راهنمایی از باتجربه ها_انتخاب رشته کارشناسی ارشد

fin_k

عضو جدید
با سلام_
من شهریور امسال کارشناسی سازه رو تموم کردم -چند روزه که دفترچه دانشگاه ازاد اومده و می خوام از بین رشته سازه و سازه های هیدرولیک یکی رو انتخاب کنم اما اطلاعی از رشته سازه های هیدرولیک ندارم اینکه بازار کارش نسبت به سازه چطوری یا چه دروسی ارائه میشه .هدف رشته چیه ویا اصلا فرقی با عمران اب داره یا نه!
خودتون می دونین تو این جور موارد اطلاعاتی که بیرون ویا از اطرافیان میگیریم با اونی که در واقعیت وجود داره فرق میکنه . هر کی یه چیزی میگه (سازه اشباع شده ویا اینکه لیسانس سازه رو داری می تونی باهاش کار کنی پس ارشدو یه رشته دیگه بگیر یا تو جامعه و بازار کار امروز اصلا ارشد فرقی نمیکنه چی داشته باشی فقط مدرکشو باید بگیری)
از این جور حرفا.
ممنون میشم اگه کسی در این مورد تجربه و یا اطلاعاتی داره مارو هم توش شریک کنه

hami afshar

عضو جدید
سازه های هیدرولیک خیلی از سر فصل هاس مرتبطه با گرایش آب،همون سازه های آبیه یه جورایی
بستگی به علاقه ات داره.
راجع به بازار کار هم سواد داشته باشی تو هر جفتش موفق میشی.علاقه شرط اصلیه به نظرم.
موفق باشی.

omiyan

عضو جدید
به نظر من بخاطر پول درآوردن و کار درس نخونی بهتره ! چون الان بعضی از معمارهای بیسواد ( همون بناهای باتجربه ) درآمدشون از خیلی از مهندسا بیشتره ! بساز بفروش ها هم همینطور ! کار با همون لیسانست هم خوبه ولی اگه به ادامه تحصیل علاقه داری جفت این رشته ها تقریباً مشابه هم هستند و فرقشون تو آبی خاکیشونه !

rokal

عضو جدید
با سلام_
من شهریور امسال کارشناسی سازه رو تموم کردم -چند روزه که دفترچه دانشگاه ازاد اومده و می خوام از بین رشته سازه و سازه های هیدرولیک یکی رو انتخاب کنم اما اطلاعی از رشته سازه های هیدرولیک ندارم اینکه بازار کارش نسبت به سازه چطوری یا چه دروسی ارائه میشه .هدف رشته چیه ویا اصلا فرقی با عمران اب داره یا نه!
خودتون می دونین تو این جور موارد اطلاعاتی که بیرون ویا از اطرافیان میگیریم با اونی که در واقعیت وجود داره فرق میکنه . هر کی یه چیزی میگه (سازه اشباع شده ویا اینکه لیسانس سازه رو داری می تونی باهاش کار کنی پس ارشدو یه رشته دیگه بگیر یا تو جامعه و بازار کار امروز اصلا ارشد فرقی نمیکنه چی داشته باشی فقط مدرکشو باید بگیری)
از این جور حرفا.
ممنون میشم اگه کسی در این مورد تجربه و یا اطلاعاتی داره مارو هم توش شریک کنه

از لینک زیر سر فصل سازه های هیدرولیکی رو ببینید:
http://edu.iust.ac.ir/iustes/?la=fa&uc=uc4frm5&icec=149&syl=1952&p2p1=1549&p2p2=1&p2p3=12&icd=2340

بالا