راهنمایی:این حجم رو چه جوری بسازم و تولید کنم

mohammad_87m@yah

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام به بچه های مکانیک[/FONT]
[FONT=&quot]من هیچ چیز از مکانیک نمیدونم، 2تا عکس گذاشتم اینجا، اگه بخوام حجم هایی مثل اینها رو بسازم، چه طور باید بسازم. ممنون میشم اگه کسی مطلبی میدونه بهم بده[/FONT].

[FONT=&quot]تصویر1[/FONT]
[FONT=&quot]یا[/FONT]
[FONT=&quot]تصویر2[/FONT]
[FONT=&quot]
اگه من فایل 3 بعدی یک حجمی مانند اینها رو داشته باشم، اگه بخوام این حجم رو بسازم چه جوری بسازم، با چه دستگاهی، با چه روشی، چه قدر هزینه ساخت یک نمونه میشه، تقریبا چه قدر هزینه خط تولید میشه. جنسش چیه[/FONT].

[FONT=&quot]با سپاس فراوان[/FONT]

neema

عضو جدید
چه خوشگل! بستگی به دقت ابعادی و از همه مهمتر جنس داره و البته چندتا فاکتور دیگه مثل بحث اقتصادی و تیراژ تولید ملاک هستش.

روش هایی که به ذهن من می رسه یکی ریخته گری دقیق هست(اگر جنس قابلیت رو داشته باشه و دقت بالا باشه)
و یکی دیگه روش های ماشینکاری مدرن و دقیق (اگر براده ها خیلی ارزشمند نیستند) روش هایی مثل لیزر و واترجت و ابرسیو واتر جت

دوستان اگر نظر دیگه دارن بگن ما هم استفاده کنیم

pooooooya

کاربر فعال
شما دوست عزیز عنوان نکردید برای چه فرایند یا چه وظیفه ای این قطعات رو لازم دارید به نظر من اگه بحث سایش و حرارت مطرح نباشه شما میتونید از طریق ریخته گری پلاستیک به شکل مورد نظر برسید

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
اینها طرح های مفهومی هستند یعنی جزییات مهندسی از دید قابلیت ساخت در آنها ایجاد نشده است. در ابتدا باید تعریف کرد که اینها چه هستند؟ کارشان چیست؟ محدودیتهای استحکام، جنس و ... در آنها چیست؟ بعد می توان در مورد اینکه به چه روشی باید آنها را ساخت صحبت کرد.

به نظرمن این طرح هاپیچیده وجذابن وباید ازسطح بالایی ازتکنولوزی استفاده کرد مثل قالبهای تزریقی چون سطحش خیلی پرداخت شده است .من یه کتاب قالب تزریق پلاستیک دارم 108مثال آزمایش شده ازاین طرحها زیاد توش استsaeedtarah@hotmail.com

P aYa M

عضو جدید
سلام دوست عزیز .
چون زیاد از مکانیک نمیدنی بهت حق میدم.

باید بدونی برای ساخت یک حجم چندین عامل دخیل هستند که دوستان به چند مورد از اونها در یالا اشاره کردن.

اما باید حد اقل 4 مورد رو مشخص کنی تا به جوابت برسی.
1)جنس 2)محیط عمل (یعنی جایی که قراره بکار بره ) 3) تیراژ تولید 4)هزینه

پاینده باشید....