راهنمایی برای تغییر رشته به کارشناسی ناپیوسته معماری

mohsencg

عضو جدید
سلام دوستان
یه سری سوال خیلی فوری و مهم دارم!
من کاردانی It دارم و کارشناسی نرم افزار!
الان میخوام معماری بخونم چون میدونم بهش علاقه دارم
اولش خواستم برم مستقیم ارشد بگیرم که دیدم جواب نمیده، چون به خاطر مدرک کارشناسی غیر مرتبطم نه مدرک نظام مهندسی میدن و نه میشه توی دانشگاه در آینده هیات علمی شد:razz:
----
حالا تصمیم دارم کارشناسی ناپیوسته بگیرم اول بعد برم ارشد
این داستان من بود! حالا تازه سوالام شروع میشن
1-علمی کاربردی معماری بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته مناسبی هست واسه من؟ چون حوصله وقت گذاشتن واسه کنکورو ندارم دیگه. شاغلم
2- اگه کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری آزادو بگیرم و ارشد نگیرم مدرک نظام مهندیس بهم میدن؟ اگه ارشد بگیرم چطور؟
3- هر راهنمایی دیگه ای به ذهنتون میرسه بهم بگین
خیلی خیلی ممنونم

jhangard

کاربر بیش فعال
فکر کنم شما مشکل بزرگتری داری و اونم اینه که دارندگان مدرک لیسانس و بالاتر نمیتونند دوباره کارشناسی ناپیوسته شرکت کنند. اینو تو هر دفترچه ای دیدم نوشته بود چه با کنکور چه بدون کنکور... حالا شما بازم تحقیق کن.(برا یونی آزاد)
نظام مهندسی به کسی مدرک میده که یا پیوسته معماری خونده باشه یا حداقل دو دوره پشت سرهم معماری خونده باشه یعنی کاردانی+کارشناسی یا کارشناسی ناپیوسته+ارشد
یعنی مدرک ارشد خالی به درد نظام مهندسی نمیخوره..

آزاد یونی تا یونی فرق داره مثلا آزاد تبریز یا آزاد نجف آباد که الان میگیرن یونی های خوبی هستن.
بعدم حتما مجبور نیستی بری آزاد الان خیلی یونی های غیرانتفاعی هم بدون کنکور میگیرن.. البته پیوسته باید شرکت کنی برا لیسانس.
و حرف آخر اینه که آموزش فن و علم و تخصص معماری و طراحی توی لیسانسه نه ارشد...

mohsencg

عضو جدید
بسیار ممنون از پاسخگویی سریعت
خب من به این نکته دقت نکرده بودم که شاید اصلا نشه اینطور ناپیوسته خوند!
پس بیشتر مطالعه میکنم
در هر حال اینطور که شما گفتی اگه بشه ناپیوسته گرفت معماری رو و ارشد هم در نهایت گرفت اونوقت میشه رفت واسه مدرک نظام مهندسی؟
یه سوال دیگه
به نظر شما چقدر نرم افزاریی مثل مکس و اوتوکد توی رشته معماری موثرن و اگه کسی از روی علاقه به طراحی سه بعدی نمای داخلی و خارجی این رشته رو انتخاب کنه کار درستی هست یا نه؟

jhangard

کاربر بیش فعال
بسیار ممنون از پاسخگویی سریعت
خب من به این نکته دقت نکرده بودم که شاید اصلا نشه اینطور ناپیوسته خوند!
پس بیشتر مطالعه میکنم
در هر حال اینطور که شما گفتی اگه بشه ناپیوسته گرفت معماری رو و ارشد هم در نهایت گرفت اونوقت میشه رفت واسه مدرک نظام مهندسی؟
یه سوال دیگه
به نظر شما چقدر نرم افزاریی مثل مکس و اوتوکد توی رشته معماری موثرن و اگه کسی از روی علاقه به طراحی سه بعدی نمای داخلی و خارجی این رشته رو انتخاب کنه کار درستی هست یا نه؟
خواهش...، برای اطمینان رجوع کن به نظام مهندسی شهرتون چون هر روز قانون عوض میشه متاسفانه..

مکس و کد و رویت و فتوشاپ که از ابزارهای ضروری و اصلی یه معمار به حساب میان!
کار اصلی معمار طراحی یک بنا و فضای زیستی هست که مسلما طراحی نمای خارجی و داخلی هم جزو مراحل پایانی و مهم طرح تمام شده هست و بازارش همیشه هست... بله کار درستیه اگه علاقه بهش دارید چون در غایت معماری، ما و مردم با همین نماهای تمام شده سر و کار داریم.(هرچند فضاسازی در مرحله نخست اهمیت مضاعفی نسبت به نماسازی داره...)
به هرحال، شما همین نرم افزار مکس و وی ری رو خوب بلد باشید برای طراحی داخلی و خارجی اصلا دانشگاه هم نرفته باشید براتون در دفاتر مهندسی کار هست...

mohsencg

عضو جدید
سلام مجدد
چند روزی هست که در جست و جو هستم!
بازم سوال واسم پیش اومده
به نظرم مهندسی معماری یکی از پرمتقاضی ترین رشته ها تو ایرانه
درسته؟
حالا چند تا سوال
1- من دارم مصمم میشم واسه ثبت نام ارشد آزاد تو این رشته، میدونم با توجه به لیسانس غیر مرتبطم با ارشدش مهر نظام مهندسی بهم نمیدن. حالا اگه بعدش حتما سمت دکتری برم چطور؟ میتونم مهر نظام بگیرم و برای هیات علمی شدن هم اقدام کنم؟
2- داشتن مدرک ارشد معماری و علاقه در این زمینه و همچنین تسلط به نرم افزارهای مرتبط به معماری بدون داشتن مهر نظام! چه مشاغلی رو برای انسان ممکنه ایجاد کنه؟ اینو خواهش میکنم بهم دقیق جواب بدین

بالا