگه اینکه حافظه داخلیش تا چه حداکثری باشه؟16گ یا کمتر؟

کسی رو میشناسید که به بازار چین و تایلند آشنا باشه؟

نه کسیو نمی شناسم.
حافظه داخلی حداقل 8 گیگ باشه.
از قاب و کیف محافظ استفاده کنید.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
اولا اینطور نیست که دو هسته و 4 هسته ای تفاوت نداشته باشه.

ولی اگه به سوال شما برگردیم تو رنجی که خواستین فکر کنم همون سری ارزان قیمت ایسوس که سیم کارت خور هم هستن مناسب تره.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا اینطور نیست که دو هسته و 4 هسته ای تفاوت نداشته باشه.

ولی اگه به سوال شما برگردیم تو رنجی که خواستین فکر کنم همون سری ارزان قیمت ایسوس که سیم کارت خور هم هستن مناسب تره.

البته منم در تفاوتشون با هم با شما متفق القولم ...

مسئله اینجاست که در بازار دوهسته ای هارو در قالب 4 هسته ای میفروشند و شاید همین ذهنیتها رو به این سمت سوق داده...

و راه حل تشخیصش نرم افزار CPU-Z هست

ASUS B121، قویترین تبلت با سیستم عامل ویندوز 7

این مدلی که پیدا کردم با توجه به سیستم عاملش میتونه جایگزین لپتاپ بشه البته سیمکارت خور نیست که اهمیت نداره

فقط نتونستم قیمتش رو بدست بیارم ممکنه اگر میدونید راهنماییم کنید؟

Major Geologist

کاربر ممتاز

مسئله اینجاست که در بازار دوهسته ای هارو در قالب 4 هسته ای میفروشند و شاید همین ذهنیتها رو به این سمت سوق داده...

این مدلی که پیدا کردم با توجه به سیستم عاملش میتونه جایگزین لپتاپ بشه البته سیمکارت خور نیست که اهمیت نداره

سایت دیجی کالا، آل دیجیتال رو چک کردی؟ واسه مدلا و قیمتا

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سایت دیجی کالا، آل دیجیتال رو چک کردی؟ واسه مدلا و قیمتا

بله،دیجی کالا قیمت رو ننوشته و آل دیجیتال اصلا چنین محصولی رو حتی معرفی نکرده...!!!!!!

لینکی که قبلا معرفی کردم درمورد قیمت نوشته :

قیمت: قیمت اعلام شده برای ASUS B121در ایران (تا این لحظه) مبلغ 2,300,000تومان است که کیبرد بلوتوث را هم شامل می شود . قیمت اعلام شده از طرف سایت آمازون برای B121ASUSنو (غیراستوک) به همراه کیبرد بلوتوث 1,540دلار است که با توجه به قیمت دلار در کشورمان (درتاریخ 1390/10/8) که معادل 1,530تومان است برابر 2,356,200محاسبه می شود . قابل ذکر است که فقط قیمت صفحه تاچ اسکرین B121به همراه پنل الکترومگنتیک آن حدود 800دلار اعلام شده است . تاریخ لانچ جهانی ASUS B121 کریسمس 2012 می باشد و تاریخ لانچ ASUS B121 در ایران مرداد ماه سال 1391اعلام شده است. ولی شرکت نانوتراشه و گروه TouchTechآمادگی خود را برای دریافت سفارش متقاضیان این محصول اعلام کرده و اگر تعداد کل سفارش ها به 500عدد در ایران برسد، ASUS B121را تا اسفند ماه سال 1390به سفارش دهندگان آن تحویل خواهیم داد. لازم به ذکر است خرید این محصول از سایتTouchTech شما را از پکیج نرم افزاری ویژه و کارت تخفیف برای خریدهای آینده برخوردار خواهد کرد. اگر شما علاقه مند به خرید این محصول هستید و می خواهید یکی از اولین دارندگان این محصول در ایران باشید از طریق ایمیل contact.touchtech@gmail.comبا ما تماس بگیرید تا فرم سفارش را برای شما ارسال نماییم.

اما به سال 90-91 مربوط میشه و من برای خود سایت ایمیلی ارسال کردم که منتظر جوابم

اگر کسی هست که قبلا این تبلت رو خریداری کرده با من تماس بگیرن لطفا

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار

فکر نکنم این مدل الان (حداقل به راحتی) پیدا بشه چون مدل قدیمیتری هست، شما باید از مدل های به روز انتخاب کنید که هم راحت پیدا بشه و قیمتش به روز باشه و هم در صورتی که گارانتی رسمی خواستین بشه تهیه کرد.

در ضمن شما وقتی وسیله ای تهیه میکنین مطمئنا نباید به صحبت بازاری جماعت و فروشنده توجه بکنید، کسی ک سر درنیاره به عنوان هشت هسته ای هم قالب میکنن، شما خودتون از منابع معتبر تمامی جزییات را بررسی باید کنید بعد فقط خرید را از فروشگاه انجام بدین.

یه عده از فروشنده ها هیچ اطلاعات دقیقی ندارن و فقط یه تعداد کلیات را درست و غلط پشت سر هم تکرار میکنند.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر نکنم این مدل الان (حداقل به راحتی) پیدا بشه چون مدل قدیمیتری هست، شما باید از مدل های به روز انتخاب کنید که هم راحت پیدا بشه و قیمتش به روز باشه و هم در صورتی که گارانتی رسمی خواستین بشه تهیه کرد.

در ضمن شما وقتی وسیله ای تهیه میکنین مطمئنا نباید به صحبت بازاری جماعت و فروشنده توجه بکنید، کسی ک سر درنیاره به عنوان هشت هسته ای هم قالب میکنن، شما خودتون از منابع معتبر تمامی جزییات را بررسی باید کنید بعد فقط خرید را از فروشگاه انجام بدین.

یه عده از فروشنده ها هیچ اطلاعات دقیقی ندارن و فقط یه تعداد کلیات را درست و غلط پشت سر هم تکرار میکنند.

نه ،مسلما توجه نمیکنم /اما باتوجه به نیازم که تو پست اول گفتم دوهسته ای کافیه/.

من فقط برای اینکه از زمانهایی که عملا پرت و بلااستفاده میگذره میخوام استفاده کنم رو همین حساب میخوام بجای لپتاپ از یه وسیله قابل حمل استفاده کنم/.

اندروید و مک و ای اُ اس softwareبرقو ساپورت نمیکنن بنابراین باید سیستم عاملش ویندوز باشه که درمورد نوکیا اگه یادم بشه لومیا بوده که سیستم عاملش ویندوز آرتی بوده که میگفتن رو اتوکد سیستم هنگ میشه و برای ایسوس تو نت نوشتم تبلت با سیستم عامل ویندوز و اینو پیدا کردم

به بروشوری هم که فروشگاه ها ارائه میدن الان دسترسی ندارم

تو نت سایتی مد نظر دارید تا بتونم بعنوان مرجع رووش حساب کنم؟؟

و من فقط باید اطلاعات سخت افزاری و قیمت رو به یکی از دوستانمون بگم و اون خودش از بازار (دوستان خودش )تهیه کنه

Major Geologist

کاربر ممتاز
نه ،مسلما توجه نمیکنم /اما باتوجه به نیازم که تو پست اول گفتم دوهسته ای کافیه/.

من فقط برای اینکه از زمانهایی که عملا پرت و بلااستفاده میگذره میخوام استفاده کنم رو همین حساب میخوام بجای لپتاپ از یه وسیله قابل حمل استفاده کنم/.

اندروید و مک و ای اُ اس softwareبرقو ساپورت نمیکنن بنابراین باید سیستم عاملش ویندوز باشه که درمورد نوکیا اگه یادم بشه لومیا بوده که سیستم عاملش ویندوز آرتی بوده که میگفتن رو اتوکد سیستم هنگ میشه و برای ایسوس تو نت نوشتم تبلت با سیستم عامل ویندوز و اینو پیدا کردم

به بروشوری هم که فروشگاه ها ارائه میدن الان دسترسی ندارم

تو نت سایتی مد نظر دارید تا بتونم بعنوان مرجع رووش حساب کنم؟؟

و من فقط باید اطلاعات سخت افزاری و قیمت رو به یکی از دوستانمون بگم و اون خودش از بازار (دوستان خودش )تهیه کنه

در مورد سی پی یو؛ اولین مهم فرکانس هستش!!! قبل از اینکه به تعداد هسته ها توجه کنید فرکانسشو توجه داشته باشین!
ویندوز آرتی تا جاییکه می دونم دیگه داره منسوخ میشه (شاید اشتباه می کنم)، برنامه های مخصوص به خودشو داره! یعنی برنامه های ویندوز معمولی روش نصب نمیشه! اپ استور هم سابقا به روی ایران بسته بوده حالا نمی دونم باز شده یا نه. پس قید آرتی رو بزنید.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد سی پی یو؛ اولین مهم فرکانس هستش!!! قبل از اینکه به تعداد هسته ها توجه کنید فرکانسشو توجه داشته باشین!
ویندوز آرتی تا جاییکه می دونم دیگه داره منسوخ میشه (شاید اشتباه می کنم)، برنامه های مخصوص به خودشو داره! یعنی برنامه های ویندوز معمولی روش نصب نمیشه! اپ استور هم سابقا به روی ایران بسته بوده حالا نمی دونم باز شده یا نه. پس قید آرتی رو بزنید.

بله حواسم به سرعتشم هست اما الان چیزی که برام ارجعیت داره سیستم عاملشه ...

منم شنیدم که برنامه های ویندوز 10 رو میشه روی ار تی پیاده کرد اما با تردید و در کل من به آر تی فکر نمیکنم

یکی از دوستامون میره چین گفت اگه جای مشخصی تو تایلند مدنظرت باشه هم میرم رو همین حساب باهاش مشورت کردم نظرش به سامسونگه

گفت چون لنوو و هوآوی محصول خود چینه میتونم برات با تخفیف بگیرم

منم لنوویی که سیستم عاملش ویندوز باشه پیدا کردم که 288 دلاره حالا نظرتونو ممکنه بهم بگید؟

تصاویر و مشخصات فنی تبلت جدید لنوو مجهز به ویندوز 8.1

لنوو Miix2 که نوشته 8 هسته ای میگم روش تست بشه که 8 هسته ای هم هست یا نه:)

نظرتون چیه؟

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر ممتاز
بله حواسم به سرعتشم هست اما الان چیزی که برام ارجعیت داره سیستم عاملشه ...

منم شنیدم که برنامه های ویندوز 10 رو میشه روی ار تی پیاده کرد اما با تردید و در کل من به آر تی فکر نمیکنم

یکی از دوستامون میره چین گفت اگه جای مشخصی تو تایلند مدنظرت باشه هم میرم رو همین حساب باهاش مشورت کردم نظرش به سامسونگه

گفت چون لنوو و هوآوی محصول خود چینه میتونم برات با تخفیف بگیرم

منم لنوویی که سیستم عاملش ویندوز باشه پیدا کردم که 288 دلاره حالا نظرتونو ممکنه بهم بگید؟

تصاویر و مشخصات فنی تبلت جدید لنوو مجهز به ویندوز 8.1

لنوو Miix2 که نوشته 8 هسته ای میگم روش تست بشه که 8 هسته ای هم هست یا نه:)

نظرتون چیه؟

دوست عزیز لینکتون که نوشته 4 هسته ای!! به سایت دیجی کالا، gsmarena.com و phonearena.com مراجعه کنید مدلشو سرچ کنید مشخصات دقیق رو ببینید.
ایسوس، ایسر، ایکس ویژن، آی گرین؛ تبلت های ویندوزی تو بازار ایران دارن. اینارو هم نگاهی بندازین

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز لینکتون که نوشته 4 هسته ای!! به سایت دیجی کالا، gsmarena.com و phonearena.com مراجعه کنید مدلشو سرچ کنید مشخصات دقیق رو ببینید.
ایسوس، ایسر، ایکس ویژن، آی گرین؛ تبلت های ویندوزی تو بازار ایران دارن. اینارو هم نگاهی بندازین

gsmarena.com و phonearena.com هردو یکی اند

بله نمیدونم چرا نوشتم 8!!!
بله ممنون از همراهی تون ،حتما بررسیشون میکنم /.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون arena دارن میگی یکین؟؟

نه یکی نیستند
رو phonearena.com دیدم اما مشخصاتش با لینکی که فرستادم حافظه دستگاه 128 گیگ

ببینید:http://www.phonearena.com/phones/Lenovo-Miix2_id8172

رو دیجی کالا مشخصاتش:http://www.digikala.com/Product/DKP...inch-64GB/تبلت-لنوو-ميکس-2-8-اينچ-64-گيگابايت

برای من گارانتیش مهم نیست اگه از چین بگیرم تخفیفم میتونه بگیره فقط میخوام سرچ کنم هاردش 128گیگ تو چین هست یا نه رو نت میتونید کمکم کنید؟

ایسوس ویو تب رو دیدک حدود یک و پونصد / ایسر ایکونیا دابلیو4 حدود یک و دویست / نمونه ایکس ویژنXE1080W یک و پنجا بود / آی گرین GENESIS Tab3 موجود نبود /.

درمجموع مشخصاتشون زیاد باهم متفاوت نبود /.

--------------------------------------------------------------------------------------
اینم پنجره CPU-Z برای کسایی که باهاش آشنایی نداشتن

.

آخرین ویرایش: