راهنمايي در مورد نحوه گرفتن PMP

msccna

عضو جدید
با سلام
من دانشجوي ترم آخر مديريت صنعتي هستم و جديدا با مداك PMI آشنا شدم و تصميم دارم كه اين مدركش رو بگيرم (فكر كنم PMP بهتر باشه).
ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه از كجا بايد شروع كنم و اينكه چه كتابهايي رو بايد بخونم (انگليسي يا فارسي بودنش مهم نيست) در ضمن من بخاطر هزينه هاي بالاي كلاس هاش ميخوام اگر بشه خودم بخونم.
با تشكر

narbeh

عضو جدید
PMP Exam Cram 2, 2nd Edition, 2005
by: Michael Solomon​

Publisher: Que
Number Of Pages: 312
Publication Date: 2005-11-07
ISBN-10 / ASIN: 0789734621
ISBN-13 / EAN: 9780789734624
Binding: Paperback​

http://ifile.it/njr3962/0789734621PMP_Exam_Cram_2._2nd_edition.rar

The McGraw-Hill Guide to the PMP Exam
By James P. Lewis, Robert Dudley, Paul Jerram, James Lewis

• Publisher: McGraw-Hill​
  • Number Of Pages: 436​
  • Publication Date: 2004-06-01​
  • ISBN-10 / ASIN: 0071436790​
  • ISBN-13 / EAN: 9780071436793​

Product Description:

The PMI certification is the gold standard in the PM industry. PMI currently reports that they are certifying 2000 people a month and have been certifying at this pace for 2 years now. PMI expects that number to continue growing, especially in Asia, where project management is experiencing explosive growth and certification is increasingly important. The PMP exam is given 6 days a week at testing centers all over the world (there are about 200 test site in the US alone). The exam, which is taken online, consists of 200 multiple choice questions. This book is meant to be a comprehensive review guide and exam prep for those studying to take the PMP exam and is aligned with PMI's PMBOK (Project Management Book of Knowledge) 2000 edition. The McGraw-Hill Study Guide to the PMP Exam discusses skills included on the exam including: Estimating costs; Risk management; Quality control; Contract bidding; Effective communications; A special feature of this book will be sample exams on a web site. This will allow the user to practice an exam in a similar setting as the exam. These practice exams will also be automatically scored for the user to have instant
feedback.

http://ifile.it/vfy7i1o/the_mcgraw-hill_guide_to_the_pmp_exam_0071436790.rar

PMP in Depth: Project Management Professional Study Guide for PMP and CAPM Exams
By Paul Sanghera

• Publisher: Course Technology PTR​
  • Number Of Pages: 416​
  • Publication Date: 2006-03-30​
  • ISBN-10 / ASIN: 1598631772​
  • ISBN-13 / EAN: 9781598631777​

msccna

عضو جدید
سلام
با تشكر از پاسختون
PMBOK لازم نيست؟ يا كتاب Rita Mulkahi
با تشكر ...

Ali Bitaraf

عضو جدید
سلام به msccna
دوست عزیز مدرک pmp مناسب برای افرادی می باشد که حداقل سه سال سابقه کار تو پروژه و مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشند برای این منظور pmi مدارک تحصیلی ترجمه شده و سابقه کار در فرمت استاندارد pmi از شما می خواهد پس از تایید مدارک و گذراندن حداقل 30 ساعت کلاس معتبر pmp شما می توانید برای امتحان PMPکه در ایران هم برگزار نمی شود ثبت نام کنید و اما در مورد منابع , بهترین منابعی که خود pmp اعلام کرده
1- کتاب PMBOK
2- کتاب PMP prep By Rita Mulcahy
3- کتاب Achieve PMP exame

msccna

عضو جدید
سلام به msccna
دوست عزیز مدرک pmp مناسب برای افرادی می باشد که حداقل سه سال سابقه کار تو پروژه و مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشند برای این منظور pmi مدارک تحصیلی ترجمه شده و سابقه کار در فرمت استاندارد pmi از شما می خواهد پس از تایید مدارک و گذراندن حداقل 30 ساعت کلاس معتبر pmp شما می توانید برای امتحان PMPکه در ایران هم برگزار نمی شود ثبت نام کنید و اما در مورد منابع , بهترین منابعی که خود pmp اعلام کرده
1- کتاب PMBOK
2- کتاب PMP prep By Rita Mulcahy
3- کتاب Achieve PMP exame

سلام
با تشكر از راهنماييتون
در مورد سابقه كار اطلاع داشتم و مشكلي هم در اينباره ندارم.
كلاس هم كه اجباري نيست! اگر بعد از خوندن ديدم لازم هست اقدام مي كنم.
اما ...
ممنون ميشم لينك براي كتاب هايي كه معرفي كرديد بذاريد. فكر كنم بدرد همه بخوره.
PMBOK رو 2004 پيدا كردم كه ميگن قديمي هست و 2008 الآن بايد خواند.
با تشكر مجدد

Ali Bitaraf

عضو جدید
سلام ، شما می بایستی معادل 35 ساعت آموزش رسمی به موسسه PMI اعلام نمایید. آدرس مدارک مورد نیاز http://www.pmi.org/PDF/PDC_PMPHandbook.pdf در ضمن بسیار از کتابهای PMP را می توانید از طریق سایت gigapedia دانلود نمایید . بایستی ابتدا عضو سایت شوید سپس login نمایید و کتاب مورد نظر را جستجو کنید.

silviasadjadi

عضو جدید
با سلام
من شریف mba خواندم و سه واحد مدیریت پروژه گذروندم . میتوانم ریز نمرات دانشگاه را به عنوان گذراندن کلاس آموزشی ارسال کنم برای امتحان pmp.
ممنون

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
ممنونم از دوستان عزیزی که وقت میگذارند و به سوالات با صحه صدر پاسخ میدهند. در مورد مدارک PMP, IMP و PMBOK سوال داشتم.
1. آیا اخذ این مدارک برای کسانی که کارشناسی مهندسی معماری دارند، مناسب است؟
2. موسسات معتبر در زمینه آموزش و آزمون این مدارک در ایران وجود دارد؟
3. میزان ارزش این مدارک در بازار کار ایران (گرایش معماری و ساختمان) چقدر است؟

متشکرم.