دیندار یا بی دین فرقی نمی کند

anjam.vazife

عضو جدید

دیندار یا بی دین فرقی نمی کند، تنها لایق نام انسان باش.. گاهی برو...گاهی بمان..گاهی بخند..گاهی گریه کن...گاهی حرف بزن..گاهی فریاد بزن...گاهی قدم بزن...گاهی سکوت کن..گاهی رها شو...گاهی ببخش..گاهی یاد بگیر...گاهی سفر کن...گاهی اعتماد کن...گاهی بازی کن...گاهی فراموش کن...گاهی زندگی کن...گاهی باور کن..گاهی بزرگ باش...گاهی کوچک باش..گاهی چتر باش..گاهی باران باش...گاهی شب باش..گاهی مرد باش..گاهی فرشته باش..گاهی سیلی بزن...گاهی مرگ..گاهی زندگی...گاهی سوال..گاهی جواب..گاهی دریا ..گاهی برکه..گاهی همه چیز..گاهی هیچ چیز... اما همیشه .. همیشه انسان باش..

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفت درسته

اما یه نکته کوچیک هم هست

دیندار بیشتر از بی دین تو محور انسانیت قدم بر میداره

چون که دیندار حداقل یه خدایی رو بهش اعتقاد داره که ناظر بر همه احوالاتش هست.
دیندار به اخرتی اعتقاد داره که باید جواب کارهای غیر انسانیشو بده.

برای همین دیندارها بهتر مستعد انسانیت هستن.دیندارهای غیر انسان رو کاری ندارم.من یه اصلی رو گفتم

youness_67

عضو جدید

دیندار یا بی دین فرقی نمی کند، تنها لایق نام انسان باش.. گاهی برو...گاهی بمان..گاهی بخند..گاهی گریه کن...گاهی حرف بزن..گاهی فریاد بزن...گاهی قدم بزن...گاهی سکوت کن..گاهی رها شو...گاهی ببخش..گاهی یاد بگیر...گاهی سفر کن...گاهی اعتماد کن...گاهی بازی کن...گاهی فراموش کن...گاهی زندگی کن...گاهی باور کن..گاهی بزرگ باش...گاهی کوچک باش..گاهی چتر باش..گاهی باران باش...گاهی شب باش..گاهی مرد باش..گاهی فرشته باش..گاهی سیلی بزن...گاهی مرگ..گاهی زندگی...گاهی سوال..گاهی جواب..گاهی دریا ..گاهی برکه..گاهی همه چیز..گاهی هیچ چیز... اما همیشه .. همیشه انسان باش..

کاملا باهاتون موافقم...مرسی ..

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا از کجا معلوم اینها دیندار هستند یا بی دین و کافر؟ نکنه از ملیت طرف مشخصه؟ تازه اون هم سرباز؟ به خاطر اعتقادات و این حرفها هم نیومده جنگ. حقوق می گیره بجنگه. شغلشه.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا از کجا معلوم اینها دیندار هستند یا بی دین و کافر؟ نکنه از ملیت طرف مشخصه؟ تازه اون هم سرباز؟ به خاطر اعتقادات و این حرفها هم نیومده جنگ. حقوق می گیره بجنگه. شغلشه.
آیا شما به خاطر شغلت حاضری آدم بکشی؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا شما به خاطر شغلت حاضری آدم بکشی؟
به قول شریفی (کمیته انضباطی) اینی که شما میگید مغلطه است. دارید بحث رو عوض می کنید. این حرف شما هیچ ربطی به حرفهای من نداره. یکبار دیگه متن رو بخونید. موضوع سر اینه که همینطور فله ای به مردم برچسب دینداری و بی دینی نزنیم. و نتیجه گیری نکنیم. و در ثانی من سرباز نیستم. اگر بودم بله. سرباز مگه کارش چیه؟

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به قول شریفی (کمیته انضباطی) اینی که شما میگید مغلطه است. دارید بحث رو عوض می کنید. این حرف شما هیچ ربطی به حرفهای من نداره. یکبار دیگه متن رو بخونید. موضوع سر اینه که همینطور فله ای به مردم برچسب دینداری و بی دینی نزنیم. و نتیجه گیری نکنیم. و در ثانی من سرباز نیستم. اگر بودم بله. سرباز مگه کارش چیه؟
حرف من مغلطه نیست. حرف من اینه که آیا تو حاظری به اسم سرباز این کارارو بکنی؟(برو تو امضام)

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 100%
پول توش باشه ، حاضرم بچه سر ببرم.
بعد عید که بنزین کارتی جمع شه و همه ش بشه لیتری 1100 تومن. همه اینجوری میشیم به امید خدا.

بنزین 100000 تومن هم بشه من این کارو نمیکنم. چون روانی نیستم

مرده شور ریختتو ببره . . . یکی دیگه بلا سرت میاره، اونوقت تو عقده هاتو روی بچه خالی می کنی؟ اگه عرضه داری برو یقه مسبب مشکلاتتو بگیر اگه نه هم از پشت کامپیوتر حرف مفت نزن

امثال تو انگل همه دوران هستن
اگه دست من بود زمینو از نسلتون پاک میکردم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه دین چیزی غیر از سلسله مراتب اخلاقیه؟

سعید کریمی

عضو جدید
بنزین 100000 تومن هم بشه من این کارو نمیکنم. چون روانی نیستم

مرده شور ریختتو ببره . . . یکی دیگه بلا سرت میاره، اونوقت تو عقده هاتو روی بچه خالی می کنی؟ اگه عرضه داری برو یقه مسبب مشکلاتتو بگیر اگه نه هم از پشت کامپیوتر حرف مفت نزن

امثال تو انگل همه دوران هستن
اگه دست من بود زمینو از نسلتون پاک میکردم

قربونت برم داداش
من اعتراضی به توهینت ندارم چون درکت میکنم رفیق ولی من کاملا مشخص بود که به شوخی یه تیکه اومدم دور هم باشیم.
شما که مهندس مملکتی دیگه چرا اینجوری تشخیص دادی؟
وگرنه تو به چهره من نگاه کن بنظرت به من میخوره از اینکارا؟ نه جان من تو ببین... :)
I LOVE YOU ;)

دکتر خلیل رفاهی در کتاب گردش ایام میگوید:

زمانی درقم طلبه بودم به علت خامی و بی ارتباطی با جامعه معتقد بودم، فقط کسی که در قم باشد و روحانی، با فضیلت است اما وقتی در دوره ای که دانشگاه تهران بودم با اشخاص با فضیلت رو به رو شدم فهمیدم که درخارج از قم و در افراد غیر روحانی افراد ارزشمند وجود دارد، اما باز شیعه بودن را شرط اصلی میدانستم.

بعد با سفر به کشورهای عربی فهمیدم که بین سایر فرقه اسلامی هم انسان ارزشمند یافت میشود.

پس از سفر به اروپا به این نکته واقف شدم که دربین سایر ادیان نیز انسان ارزشمند هست.

ولی در ژاپن حادثه ای برایم رخ داد که فهمیدم فضیلت و انسانیت به زبان و مکان و نژاد و مذهب و رنگ نیست. برای غذا به رستورانی بزرگ و شلوغ رفتم و به جاهای دیگر سری زدم چند ساعت بعد ناگهان یادم آمد که ساکم را که تمام زندگیم داخل آن بود درآن رستوران جا گذاشته ام با عجله رفتم و با کمال ناباوری دیدم ساکم همانجاست و پیرمردی کنار آن نشسته او گفت:

وقتی دیدم ساکت را فراموش کردی با اینکه وقت دندانپزشکی داشتم ماندم تا برگردی،از او تشکر کردم و گفتم خدا به شما اجر بدهد.

ولی او گفت:"من به خدا اعتقادی ندارم،من به انسانیت معتقدم"

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دکتر خلیل رفاهی در کتاب گردش ایام میگوید: زمانی درقم طلبه بودم به علت خامی و بی ارتباطی با جامعه معتقد بودم، فقط کسی که در قم باشد و روحانی، با فضیلت است اما وقتی در دوره ای که دانشگاه تهران بودم با اشخاص با فضیلت رو به رو شدم فهمیدم که درخارج از قم و در افراد غیر روحانی افراد ارزشمند وجود دارد، اما باز شیعه بودن را شرط اصلی میدانستم.بعد با سفر به کشورهای عربی فهمیدم که بین سایر فرقه اسلامی هم انسان ارزشمند یافت میشود. پس از سفر به اروپا به این نکته واقف شدم که دربین سایر ادیان نیز انسان ارزشمند هست. ولی در ژاپن حادثه ای برایم رخ داد که فهمیدم فضیلت و انسانیت به زبان و مکان و نژاد و مذهب و رنگ نیست. برای غذا به رستورانی بزرگ و شلوغ رفتم و به جاهای دیگر سری زدم چند ساعت بعد ناگهان یادم آمد که ساکم را که تمام زندگیم داخل آن بود درآن رستوران جا گذاشته ام با عجله رفتم و با کمال ناباوری دیدم ساکم همانجاست و پیرمردی کنار آن نشسته او گفت:وقتی دیدم ساکت را فراموش کردی با اینکه وقت دندانپزشکی داشتم ماندم تا برگردی،از او تشکر کردم و گفتم خدا به شما اجر بدهد. ولی او گفت:"من به خدا اعتقادی ندارم،من به انسانیت معتقدم"
عالی بود ... ادمای خوب همه جا هستن... متاسفانه بعضی از ماها فک میکنیم چون ما مسلمانیم فقط خودمون میریم بهشت / این خیلی اشتباهه :d

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خدایان ژاپنی ها

1. ابیسو، خدای ماهیگیران و کارگران، معمولاً تصویرها وی را با ماهی‌ای بزرگ زیر بغلش نمایان می‌کند .
  2. دایککوتن (دایککو)، خدای دارائی، بازرگانی و تجارت است . ابیسو و دایککو معمولاً به صورت تمثال حجاری شده یا ماسک در مغازه‌های کوچک نمایان می‌شوند .
  3. بیشامنتن خدای رزمجویان و جنگ آوران .
  4. بنزایتن (بنتن - ساما)، ایزدبانوی دانش، هنر، زیبائی، و بالخصوص موسیقی .
  5. فوکورکوجو خدای شادی، دارائی و طول عمر .
  6. هتی خدای شاد و فربهٔ فراوانی و تندرستی .
  7. جوروجین (گاما)، خدای طول عمر .

بالا